Faculty of Humanities, Charles University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

rakamlar

Öğrenci sayısı: 2610 Bölümler: 24 Lisans programlarının: 18 Akademik personel: 144 İdari personel: 38

tarih

A Edebiyat Fakültesi (FHS) Charles Üniversitesi'nin genç fakültesidir. Başlangıçta Liberal Eğitim Enstitüsü olarak 1990'ların başında kurulmuş, 2000 yılında bir fakülte rütbesine yükselmiş, vizyonu lisans, yüksek lisans ve çeşitli beşeri ve sosyal bilim disiplinleri değil doktora seviyelerinde eğitim programlarını doğuracağını olmak henüz CU kurulan. FHS hızla yenilikçi çalışma programları ve öğretim yöntemleri ile ilerici okul olarak ün kazandı.

Misyon

Beşeri Bilimler Fakültesi misyonu bu giderek daha karmaşık ve değişen dünyada tatmin edici bir hayat sürmek için Edebilme bağışlamak yüksek kaliteli eğitim geçer.

Hedefleri - En yüksek uluslararası standartları karşılayan beşeri ve sosyal bilimler eğitimi sağlamak; - Araştırmada mükemmelliği elde ve eğitim ile entegre etmek; - Yaşam boyunca öğrenmeye ve kendini sorumluluk ve topluma bir taahhüt teşvik etmek, öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek için; - FHS giderek uluslararası öğrenci beden ve akademik personelin hareketliliğini teşvik etmek.

Araştırma

Edebiyat Fakültesi akademik araştırma çeşitli alanlarda mükemmellik adamıştır. fakülte, ulusal ve uluslararası araştırma projelerinde katılır ve genç araştırmacıların akademik gelişimini destekler.

Öğrenci hayatı

• Uluslararası Öğrenci Kulübü

Birlikte Çek öğrenciler (öğretmenler) ile Uluslararası Ofis, uluslararası öğrenciler için kültürel ve sosyal aktiviteler (Prag, sergiler, konserler, vb turlar) düzenlemektedir.

• Film Kulübü

Sinema Kulübü dönem boyunca iki haftada bir tarama bir film tutar. Mevcut program kulübün internet sitesinde bulunabilir.

Öğrenci Tesisleri

• Konaklama

Konaklama ikamet (yurt) Charles Üniversitesi salonlarında sağlanmaktadır. Öğrenciler normal çift kişilik odalar yerleştirilmiştir.

• Öğrenci Kafeteryalar

Charles Üniversitesi farklı yerlerde öğrenci kafeteryaları bir dizi ( 'Menza') çalışır. FHS kafeterya Jinonice ana binanın zemin katında yer almaktadır.

• Kütüphane

Charles Üniversitesi kütüphane sistemi dağıtılmış ve farklı yerlerde kütüphanelerin bir dizi oluşur. FHS kütüphane Jinonice ana binanın zemin katında bulunabilir.

• Bilgisayarlar ve İnternet Bağlantısı

PC iş istasyonları, çeşitli üniversite binalarında bilgisayar laboratuarları bulunmaktadır. Kablosuz Internet üniversite binaları içinde ulaşılabilir (Charles Üniversitesi Öğrenci Kartı gereklidir).

• Spor tesisleri

Spor tesisleri Hostivař kampüsünde (Bruslařská 1132, Prag 15) yer almaktadır.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce
  • Çek
  • Almanca

Görmek MA\'ler » Yüksek lisans programlarını görüntüle » Görmek Doktora » Görmek Lisanslar »

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MA

Cinsiyet çalışmalarında ma

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl October 2019 Çek Cumhuriyeti Prague 5

Prag'daki Charles Üniversitesi İnsani Bilimler Okulu (FHS UK) Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları felsefesi bir göz ile, araştırma ve tarihsel perspektifte cinsiyet konularını keşfetmek için teorik ve metodolojik araçların sistematik ve disiplinler arası akademik çalışma imkanı sunan aittir herhangi bir konunun kültürel ve etnik yönleri. [+]

