Çek Cumhuriyeti

Çek Cumhuriyeti Eğitim

Çek Cumhuriyeti Orta Avrupa, Charles Üniversitesi'nde yüksek öğrenim en eski kurumu sahiptir. Prag'da bulunan, okul 1348 yılında kuruldu.

Modern Çek yüksek öğretim lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri üç döngüsü yapısını kullanır. Yükseköğretim kurumları üniversiteler ve sivil üniversiteler ayrılır. Üniversiteler tüm lisans düzeyleri ve akademik disiplinler arasında çalışma programları sağlarken olmayan üniversiteler genellikle, sadece lisans derecesi sağlar.

Çek Cumhuriyeti 26 kamu, 2 devlet, ve yüksek öğretim 44 özel kuruluşlar vardır. İki devlet kurumları Savunma ve İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen özel okullardır.Birlikte ele alındığında, okullar mimarlık, sanat tarihi, heykel, tiyatro, teolojik çalışmalar, mühendislik, bilgi teknolojisi, kimya, fizik, doğa bilimleri, işletme, sosyal bilimler, ormancılık, eğitim de dahil olmak üzere disiplinler, geniş bir yelpazede yüksek lisans düzeyinde eğitim ve diğerleri çok. Birçok özel kurumlar iş gibi çalışmanın belirli alanlara odaklanmak.

 

Neden Çek Cumhuriyeti Eğitim?

Çek Cumhuriyeti, özellikle bilim, mühendislik ve tıp alanlarında, yüksek kalitede eğitim ve araştırma uzun bir geleneğe sahiptir. Uluslararası öğrenciler sıcak bir ortam bulacaksınız, şu anda 37.000 'den fazla yabancı öğrenci Çek okullarda okuyor.

Birçok program şimdi Çek yanı sıra İngilizce ve diğer dillerde sunulmaktadır. Buna ek olarak, İşletme (MBA) derece Mater popülaritesi artmaktadır, çoğu MBA programları bir vaka çalışması yaklaşımı kullanın.


Öğrenim ve Program Süresi

Yasaya göre, ders Çek Cumhuriyeti'nde yüksek öğrenim tüm kamu kurumlarında tüm uluslardan için ücretsizdir. Bazı ücretleri gibi orijinal tarihinden sonra çalışmalar kabul, uzantısı olarak, uygulamak yapmak, Caech dışında bir dilde eğitim için bir öğrencinin orijinal planı ve ücretlere ek olarak yapılan çalışmalar.

Özel kurumlar her yıl $ ABD 2,000 $ ABD 15.000 kendi harç ve ücretleri, ve bu genellikle aralığını ayarlayın.

Yüksek lisans programları bir yıldan üç yıla kadar her yerde sürebilir. Yüksek Lisans programları çok teorik ve öğrenciler bir final devlet sınavına ve halka açık bir forumda bir tez savunmak için gereklidir.

 

Akademik Yıl

Kesin başlangıç ​​tarihleri ​​bireysel kurumlar tarafından kurulan, ancak çoğu Ekim ayında eğitim-öğretim yılı başlarlar. Buna ek olarak, çoğu kurum iki 20 haftalık kış ve yaz dönemlerini, 15 haftalık öğretim dönemi dahil olmak üzere her, sınav beş hafta ve bir tatil içine akademik yıl bölün. İki ay tatil genellikle Temmuz ve Ağustos aylarında alınır.

 

Yüksek Lisans Olanakları

Çek Cumhuriyeti istihdam için birçok fırsat milliyeti ne olursa olsun, tüm öğrenciler için bir master derecesi aldıktan sonra vardır. Çek Cumhuriyeti Yönetim Kurulu üyelerinin üçte biri yabancıdır. Iş giderek İngilizce yürütülen olmasına rağmen, Çek çalışmalar yürütülen veya Çek zaten yetkin öğrencilere istihdam elde bir avantaj bulabilirsiniz.

