Shenzhen University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Shenzhen Üniversitesi - Üniversite Bölgesi, pencere Üniversitesi, Üniversite deneyi

Shenzhen Üniversitesi, onay için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1983 yılında kurulmuş. Merkez, Milli Eğitim Bakanlığı ve yerel üniversite SAR yapımına büyük önem vermektedir. Kuzey destekli Çin, yabancı dil denekler, Tsinghua destekli elektronik, inşaat disiplinler, NPC destekli ekonomik, hukuki disiplinler, tanınmış bilim adamlarının çok sayıda Shenzhen Üniversitesi toplandı. Okulun başında işlenen okul burs, kredi, iş-çalışma ve diğer aktif keşif açısından, kolejler ve üniversitelerin yönetim sisteminde reform, ülkedeki ilk mezunları Bubaofenpei ve iki yönlü seçim sistemi, tam fakülte randevu sistemi ve lojistik uygulanmasını uygulamak ülkede sosyal sektör yönetim reformu güçlü yankıları uyandırdı.

Okul 34 yaş Shenzhen Üniversitesi DC, ardından reform ve hızlı gelişme kararlıdır. "Özgüven, öz disiplin, özgüven" bağlı kalarak Okul sloganı, "HKSAR Üniversitesi, pencere Üniversitesi Deneysel üniversite", okul özelliklerinin oluşumu tamamlanmış personel eğitim sisteminin yanı sıra çok düzeyli bilimsel araştırma ve toplumsal hizmet doktoraya kadar lisans, yüksek lisans oluşan sistem, tam bir disiplin, tesis, öğretmen kalitesi, kapsamlı üniversite yönetimi uygulamaları haline geldi ve Kasım 2017 yılında ilk ulusal uygar kampüs seçildi.

2.72 kilometrekarelik toplam alana sahip, Houhai Shenzhen Üniversitesi, iki kampüsleri XiLi Mevcut. kaynaklar, mevcut araştırma olanaklarının öğretim Zengin okullar. 1.543.000 metrekare Kampüs toplam inşaat alanı, 1850000000 yuan değerinde ekipman. (Xili Kampüsü Kütüphane a dahil) Kütüphane tesislerinde 51202㎡, okul gazetesi kaynakları 400790000 kopyaları; tam metin elektronik kitaplar 2.325.500, tam metin elektronik dergilerin 124.800 türlü dahil veritabanlarının 257 çeşit. Varolan devlet düzeyindeki lisans birine ulusal eğitim modeli yenilik deneysel bölge 1, ulusal bir uygulama öğretim tabanının Kapsamlı reform. Milli Deneysel Öğretim Gösteri Merkezi 2, Ulusal Deneysel simülasyon eğitim merkezi bir taşra deneysel öğretim gösteri merkezi 15 il sanal simülasyon deneyi öğretim Merkezdeki. Ulusal Mühendislik Laboratuvarı üç ulusal mühendislik merkezleri, 2 il anahtar laboratuarlar 8 Bakanlığı Eğitim Temel Laboratuvarı vardır.

Shenzhen Üniversitesi tam zamanlı öğrencilere 7569, doktora yüksek lisans öğrencisi 271 kişiyi mezun 27.790 tam zamanlı lisans öğrencileri dahil 35.630 kişiyi, mevcut. -Iş Mezun 1677 kişi, yetişkin eğitim öğrencileri 18.784 kişi, 800'den fazla öğrenci. böylece 11 disiplinler, felsefe, edebiyat, ekonomi, hukuk, eğitim, bilim, mühendislik, yönetim, tıp, tarih, sanat ve kapsayan kapsamlı disiplinler, Okul geniş. Okul 27 öğretim kolejleri, 90 lisans dalları vardır. ulusal mesleki özelliklere 5, 10 il mesleki özelliklere Mevcut; 15 il düzeyinde anahtar disiplinleri vardır. Yüksek seviye 249, iki konulardan oluşur, 34 terbiye, ana mühendisliği alanı 14 yetkili olup burada yüksek lisans yetkilendirme kategorisi 13. Dr düzey disiplinleri 3, iki denek 13; doktora araştırma merkezi 3, doktora iş istasyonları. Mühendislik, klinik tıp, malzeme bilimi, biyoloji ve biyokimya, ESI dünyanın en iyi% 1 içine bilgisayar bilimi disiplinleri, ESI kağıt çizelgeleri gösterdi yüksek Çinli üniversite genişletilmiş versiyonu No. 84 sırada yer aldı. Okul, 209 on-line kurslar, seçmeli okul 80 katılmak için 115 kolejler ve üniversiteler kadar "Yerel kolejler UOOC Ulusal Birliği" oluşumunu başlattığı, 52 okul kredisi, 350.000 'den fazla toplam kişi kayıt tanıdı. 2016 lisans öğrencileri 588 tüm seviyelerde çeşitli yarışmalarda ödüller kazanmıştır olan 187, ulusal il ve bakanlık düzeyinde 285, 65 uluslararası; 2017 sınıf ödülleri, 241 ulusal bunlardan 175 uluslararası, 727 yükseldi il ve bakanlık düzeyinde 237.

Okul öğretmenleri yapısını optimize etmek ve üst düzey personel giriş verimli eğitim. 2227 tam zamanlı öğretmen, 564 kişilik teknik personel, yönetim kadrosu 656 kişi olmak üzere 3447 kişilik mevcut personel. Profesör 107 kişi ziyaret doktora sonrası istasyonlar 721 kişi, 150 tam zamanlı araştırmacı vardır. 165 yabancı öğretmenler var. Orada 10 kişi (-kısa istihdam 4 kişinin dahil) Akademi Mühendislik Çin Bilimler Akademisi, Ulusal Bilimler Akademisi, Mühendislik Akademisi, Tıp Bilimleri Akademisi 5 (kısa meslek), Mühendislik akademisyen Kanadalı Akademisi, Avrupa Bilimler Akademisi ve bir (kısa meslek), Uluslararası Avrasya Bilimler 2 Akademisi, Nobel (Fizyoloji ve Tıp) kazanan ve bir (kısa meslek). Milli üç kişinin "973" baş bilim adamı, binlerce insanın ülkenin üst yetenek ve yenilik "57 (33000 gençlerin, yabancı uzmanların binlerce 1 kişi dahil) bir ekip, Merkez Teşkilatı Bölümü, "binlerce insanın planı" planı Cheung Kong alimler Programı "(17 kısa çalışanların dahil) 22 kişi seçkin Profesör, ulusal olağanüstü Gençlik Bilim Fonu kazanan 28 kişi, ulusal olağanüstü Gençlik Bilim Fonu kazanan 14 kişi, ulusal" yetenekleri projesi "milyonlarca 10 kişi tarafından seçildi Milli Eğitim Bakanlığı "yeni yüzyıl mükemmel yetenekleri" 8 kişi. Pearl River bilgin Guangdong eyaletinde üç kişi, Guangdong Eyaleti Üstün Gençlik 1 kişi, Guangdong Eyaleti, "Guangdong Bai Jie" 2, 3, Guangdong Eyaleti, önde gelen bilim adamları, Guangdong Eyaleti, "özel dal programı" 18, Shenzhen, "Pengcheng olağanüstü yetenek" var 3 kişi, Pengcheng alimleri 6 kişi. 367 kişilik Shenzhen üst düzey personeli; denizaşırı üst düzey "Peacock Planı" personel 396 kişiyi.

Okullar bilimsel araştırma, bilimsel araştırma reform derinleştirmek ve anlamlı fon artmaya devam etmektedir. 2016 yılına kadar, 778 milyon yuan, bunlardan 723 milyon yuan teknolojiyle ilgili toplam finansmanı için toplam araştırma fonu, rekor, liberal sanat araştırma fonu 55 milyon yuan. bilimsel ve teknolojik araştırma projelerinin her türlü, 1050 toplam vardır bunlardan 640 dikey projeler ve yatay projeler 410. Şu an itibariyle 266 yeni 2017 Ulusal Doğa Bilimleri Vakfı, ülkedeki 23 sırada, yüksek öğrenim iki enstitüleri; yeni Ulusal Sosyal Bilimler Fonu Projesi 31 ülkede sıralamasında 37. sıralamasında, ilk üç enstitüleri yüksek öğrenim . 1533 2016 SCI kağıtları, SSCI 105 bildiri dahil. 226 patent, buluş, patent 148; ödül Research 1179 için uygun. Bilim ve Mühendislik Dergisi 2016 Üstün Çinli üniversiteler bilimsel ve teknik dergilerde adında; liberal sanat dergi kağıtları yeniden basıldı hacim Milli Yükseköğretim sayılı 17 Dergisi için kamera karşısına geçti.

Okul aktif olarak teşvik "Uluslararası eleman eğitimi, bilimsel araştırma ve uluslararası işbirliğini, uluslararası fakülte binası, uluslararası kültür alışverişi," Şimdi yurt dışında 212 üniversitelerle ilişki kurmak, böylece uluslararası öğrenci değişim işbirliği, öğretmen eğitimi, kooperatif eğitimin çeşitli formları yürütmek ve, uluslararası değişim kalitesini ve seviyesini artırmak için. Yabancı öğrencilerin eğitim son yıllarda, 1500'den fazla öğrenciye her yıl eğitim işe 1987 yılında başladı.

Shenzhen Üniversitesi, özellikler, ilerleme ve toplumun gelişmesine öncülük etmek,-uluslararası odaklı, reform ve yenilikçi ruhu, yüksek kaliteli yaratıcı yeteneklerini geliştirmek Hong Kong ve Macao ve İnci Nehri Deltası bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimine dayanarak, Shenzhen merkezli olmaya devam Shenzhen Üniversitesi koordineli gelişimini gerçekleştirecek geliştirme, geliştirme, birdirbir gelişimini açarak, üst düzey, eşsiz ve modern birinci sınıf üniversite inşaatı hızlandırmak.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce
  • Çince

Görmek MA\'ler » Görmek Health MSc » Görmek Sosyal Bilimler Lisans Eğitimleri » Görmek Doktora »

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MA

Çinli konuşmacılara ingilizce öğretmede sanat ustası

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl September 2019 Çin Halk Cumhuriyeti Shenzhen

TESOC programında, Yabancı Diller Okulu ve Seadragon Eğitim Araştırma Enstitüsü tarafından ortaklaşa desteklenen MA, İngilizce ana dili dışında İngilizce dil öğretiminde tecrübesi olmayan ancak Çinli okullarda ve topluluklarda İngilizce öğretmek isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır. [+]

Master of Arts Çin'de Konuşmacılar İngilizce Öğretmenliği

Uygulamalar Açık - 1 Kasım 2017

Başvuru Tarihi - 10 Mart 2018

Shenzhen Üniversitesi, Çin'in güney karakolunda yer alan halka açık kapsamlı bir üniversitedir - Shenzhen. Ünlü bir özel ekonomik bölge olan Shenzhen, inovasyonu ve girişimciliği destekleyen ve teşvik eden güçlü sosyal ve iş ahlakına sahiptir. Shenzhen, en hızlı büyüyen ekonomiyle Çin'in modernleşmesi ve uluslararasılaşması sürecinde öncü bir rol oynayan iki uluslararası metropolle (Hong Kong ve Makao) bitişik. Shenzhen şu an 1.000.000'den fazla yabancının bir nüfusa sahip ve bu nedenle İngilizce kullanımı gittikçe yaygınlaşıyor. Hem dil öğreniminde hem de öğretimde uzmanlığa sahip yerel İngilizce öğretmenlerine olan talep ve Çin kültürünün derinlemesine anlaşılması artmaktadır.... [-]


İletişim

Adres Shenzhen University, Nanhai Ave.3688, Nanshan
518000 Shenzhen, Guangdong, Çin Halk Cumhuriyeti