University of Hradec Králové, Philosophical Faculty

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hradec Králové Üniversitesi'ni keşfedin

HRADEC KRÁLOVÉ ÜNİVERSİTESİ

Hradec Králové Üniversitesinin dinamik ve genç ortamıyla tanışın - 1959 yılında kurulmuş olan ve 2000 yılından beri bugünkü ismini taşıyan bir kurum. Halen 7300'den fazla öğrenciden oluşan Alma Mater, Hradec Králové Üniversitesi yüksek kaliteli yüksek öğretim sunmaktadır. Sosyal Bilimler, Beşeri Bilimler, Eğitim Çalışmaları, Doğa Bilimleri, Ekonomi ve Bilgi Teknolojileri Çalışmaları'nı içeren çalışma alanlarının geniş bir kapsamı içinde. Üniversiteye her yıl sunulan çok sayıda başvuru Üniversitedeki çalışmalara olan yüksek talebi göstermektedir ve mükemmel ismini doğrulamaktadır.

Hradec Králové Üniversitesi canlı bir kurumdur ve sürekli gelişimi hem akademik hem de inşaat faaliyetlerine yansımaktadır: yeni fakülteler ve enstitüler kurulmakta, yeni eğitim programları akredite edilmekte ve Üniversite kampüsü inşaatı aralıksız bir şekilde devam etmektedir. Üniversite kampüsü, diğer üniversite binalarına, Eğitim ve Bilim Kütüphanesi'ne ve eski şehre yürüme mesafesinde, şehir merkezinde elverişli bir konuma sahiptir.

Mezunlar

Hradec Králové Üniversitesi, yurtdışında olduğu kadar yerel işgücü piyasasında da başarılı olan nitelikli uzmanlar hazırlamaktadır. 2010 yılında, Üniversite, Avrupa Komisyonu tarafından verilen ve Avrupa yüksek öğretim kurumlarının tüm standartlarını karşıladığını doğrulayan bir sertifika olan Diploma Eki Etiketini aldı. Belge tüm mezunlara otomatik olarak verilir ve Hradec Králové Üniversitesi'nden diplomanın dünya çapında tanınmasını garanti eder.

Üniversite dört bölümden oluşmaktadır: Eğitim Fakültesi, Bilişim ve Yönetim Fakültesi, Felsefe Fakültesi ve Fen Fakültesi.

FELSEFE FAKÜLTESİ

university building

Felsefi Fakülte UHK , tam zamanlı ve çeşitli çalışma disiplinlerinde, yarı zamanlı bir çalışma şekli olarak, Çek dili BA, MA ve Doktora çalışma programları sunmaktadır. Tarih, arkeoloji, arşiv bilimi, siyaset bilimi alanlarında (Afrika ve Latin Amerika'da yüksek lisans ve doktora çalışmalarında uzmanlaşma ile), sosyoloji, felsefe ve çeşitli disiplinlerarası çalışma alanlarında (bilişim ve multimedya odaklı) eğitim vermektedir. arşiv bilimi ve arkeoloji.

Fakülte öğrencileri yabancı üniversiteler ile iletişim kurabilir ve dünyanın dört bir yanındaki ortak kurumlardan birinde yurtdışındaki çalışmalarının bir bölümünü yurtdışında geçirebilirler. Felsefi Fakülte, Eğitim Fakültesi'nde öğretim programları öğrencileri için tarih ve sosyal bilimler eğitimi vermektedir. Fakülte mezunları, beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanında birinci sınıf bilgi edinir ve kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, ticari kuruluşlar, medya veya araştırma ve geliştirme alanlarında geniş bir iş fırsatları yelpazesine sahiptir.

Felsefe fakültesi aynı zamanda tam zamanlı yüksek lisans ve doktora çalışmalarını İngilizce, yani MA çalışma programı Orta Avrupa Çalışmaları ve Latin Amerika Çalışmaları ve Afrika Çalışmaları olmak üzere iki doktora programı sunmaktadır. Bu çalışma programlarının yanı sıra, Çek dili Hazırlık kursu ve uluslararası öğrenciler için uzmanlaşmış bir üniversite eğitimi sunmaktadır.

KULLANIŞLI BİLGİ

Akademik yıl 2 yarıyıl olarak düzenlenmiştir. Kış dönemi genellikle Eylül ayının üçüncü haftasına başlar ve Aralık ayında sona ermektedir; Yaz dönemi Şubat ayında başlar ve Temmuz ayında sona eriyor. Dönem, her zaman 6 haftalık bir sınav dönemi takip eder.

Üniversitemiz çok iyi kurulmuş Buddy Sistemine sahiptir. ESN Buddy System HK'nin misyonu, Erasmus ve diğer yabancı öğrencilerin yerel çevreye entegrasyonuna yardımcı olmaktır.

Hradec Králové Üniversitesi öğrencileri, üniversite yurdu Palachova'da konaklama olanağı sağlıyor.

VİZE (AB vatandaşı olmayanlar): Vize şartına tabi yabancı vatandaşlar, Çek Cumhuriyeti'ne yetkili Çek Büyükelçiliği'ne girişlerinden önce vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar. AB vatandaşları için vize gerekmemektedir. Vize almak 2 ay sürebilir, bu yüzden zamanında başvurmayı unutmayın!

90 gün boyunca burada kalan tüm yabancı öğrenciler için eğitim amacıyla bir oturma izni zorunludur. AB üyesi olmayan ülkeler: Çek Cumhuriyeti'ne gelmeden önce AB üyesi olmayan ülkelerden ikamet izni / vize almaları zorunludur - burada ne kadar çalışacakları önemli değildir. Öğrenciler, Çek elçiliği, konsolosluk veya diplomatik misyonunda ya da en yakın ülkede geçici oturma izni başvurusunda bulunmalıdır. İlgili fakültelerdeki uluslararası ofisler, gelen yabancı öğrencilere yardım sağlar.

ÇEK CUMHURİYETİ NEDEN ÇALIŞIYOR?

Çünkü devlet üniversitelerinde ücretsiz eğitim sunuyor! Çek Cumhuriyeti'ndeki eğitimin önemli bir avantajı vardır - Çek Üniversitesinden bir diploma almak isteyenler için, yani Çek dilinde eğitim görenler için ücretsiz olabilir.

Yüksek eğitim kalitesi nedeniyle. Bugün, Çek üniversitelerinden diplomalar, dünya genelinde, İngilizce ve Amerikan ile birlikte yüksek puanlar almış ve Avrupa Birliği'nin her ülkesinde tanınmıştır.

Avrupa Birliği boyunca seyahat etme yeteneği nedeniyle. Çek Cumhuriyeti AB üyesidir ve 2007 yılında Schengen anlaşmasının tüm ülkelerine vizesiz olarak hareket etmelerini sağlayan Schengen bölgesine katılmıştır.

Başarılı bir kariyer beklentisi yüzünden! Mezun olduktan sonra yabancı öğrenciler, Çek vatandaşı veya Çek Cumhuriyeti gibi özel kurum ve kuruluşlarda olduğu gibi Çek ve Avrupa kamularında da iş bulabilirler.

Avrupa yaşamının yüksek kalitesi ve düşük fiyatlar nedeniyle. Siyasi ve ekonomik açıklığı nedeniyle, Çek Cumhuriyeti bugün Orta Avrupa'nın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Yaşam standardı Batı Avrupa ile karşılaştırılabilir, ancak yiyecek, konaklama ve mal fiyatları çok daha düşük.

Öğrencilerimizin Çek ortamında hızlı adaptasyonu. Günümüzde Çek Cumhuriyeti, vatandaşların çoğunun en azından İngilizce konuşabileceği çok kültürlü ve açık bir ülkedir.

Konumlar

Hradec Kralove

Address
University of Hradec Králové – Philosophical Faculty
Náměstí Svobody 331
(building B)


50003 Hradec Kralove, Hradec Králové Bölgesi, Çek Cumhuriyeti

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin