VSB - Technical University of Ostrava

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Biz Kimiz

1849 yılında kurulan VSB - Technical University of Ostrava (VSB-TUO), yüksek kaliteli mühendislik eğitimi ve araştırma geleneğine sahip olan bir Çek devlet üniversitesidir. Bu geleneksel temel değerler, mevcut en yeni teknolojileri ve endüstrinin sürekli gelişen ihtiyaçlarını yansıtacak şekilde sürekli olarak güncellenmiştir. VSB-TUO, endüstri ile güçlü bağlantılara sahiptir ve dünya çapındaki şirketler ve kurumlarla işbirliği içinde, günümüzün sorunlarına yenilikçi çözümler bulma konusunda uygulamalı araştırmalar yapmaktadır.

VSB-TUO'da eğitim pratik eğitime önem verirken, günümüzün son teknolojilerinden kaynaklanan en son yazılım ve enstrümanları kullanarak gerçek sorunları araştırmaktadır. Birçok konuda dersin% 50'si pratik olarak yönlendirilmiştir, ileri teorik eğitimi mükemmel bir şekilde tamamlar ve mezunların dünya genelinde işverenler tarafından aranan eğitim ve deneyimi kazanmasını sağlar.

Vizyon

Teknik ve ekonomik eğitim sunan, uygulamalı ve temel araştırmalar yürüten ve topluma gerekli teknik rehberlik, danışma ve uzmanlık hizmetini sağlayan Avrupa üniversitelerinden biriyiz.

Görevimiz

Çek Cumhuriyeti'ndeki eğitim sisteminin en üst seviyesi olan üniversite sisteminin bir parçasıyız. Teknolojik ve ekonomik uzmanlıkları olan alanlarda bilginin aktarılması, becerilerin geliştirilmesi ve bireylerin mesleki gelişimi ve tüm toplumun gelişimi için bir alan yaratıyoruz. Devlet kurumları, yerel yönetimler, yerli ve yabancı üniversiteler, bilimsel kurumlar, kuruluşlar ve bireylerle işbirliği yapıyoruz. Temel görevimiz:

  • Yüksek öğrenim sağlanması
  • Araştırma ve geliştirme geliştirme
  • Uygulama ile işbirliğini geliştirmek

VSB-TUO Mezunları

  • Bu yıl 3176 başarılı mezun
  • VSB-TUO mezunlarının% 40'ı kadın
  • Lisansüstü kartın 100'den fazla faydası

131907_pexels-photo-1595391.jpegTilki / Pexels

Güncellemeye devam ettiğimiz modern bir kampüs

Yeni ve yenilenmiş binalar, araştırma merkezleri, laboratuvarlar ve konforlu sınıflarla öğrencilerimize kaliteli bir ortam sağlamak için kampüsümüzü sürekli geliştiriyoruz.

Kampüs hayatı

VSB-TUO Kampüsü, öğrenciler, çalışanlar için değil, aynı zamanda halk için de her türlü imkânı barındırmaktadır. Kampüsümüz sizin için ikinci bir ev olabilir.

Orta Avrupa'nın en büyük kampüslerinden biri

VSB - Technical University of Ostrava kampüsü Orta Avrupa'nın en büyük kampüslerinden biridir. Konaklama dışında yemek hizmetleri, spor ve kültürel tesisler ve bir dizi başka hizmet de sunulmaktadır. Bu kampüste ayrıca bir postane, öğrenci mağazaları ve tüm öğrenciler için ücretsiz bir wifi bağlantısı bulabilirsiniz. Kampüste ayrıca bir galeri, bir kütüphane ve bir PC pavyonu da var. Öğrenciler yerel bir doktor, psikolog veya kariyer danışmanının hizmetlerini kullanabilirler.

VSB-TUO kampüsü, öğrenciler, çalışanlar için değil, aynı zamanda genel halk için çok çeşitli spor tesisleri sunmaktadır. Kampüste açık havada badminton ve voleybol sahaları, tırmanma duvarı, kapalı basketbol ve voleybol sahaları ve suni çim bulunan bir futbol sahası bulunmaktadır. Masa tenisi oynayabilir, dövüş sanatları yapmaya, fitness merkezlerine veya hızlı veya yavaş egzersiz formları arasından seçim yapabileceğiniz aerobik salonumuza gidebilirsiniz. Halka açık bir yüzme havuzu sadece bir tramvay durağı uzaklıktadır.

VSB-TUO'nun ana kampüsü, Poruba'nın çok hoş çevresinde - bir ormanın yakınında, tekerlekli paten veya bisiklete binme yolları ile yer almaktadır. Kampüs, geceleri bile Ostrava'nın diğer bölgelerine toplu taşıma ile bağlıdır. Ostrava'ya sadece trenle değil, aynı zamanda otoyolun da otobüs ve araba ile tamamlandığı için çok iyi erişilebilir.

Etik Kurallar

Etik Kurallar VSB - Ostrava Teknik Üniversitesi ile, Avrupa kültür ve eğitiminin taşıyıcısı olarak, Avrupa kültürel ortamından kaynaklanan ahlaki değerleri ilan eder ve böylece zorunlu yasal normların ötesinde yüksek bir etik davranış standardı için çaba gösterir.

131909_pexels-photo-745045.jpegHelena Lopes / Pexels

Konumlar

Ostrava

VŠB - Technical University of Ostrava

Address
17. listopadu 2172/15, 708 00
Ostrava, Moravya-Silezya Bölgesi, Çek Cumhuriyeti
Telefon
+420 597 321 111

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Yüksek Lisans