Fudan University School of Management

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Fudan Üniversitesi İşletme Fakültesi bir yüzyıl boyunca uzun bir geçmişi vardır erken 1917 yılında, bir iş yaratılması işletme eğitim sistemini kurmak için Çin'in ilk üniversitesidir ve 1929 yılında resmen iş okulu kurdu. 1952 milli kolej ayarı, eğitim iş yönetimi disiplinleri kesintisi. reform ve açılma sonrasında Fudan Üniversitesi, 1977 yılında yönetim disiplini 1979 yılında kurulan öğrencileri, işe başladı kurşun geri kazanım yönetimi eğitimi aldı 1985 yılında kurulmuş Yönetim Bilimi, Yönetim Bilimleri Fakültesi, Bölümü geri yükleyin.

Komple disiplin sistemi geliştirme ve büyüme 20 yıl sonra, üniversite şu anda 8 bölüm, 18 disiplinler arası araştırma merkezleri (tarafından) sahiptir. Kolej önce doktora düzeyinde 1, (kendi Doktora dahil) sekiz disiplinler doktora, seviye ustası 16 (kendi master dahil). 7 lisans, (İktisat Okulu ile ortaklaşa kurmak dahil) doktora sonrası araştırma istasyonu 3. Usta projeler şunlardır: İşletme (MBA) / Üst Yönetim MBA (EMBA), Muhasebe (MPAcc) lisans programı Master Fudan Üniversitesi Usta.

Ulusal Tayvan Üniversitesi EMBA Programı İşbirliği - 2010 yılında enstitü arda mali yönetim ve finansal mühendislik yönetimi iki master programları ve İş Araştırmaları (DBA) Programın Hong Kong işbirliği teklif yönetimi Doktor yanı sıra Fudan Üniversitesi Şehir Üniversitesi kurmuştur.

Temmuz 2010 itibarıyla Güçlü öğretmenler, hastane, 53 kişinin doçent (doktora öğretmen 41 kişi dahil) 48 profesör dahil 147 öğretmen, toplam. yurtdışında% 30 45 kişiyi toplam sayısı doktora doktora ile öğretmenler,% 91'i.

bilimsel araştırma enstitüsü gücünü vurgulayın, seçkin akademik liderler bir grup, eğitim seçkin akademik monografi, makale ve patent bir dizi biriktirdiği yurtdışında etkiye sahip evde profesyonel ve akademik araştırma bir dizi oluşturulur ve bir düzine yüksek kaliteli kurdu akademik araştırma ekibi.

Üstün yetenek akademisi titiz burs ve iyi bir öğrenme ortamı, her yıl birçok aday, çalışma yönetim elit toplu yetiştirmek gelmek çekiyor. 2009 yılı sonu itibarıyla, kolej lisans 945 kişide vardır, Ph.D. 238 kişilik (DDIM öğesi 190 dahil) mezun 490 kişi; MBA öğrencisi 1158 kişi, EMBA öğrencileri 697 kişi, MPAcc öğrencileri 151 kişi; üst düzey subaylar Geliştirme Merkezi Yönetimi ve Fudan yönetim danışmanlık şirketi 66 değişik üst yönetim eğitim kursları toplam açtı, üst yönetim içinde 3000'den fazla işletme üst yönetim eğitimi katıldı. kolej 23.000'den fazla mezunlar vardır.

aktif ABD, İtalya, Norveç, İngiltere, Fransa, Singapur, Avustralya, Kore, Hong Kong ve diğer 20 ile daha fazla uluslararası alışverişini genişletmeyi ve uluslararasılaşma stratejisi "getirerek, dışarı gidiyor" Yönetim kapsamlı restorasyon Jianyuanyilai yaygın uygulanması için Uluslararası Enstitüsü ülkelerde ve bölgelerde 60'dan fazla ünlü üniversiteler ve araştırma kurumları değişim ve işbirliği çeşitli formları oluşturduk. Uluslararası strateji öğrencileri, öğretim, araştırma, müfredat, iş bağlantıları, uluslararası araştırma işbirliği bütün seviyelerini örtmesi gerekmektedir.

Uluslararası sertifika yetkilisi zengin küresel kaynakları genişletmek değişimleri ve mükemmel Business School sahip ülkeler arasında bilimsel işbirliğini güçlendirmek amacıyla, o da aktif olarak birçok üst düzey uluslararası ortak örgütlere katılmak edilir. 2007 yılında, Okul PIM (Uluslararası Yönetim Ortaklığı) Akademi üyesi oldular. 2009 yılında, üniversite dünya çapında 173 tam üyelerin GMAC (Okulu Graduate Management Admission Council Amerikan Derneği) oldu. Aynı zamanda, başarılı EQUIS (Avrupa Kalite Geliştirme Sistemi) uluslararası sertifikasyon. Ve 2010 yılında, AACSB (AACSB International) uluslararası sertifikasyon tarafından da dünyanın en hızlı hızı.

her düzeyde toplum temelli, çok uluslu şirketler, büyük yerli işletmeler, devlet daireleri profesörü Daha 1992 yılında Okul Fudan yönetim danışmanlık firması kurulmasıyla ilgili Kurumsal derinlemesine işbirliği, yönetim danışmanlığı hizmetleri bir dizi sağlamak için. kampüs sunum, iş fuarları, kariyer bilgi platformu üzerinden Şirketler kurumsal marka ve kültürünü, yetenekli kişileri görüntülemek için. Kolej Sanayi, okul oditoryum, Fudan Standart Chartered poli Jin forum ve diğer forumları dersler sorulan bağlantı hastane kurumsal işbirliği haline başlattı. Kolej ayrıca özel bir ekip, verimli ve düzenli bir yönetim için okul-işletme işbirliği bir dizi kurdu. Birçok tanınmış şirketler yurtiçinde ve yurtdışında üniversite ziyareti ile iş yürütmek için öğrenciler işbirliği, personel eğitimi yönelim, vaka çalışmaları, mali ve maddi katkıları ve işbirliği diğer formları için forum pratik ve üniversite gelişimine büyük destek vermek.

Konumlar

Şanghay

Address
Fudan University School of Management
670 Guoshun Road,

200433 Şanghay, Şanghay, Çin Halk Cumhuriyeti

Akreditasyonlar

EFMD Equis Accredited

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: