Czech Technical University in Prague

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Genel bilgi:

Czech Technical University in Prague 1707 yılında kurulan Avrupa'nın en eski teknik üniversitesidir ve şu anda bölgede ve Prag Araştırma kümesinde önde gelen bir teknik araştırma üniversitesidir.

CTU, 8 fakültede lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır: İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Nükleer Bilimler ve Fiziksel Mühendislik, Mimarlık, Ulaştırma Bilimleri, Biyomedikal Mühendisliği, Bilgi Teknolojisi ve MIAS İşletme Fakültesi'nde programlar.

Ayrıca, CTU ücretsiz spor kursları sunmaktadır; Ulusal Teknoloji Kütüphanesinde ziyaret edip ders çalışabilir ve kampüs Dejvice'deki uluslararası topluluğu Avrupa’nın göbeğinde hissedebilirsiniz.130335_51ae80de-30a2-4b7d-9c03-4d34aac73aed.jpg

Dylan Gillis Unsplash'ta çekilen fotoğraf

Üniversite gelecekteki araştırmacıları ve yaratıcı çalışanları eğitiyor. Tüm öğrencilerin lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında çalışma programlarının zorunlu bir parçası olarak büyük bir projesi var. seviyesi. Mühendislik öğrencileri, öğrenci laboratuvarlarına ve atölyelerine ve proje çalışmaları için ihtiyaç duydukları ekipman ve olanaklara erişebilir. Girişimci öğrenciler fakültelerindeki araştırma ekiplerinden birine katılabilirler. Alternatif olarak, örneğin, her yıl geleneksel bir motora ve başka bir elektrikli motorlu yarış arabasına sahip bir yarış arabasının yeni bir versiyonunu geliştiren Formula Öğrenci ekiplerinden birine katılabilirler. Bilimsel araştırma, fakülteler (okullar) tarafından istihdam edilen akademik personelin tüm üyelerinin çalışmalarında ve terfi için ana kriterde önemli bir unsurdur.

Araştırma 8 fakültenin tamamında ve ayrıca birkaç enstitüde, örneğin Çek Enformatik Enstitüsü, Robotik ve Sibernetik Enstitüsü (CIIRC) veya Üniversite Enerji Verimli Binalar Merkezi (UCEEB) 'de yapılmıştır.

Prag'daki CTU, en son QS EECA Üniversite Sıralamasında 9. sırayı aldı ve Prag şehri, 2019 için QS En İyi Öğrenci Şehirler Endeksi'ndeki konumunu geliştirdi. Prag, üniversite mezunları için en iyi ikinci şehir konumunda.

Bölgeden ve dünyanın her yerinden giderek artan bir şekilde öğrenciler ve araştırmacılar, Prag'ın sadece çalışmak için ideal bir şehir olmadığını görüyor. Ayrıca bir toplantıda buluşmak ve bir konferansta birkaç gün geçirmek için de bir yer. Çek toprakları ve Prag, zor bir yirminci yüzyıla sahipti, ancak Prag şimdi kendisini orta Avrupa'nın en büyük şehirlerinden biri olarak yeniden kurdu. Çek Cumhuriyeti, endüstriyel çağın başından ikinci dünya savaşına kadar sürdürdüğü bir araştırma ve yenilik merkezi olarak yerini aldı.

Prag'daki CTU aynı zamanda Prag'daki en iyi 7 devlet üniversitesini toplayan Prag konsorsiyumunda kurucu bir Üyedir.

Bizi Facebook, Instagram ve Twitter'da takip edin: @studyatctu

Konumlar

Prague 6

Address
Jugoslávských partyzánů 1580/3
160 00 Prague 6, Hlavní město Praha, Çek Cumhuriyeti