University of Stirling

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

University of Stirling öğrencilerin dünyada bir fark yaratmalarına yardımcı olmayı taahhüt eden uluslararası bir üniversitedir. Gerçek toplumsal meseleleri ele alma, çözümler sağlama ve toplulukları şekillendirmeye yardım etme konusunda yaptığımız her şeyde etki yaratma konusunda tutkuluyuz.

İskoçya'nın merkezinde bulunan Stirling, yeteneklerin - geçmişe değil - değer verdiği ve eğitim, istihdam ve olanakların beş yıldızlı olduğu bir yerdir (QS World University Rankings 2020). 90'dan fazla lisansüstü dersi ile mezunlarımızı işyerinde başarılı olmak için gereken bilgi, uzmanlık ve istihdam edilebilirlik becerileri ile donatıyoruz.

İstihdam edilebilirlik taahhüdü

Kariyer hizmetleri (BK ISB Benchmark ve Küresel ISB Benchmark 2018) için dünyada İskoçya ve üst 15 1.si, bizim yüksek lisans dersleri uygulamalı dünya genelinde sektörlerde çalışmak için tecrübe, kariyer desteği ve fırsatlar sunuyoruz.

Etki ile araştırma

Dünya lideri akademisyenlerimiz kendi alanlarında uzman kişilerdir ve öğretimimiz toplumu etkilemek için bu ileri araştırmaları araştırmaktadır. Bu nedenle Stirling'in araştırmasının dörtte üçü en son Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde (REF2014) dünya lideri veya uluslararası olarak mükemmel olarak sınıflandırıldı.

Amacımız basit: dünyayı beslemekten psikolojiyi kullanmaya, suçluları yakalamak için zamanımızın küresel sorunlarıyla mücadele etmek istiyoruz. Çok disiplinli araştırmacılarımız varsayımlara meydan okuyor, düşünmeyi geliştiriyor ve çözümler buluyor.

Kampüs hayatı

University of Stirling kampüs ortamında (BK ISB Benchmark ve Küresel ISB Benchmark 2018) için dünyada İngiltere'de 1 ve 5. derecelendirilmiştir ve bu yüzden görmek zor değil.

Glasgow ve Edinburgh'dan bir saatten kısa bir süre içinde, 330 dönümlük güzel kampüsümüz, yakın zamanda yenilenmiş konaklama birimlerine, catering mağazalarına, mağazalara, gelişen bir sanat merkezine, golf sahasına ve hatta 18. yüzyıldan kalma bir şatoya ev sahipliği yapmaktadır.

Ayrıca, dünya standartlarında fitness ve yüksek performanslı spor tesislerimizi daha da geliştirmek ve 2020 / 21'de tamamlanmak üzere ayarlanmış yeni bir kampüs merkezi oluşturmak için 41,7 milyon £ yatırım yapıyoruz.

Global görünüm

University of Stirling , kelimenin tam anlamıyla gerçekten küreseldir. Farklı ve kapsayıcı kampüsümüzde 120'den fazla milletten temsil edilmektedir ve lisansüstü topluluğumuzun neredeyse yarısı yurt dışından bize katılmaktadır. Öğrencilerimizin dünya genelinde işverenler tarafından aranan becerilerle ileriye dönük mezunlar olmalarına yardımcı olmak amacıyla 60'tan fazla ülkedeki araştırma ortaklıkları ile eğitim vererek dünyadaki kurumlarla işbirliği yapıyoruz.

Spor mükemmellik

University of Stirling Üniversitesi, Yılın Spor Üniversitesi (The Times and Sunday Times Good University Guide 2020) ve İskoçya'nın Spor Mükemmelliği Üniversitesi'dir. Ayrıca beş ulusal yönetim organına ev sahipliği yapıyoruz ve İskoçya'da birinci, spor tesisleri için İngiltere'de ilk beşe girdik (İngiltere Uluslararası Öğrenci Barometresi Benchmark ve Global ISB Benchmark 2018). Öğrencilerimiz ayrıca 50'den fazla spor kulübünden, onlarca haftalık egzersiz sınıfından ve rekabetçi olmayan Get Active programımızdan da yararlanmaktadır.

Stirling olmaya hazır mısın?

Kursunuzu bulun, lisansüstü finansman olanakları, burslar ve University of Stirling neden bulunduğunuz yer hakkında daha fazla bilgi edinin.

Konumlar

Stirling

Address
University of Stirling,
FK9 4LA Stirling, İskoçya, Birleşik Krallık

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

MSc