China Europe International Business School (CEIBS)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Asya'da Lider İşletme Okulu

Yönetim eğitimi için bir ortak girişim olan China Europe International Business School (CEIBS) , 1994 yılında Çin hükümeti ve Avrupa Birliği (AB) tarafından Şanghay Jiao Tong Üniversitesi ve EFMD ile ortak ortaklar olarak kuruldu. CEIBS Şanghay, Pekin, Shenzhen, Gana'da Accra ve İsviçre'de Zürih'te kampüsü vardır.

Çin’in devlet düzeyinde işbirliğinden kaynaklanan tek işletme okulu olarak CEIBS , “Çin Derinlik, Küresel Genişlik” konusunda bilinçli ve sorumlu liderleri “Vicdan, Yenilik ve Mükemmellik” sloganıyla eğitmeye adamıştır. Çin merkezi hükümeti ve AB liderleri sırasıyla CEIBS “mükemmel yöneticilerin beşiği” ve “AB-Çin işbirliğinin rol modeli” olarak övdü.

CEIBS MBA, Finans MBA, EMBA, Küresel EMBA, Konaklama EMBA, Yönetici Eğitimi ve Doktora sunmaktadır. programları. Akademik titizliği ile tanınan CEIBS , Çin anakarasında hem EQUIS hem de AACSB ve Asya'daki aynı zamanda Financial Times'ın MBA ve EMBA programlarının ilk 5 listesine giren tek işletme okulu tarafından onaylanan ilk işletme okulu. .

CEIBS fakülte ekibi, Asya'daki en iyiler arasında, hem eğitim hem de araştırmada Çin Derinliği ve Küresel Genişlik'in bir kombinasyonunu sunmak için benzersiz bir şekilde donatılmıştır. Neredeyse 70 tam zamanlı öğretim üyesi, beş disiplinde uzman, dünya çapında 10'dan fazla ülke ve bölgeyi temsil ediyor. Denizaşırı öğretim, araştırma ve iş uygulamaları konularında zengin deneyimler getiriyorlar. Okul, her yıl, dünyanın her yerinden, Çin'in içindeki ve dışındaki en güncel bilgileri paylaşmaya ve paylaşmaya gelen yaklaşık 100 ziyaretçi fakülte üyesini davet ediyor.

Bugüne kadar, CEIBS dünya çapında 80'den fazla ülkeden 22.000'den fazla CEIBS sahiptir ve hem yurtiçinde hem de yurtdışında 160.000'den fazla yönetici için geniş kapsamlı yönetim programları sunmuştur.

126681_photo-1531545514256-b1400bc00f31.jpgMimi Thian / Unsplash

Denizaşırı deneyimlerden faydalanırken CEIBS , Çin'in iş uygulamalarının derinlemesine analizine ayrılmıştır. Çin Kurumlarından En Çok Atıf Alan Araştırmacıların 2018 listesi içinde, işletme, yönetim ve muhasebe kategorisindeki akademisyenlerden 9'u CEIBS . Bu, okulun bu alanlardaki araştırma yeteneklerinin bir göstergesi olan CEIBS bu kategoride belirgin bir şekilde öne çıkan beşinci yılıdır.

CEIBS tarafından başlatılan China Cases Global Platformu, 1.200'den fazla Çin odaklı olayı bir araya getirerek Çin'e özgü bilgi sağlamak için sağlam bir temel oluşturdu. Yetkili sıralamaların zirvesinde olan okul araştırması, en son teoriyi pratik bilgilerle birleştirir. Araştırma merkezleri, Çinli işletmelerin küreselleşmesi, yenilikçilik gibi hayati alanlarda sürekli değişen iş uygulamalarını takip ediyor

Her yıl, Asya, Avrupa ve Afrika'daki büyük şehirlerde düzinelerce CEIBS , üst düzey akademik ve endüstri forumlarına ev sahipliği yapmak için küresel anlayışa ve bilgeliğe sahiptir. Bu etkinlikler kilit endüstrilere ve otomobil, sağlık, internet, prestijli markalar, aile işletmesi gibi güncel konulara odaklanmaktadır.

Son 25 yılda CEIBS , Çin ekonomisine paralel olarak büyümüştür. Önümüzdeki yıllarda okul, küresel ekonomik işbirliğini kolaylaştırmak için Çin ekonomisinin yeniliğini, dönüşümünü ve küreselleşmesini vurgulamaya devam edecektir.

126682_Info.png

Vizyon ve misyon

CEIBS Misyonu: "Çin Derinliği, Küresel Genişlik" konusunda deneyimli liderleri eğitmek.

CEIBS Vizyonu: Doğu ve Batı'yı öğretim, araştırma ve iş uygulamaları ile ilişkilendirerek ve Çin'in sosyal ve ekonomik kalkınmasını yüksek etkili bilgi oluşturma ve yayma yoluyla teşvik ederek en saygın uluslararası işletme okulu olmak.

CEIBS Ortakları

CEIBS kurulmasında, resmi kuruluş sözleşmesinde imza veren taraflar Shanghai Jiao Tong Üniversitesi ve Avrupa Yönetim Geliştirme Vakfı (EFMD) idi. Bu kuruluşlar CEIBS Asya ve dünya çapında işletme yönetimi ve araştırma alanında bir mükemmeliyet merkezi haline getiren kurumsal garantiler sunmaya devam ediyor.

Yüz yılı aşkın bir süredir Şangay Jiaotong Üniversitesi, Çin'in önde gelen üniversitelerinden biridir. Ülkedeki işletmelerle uzun süredir devam eden temasları var ve böylece CEIBS Çin şirket dünyasıyla ilişkilerini kolaylaştırabilir.

Belçika'nın Brüksel kentinde bulunan EFMD, yönetim gelişimine adanmış, küresel, kar amacı gütmeyen, üyelik odaklı bir organizasyondur. İşletme okulları, işletme okul programları ve kurumsal üniversiteler için bir akreditasyon organı olarak küresel olarak tanındı. 90'dan fazla ülke ve bölgede 900'den fazla üyenin desteğiyle EFMD, küresel olarak yönetim gelişiminde mükemmelliği teşvik etmek ve arttırmak için bir katalizör görevi görüyor.

Konumlar

Şanghay

Address
699 Hongfeng Road
Pudong

201206 Şanghay, Şanghay, Çin Halk Cumhuriyeti

Pekin

Address
Building 20, Zhongguancun Software Park, 8 Dongbeiwang West Road,
Haidian District

100193 Pekin, Pekin, Çin Halk Cumhuriyeti

Shenzhen

Address
Suite 10A, Taihua Wutong Industrial Park, Gushu Development Zone, Hangcheng sub-district, Baoan
518026 Shenzhen, Guangdong, Çin Halk Cumhuriyeti

Zürih

Address
Zurich Institute of Business Education,
Hirsackerstrasse 46,
P.O. Box, CH-8810

Zürih, Zürih, İsviçre

Akra

Address
5 Monrovia Road, East Legon
Akra, Büyük Accra Bölgesi, Gana

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Akreditasyonlar

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: