Royal College of Art

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Royal College of Art

Art arda beŠyıl boyunca dünyanın bir numaralı sanat ve tasarım üniversitesi oldu (2015-2019) *

112481_1080x1080_CAP_RCA_QS_5th_Year_Running_Still_20Percent_GIF1.gif

Londra'nın kalbinde yer alan Royal College of Art , dünyanın en etkili, tamamen lisansüstü sanat ve tasarım üniversitesidir. RCA , 2015, 2016 ve 2017 yıllarında dünyanın en iyi sanat ve tasarım üniversitesi oldu ve son zamanlarda 2018'de QS En iyi üniversite sıralamasında yer aldı.

RCA , lisansüstü öÄrencilerine sanat, tasarım ve yaratıcı sektördeki kariyerlerini hazırlarken kendine özgü bir role sahiptir - aslında Kolej, yaratıcı endüstrilerin bir potası olarak görülüyor. Dersler, uluslararası tanınmıŠsanatçılar, uygulamacılar ve teorisyenler tarafından öÄretilir ve öÄrenciler, tasarım ortamında sanat eÄitimi ve sanat ortamında tasarım yapmak için eÅsiz bir fırsata sahiptir. YoÄunlaÅtırılmıÅ, özelleÅtirilmiŠöÄretim ve öÄrenme biçimleri - ve özel teknik imkanlar ve araÅtırma merkezleri - son derece yaratıcı ve entelektüel bir çevreye katkıda bulunur.

Dünyanın dört bir yanından gelen öÄrencilerin yanı sıra, College'ın küresel boyutu, önde gelen sanat ve tasarım, kültür ve eÄitim kurumlarıyla ortaklıklar ve hem ulusal hem de uluslararası çapta iÅlerle kapsamlı baÄlantılar vasıtasıyla güçlendirilmiÅtir.

Kolej'in 1967'de kabul edilen Kraliyet Åartı, kurumun amacının "özellikle güzel sanatlar alanında öÄrenme, bilgi ve mesleki yeterliliÄi ... öÄretim ve araÅtırma ile sanayi ve ticaretle iÅbirliÄi yoluyla ilerletmek" olduÄunu belirtir.

En son rakamlara göre, Kolej mezunlarının% 93'ü, seçtikleri uzmanlık alanında Kolejden ayrılmaları için kısa bir süre içinde uygun bir mesleki düzeyde istihdam kazanmıÅtır. Bu hedef rakamlar, RCA baÅarısının önemli bir göstergesidir.

Mezunlarının üstün kalitesi ile tanınan Kolej, Sir James Dyson, Thomas Heatherwick, David Hockney, Tracey Emin, Christopher Bailey, Len Deighton, Julien McDonald, Orla Kiely, Alison Jackson, İdris Han, David gibi dikkat çekici mezunlara sahiptir. Adjaye, AOC, Suzie Templeton, Sir Ridley Scott - liste devam ediyor. "

Konumlar

Londra

Address
Royal College of Art Kensington Gore London
SW7 2EU Londra, İngiltere, Birleşik Krallık

Programlar