Schumacher College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

ONLINE AÇIK GÜNümüz için kaydolun. Fakülte ve personel ile canlı olarak sohbet edebilir, Schumacher College , Dartington kampüsü hakkında videolar izleyebilir ve her program hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinin ve buradan kaydolun: https://www.schumachercollege.org.uk/postgraduate-open-day

Dünyanın her yerinden, her yaştan ve arkadan gelen insanlar, sürdürülebilir yaşam için dönüştürücü kurslarımızla bilgilendirilmeye, ilham almaya ve harekete geçmeye teşvik edildi.

Schumacher College , en yeni öğrenim için kıskanılacak bir üne sahiptir. Çalışmamız, dünyanın eş-sakinleri olarak kendimize ilham vermek, meydan okumak ve soru sormak, hepimizin cevap bulmaya çabaladıkları soruları sormak, çözüm arayışımızda ses bilgisi, sezgi ve merakı bulmaktır.

Dünya çapında önde gelen düşünürleri, aktivistleri ve uygulayıcıları bir araya getirerek, küçük bir grup öğrenim deneyimini benzersiz bir marka haline getiriyoruz. Bu öğrenme sınıfta, bahçelerde, mutfakta gerçekleşir - yaptığımız her şeyin bir parçasıdır.

Burada kendinizle ilgili şeyleri keşfedeceksiniz, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle derin dostluklar yapacaksınız ve pek çok mezun gibi Üniversite ile hayat boyu bağlantı kurmaya başlayacaksınız.

İnteraktif, deneyimsel ve katılımcı öğrenmeye odaklanarak, 21. yüzyılın ekolojik, ekonomik ve sosyal zorluklarıyla yüzleşmek için gereken pratik becerileri ve stratejik düşünceyi sunuyoruz.

Tam da küresel çapakalma döneminde, yaşamak ve hareket etmek için farklı şekillerde hareket etmenin yollarını bizimle paylaşmak için Kolej'e gelmenizi istiyoruz.

Schumacher College çok özel bir yer. Bu çözülmekte olan gezegenle ne yapacağımızı anlamaya çalışırken, bu, umut için bir düşünceye dönüşüyor, pozitif görüş için bir pil! - Bill McKibben, 350.org'un kurucusu

Neden geldin

Eğer bir lisansüstü program, kısa kurs veya mesleki eğitim için Schumacher College geliyorsanız, Güney Devon'un güzel çevrelerinde, Dartington Hall Sitesinde (link harici) uluslararası öğrenim topluluğumuzun bir parçası olacaksınız.

Dartington Hall Estate 1920'lerde iki karizmatik girişimci tarafından doğuya ve batıdan etkilenerek kırsal rejenerasyonda bir deney oluşturmak üzere kuruldu. Vizyonları, ilerleyen eğitim, sanat ve tarım biçimlerine dayanıyordu - bugün devam ettirdiğimiz bir miras.

Tüm kurslarımız, bir zamanlar deneyimli olan, dünyada yaşadığınız ve çalışmakta olduğunuz yolu tamamen değiştirecek ekolojik ve bütüncül bir dünya görüşüne derinlemesine dayanıyor.

Buraya gelmek, dünyadaki olumlu değişim için çabalayan benzer düşünen öğrenciler, öğretmenler ve aktivistler ile karışmanızı sağlayan zengin ve çeşitli bir deneyimdir. Schumacher College , yaşamın her kesiminden arkadaşlarımızla ve dostlarla buluşacağınız bir yer ve içinde yaşadığımız gezegen için bir ilgi ve bir tutku paylaşan dünyanın her yerinden.

Schumacher College , dünyanın herhangi bir yerinde bulunabilecek en iyi öğretim ve öğrenim ortamlarından biridir. - David Abram, Duygusal ve Büyüleyici Hayvanların Büyüsü

19365_photoset-1.jpg

Burada olmak nasıl bir şey

Schumacher College kursları en yüksek kalitede olup günümüzde Üniversiteler ve Kolejlerde nadiren bulunan öğrenim ve öğretimi sunmaktadır.

Kursların benzersiz doğası sadece içerikte değil, aynı zamanda bir öğrenci olarak aktif olarak ortak yaratıcı olarak yer alır.

Burada pasif bir bilgi alışverişi olmayacaksın, ancak kimsenin cevaplamadığı sorulara çözüm arayışında aktif bir öğrenci olması bekleniyor.

Schumacher College , titiz ve talepkar bir yerdir ve öğrencilerimiz, öğrenme deneyimini benzersiz, unutulmaz ve tamamen hayat değiştiren yapmanın ayrılmaz bir parçasıdır.

Öğrencileri, gönüllüleri, çırakları, öğretmenleri, uygulayıcıları, konuşmacıları ve sanatçıları bir araya getirerek günlük olarak Kolej'i oluşturan zengin goblenin bir parçası olacaksınız.

Inandığımız şey

Topluluk - birlikte yaşamak, çalışmak ve birlikte öğrenmek

En iyi öğrenme gruplar halinde olur. Kısa kurslarımıza ortalama 20 katılımcı ve 15 ile lisansüstü programımıza katılmaya gayret etmekteyiz, ancak bu durum değişikliğe tabidir. Bu, birbirinizle etkileşimlerinizden ve kurs öğretmenleriniz ve kolaylaştırıcılarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Hem grup hem de bireysel öğrenme fırsatlarının en üst düzeye çıkarılmasını ve Kolej'deki konaklamanızın uzunluğuna bakılmaksızın gerçek bir birlikte yaratma ve aidiyet duygusunun oluşmasını sağlamak için bir dizi öğretme metodu ve kolaylaştırılmış süreçler kullanıyoruz.

