Çevre ve Gıda Ekonomisinde Master (EFE)

Genel

Program açıklaması

Çevre ve Gıda Ekonomisi Yüksek Lisans (EFE), öğrencilere hem mükemmel bir akademik geçmişe hem de pratik bir tutum kazandırmak için tasarlanmış uluslararası odaklı yüksek kaliteli bir programdır. Derecesi, bugünün zorlu sürdürülebilirlik ekonomisi ve tarımsal gıda yönetiminin zorlu alanlarında gelecekteki profesyonel bir kariyer için umut verici bir görünümü garanti eder.

Çevre, doğal kaynaklar ve tarımsal gıda sistemi arasındaki ilişki modern toplumların gelişiminde merkezi bir rol oynamaktadır.

Sürdürülebilir ekonomik gelişme, doğal ve enerji kaynaklarının yönetimi ve tarımsal gıda sisteminin sürdürülebilirliği yeni ekonomik ve politika zorluklarını temsil eder.

Çevre ve Gıda Ekonomisi Yüksek Lisans derecesi, katılımcıların bu zorlukların üstesinden gelebilmesi için kavramsal ve analitik araçlar sağlar.

Ekonomi ve işletme yönetimi ve yönetimi, niceliksel yöntemler ve çevresel ve doğal kaynaklar ekonomisi ile tarımsal gıda sisteminin ekonomisi ve yönetimi konularında spesifik teorik ve uygulamalı bilgiler konusunda uzmanlık sağlanır.

Amaç, öğrencileri teşvik edecek araçların sağlam bir şekilde anlaşılmasını sağlamaktır: sürdürülebilir ekonomik gelişme, doğal kaynakların yönetimi (su, toprak, enerji), çevre ve enerji politikaları, tarım-gıda sisteminin çalışması, tarımda yenilik - gıda sektörü, tarımsal gıda firmalarının uluslararasılaşması, gıda güvenliği ve kırsal kalkınma.

Çevre ve Gıda Ekonomisi Yüksek Lisans derecesi, çevre ve tarımsal gıda ekonomisini birleştirmek, kurslarının seçimi ve içeriği ve tamamen İngilizce olarak öğretilmesi, İtalyan üniversite sisteminde bir yeniliktir.

genel bakış

Yüksek Lisans derecesi toplam 120 AKTS için öğretim ve diğer eğitim faaliyetlerinden oluşur ve tamamen İngilizce olarak öğretilir.

Temel bölümler başlangıçta kursa dahil olan disiplinlere yönelik bir dizi öğreti sağlar (matematik, istatistik, ekonometri, hukuk, ekonomik tarih) ve daha sonra organizasyonu aşağıdaki alanlarda ortak çekirdek öğretim arasında dengelenir: işletme (Muhasebe, Çevre yönetimi) ), ekonomi (Mikroekonomi, Çevre

Birinci yılın sonundan itibaren öğrenciler iki müfredat arasında seçim yapmaya davet edilir:

Müfredat A - Çevre ve Enerji Ekonomisi - enerji ve çevre ekonomisinde mesleki eğitim vermeyi amaçlayan ve sürdürülebilir ekonomik gelişme, çevresel varlıkların değerlendirilmesi, enerji piyasaları ve politikaları, doğal ve çevresel kaynakların yönetimi, çevre politikaları, iklimin ekonomik etkileri iklim değişikliği ve uluslararası iklim değişikliği anlaşmaları için değişim, uyum stratejileri ve azaltma politikaları.

Müfredat B - Tarım-Gıda Sisteminin Ekonomisi ve Yönetimi - tarım-gıda sektöründeki ulusal ve uluslararası şirketlerin yönetimi ve yönetiminde, tarım-gıda sisteminin ekonomik ve politika sorunlarının analizine odaklanarak mesleki eğitim vermeyi amaçlamaktadır. . Ekonomik ve ticari entegrasyonun neden olduğu sorunları analiz etmek ve yönetmek, uluslararasılaşma sorunlarını ele almak, şirket stratejilerini değerlendirmek, ulusal ve uluslararası değer zincirlerini incelemek ve yönetmek, tüketici davranışları, pazarlama stratejileri, gıda güvenliği sorunları ve kırsal alanda uzmanlık ve araçlar sunuluyor. gelişme.

112198_Presentazione-standard1-e1511534458656.jpg

Giriş koşulları

Çevre ve Gıda Ekonomisi Yüksek Lisans programına katılmak için lisans düzeyinde yeterli matematik, ekonomi ve istatistik bilgisine sahip olmak gereklidir.

İtalyan lisans derecesi

Yüksek Lisans programına, aşağıdaki sınıflardan birinden üç yıllık bir İtalyanca lisans derecesine sahip (örneğin, DM 270/04 veya eşdeğeri DM 509/99) olan öğrenciler katılabilir:

 • Geografia (L-6);
 • Ingegneria civile e ambientale (L-7);
 • Ingegneria dell'informazione (L-8);
 • Ingegneria endüstriyel (L-9);
 • Scienze biologiche (L-13);
 • Scienze del turismo (L-15);
 • Scienze dell'amministrazione e dell'organizzazione (L-16);
 • Scienze dell'economia e della gestione aziendale (L-18);
 • Scienze della pianificazione territoriale, urbanistica paesaggistica e ambientale (L-21);
 • Bilim ve teknoloji bilimi, forestali (L-25);
 • Scienze e technologie alimentari (L-26);
 • Scienze e technnologie chimiche (L-27);
 • Bilim ve teknoloji fisisi (L-30);
 • Bilim ve Teknoloji Bilgisi (L-31);
 • Bilimsel ve Teknik Bilgiler (L-32);
 • Scienze economhe (L-33);
 • Scienze jeolojisi (L-34);
 • Scienze matematiche (L-35);
 • Bilimsel politika ve delle relazioni internazionali (L-36);
 • La cooperazione, lo sviluppo e la pace (L-37) için Scienze sociali;
 • Sosyoloji (L-40);
 • Statistica (L-41);
 • Storia (L-42);
 • Tecrübe ve Yeterlilik Tekniği restauro dei beni culturali (L-43).

Yukarıda sıralananlar dışındaki derslerden lisans derecesi almış olan öğrenciler ve yabancı dereceli öğrenciler Didaktik Komite tarafından veya karar verdiği özel bir komite tarafından uygun bir karara tabi olarak programa kabul edilirler.

Matematik, Nicel Yöntemler ve Ekonomi

Adaylar, kabul edilebilir bir bilimsel disiplin alanı içerisinde en az 90 ECTS kredisi almış olmalıdır:

 • Matematik ve İstatistik alanında en az 6 ECTS kredisi (MAT / 01 - MAT / 09 - SECS-S / 06);
 • Ekonomi ve Tarım Ekonomisi alanında en az 6 ECTS kredisi (AGR / 01, SECS-P / 01 - SECS-P / 06, ING-IND / 35);
 • Yönetim alanında en az 6 ECTS kredisi (AGR / 01, SECS-P / 07-SECS-P / 11, ING-IND / 35);

Yukarıdaki önkoşullara uymayan öğrenciler, Crash kurslarına katılarak bunları yerine getirebilirler.

Yabancı lisans derecesi

Yabancı yeterliliği olan öğrencilerin, İtalyanca derecesine sahip öğrenciler için gerekli asgari şartlara eşdeğer gereksinimleri karşılaması beklenir. Varlık önkoşulları, Didaktik Komite tarafından atanan özel bir Komite tarafından doğrulanacaktır.

ingilizce dil yeterliliği

Başvuru sözlü ve yazılı İngilizce bilgisine sahip olmalıdır.

Ana dili İngilizce olmayan konuşmacılar, İngilizce dilini İngilizce dilindeki kurumlarda en az bir yıllık üniversite eğitimi aldıklarını göstererek veya aşağıdakilerden birine sahip olarak gösterebilmelidir:

 • İleri İngilizce İngilizce Cambridge CAE Sertifikası: A veya B notu;
 • Cambridge CPE İngilizce Yeterlilik Sertifikası: not A veya B veya C;
 • Cambridge IELTS: en az 6,0 toplam puan;
 • TOEFL kağıt tabanlı, bilgisayar tabanlı veya internet tabanlı: toplam en az 550, 215 veya 87 puan

Öğrenci İngilizce yeterlilik belgesine sahip değilse, İngilizce becerileri Mülakat sırasında değerlendirilecektir.

Nasıl Başvurulur?

Yüksek Lisans programına kabul edilmek, en az lisans derecesine sahip (veya eşdeğeri) mezunlara açıktır.

Bekarın son yılında kayıtlı olan öğrenciler, 31 Aralık'ta mezun oldukları sürece yüksek lisans programına kabul edilebilirler.

Üniversite, başvuru prosedürlerinde size yardımcı olmak için bir Uygulama Sihirbazı oluşturdu.

Başvuru prosedürleri

Başvurulardan önce, öğrencilerin Üniversite bilgilerini almak için Üniversite sistemine kaydolmaları gerekir.

İtalyan ikamet iznine sahip olmayan yurtdışında ikamet eden AB vatandaşları da kendi ülkelerindeki İtalyan Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna resmi ön başvuruda bulunmalıdır. Bilgi için buraya tıklayın. Ön başvuru tarihinin son tarihi olduğuna dikkat edin.

Başvurular “SIFA servisleri” üzerinden online olarak yapılmalıdır. Üniversite kimlik bilgilerinizle giriş yapın, “Kabul” ve ardından “2. Giriş sınavı olmadan yüksek lisans programları ”.

Öğrencilerden istenecek:

 1. Online başvuru formunu doldurun
 2. Aşağıdaki belgeleri yükleyin:
  • Kayıtların transkripti: yetkili Üniversite tarafından verilen mezuniyet belgesi / sertifikaları ve alınan sınavların notları, İngilizce veya İtalyanca dillerinde notları ve kredileri
  • Passport - kişisel bilgilerin yer aldığı sayfanın bir kopyası
  • İngilizce motivasyon mektubu
  • İngilizcede Europass özgeçmişi
  • İngilizce sertifikası (isteğe bağlı)
  • Kabul potansiyelinizi değerlendirmek üzere kalifiye fakülteden gelen tavsiye mektubu (sadece yabancı öğrenciler için). Not: Tavsiye mektubu, Hakem (başvuru sahibi tarafından değil), “EFE adayının sunumu: Soyadı FirstName” konusunu belirterek, efe@unimi.it adresine gönderilmelidir.
 3. Başvuru ücretini ödeyin (30 €, iade edilmez). Ücret, kredi / bankamatik kartı veya MAV tarafından doğrudan bankada ödenebilir.

Not: Eksik veya çoklu başvurular dikkate alınmayacaktır.

Tüm başvuruları topladıktan sonra, Kabul Komitesi her öğrencinin akademik ve kişisel geçmişini değerlendirecektir. Seçilen öğrenciler, Çevre Bilimleri ve Politika Bölümü'nde Celoria, 2 - 20133 Milano üzerinden yapılacak bir röportaj için davet edildiler.

MAV (ödeme makbuzu), genel bir süreçte her bir bireysel ödemeyi tanımlamak için bir Tanımlama Kodu ile birlikte İtalya'da ortak bir ödeme şeklidir, bu durumda, her öğrencinin kaydı. MAV, herhangi bir bankada (Postanede değil) nakit olarak ödenebilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The ESP group focuses on the combination of Natural, Economic and Social sciences, key variables in the solution of any sustainability issue. The Department gathers professors and researchers in the f ... Devamını oku

The ESP group focuses on the combination of Natural, Economic and Social sciences, key variables in the solution of any sustainability issue. The Department gathers professors and researchers in the fields of Social Sciences and Humanities (SH), Life Sciences (LS) and Physical and Engineering Sciences (PE), gaining a complete outlook over the domains of agronomy, food, biology, chemistry, ecology, economy, physics, geology, management, mathematics, sanitary, toxicology and zootechny. Daha Az