MLitt Çağdaş Araştırmalar bir yıl disiplinlerarası Yüksek Lisans derecesidir. Bir şeyi “çağdaş” olarak etiketlemenin ne demek olduğunu araştırıyor ve bilginin farklı disiplinlerde nasıl tanımlandığını ve yayıldığını düşünüyor.

MLitt Çağdaş Araştırmalar, çağdaşın doğasını araştıran disiplinlerarası bir derecedir. Çeşitli sanat, sosyal bilimler ve bilim disiplin perspektifinden çağdaş konulara hitap eder. Program, disiplinlerarası ve böylece esnek bir zihniyet ile çağdaş konulara ve zorluklara yaklaşma yeteneğinizi geliştirecektir.

Önemli

 • Beşeri bilimlerden, sosyal bilimlerden ve fiziksel bilimlerden gelen öğrencileri bir araya getirir - St Andrews'te benzersiz olan disiplinlerarası bir derece sunar.
 • Bilgi tabanınızı genişletir ve analiz ve iletişim becerilerinizi geliştirir; Tek bir disiplinin metodolojilerinin ötesinde düşünecek ve disiplin bölünmelerini köprüleyen ortak bir sözlük geliştirmeye başlayacaksınız.
 • Öğrenciler, akademik ortamın ötesinde etkileşimi teşvik eden ve mesleki beceri setinizi geliştirmenize yardımcı olan iki kısa yerleştirmeyi tamamlar.
 • Yaz araştırması projeniz, video denemesi, küratörlük çalışması veya web sitesi tasarımı veya standart bir yazılı tez gibi pratik bir bileşene dayalı uygulamaya dayalı bir sunum şeklinde olabilir.

İngiliz edebiyatında bir uzman, bir bilgisayar bilimcisi ve bir fizikçinin iklim değişikliği hakkında ne söyleyebileceği hakkında? Bir dilbilimci, sosyal bir antropolog ve bir biyolog 21. yüzyılda zaman kavramlarına nasıl yaklaşabilir? MLitt Çağdaş Araştırmalar, çağdaş kabul edilen konulara farklı akademik disiplinlerin yanı sıra akademi dışındakilerin de farklı şekilde ele alındığını düşünüyor. Beşeri bilimlerden, sosyal bilimlerden ve fiziksel bilimlerden akademik personeli bir araya getiren bu program, St Andrews'te benzersiz olan ve İngiltere'de akademik bağlamda nadir görülen disiplinlerarası bir derece sunar.

Multidisipliner yaklaşım, herhangi bir akademik disiplinin kavramları, teorileri ve metodolojilerinin ötesinde düşünmenin yanı sıra, disiplin stereotiplerine nasıl meydan okumayı öğreneceğinizi ve disiplin ayrımlarını birbirine bağlayan ortak bir sözlük geliştirmeye başladığınızı anlamına gelir.

Ayrıca iki kısa yerleşimi tamamlama fırsatınız olacak (her biri üç güne kadar). Yerleşimler Üniversite içinde veya harici bir ajans tarafından barındırılacaktır. Yerleşimler, akademik bağlamın ötesinde etkileşimi ve iletişimi teşvik etmeye ve gelecekteki işverenlere sunabileceğiniz becerileri geliştirmeye hizmet eder.

Disiplinli geçmişiniz ne olursa olsun, MLitt Çağdaş Araştırmalar yeni bir ışık altında görmenize yardımcı olacaktır.

Öğretim biçimi

MLitt derecesi bir yıllık tam zamanlı bir programdır. Öğrenciler 1. yarıyılda (Eylül-Aralık arası) iki çekirdek modülü ve üçüncü ana modülün yanı sıra 2. yarıyılda (Ocak-Haziran) bir veya iki isteğe bağlı modülü tamamlarlar. Yaz araştırma projesini tamamlamak için hazirandan ağustos ayına kadar olan süre kullanılır.

MLitt derecesi hem bağımsız hem de grup çalışmasını içerir ve öğretim yöntemleri arasında seminerler, atölye çalışmaları ve yansıtıcı uygulamalar bulunur. Çoğu modül, yazılı ödevler, sunumlar ve yansıtıcı çalışmalar dahil olmak üzere kurslar aracılığıyla değerlendirilir.

Modüller

Bu programdaki modüller değişken dağıtım ve değerlendirme yöntemlerine sahiptir.

Zorunlu

Her dönem, yaz araştırma projesini tamamlamak için gerekli olan kavramları ve metodolojileri araştıran çekirdek modüller etrafında düzenlenir.

1. Dönem

 • Çağdaş Olmak: Bilgi, Metodoloji, Beceri 1: Disiplinlerin çağdaş olanı nasıl tanımladığını araştırır; Kısa bir yerleşim, çağdaş zorluklarla ilgili fikir vermektedir.
 • Çağdaşı Bağlamsallaştırma: çağdaş olarak tanımlanan tek bir konuya odaklanır ve öğrencileri problem çözme konusunda daha esnek bir yaklaşım geliştirmeye teşvik eder.

2. Yarıyıl

 • Çağdaş Olmak: Bilgi, Metodoloji, Beceri 2: 1. Yarıyılda inşa etmek, öğrenciler daha fazla disiplin perspektifini araştırır ve kısa bir yerleştirmeyi tamamlar.

İsteğe bağlı

İsteğe bağlı modüller, kişisel ve profesyonel ilgi alanlarınızdaki dereceyi belirlemenizi sağlar. Öğrenciler normalde 2. Yarıyılda bir veya iki isteğe bağlı modül alırlar.

Kullanılabilir isteğe bağlı modüller her yıl değişebilir ancak Okullardan gelen modülleri içerir:

 • Sanat Tarihi
 • klasikler
 • Bilgisayar Bilimi
 • ekonomi bilimi
 • ingilizce
 • Modern Diller
 • Sosyal Antropoloji
 • Psikoloji ve Sinirbilim

İsteğe bağlı modüller her yıl değişebilir ve en az sayıda öğrencinin önerilmesi gerekebilir.

proje

MLitt derecesinin son modülü yaz araştırması projesidir. Proje, çağdaş bir konuyu derinlemesine araştırdığınız, bağımsız, denetimli bir araştırma dönemi şeklindedir. Proje boyunca çekirdek modüllerde öğrenilen teori ve analitik yöntemleri uygulayacaksınız.

Projeler üç formdan birini alır:

 • Bir disiplini temel alan ve bir okulda denetlenen 15.000 kelimelik tez,
 • İki veya daha fazla disipline dayanan ve iki veya daha fazla okul tarafından ortak olarak denetlenen 15.000 kelimelik tez,
 • pratik bir bileşen (video denemesi, küratörlük çalışması, web sitesi tasarımı vb.) ve 7.500 kelimelik yansıtıcı bir bileşen içeren uygulamaya dayalı sunum.

Eğer öğrenciler MLitt'in bitirme şartını yerine getirmemeyi tercih ederse, uygun nitelikteki adayların Lisansüstü Sertifika veya Lisansüstü Diploma almalarına izin veren çıkış ödülleri vardır. Bir çıkış ödülü seçerek, derecenizi çalışmanın ikinci döneminin sonunda bitirecek ve MLitt yerine PG Sertifikası veya PGDip alacaksınız.

Burada listelenen modüller gösterge niteliğindedir ve 2019 girişi için çalışacaklarının garantisi yoktur.

Kariyer

MLitt Çağdaş Araştırmalar, çeşitli liderlik ve profesyonel kariyer için gerekli olan konu bilgisi ve genel becerileri sağlar. Akademi veya araştırma alanında bir kariyer düşünüyorsanız, özellikle ilgi çekici olacaktır. Olacaksın:

 • Çoklu bakış açıları sentezler ve yeni yaklaşımlar oluşturur,
 • Çağdaş küresel sorunlara farklı metodolojileri birleştirip uygulamak,
 • Çağdaşın doğası üzerine son araştırmalar yapmak,
 • Proje yönetimi, ekip çalışması ve akademik kavramların karma izleyicilere iletilmesi gibi alanlarda daha geniş aktarılabilir becerilerinizi geliştirin.

Eğitiminizin yanı sıra, yüksek lisans öğrencileri için yüz yüze ve çevrimiçi çalıştaylar ve eğitim materyalleri programı olan M-Skills programını tamamlayabilirsiniz. M-Skills, derecenizde başarılı olmanız için gereken daha geniş kişisel ve profesyonel becerilerinizi geliştirmenize ve istihdam edilebilirliğinizi arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Ek olarak, Kariyer Merkezi tüm öğrencilere birebir danışmanlık hizmeti ve bir kariyer geliştirme etkinliği programı sunar.

Giriş koşulları

 • İyi bir 2.1 Lisans derecesi. İngiltere dışında birinci dereceden eğitim aldıysanız, uluslararası giriş şartlarına bakınız.
 • İngilizce dil yeterliliği.

Listelenen yeterlilikler giriş için minimum gerekliliklerin göstergesidir. Bazı akademik okullar başvuru sahiplerinden asgari seviyeden önemli ölçüde daha yüksek puanlar almalarını ister. Listelenen giriş koşullarını almak, Üniversite'nin, uygun olan yerlerde, yazı örneği, kişisel beyan ve destekleyici belgeler dahil olmak üzere her başvurunun tüm yönlerini göz önünde bulundurduğundan, size bir yer garanti etmeyecektir.

Uygulama Gereksinimleri

 • CV veya özgeçmiş (bir sayfa).
 • açıklayan kişisel ifade.
  • neden bu kursa başvurdunuz
  • kişisel veya mesleki hedeflerinizle nasıl ilgisi olduğunu,
  • Akademik ve mesleki geçmişiniz size lisansüstü düzeyde etkili çalışmak için gereken becerilere sahip olduğunuzu nasıl gösterir?
 • iki orijinal başlı kağıda imzalanmış akademik referanslar.
 • akademik transkript ve derece sertifikaları.
 • İngilizce dil yeterlilik kanıtı (eğer İngilizce ilk diliniz değilse gereklidir).

Finansman

Burslar

Burslar, öğrencilerin çalışmaları sırasında kendilerini desteklemelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Yüksek lisans kredileri

İkamet ve diğer kriterleri karşılayan öğrenciler için krediler mevcuttur.

Son Mezun İndirimi

University of St Andrews , son üç akademik yıl içinde mezun olabilen veya St Andrews’ten mezun olan ve St Andrews University of St Andrews yüksek lisans programına başlayan öğrencilere lisansüstü öğrenim ücretlerinde% 10 indirim sunmaktadır.

Program dili:
 • Ingilizce

University of St Andrews için 104 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Mart 19, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 9, 2019
Duration
1 yıl
Tam zamanlı
Price
9,000 GBP
İngiltere ve AB: £ 9,000; Yurtdışı: £ 18,480
Deadline
Bilgi iste
Applicants should apply as early as possible to be eligible for certain scholarships and for international visa purposes.
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 9, 2019
End Date
Eyl 30, 2020
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Applicants should apply as early as possible to be eligible for certain scholarships and for international visa purposes.

Eyl 9, 2019

Location
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Applicants should apply as early as possible to be eligible for certain scholarships and for international visa purposes.
End Date
Eyl 30, 2020

University of St Andrews - Scotland's first university