Prag'daki Charles Üniversitesi İnsani Bilimler Okulu (FHS UK) Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları felsefesi bir göz ile, araştırma ve tarihsel perspektifte cinsiyet konularını keşfetmek için teorik ve metodolojik araçların sistematik ve disiplinler arası akademik çalışma imkanı sunan aittir herhangi bir konunun kültürel ve etnik yönleri. Toplumsal cinsiyet çalışmaları insan toplumunu ve kültürünü organize temel ilkelerinden biri olarak cinsiyet intersectional ve disiplinler arası bakış açıları uygular. Toplumsal cinsiyet çalışmaları, tarihsel analiz yanı sıra toplumsal cinsiyet düzeni, feminist ve queer kuram ve bilim ve araştırma ve cinsiyet düzenin diğer yönleri yöntemlerinin etkisi çağdaş belirtileri odaklanmak; onlar da ırk / etnik köken, sosyal statü, yaş, cinsiyet ve / veya engellilik gibi cinsiyet ve sosyal farklılaşma diğer kategorileri ve tabakalaşma arasındaki ilişkiyi prob.... [-]


Yüksek Lisans in Historical Sociology

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl October 2019 Çek Cumhuriyeti Prague 5

[+]

Bu dersin çalışma boyunca edinilen pratik ve araştırma temelli becerileri, nicel ve nitel tarihsel-sosyolojik araştırma metodolojisinin temel yaklaşımlarını yönetmeye dayalı mesleki becerileri içerir.

[-]

Yüksek Lisans

Alman ve Fransız felsefesinde usta

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl October 2019 Çek Cumhuriyeti Prague 5

Mezunlarımız 18. ve 19. yüzyıllarda Alman ve Fransız felsefesi, Almanya ve Fransa'da klasik ve modern fenomenoloji, Almanca ve / veya Fransızca işlenen çağdaş felsefenin diğer ilgili formların tarihinin ayrıntılı bir bilgiye sahip. Onlar Çek ortamda bu felsefi eğilimlere algısı ve cevap hakkında bilgili. [+]

Dil: Alman

mezunu Profili

Mezunlarımız 18. ve 19. yüzyıllarda Alman ve Fransız felsefesi, Almanya ve Fransa'da klasik ve modern fenomenoloji, Almanca ve / veya Fransızca işlenen çağdaş felsefenin diğer ilgili formların tarihinin ayrıntılı bir bilgiye sahip. Onlar Çek ortamda bu felsefi eğilimlere algısı ve cevap hakkında bilgili. Bu çalışma programı takip doktora çalışmaları için mezunları hazırlar ve mezunlarımız nitelikli olarak relevantly akademik ve bilimsel kurumlarda uygulanabilir - kendi uzmanlık eğitimi ve iletişim ve dil becerileri sayesinde - kültürel ve siyasi yönetimin özel talepleri karşılamak için devlet ve sivil toplum sektörleri, yurtiçinde ve yurtdışında arasında, medyada ve yayıncılık.... [-]


Oral Tarih Yüksek Lisans - Çağdaş Tarih

Kampüs Yarı zamanlı 2 yıl October 2019 Çek Cumhuriyeti Prague 5

Sözlü Tarih ve Çağdaş Tarihte iki yıllık Yüksek Lisans Programı, çağdaş (Avrupa) tarihle ilgilenen, yöntem araştırmalarında kullanılan metodolojilerde ve yorumlayıcı yöntemlerle ilgilenen öğrenciler için hazırlanmıştır. Ana amacı, öğrencilere disiplinlerarası soruşturma gerektiren tarihsel ve güncel meseleleri ele alan röportajlar oluşturma ve analiz etme ve alan çalışması projeleri geliştirerek araştırma yapmak üzere yetiştirmektir. [+]

Sözlü Tarih ve Çağdaş Tarihte iki yıllık Yüksek Lisans Programı, çağdaş (Avrupa) tarihle ilgilenen, yöntem araştırmalarında kullanılan metodolojilerde ve yorumlayıcı yöntemlerle ilgilenen öğrenciler için hazırlanmıştır. Ana amacı, öğrencilere disiplinlerarası soruşturma gerektiren tarihsel ve güncel meseleleri ele alan röportajlar oluşturma ve analiz etme ve alan çalışması projeleri geliştirerek araştırma yapmak üzere yetiştirmektir. Usta, iki bölümden oluşmaktadır; birincisi çağdaş (Çek ve Uluslararası) tarih ve olayları kapsar, ikincisi metodolojiktir ve çağdaş tarihi incelememiz için çeşitli görüşme tekniklerine odaklanır. Tarih, makro ve mikro yaklaşımları incelemek için iki genel yaklaşımı birbirine bağlar ve tarihteki son olayların kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını sağlar.... [-]


İletişim

Charles University, Faculty of Humanities

Adres U Kříže
158 00 Prague 5, Prague, Çek Cumhuriyeti
web sitesi https://fhs.cuni.cz/
Telefon +420 251 080 212