Durham University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Durham Üniversitesi belirgindir - eski gelenekleri ve modern değerlere sahip bir Collegiate Üniversitesi. Biz dünya çapında toplumların gerçek bir fark yaratmak, araştırma ve burs en yüksek ayrım ulaşmak için çalışırlar. Biz eşit öğrenme, eğitim ve bilgi aktarımı tüm yönleriyle mükemmellik kararlıyız.

Ama Durham Üniversitesi bundan çok daha fazla olduğunu. Durham şehir merkezinde de Dünya Mirası Alanı 1000 yılı aşkın süredir burs lider merkezi olmuştur.

Avrupa'da Dark Ages sonra, 7 Yüzyıl İngiltere'nin Kuzey Doğu düşünce ve kültür çiçekli gördüm. Bede - şair, bilim adamı, tarihçi ve 7. yüzyılın en büyük Avrupa bilgin - onun Celtic ve Roma köklerden 'İngiliz' Hıristiyanlığı kurulan St Cuthbert, olduğu gibi, Durham gömüldü. Lindisfarne İncil'e, 'insan kültürel başarı büyük yerlerinden biri' yakın üretilen ve 16. yüzyıla kadar St Cuthbert gövde ile Durham ikamet Londra'ya çıkarıldı zaman vardı - bizim 'İncil Kitabı' de Durham dönüyor 2013. 'Cuthbert Topluluğu' Tyne gelen Tees ve ötesine uzanan toprakları ile, Avrupa'nın en zengin biri haline gelmiştir. Bu bilimsel, manastır topluluğu Avrupa'da ve dünyada yayılan Modern Üniversite geleneğinin bir habercisi oldu. Durham 11. yüzyılda Norman Katedrali 1096 ve 1130 yılları arasında inşa ve dünyanın en gerçekten büyük binalarından biridir. Durham Castle, Üniversitenin artık bir parçası, 1072 tarihleri ​​ve kendi orduları, vergilendirme ve sikkelerinin sistemi ile Kuzey İngiltere'de çok üzerinde laik ve dini gücü wielded tüm-güçlü Prens-Piskoposlar koltuk oldu - kadar Prens-Piskoposluk sonu 1832 yılında Durham etkin bir şekilde devlet içinde devlet oldu.

Durham Oxford ve Cambridge ile birlikte ortaçağ burs İngiltere'nin önde gelen merkezlerinden biri haline geldi. Nitekim, üç Kolejler - Oxford Üniversitesi şimdi bölüm - Durham kuruldu (University College ve Balliol Koleji ve Trinity College olarak Oxford Üniversitesi dahil oldu kadar 1286 Durham Koleji 300 yıldır bilim adamları yetiştirmek Durham çalıştırıldı) . Henry VIII ve resmen Durham North bir üniversite kurmak için Oliver Cromwell'in girişimleri siyaset ve Kuzey-Güney rekabetin tarafından sınıflandırılır ve Prens-Piskoposluk reddetti ve onun güçlerini kaybetti gibi, 1832 yılına kadar değildi edildi Durham nihayet sahip oldu Kale ve toprakları ve İngiltere'nin üçüncü üniversite olarak kral tarafından verilen derece verme yetkileri. Durham Üniversitesi Bede ve Cuthbert günümüze kadar uzanan öğrenme ve burs sürekli bir çizgi mirasçısıdır.

Durham hep modern, ileriye dönük Üniversitesi olmuştur. Bizim kalbinde bir ortaçağ Dünya Mirası ile, yeni binalar önemli ve yenilikçi mimari geleneğini devam ettiriyor. Durham (1838) erkek (1890), tıp eğitimi (1834) kurmak ve İnşaat ve Maden Mühendisliği sanayi devrimi sırasında, bölgesel ve ulusal ihtiyaçlarını karşılamak için derece ödül birinci eşit düzeyde kadınları kabul eden ilk üniversitelerden biri oldu . Durham bilimin gelişmesinde açtı ve İngiltere'de ilk gözlemevleri birini kurduk. Durham Üniversitesi 100 yılı aşkın bir süredir iki şehirde dayanıyordu, 1963 yılında Newcastle yeni ve bağımsız Üniversitesi olma Newcastle Kral Koleji ve diğer Kolejleri onun tıp fakültesi. 1875 yılında Barbados ve Sierra Leone 1876 yılında: kavram yeniden keşfetmiş önce Durham denizaşırı kampüsleri bir yüzyıl kurmak için de ilk üniversite oldu.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce

Görmek MA\'ler » Görmek MSc\'ler »

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MA

MA Research Methods (Politics, International Relations, Security)

Kampüs Tam zamanlı 1 yıl October 2019 Birleşik Krallık Durham

[+]

Açık günler ve ziyaretler

Bu derece Politika veya Uluslararası İlişkiler doktora derecesi için araştırma yapmayı planladığınız ve siyasi ve sosyal bilimlerde araştırma yöntemleri ve metodolojileri all-round eğitim almanız gerekir yüksek kalibreli mezunları için tasarlanmıştır. Nesne araştırma tasarımı ve stratejinin temel ilkeleri anlama ile donatmaktır.

Bu Yüksek Lisans Programı, özellikle araştırma eğitim vermeye odaklanmıştır. Bu MA alan öğrenciler doktora geçmeden niyetiyle bunu varsayılır. Bu (ESRC) (1 + 3) studentships başvurabilirler Ekonomik ve Sosyal Araştırma Konseyi (ESRC) ve uygun adaylar arasından resmen tanınması aldı. Bunu yapmak için öneren herkes ESRC tarihleri ​​karşılamak amacıyla mümkün olduğunca erken başvurmalıdır.... [-]


Ma siyaset ve uluslararası ilişkiler (politik teori)

Kampüs Tam zamanlı 1 yıl October 2019 Birleşik Krallık Durham

Bu program eleştirel çeşitli düzeylerde ve farklı bağlamlarda hükümet ve toplum arasındaki karmaşık ilişkileri gözden sistematik bilgi ve araçları öğrencilere sağlar. [+]

Tanım

Bu program, öğrencilere çeşitli seviyelerde ve farklı bağlamlarda hükümet ve toplum arasındaki karmaşık ilişkileri eleştirel bir şekilde incelemek için sistematik bilgi ve araçlar sağlar.

Kurs Yapısı [-]

Ma uluslararası ilişkiler (Avrupa, Doğu Asya, Orta Doğu)

Kampüs Tam zamanlı 1 yıl October 2019 Birleşik Krallık Durham

Bizim MA dereceleri için amaç ve hedefleri geniş çerçevede, bu gelişmiş bilgi ve Avrupa ya da Ortadoğu veya Asya'da ya gelişmelere odaklanarak bağlantılı uluslararası ilişkiler disiplininin anlayış net bir dayanak sağlamak için tasarlanmıştır. [+]

Bizim MA dereceleri için amaç ve hedefleri geniş çerçevede, bu gelişmiş bilgi ve Avrupa ya da Ortadoğu veya Asya'da ya gelişmelere odaklanarak bağlantılı uluslararası ilişkiler disiplininin anlayış net bir dayanak sağlamak için tasarlanmıştır.

Öğrenme ve öğretme

Akademik yılın başında, öğrencilerin Üniversitesi School, MA / MSc programları ve bunların öğrenme için uygun tesisler hakkında bilgi edildiği beş günlük indüksiyon olaylar geçer.

180 kredi bir yıllık yüksek lisans programı, dört çekirdek ve 15 kredilik her iki isteğe bağlı birimlere ayrılmıştır. Ayrıca, öğrencilerin en fazla 15.000 den kelimelerin 75 kredilik bir tez göndermek zorunda. Modüllerin çoğu ilk iki dönem boyunca teslim edilir ve öğrenciler tez yazmak için kalan zaman harcamak.... [-]


MSc

MSc Arab World Studies - Language Based (LBAS)

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl October 2019 Birleşik Krallık Durham

[+]

Öğrenci Arapça konuşulan dünyada onların daha sonraki araştırmalarda dili veya istihdam kullanmak için uygun ve yeterli yetkinliğe geliştiren, öyle ki Arapça yoğun dil eğitimi sağlamak. Arap Dünyası mevcut disiplin multi-disipliner ve disiplinler arası araştırmaların aralığının öğrencinin bilgisini geliştirmek. Arap dünyasının kültürel ve sosyal çevrenin onların bilincini geliştirmek ve tasarlamak ve bu ortamda araştırma yeteneklerini geliştirmek için.

Bu Yüksek Lisans Programı, özellikle Arapça dil eğitimi ile eş zamanlı araştırma eğitim vermeye odaklanmıştır. Bu ESRC Lisansüstü Eğitim Rehberde belirtilen bir yıllık bir araştırma-eğitim yüksek lisans tüm ilgili gereksinimlerini ('1 + 3' modeli '1') içerecek şekilde tasarlanmıştır. TÜM araştırma eğitimi ya da konuya özel modüller Durham öğretilen ve ESRC bileşenleri Durham araştırma eğitim ustaları tanınan vardır. Programın tamamlanması üzerine, öğrencilerin normal ESRC araştırma eğitim ustaların gereklerini yerine getirmiş olacak, hem de dil yeterlilik kazanmış olan bu beklenen olduğunu.... [-]


MSc Conflict Prevention and Peacebuilding

Kampüs Tam zamanlı 1 yıl October 2019 Birleşik Krallık Durham

[+]

Çekirdek Modülleri

Çatışma Savunma, Geliştirme ve Diplomasi: Gelişen Aktörler, faktörler ve Paradigmalar Çatışma Önleme ve Sürdürülebilir Barış Tepkiler: Barış Süreçleri ve Siyasal Müzakere Kurtarma ve Yeniden Yapılanma: Şiddet sonra Barış konsolide Capstone Egzersizi: İnsani Müdahale Simülasyonu (MSc'ye özgü rollerde) Tez

İsteğe Bağlı Modüller

[-]

MSc Defence, Development and Diplomacy

Kampüs Tam zamanlı 1 yıl October 2019 Birleşik Krallık Durham

[+]

Açık günler ve ziyaretler

Yüksek Lisans aklında bir hükümette kariyer, silahlı kuvvetler, hükümetler arası örgütler, sivil toplum kuruluşları veya akademik onların geniş teorik modellerin bağlamında becerileri yanı sıra, mezunları geliştirmek isteyen hekimler için tasarlanmıştır.

Yoğun profesyonel atölye Sürekli Mesleki Gelişim ders olarak MSc programlarında olmayan uygulayıcılar, 'ağ için fırsatlar ve diğer uygulayıcıların öğrenme' öğrencilerin arttırıcı bakış açılarına açıktır.

Dersler akademisyenler ve uygulayıcılar oluşan bir karışım tarafından öğretilen, eleştirel ve problem çözme her iki yaklaşımı kapsamaktadır. Çatışma dinamikleri, güvenlik çalışmaları, barış çalışmaları, antropoloji, hukuk, arkeoloji, tarih ve siyaset teorisi de dahil olmak üzere birden fazla disiplinde, çizim analiz edilmektedir. Modüller mesleki gelişim kursları yanı sıra fieldtrips devam hem geleneksel dönem-uzun modülleri ve kısa genellikle daha fazla beceri odaklı içerir (örneğin geçmiş fieldtrips Labanon, Napal, Kenya, Sri Lanka ve Kosova'ya düzenlenmiştir).... [-]


MSc Küresel Siyaset

Kampüs Tam zamanlı 1 yıl October 2019 Birleşik Krallık Durham

MSc Global Politics, öğrencilere bu zorlukları ve bunları ele almak için gereken işbirliği biçimlerini anlamak ve eleştirel bir şekilde değerlendirmek için araçlar sağlar. [+]

Neden Küresel Siyaset?

Giderek küreselleşen bir dünyada yaşıyoruz. Nükleer silahların yayılması, terörizm, başarısız devletler, küresel yoksulluk ve eşitsizlik, finansal piyasa istikrarsızlığı, biyoçeşitlilik kayıpları ve iklim değişikliği - karşılaştığımız küresel zorluklar arasındadır ve bunlar yeterli bir şekilde çözüme kavuşturulacaksa küresel işbirliğini gerektirmektedir.

MSc Global Politics, öğrencilere bu zorlukları ve bunları ele almak için gereken işbirliği biçimlerini anlamak ve eleştirel bir şekilde değerlendirmek için araçlar sağlar.

Programın temel modülleri, küresel siyasetin kurumsal itici güçleri üzerinde yoğunlaşıyor ve küreselleşmenin etiği ile ilgili temel teorik ve uygulamalı ahlaki tartışmaların keskin bir özetini sunuyor.... [-]


İletişim