Güne, günün işlerini yürütmek ve çalışma gruplarını ve görevleri ayırmak için ortak bir sabah buluşmasıyla başlarız. Tüm öğrencilerimiz ve personelimiz, yemek pişirme, temizlik ve bahçeciliğin günlük etkinliklerine katılırlar. Bunlar, öğrenmemizin ayrılmaz bir parçası olarak, bir topluluk duygusunu geliştirmeye yardımcı olur ve Kolej'in tüm üyeleriyle bir araya gelmek için harika bir fırsattır.

Mümkünse, öğrencilerin Kolej'in daha geniş bir kesimine katılımını teşvik ediyoruz. Kısa kurs öğretmenlerimizin Dünya Müzakerelerine katıldığı halk için düzenli olarak açık akşamlar düzenliyoruz. Bu, öğrencilerin yerel sakinlerle karışması için harika bir fırsat. Ayrıca, düzenli olarak öğrencilerimize konuşma yapmaya davet edilen Transition Town Totnes (bağlantı harici) (uluslararası Geçiş Hareketi'nin evi) ile ortaklığımızdan en iyi şekilde yararlanıyoruz.

Tüm canlı sistemler için saygı - ekolojik bir dünya görüşü

Yaptığımız her şey, daha geniş dünya üzerindeki etkisini göz önüne almanızdır. Arkamızda Dartington Hall Estate'nin tarihi mirasıyla ve atmosferik listelenmiş bir binada The College'un kendisi - Old Postern ile dünyanın çok güzel bir kesiminde bulunmaktan dolayı şanslıyız. Kolejin bakımı ve çalışması sürdürülebilirlik açısından zorluklar yaşanmıyor, ancak konuşmamızı günden güne doğru yürümeyi hedefliyoruz.

Kütüphanemiz, bir Kolej olarak varlığımızın 20 yılını geride bırakan kitap ve arşiv görüntülerini içeren çok değerli bir kaynaktır. Sürdürülebilirlik ve ekolojik yaşamdaki en büyük isimlerden bazıları bu kez bizi ziyaret etti ve koleksiyonumuz bunu yansıtıyor. Öğrenciler, yazarlar ve gazeteciler sık ​​sık bu tesisi kullanmak için geri çekilmek için bizi ziyaret ediyorlar. Bir öğrenci olarak, haftada yedi gün sınırsız erişime sahip olacaksınız.

Sağlıklı vücut - sağlıklı zihin

Bazı insanlar yalnız yemek için üniversiteye geri dönüyorlar! Ev sahibi şefler ekibimiz (sizin de desteğinizle) her öğünde lezzetli vejetaryen, organik ve yerel kaynaklı yiyecekler hazırlar. Yemek standardı o kadar iyi ki, düzenli yemek kurslarımız çok çabuk satılıyor.

Öğrencilerin ve gönüllülerin yardımıyla Kolej tarafından yönetilen 3,5 dönümlük alanda, yemeklerin önemli bir kısmı yetiştirilmektedir. Gıdaların yetiştirilmesinin yanı sıra, özellikle yaban hayatı, tefekkür ve doğaya ilham veren alanlar da içerir. Bahçeler ekolojik prensipler ve permakültür tasarım yaklaşımları ile yönetilmektedir.

Ayrıca, sağlıklı bir beden ve zihin besleyerek, güne kahvaltıdan önce kolaylaştırılmış bir arabuluculuk oturumu ile başlamayı seçebileceğiniz, meditasyon ve sessiz düşünme amaçlı tasarlanmış bir oda var. (Bahçe yapımının veya yemek pişirmenin sessiz bir arayış olamayacağı ima edilmesinden hoşlanmıyorum, ancak saçlarımı bölüyor muyum !?)

Kolej'in ötesinde Dartington Hall Estate'in çiftlik ve güzel arazileri vardır. Koleji çevreleyen karışık ağaçlıklarla, Emlak'dan geçen Dart Nehri boyunca veya sanatla ilgili etkinlikler ve festivaller ile sinema, tiyatro ve sanat mekanları için Dartington Salonu'nun süs bahçeleri boyunca yürüyün.

Kentin alternatif yaşam, yeşil toplum ve tamamlayıcı sağlık hizmetleri açısından sunabileceği en iyi deneyimi yaşamak için sadece 20 dakikalık bir yürüyüşle Totnes şehrine gidebilirsiniz. Ya da komşu manzaramızda muazzam doğal güzelliğe sahip bir alan olan yakındaki Dartmoor'un izlerine bir gezintiye çıkın. Çarpıcı Güney Devon sahili de vahşi kayalık uçurumlar ve kumlu plajlara yakındır.

19364_photoset-2.jpg

Konumlar

Totnes

Schumacher College

Address
The Old Postern, Dartington,

TQ9 6EA Totnes, İngiltere, Birleşik Krallık
Telefon
+44 1803 865934

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin