FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Film ve TV Okulu (FAMU)

Film ve TV Okulu (FAMU), 1947'de II. Dünya Savaşı'ndan sonra kurulan Sahne Sanatları Akademisinin ayrılmaz bir parçasıdır. Dünyanın en eski beşinci sinema okulu. Mezunları birçok etkili film yapımcısı ve senaryo yazarı içerir.

Famu'da Çalışmalar = Film Yapma Akademik Disiplinler Yazma

FAMU International, bir ila altı haftalık yaz atölyelerinden yurtdışında düzenlenen bir dönemlik programlara, bir yıllık programlara ve tam lisans programlarına kadar çeşitli programlara sahiptir.

Her program, pratik film yapımı, pratik süreçlerle ilgili yazma becerileri ve görsel-işitsel alanla ilgili akademik disiplinlerin yansımaları ve metodolojileri ile değişen bir oranından oluşur. Her program kabul için farklı koşullara sahiptir.

FAMU'da okumak, hayatınızı dünyanın en güzel şehirlerinden birinin kalbinde geçirmek anlamına da geliyor. Prag, öğrenci yaşamı için, kültür ve eğlence dolu harika bir yer. Viyana / Berlin / Münih / Budapeşte ve Orta Avrupa'nın diğer büyük şehirlerinden 5 saatten az.

Tarihçe

1960'larda belki de Çek sineması ve FAMU tarihinin en parlak dönemi oldu. Öğrenciler ve profesörler, zamanın genel söylemine en ilerici ve en zor fikirleri sundu.

Ağustos 1968’de Çekoslovakya’nın işgalini takiben, birçok FAMU profesörü ve mezunu, Miloš Forman veya Frank Daniel’in arasından ülkeyi terk etmek zorunda kaldı. Bazıları dünyadaki sinema sanatının ve endüstrisinin gelişimine katkıda bulundu ve film eğitiminin gelişiminde önemli roller oynadı. Avrupa'daki komünizmin çöküşünden sonra, FAMU ulusal film okulu statüsünü korudu, ancak aynı zamanda dünyanın her yerinden uluslararası öğrenciler için kapılarını açtı.

FAMU, CILECT (Dünya Film Okulları Birliği), Avrupa Sanat Enstitüleri Birliği (ELIA) ve Avrupa Sinema ve Televizyon Okulları Birliği GEECT'in kurucu üyesidir. Mezunları tarafından yapılan eserler uluslararası festivallerde birçok ödül aldı ve çoğu zaman yerel televizyon ağları ile birlikte üretildi ve ülke çapında yayınlandı.

FAMU3

Konumlar

Prag

FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Address
FAMU International
Smetanovo nábřeží 2

11665 Prag, Prag, Çek Cumhuriyeti
Telefon
+420 234 244 311

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin