University of South Bohemia – Faculty of Science

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Güney Bohemya Üniversitesi

South Bohemia Üniversitesi , üniversite tipi bir kamu eğitim ve araştırma kurumu olup, yüksek öğretim programlarının bir seçimini sunan sekiz fakülte ile birlikte.

Bilim Fakültesi

Fen Fakültesi, 1991 yılında kurulmuş ve bir dizi biyolojik disiplinlerde lisans, yüksek lisans ve lisansüstü eğitim vermektedir. Çalışma programlarının çoğu Çek dilinde yürütülmektedir, ancak İngilizce kurs ve programlarının sayısı sürekli artmaktadır. Örnekler, on yıldan fazla süren Biyolojik kimya lisans ve yüksek lisans programları veya 2011'den beri çalışan Kantitatif Ekoloji Modülüdür. Ayrıca, birçok doktora vardır. Tüm fakülte genelinde çoğu çalışma grubunda çalışan öğrenciler. İngilizce çalışmalarının listesi, 2019 sonbaharından başlayarak yeni Master programı Ekoloji tarafından genişletildi.

Üç yıllık Lisans Programları, öğrencileri daha sonraki Yüksek Lisans çalışmaları veya pratik mesleki istihdam için gerekli temel bilgileri sağlar. Öğrenciler, “Giriş Biyoloji Programı” ndan (gelecekteki öğretmenler için Biyoloji veya Biyoloji alanında daha ileri çalışmalar için hazırlık), “Biyofizik”, “geleceğin öğretmenleri için Kimya ve Kimya”, “Uygulamalı Matematik”, “Gelecek öğretmenler için Matematik”, “ Geleceğin öğretmenleri için “Fizik ve Fizik”, “Ölçme ve Bilgisayar Teknolojileri” ya da profesyonel odaklı programlar, “Ekoloji ve Çevre Bakımı”, “Biyomedikal Laboratuvar Teknikleri”, “Mekatronik” ve “Uygulamalı Bilişim”.

Bu programlar, sadece İngilizce ders kitaplarından ders almalarına izin vermek için yeterli İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmesine rağmen, yalnızca Çek dilinde yürütülmektedir. Çek'de yürütülen çalışma programlarına ek olarak, Fen Fakültesi, seçkin lisans programının İngilizce olarak “Biyolojik Kimya” ve “Biyoinformatik” programları sunmaktadır. Bu çalışma programları Linz'deki (Avusturya) Johannes Kepler Üniversitesi ile České Budějovice'deki Güney Bohemya Üniversitesi Fen Fakültesi arasındaki ikili bir sınır ötesi işbirliği içinde yürütülmektedir.

Yüksek Lisans programları herhangi bir üniversitede biyoloji veya ilgili alanlarda lisans programını başarıyla tamamlayan herhangi bir öğrenciye açıktır. Başvuru sahipleri, kabul sınavındaki sonuçlarına bağlı olarak, rekabetçi bir şekilde kabul edilir. Farklı çalışma alanlarına girebilirler - “Uygulamalı Bilişim”, “Biyolojik Kimya”, “Biyofizik”, “Botanik”, “Klinik Biyoloji”, “Ekoloji”, “Deneysel Biyoloji”, “Çevre Kimyası”, “Parazitoloji”, “Zooloji” ”Veya“ Fiziksel Ölçümler ve Modelleme ”. 2008'den beri, çift anadal ve öğretmen eğitimi kursları için sunulan kombinasyonlarda bireysel çalışma programlarını incelemek mümkün olmuştur. Bu programların çoğu sadece Çek dilinde yürütülmektedir, ancak bazıları İngilizce'dir ve İngilizce sürümlerin sayısının artması beklenmektedir.

Öğrenciler kendi uzmanlık alanlarında daha fazla kuramsal bilgi sahibi olurlar ve aynı zamanda düzenli bir uluslararası bilimsel dergide yayınlanacak bir makaleyle sonuçlanması gereken bir diploma tezini de üretirler. Avrupa'daki ve hatta daha ilerideki öğrenciler için (Socrates / Erasmus gibi) değişim programlarına artan ilgi nedeniyle, programlar yabancı öğrencilere bir dizi birbirine bağlı konuyla birlikte yarım yıllık kurslar sunmaktadır.

Doktora düzeyi yabancı öğrenciler için özellikle ilgi çekici olabilir. Doktora çalışma alanları aşağıdaki tabloda gösterilmektedir ve belirtilen programlarda bireysel programlar hakkında daha fazla bilgi verilmektedir.

Konumlar

Ceske Budejovice

Address
Branišovská 1760
370 05 Ceske Budejovice, Güney Bohemya Bölgesi, Çek Cumhuriyeti

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin