Mideast Aviation Academy

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

MAA akademi , 2000 yılında Amman / Marka Havaalanı'nda kurulmuş ve bir özel sektöre aittir.

MAA akademi, en kalifiye ve eğitimli havacılar tarafından verilen yüksek eğitim ve öğretim modüllerine bağlı olarak önemli uçuş okullarından biri olarak düşünülmüştür. O zamandan beri, MAA akademi, nitelikli bir pilot ve havacılık mühendislerini mezun etmek ve farklı uluslararası havacılıkta geniş bir yelpazede hizmet vermeye hazır olmak için Akademi'nin vizyon ve misyonuyla tutarlı stratejileri nedeniyle ününü ve gelişimini hızlı bir adımlarla kazandı. alanlar.

Orta Doğu Havacılık Akademisi (MAA) , yerel ve Arap düzeyindeki en büyük havacılık akademilerinden biri olarak gösteriliyor. Akademimiz, mevcut strateji ile tutarlı olarak, proaktif olmanın ve gelişim için yeni fırsatlar bulmanın bir yolu ile rakipleri arasında mükemmelleşmeyi hedeflemektedir. Havacılığın öncülüğünü gerçekleştirmek için akademi, havacılık öğrencilerine hem eğitim hem de öğretim konusunda en iyi uzmanların eğitmenleri ve eğitmenleri tarafından sunulmasına yönelik en güncel modülleri sunmaya ve havacılık teknolojisi ilerlemesine ayak uydurmaya çalışmıştır. havacılık kariyeri boyunca farklı ülkelerde hizmet edebilecek nitelikli pilot ve mühendisler yetiştirmek.

En son teknoloji, eğitim ekipmanı ve tesisleri kullanarak MAA , JCARC (Ürdün Sivil Havacılık Düzenleme Komisyonu) ICAO standartları tarafından onaylanan profesyonel pilot eğitimi ve uçak teknisyenliği kursları sunmaktadır.

MAA , eğitim standartlarında güvenlik ve yüksek kaliteye odaklanarak, son on beş yılda Ürdün ve Bölgesel Hava Yolları'na yüzlerce pilot ve Uçak teknisyeni sağladı; MAA , başından beri 1200'den fazla Pilot, 1300 Uçak Mühendisi, 20 Dispatcher ve 50 IATA Öğrencisi'ni bitirdi. Bu ülkelerdeki mezunlar yaklaşık 15 ülkeyi temsil ediyor.

MAA, (7 A / C) Piper Archer III (tek motor), (4 A / C) Piper Warrior III (3 A / C) ve (4 A / C) Piper Savaşçı III'ü içeren, (15) Uçak ve (2) Fight Simulation eğitim cihazları (FSTD) Tek Motor, Cam Kokpit), (2 A / C) Piper Seminol (Çoklu Motor) ve (3 A / C) Sama CH-2000 (Tek Motor).

Alsim AL-200, Piper Seminole (Çift Motorlu Uçak) temsil eder ve JCARC tarafından bir FNPT II olarak onaylanmıştır.

Alsim ALX, çok motorlu hafif bir Jet Uçak'tır ve JCARC, Fransız DGAC ve JAA'yı bir FSTD FNPT II MM olarak onayladı.

MAA, JCARC (Jordan Sivil Havacılık Düzenleme Komisyonu) tarafından bir uçuş eğitim organizasyonu olarak onaylanmış ve aşağıdaki gibi kurslar vermeyi belgelemiştir:

 • Özel Pilot Kursu, ATP Entegre Kursu,
 • Enstrüman Değerlendirme Modüler Ders,
 • Uçuş Okutmanı Kursu,
 • Çok Ekip İşbirliği Kursu
 • ATPL Modüler Teorik Bilgi MAA eğitmenlerine ek olarak (Ground

MAA, İngilizce Dil Enstitüsü - Amman'da bu alandaki geniş tecrübeye sahip olan Quest'i, genel İngilizce ile ilgili tüm harcamaları yapmak için sözleşmeli olarak imzaladı.

Ayrıca, MAA , Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından onaylanmış olup, Hava taşımacılığının dünyadaki en dinamik endüstrilerden biri olduğu bilinmektedir ve aşağıdakiler gibi çeşitli dersler sunmaktadır:

 • Havaalanları Yönetimi
 • Havayolu Kabin Mürettebat
 • Havacılık Güvenliği Bilinci
 • Havayolu Müşteri Hizmetleri
 • Vakıf Seyahat ve Turizm.
 • Güvenlik yönetim sistemi SMS

Akabe'de şubemiz açarak misyonumuzu genişletmeye devam etmekteyiz, bunun amacı çoğunlukla öğrencileri havacılık endüstrisinde istihdam için hazırlamaya adayan farklı sektörlere hitap eden farklı konumlarda havacılık konusunda tutkulu olanlara ulaşmak ve rüyayı vermekti Uçmayı öğrenmek bizimle gerçek oluyor.

Konumlar

Amman

Address
Amman Civil Airport, Al Mataar St 22
11134 Amman, Amman Valiliği, Ürdün

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: