ESCP Business School London

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1819 yılında kurulan ESCP İşletme Okulu , nesiller boyu liderler ve girişimciler üretmiştir. ESCP Business School, Berlin, Londra, Madrid, Paris, Turin ve Varşova'daki altı kentsel kampüsüyle, iş alanında benzersiz çok kültürlü bir eğitim stili ve Uluslararası Yönetim konularına küresel bir bakış sunmasını sağlayan bir Avrupa kimliğine sahiptir.

ESCP her yıl 120'den fazla ülkeden 6.000'den fazla öğrenciyi ve 5.000 yöneticiyi ağırlamaktadır ve onlara Yönetim kursları ve özel programlar (Lisans, Yüksek Lisans, Executive MBA, Doktora ve Yönetici Eğitimi) sunmaktadır.

ESCP, dünyadaki ilk ve tek akredite işletme okuludur:

 • 3 uluslararası akreditasyon: AACSB, EQUIS, EFMD Akredite Programı (MBA / EMBA)
 • 5 ulusal akreditasyon: ACQUIN (Almanya), ANECA (İspanya), QAA
 • ESCP aynı zamanda Avrupa Üniversite Birliği'ne (EUA) tam üye olan ilk işletme okuludur.

- Bizi Twitter'da takip edin https://twitter.com/escp_bs

Geleceğe Birincisi

Son 200 yılda öncü olan ESCP Business School, tüm dünyada başarıyla kabul edilen çok sayıda yeniliğin gururunu yaşayabilir. Berlin, Londra, Madrid, Paris, Turin ve Varşova'da altı kampüsü ve Lüksemburg'daki ilgili kampüsü ile tek pan-Avrupa okulu olmaya devam ediyor.

Bicentenary yılımız olan 2019, ESCP'nin genlerine gömülü yenilikçi ruhu kutlamak için mükemmel bir zamandır. Bunu yapmak için, 1819'da okulun yaratılmasına geri dönüyoruz - bunun üzerine dünyadaki ilk işletme okulu oldu - ve bu kadar uzun bir yaşamın tarifini keşfedin!131185_ESCPlandingstrip.jpg

# 1 Öncü Bir Okulun Temelleri (1819-1869)

1819'da, özel bir türden özel bir şirket kuruldu: ilk işletme okullarından biri ve şimdi dünyadaki en eski işletme okulu kuruldu.

Bu seminal dönemde Okul, ESCP'nin 1970'lerden itibaren uyguladığı yenilikçi stratejisinin temel taşlarını oluşturacak orijinal kavramlar üzerine kuruludur:

 • Cesaret verici bir uluslararası açıklık politikası (1827-1828 gibi erken yaşlarda% 20'den fazla yabancı öğrenci), eğitim içeriğine sahip, uluslararası meseleleri ele almaktadır (1823'ten öğrenilen üç yabancı dil; 1826-1827'den Avrupa'da çalışma turları;). Fransa'da Napolyon savaşları sonrası toplum bağlamında gerçek bir başarıydı!
 • Yönetim bilimi ve teknolojisine ek olarak, öğrenciler hukuk ve politik ekonomi veya uygulamalı bilimler (kimya) okuyorlar. ESCP'nin çok kültürlü ve çok disiplinli modeli zaten ortaya çıkmaktadır.
 • Ekonomik başkentin merkezinde bir konum (Paris'te Hôtel des Fermes, ardından Hôtel de Sully).

Bu erken evre kurucuları tarafından şekillendirilir: Germain Legret ve Amédée Brodart gibi girişimciler ve ekonomist Jean-Baptiste Say gibi girişimciler, girişimcilik kavramının teorisyeni; Fransız Ticaret Kanunu anlayışına katkıda bulunan tüccar Vital Roux ve uygulamalı öğretime yönelik bir pedagoji geliştiricisi; ve 24 yıl boyunca okul müdürü ve ekonomisti Adolphe Blanqui.

# 2 Birleştirme ve Vade (1869-1969)

1869 ve 1969 yılları arasında Ticaret ve Sanayi Odası himayesinde, Okul güçlendirilmiş ve olgunluğa ulaşmıştır. Hem esnekliği hem de uyarlanabilirliği kanıtlanmıştır: bir yandan, programların ve kayıtların önemli ölçüde genişlemesi (1820'lerde birkaç düzine öğrenciden 19. yüzyılın sonunda 250'ye ve 1970'lerde yaklaşık bin); ve diğer yandan, 1920'lerden itibaren gelişmiş seçicilik ve artan akademik gereksinimler:

 • 1890'da devletin eğitimi tanınması.
 • İlk ihtisas bölümlerinin kurulması, Okulun ilk yıllarında icat edilen "Comptoirs" (ticaret direklerinin) mirası: Denizcilik bölümü (1905), Sömürge bölümü (1913), Otel bölümü (1916), Ticaret Temsilciliği bölümü (1917) ), vb.
 • 1926'da zorunlu rekabetçi giriş sınavı.
 • Grande École de Commerce’e aşamalı dönüşüme doğru atılmış atılmış adım 1947’de
 • 1950'de Mezunlar Derneği ve Öğrenci Birliği'nin kuruluşu.
 • 1960'lı yıllarda BT ve dil laboratuvarı entegrasyonu.

Paris şehrine üç kez silahlı çatışmaların vurulduğu çalkantılı bir yüzyıl boyunca, Okul binaları savaş yaralılarını (1870, 1914-1918 ve 1939-1945'te) karşılamak için dönüştürüldü - iki kez Avenue de la République.

3. Yenilenen İşletme Okulu (1969-2019)

Okul, ESCAE ağından ayrılarak 1969'da özerkliğini kazandığında, ESCP İşletme Okulu, 1819'dan beri aşılanan değerlere ve akademik ilkelere dayanarak iş modelini yavaş yavaş yeniden icat etmektedir.

Yeni entegre Avrupa kampüs modeli, tomurcuklanan ekonomik küreselleşmeye bir cevap olarak 150 yıllık bir kurumun büyümesinin devam etmesinden kaynaklanıyor.

Bu dönüşüm, yoğunlaşma ve Avrupa Birliği’nin genişlemesi bağlamında gerçekleşiyor.

Beş kilometre taşı, yeni Avrupa modelini yeniden icat etmenin ilerlemesine işaret ediyor: 1969, 1973, 1999 ve 2009:

 • 1969: Özel bir kalıcı Fakülte ve Öğrenci Birliği Tribünü ESCP'nin kuruluşu.
 • 1973: 8 Ekim 1973'te, Paris’in École des Affaires de Paris’i (1982’den itibaren l'École Européenne des Affaires olarak adlandırılır) yaratıldı; 1985'te Berlin'e transfer kampüs) 1973, aynı zamanda okulun kadınlara ulaşabileceği bir yıldır (Joëlle Le Vourch, 1973'teki ilk kız öğrencidir).
 • 1999: ESCP ve EAP birleşmesi.
 • 2009: 2004 yılında Torino kampüsünün açılmasıyla ve 2015 yılında Varşova kampüsünden önce yoğunlaştırılmış bir ağ genişlemesinin ardından ESCP oluşturulması.
 • 2018: ESCP İşletme Okulu, Paris Ticaret ve Sanayi Odası'ndan bağımsız hale geldi. Avrupa Lisans derecesinin başlatılması, Avrupa LMD modelinde Okulu demirleyerek ve güçlü büyümeyi tetikliyor. Öğrenci nüfusu 4 yılda iki katına çıkar.

İki yüzyıl boyunca dünya değişti: başlangıçta öğretilen siyasal iktisat dersleri beşeri bilimlere yönelik derslerle birlikte ve laboratuarda uygulamalı bilimler kodlamaya ve büyük verilere yol açtı. Bununla birlikte, bugün geçerli olan kurucuların girişimci vizyonu, tüm ESCP İşletme Okulu kampüslerinde mevcut olan okulun inkübatörü olan Mavi Fabrikanın Avrupa başarısı gibi yönlerden parlıyor!

Görevimiz

“ESCP'nin misyonu yarının iş liderlerine ilham vermek ve onları eğitmektir.”

Bizim inancımız, yarının iş liderlerinin uluslararası, dijital ve kültürler arası etkili olmaları gerektiğidir. Eğitim ve örgütsel yapıya yaklaşımımız, Avrupa’nın her bir ana pazarındaki kampüslere entegre (pan-Avrupa) bir Fakülte tarafından sağlanan güçlü uluslararası programlarla bunu yansıtmaktadır.

Uluslararası misyon eğitimi ve araştırmasına yönelik benzersiz yaklaşımımızla, ulusötesi deneyimi, işbirliğini ve pan-Avrupa çerçevesindeki öğrenmeyi destekleyen bu misyonu ilerletiyoruz.

2015 yılında, Okul C4B kısaltması altında benzersiz bir yaklaşım ve bakış açısı resmetmiştir: (4) İşletme Kültürleri. Bu, çalışmalarımızı yönlendirmeye devam ediyor ve şimdi 2018-2022 dönemi için yeni bir Stratejik Plana dahil edildi.

C4B veya ESCP Business School'da Nasıl Teslim Ediyoruz

 1. Uluslararası / karşılaştırmalı araştırmalara odaklanan uzman bir akademi.
 2. Avrupa çapında benzersiz çok kampüslü öğrenme deneyimleri sunan zorunlu rotasyon programları.
 3. Zorlu (kodlama vb.) Ve daha yumuşak (beşeri bilimler, vb.) Yönetim becerilerini birleştiren disiplinler arası öğretim
 4. Farklı, yaratıcı ve girişimci bir topluluk.

Vizyonumuz (2022 itibariyle ne ve nerede olmak istiyoruz)

"2022'de ESCP Business School, dünya çapında uluslararası odaklı yönetim eğitimi için önde gelen Avrupa işletme okulu olarak tanınacaktır."

Vizyonumuz, Gerçek Olmak İçin:

 • Örgütlerin ve liderlerin düşünce ve davranış biçimlerini şekillendiren uluslararası / karşılaştırmalı yönetimde dünya çapında araştırmalar üretip yayma;
 • yarının iş dünyalarını şekillendirmek ve birleştirmek için donanımlı, kültürel ve dijital anlamda akıllı mezunlar üretmek;
 • uluslararası yönetim pratiğinde ve kültürlerarası ilişkilerde ilerlemeyi teşvik etmek için iş, mezunlar ve hükümet ile anlamlı bir şekilde ilişki kurmak;
 • yenilik, güç ve liderlik kaynağı olarak tüm formlarındaki çeşitliliği kullanmak.

Değerlerimiz ve Taahhüdümüz Avrupa’dır

Avrupa üniversite kültüründen miras kalan akademik Mükemmellik değerlerini geliştiriyoruz.

Araştırmamız sayesinde, yarının dünyasının ana zorluklarına çok kültürlü, disiplinlerarası ve açık bir yaklaşıma dayanan yönetim disiplinleri için Tekil bir konsept geliştiriyoruz.

Girişimciler tarafından 200 yıl önce kurulan Okulumuzda merak, cesaret ve tüm disiplinlerin ekonomik dinamizme katkısını artırarak yaratıcılık geliştiriyoruz.

Topluluğumuz kültürlere ve her türlü çeşitliliğe saygı göstererek çoğulculuğu teşvik etmeyi taahhüt eder.

Konumlar

Londra

Address
London Campus
ESCP Europe
527 Finchley Road
London NW3 7BG
United Kingdom

Londra, İngiltere, Birleşik Krallık

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Akreditasyonlar

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: