Çağdaş Toplumlarda Usta

Genel

Program açıklaması

Çağdaş Toplumların Karmaşık Sorunlarını Nasıl Anlayabilirim?

Toplumlar gittikçe çeşitlendikçe, hızla değiştikçe ve eşitsizliklerle karşı karşıya kaldıkça, bu dinamiklerin analizi konusunda eğitilmiş profesyoneller için artan bir ihtiyaç vardır. Çağdaş toplumların analizinde uzman olmak için Çağdaş Toplumlarda Yüksek Lisans Programını (COS) seçin.

Bu programda beş ana konudan birini seçiyorsunuz: sosyoloji, sosyal ve kamu politikası, sosyal psikoloji, sosyal ve kültürel antropoloji veya geliştirme çalışmaları. Ayrıca etnik ilişkiler ve göç, zihin ve toplum, sosyo-kültürel değişimler ve eşitsizlik kaynakları gibi temaları da inceliyorsunuz.

60486_west-frisian-market-1865000_640.jpg

Neden Çağdaş Toplumlar?

Toplumlar gittikçe çeşitlendikçe, hızla değiştikçe ve eşitsizliklerle karşı karşıya kaldıkça, bu dinamiklerin analizi konusunda eğitilmiş profesyoneller için artan bir ihtiyaç vardır.

Çağdaş Toplumlarda Yüksek Lisans Programında (COS):

 • Hem Avrupa hem de küresel bağlamda çağdaş toplumların dinamikleri içindeki ana temalara odaklanmak
 • Çağdaş toplumların analizinde uzman olmak
 • çalışma hayatı ve nitelikleri ile ilgili uzmanlık ve beceriler edinir
 • kişisel portföyünüzü ilgi alanlarınıza ve kariyer planlarınıza göre oluşturun
 • Hem uluslararası hareketlilik hem de iş deneyimi için destek almak
 • QS World University Ranking konularına göre en iyi 100 ders arasında yer alan çalışma disiplinleri
 • kendi alanlarında araştırma önderi olan ve çok kültürlü öğrenci gruplarını öğretme konusunda uzun süredir deneyim sahibi olan personel tarafından öğretilmeli

Mezun olarak, hem kamu hem de özel sektörde, kamu idaresinde veya çeşitli organizasyon türlerinde çalışmaya hak kazanacaksınız. Ayrıca akademik kariyer ve doktora çalışmalarına devam etmek için mükemmel niteliklere sahip olacaksınız.

Yapı ve İçerik

Yüksek Lisans programının kapsamı iki akademik yılda tamamlanması gereken 120 kredidir (AKTS). Bu oluşmaktadır:

 • Ortak Çalışmalar 5 AKTS
  COS semineri 5 AKTS
 • Ders İzlemeye Özgü Kurslar 55 AKTS
  15 AKTS disiplinde ileri düzeyde genel çalışmalar
  10 AKTS tez semineri
  30 ECTS Yüksek Lisans tezi
 • Tematik Pathway Uzmanlık Çalışmaları 15 - 25 ECTS
  Tematik Pathways : Etnik İlişkiler ve Göç; Zihin ve Toplum; Sosyo-Kültürel Değişimler; Eşitsizlik Kaynakları
 • Araştırma Becerileri (nicel ve / veya nitel) 15 AKTS
 • Yüksek Lisans Programında Genel Çalışmalar 10-20 AKTS
  Kariyer Kursu (örneğin Demola) veya Staj veya Eğitim veya Araştırma Uygulaması 5 - 15 ECTS
  Akademik yazı 5 AKTS
 • Seçmeli çalışmalar 5 - 20 AKTS
  (Öğrencinin tercih ettiği dil çalışmaları ve / veya tematik kurslar. Hareketlilik penceresi)

COS beş ana konu sunar (çalışma izleri):

 • Geliştirme Çalışmaları
 • Sosyal ve Kültürel Antropoloji
 • Sosyal Psikoloji
 • Sosyal ve Kamu Politikası
 • sosyoloji

Başvurmak için, bu disiplinlerden biri veya cognate alanlarından birinde yapılan çalışmaları içeren bir lisans derecesine sahip olmalısınız. Önceki çalışmalarınıza en yakın olan çalışma yolu için başvurmalısınız.

Çalışma izinize bağlı olarak, aşağıdaki temalardan birini veya birkaçını inceleyin: Etnik İlişkiler ve Göç, Zihin ve Toplum, Sosyo-Kültürel Değişimler ve Eşitsizlik Kaynakları.

60487_travel-2730690_640.jpg

Kurslar ve Öğretim

Program seçtiğiniz çalışma izindeki çalışmaları içerir: Sosyoloji, Sosyal ve Kamu Politikası, Sosyal Psikoloji, Sosyal ve Kültürel Antropoloji ve Geliştirme Çalışmaları ve tematik çalışmalar.

Aşağıdaki tematik Pathways mevcuttur:

 • Etnik İlişkiler ve Göç: Sosyoloji ve Sosyal Psikoloji
 • Akıl ve Toplum: Sosyoloji ve Sosyal Psikoloji
 • Sosyo-Kültürel Değişimler: Sosyal ve Kültürel Antropoloji; Geliştirme Çalışmaları
 • Eşitsizliğin Kaynakları: Sosyal ve Kamu Politikası, Sosyoloji ve Kalkınma Çalışmaları

Tematik Pathways University of Helsinki araştırmanın güçlü yönlerini ve metodolojik uzmanlığını vurgulamaktadır. Bir öğrenci olarak, isteğe bağlı çalışmalarınıza tüm Pathways dersleri dahil edebilirsiniz.

Uluslararası öğretim elemanları kendi alanlarında araştırma liderleridir ve çok kültürlü öğrenci gruplarını öğretme konusunda uzun zamandır deneyim sahibidirler. Tüm katılımcı disiplinler, QS World University Ranking'in Konuya Göre En İyi 100 konusu arasında yer alıyor.

COS programındaki öğretim, doktora çalışmaları için niteliklerin yanı sıra çalışma hayatıyla ilgili uzmanlık ve beceriler kazanmanız için düzenlenmiştir. COS programının sunduğu benzersiz içerik, çok yönlü uzmanlık geliştirmenize yardımcı olur. Program tasarımı kişisel portföyünüzü ilgi alanlarınıza ve kariyer planlarınıza göre oluşturmanıza olanak sağlar.

Programdaki ilk yılınız boyunca, çalışma parkurunuzda çalışacak ve COS tematik ve araştırma becerileri kursları alacaksınız. Ayrıca, yüksek lisans tezi için çalışmaya başlayacaksınız. İkinci yıl, tez seminerlerine katılmak ve tezinizi yazmakla ilgili daha fazla tematik çalışmadan oluşur.

Tüm kurs programı İngilizce olarak verilmektedir.

Yüksek Lisans Tezi

Eğer çalışma pist ve ilgili tematik ilgilidir bir konu üzerinde tez yazacak olsa zaten, çalışmaların ilk yıl boyunca Yüksek Lisans tezi doğru yönlendirme başlayacak Pathway ikinci yılında ağırlıklı. Öğretmenlerin ve diğer öğrencilerin çalışmalarınız hakkında geri bildirimde bulunduğu tez seminerlerinde tez yazımı yapıyorsunuz. Ayrıca size tez danışmanlığı yapan ve tezinizi yazarken geri bildirimde bulunacak bir tez danışmanı atanacaktır.

Tezin tamamlanması, araştırma sorularını formüle etme, bilimsel metin yazma ve araştırma yöntemleri kullanma yeteneğini gerektirir. Bağımsız araştırmalar yapmanın yanı sıra bilgi almanızı ve üretmenizi de öğretir. Hatta bir akademik kariyer ya da akademisyen dışında bir araştırmacı olarak bir araştırma kariyeri seçmek için size ilham kaynağı olabilir.

Öğrenci hayatı

Öğrenci hayatı ve özellikle de öğrenci organizasyon kültürü Finlandiya'da son derece zengin ve çeşitlidir. Ayrıca en University of Helsinki , 250'den fazla öğrenci organizasyonu Öğrenci Birliği içinde faaliyet University of Helsinki (HYY'nin).

Bir öğrenci ve Öğrenci Birliği (HYY) üyesi olarak, birçok avantaj ve hizmetten yararlanma hakkınız vardır. Örneğin, uygun fiyatlı öğrenci konutları, temel sağlık hizmetleri, spor tesisleri ve öğrenci fiyatlı yemekler. Ayrıca, örneğin ülke genelindeki toplu taşıma ücretlerinde çok sayıda indirim elde edersiniz.

Çalışma ortamı

COS programının evi, University of Helsinki merkezinde ve Şehir Merkezi Kampüsü'nün kalbinde, Helsinki University of Helsinki Sosyal Bilimler Fakültesi'dir . 21.000 öğrencisi olan Şehir Merkezi Kampüsü, pek çok potansiyel iş yerinin yakınında bulunuyor: bakanlıklar, önemli kamu kurumları, STK merkezleri ve Eğitim Fakülteleri, Hukuk, Sosyal Bilimler, Sanat ve Beşeri Bilimler ve Teoloji.

Genel olarak Finlandiya ve özellikle University of Helsinki , çağdaş toplumlara odaklanan disiplinlerarası çalışmalar için son derece zengin bir ortam sunmaktadır. Uluslararası öğretim elemanları kendi alanlarında araştırma liderleridir ve çok kültürlü öğrenci gruplarını öğretme konusunda uzun zamandır deneyim sahibidirler. Tüm katılımcı disiplinler , QS World University Ranking'in Konuya Göre En İyi 100 konusu arasında yer alıyor . Dahası, COS programı bir mezun ağı oluşturmak için yatırım yapar ve hem uluslararası hareketlilik hem de iş deneyimi için size destek verir.

Kariyer

Çağdaş Toplumlarda Yüksek Lisans Programında (COS) öğretme, çalışma hayatıyla ilgili uzmanlık ve becerilerin yanı sıra doktora çalışmaları için de nitelikler kazanmanız için düzenlenmiştir. COS programının sunduğu benzersiz içerik, çok yönlü uzmanlık geliştirmenize yardımcı olur. Program tasarımı kişisel portföyünüzü ilgi alanlarınıza ve kariyer planlarınıza göre oluşturmanıza olanak sağlar.

Son Güncelleme Kas 2019

Okul Hakkında

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. ... Devamını oku

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. All programmes comply with the national legislation governing university education and are, therefore, recognised globally. Daha Az