Çeviri Çalışmaları Yüksek Lisans Programı, ticaret ve ticaret, bilim ve teknoloji, edebi çeviri, medya metinlerinin çevirisi ve uluslararası kuruluşlara çeviri alanlarında yüksek becerilere sahip çevirmenlerin eğitilmesini amaçlayan iki yıllık bir programdır.

Çevirmenler, çeviri teknolojisinin kullanımına ve mesleki eğitim fırsatlarından kazanılan deneyime dayalı olarak eğitim yoluyla pratik yetkinliklerini arttırırlar. Programın kuramsal yönü aynı zamanda öğrencilere profesyonel çalışmalar için sağlam temeller ve çeviri çalışmaları alanında doktora çalışmalarının tamamlanmasını sağlayan ileri araştırma ve entelektüel araştırmaları teşvik etmektedir.

Öğrencilere profesyonel çalışma için sağlam temeller sağlar ve çeviri çalışmalarında doktora çalışmalarını tamamlar.

Mayıs 2014'te, Çeviri Çalışmaları Yüksek Lisans Derecesi, Cenevre Üniversitesi'ne resmen verilmiş olup, program, dünyanın en eski çeviri yüksekokullarından biri olan, Üniversitenin Çeviri ve Çevirme Koleji tarafından bir kalite sertifikası almıştır.

Program mezunlarını hazırlar:

  • Çeşitli sektörlerde (medya, endüstri, turizm, reklam, sigorta, bankalar, araştırma kurumları ve kamu yönetimi) tercüman olarak çalışmanın yanı sıra uluslararası kuruluşlarla (BM ajansları) çalışmak.
  • Editör, yorumcu, terminoloji uzmanı veya çeviri proje yöneticisi olarak uzmanlık.
  • Kendi çeviri ofislerini kurabilir veya jüri olmalarını ve Katar Devleti'nde adalet mahkemelerine akredite olmalarını sağlayacak bir rekabet sınavına girerler.
  • Öğretimde bir kariyer yolu seçin ya da doktora için araştırma yoluna devam edin

Programın yapısı

  • İki yıllık bir tam zamanlı program, (6) zorunlu ders, iki seçmeli, staj programı ve yüksek lisans tezi olmak üzere toplam 36 akredite ünitenin tamamlanmasını gerektirir.
  • İngilizce dersleri, Doha, Katar'daki جامعة حمد بن خليفة düzenli olarak devam جامعة حمد بن خليفة sınıflarda öğretilmektedir.

Dersler

جامعة حمد بن خليفة öğretim kadrosu, uzmanlık alanlarında uzman akademisyen ve araştırmacıların yanı sıra, çeviri alanında çalışan profesör ve seçkin uzmanların yanı sıra seçkin uzmanlarıdır.

Program en yüksek uluslararası standartları karşılar ve Cenevre Üniversitesi'nden uluslararası akademik akreditasyon aldı.

Kabul şartları ve uygulamaları

Başvuru sahibi, tanınan bir eğitim kurumundan lisans derecesine sahip olmalı ve hem İngilizce hem de Arapça düzeyde akıcı olmalıdır.

Başvuru sahipleri İngilizce yeterlilik göstermek için IELTS veya TOEFL sınavını geçmelidir. IELTS veya TOEFL sertifikasyonu için iki yıldan fazla olmamalı, bu şart hiçbir şekilde feragat edilemez. İngilizce uzmanlığı, belirli bir pasaportun sahibi olanların yanı sıra, bu gereklilikten adayları muaf tutmaz.

Program dili:
  • Ingilizce
Hamad bin Khalifa University

Hamad bin Khalifa University için 10 tane daha kurs bak. »

Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 2019
Duration
2 yıl
Tam zamanlı
Price
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 2019
End Date
Son başvuru tarihi

Eyl 2019

Location
Son başvuru tarihi
End Date