 

Vize

Tüm uluslararası öğrenciler Çek Cumhuriyeti eğitim için uzun süreli vize gerektirir. Ek bilgiler için web sitesi mevcutturİçişleri cz / mvcren / makale / bilgi için-okul-ve-students.aspx "> Bakanlığı. Uzun süreli öğrenci vizesi öğrencilerin buna göre planlamalısınız böylece, elde etmek için 3-4 ay sürebilir.
Sağlık Sigortası

AB üyesi ülkelerden gelen öğrenciler, İzlanda, Lichtenstein, Norveç ve İsviçre sağlık hizmetleri elde etmek için kendi ülke tarafından sağlanan Avrupa Sağlık Sigortası Kartı kullanabilirsiniz.

Diğer ülkelerden gelen öğrenciler kamu sağlık sigortası hakkına sahip değildir ve bakım en az 30.000 € değerinde kapsayan ticari sağlık sigortası satın almanız gerekir. Uzun süreli konaklamalar öğrencilerin prim ödeme belgenizi göstermeniz gerekmektedir.

Sağlık sigortası ek olarak, tüm büyük hastanelerde tedavi için ödeme olarak kredi kartı veya nakit kabul.

 

 

İpuçları

Uluslararası öğrencilere yardımcı olmaya adamıştır Çek Cumhuriyeti birçok öğrenci organizasyonu bulunmaktadır.Bu kuruluşlar dahil Erasmus Öğrenci Ağı ve Teknik Deneyimi (için Öğrenci Exchange için Uluslararası Birliği IAESTE ).

Çek yeterli olmayan öğrenciler onlara yardımcı olmak için Çek Cumhuriyeti'nde birçok kurs bulabilirsiniz. Bu derslerin genellikle ek bir ücret talep olsa da, bazı burs kapsamındadır. Dil ve Hazırlık Çalışmaları Enstitüsü yoğun ders ve online dersler dahil olmak üzere dil eksiklikleri, olan öğrenciler için birden fazla kursları sağlar.

Çek Cumhuriyeti Hakkında

Çek Cumhuriyeti Orta Avrupa'da bulunan ve zengin bir kültürel tarihi ve yaşam tarzı vardır. Ülkenin kara ile çevrili ve Avusturya, Almanya, Polonya ve Slovakya ile sınır komşusudur. Çek Cumhuriyeti AB üyesi olmasına rağmen, para Çek Taç (CZK) 'dir. Ülke ayrıca Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) üyesidir. Çek Cumhuriyeti özellikle üflemeli çalgılar, piyano, boru organ ve yaylı çalgılar gibi yüksek kaliteli müzik aletleri üreten uzun bir geçmişi ile ünlüdür; ünlü markalar Amati, Petrof, Reiger-Kloss ve Strunal içerir.

Çek Cumhuriyeti opera da dahil olmak üzere sanat, film, dans ve tiyatro zengin bir kültüre sahiptir. Öğrenciler ayrıca boş zamanlarda ziyaret etmek için çok ilginç müze ve güzel bahçeler ve parklar bulabilirsiniz. Ünlü Çek mutfağı spesiyaliteleri şehriye karaciğer köfte çorbası, krema soslu kızartma sığır filetosu, gulaş ve kızarmış peynir içerir.

 

Iklim

Genel iklim ılımlı ve dört mevsim Çek Cumhuriyeti'nde meydana gelir. Ortalama sıcaklık 24 derece Temmuz ayında C yüksek bir Ocak ayında -4 derece C düşük bir çalıştırın. Sınır dağ yakın yerler çok soğuk vardır.

 

Yaşam Maliyeti

Çek Cumhuriyeti'nde yaşayan maliyeti Batı Avrupa'nın çoğu çok daha düşüktür. Herhangi bir eğitim veya ücretleri hariç aylık giderleri, yaklaşık $ ABD 350 $ ABD 750 olacaktır. Uluslararası öğrenciler kendi ülkenizden ayrılmadan önce bir Uluslararası Öğrenci Kimlik Kartı (ISIC) almalısınız, bu kartı restoranlarda indirimler geniş bir yelpazede için kullanılabilir, tiyatro, müze, konser, ve ulaşım hizmetleri.

Uluslararası öğrenciler ek gelir için çalışabilir, ama bir iş izni olması gerekir.Öğrenci yaşı 26 yaşından küçük ve 7 ardışık takvim günü veya bir yıl içinde toplam 30 günden az çalışıyorsa iş izni gerekli değildir.