University of Dundee

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

University of Dundee , Times Higher Education Dünya Üniversiteler Sıralaması 2018'e göre dünyanın en iyi 200 üniversitesinden biridir.

Ayrıca, İngiltere Hükümeti tarafından mükemmel öğrenmeyi ve öğretmeyi tanımak ve ödüllendirmek amacıyla tanıtılan 2017 Öğretim Mükemmelliği Çerçevesinde, mümkün olan en yüksek not olan bir Altın ödülüne sahibiz.

Kompakt şehir kampüsümüz Dundee'nin kalbinde ideal bir konuma sahiptir ve düşük maliyetli bir yaşam, güzel manzara ve harika burs olanakları ile yeni öğrenci yaşamınız için mükemmeldir.

Bu sayfalar aracılığıyla bizimle ilgili daha fazla bilgi edinin veya kendiniz için Dundee'yi keşfetmek için bizi ziyaret edin.

Gerçekler ve rakamlar

  • Dundee, St Andrews Üniversitesi ile 70 yıllık bir ilişki sonrasında 1967'de bağımsız bir üniversite oldu.
  • Üniversitenin kökenleri, Dundee Üniversitesi'nin kurulduğu 1881 yılına kadar uzanır.
  • Üniversite, Dundee İskoçya'nın en öğrenci dostu şehri haline getirmek için 17.000'den fazla öğrenciye ve 3000'den fazla personele ev sahipliği yapıyor.
  • Nişanlı olduğumuz öğrencilerin% 25'i İngiltere dışından
  • Dundee, öğrenci memnuniyetinin yıllık ölçüsü olan Uluslararası Öğrenci Barometresi'ndeki en iyi İngiltere üniversitelerinden biridir.
  • Üniversite, yıllık Times Yüksek Öğrenim Öğrenci Deneyimi Anketi'nde İskoçya'da sürekli olarak en iyi şekilde derecelendirilmiştir.
  • Üniversite, V'nin kurucu ortağıdır.

Dünyanın en iyi 200 üniversitesi

Dünyanın En İyi 200 üniversitesinden (Times Higher Education 2018) ve Birleşik Krallık'taki sadece 12 kişiden biriyiz, ayrıca Teaching Excellence Framework 2017'de Altın Ödül almaya hak kazandık.

Dundee'yi İngiltere'de eğitim görmek için en iyi yerlerden biri haline getiren öğrenci tecrübesi ve mezun istihdamı için İngiltere'nin en çok oy alan üniversitelerinden biriyiz.

İngiltere'nin ana lig tablolarında son üç yılda ortalama 20 yer kayıt ettik ve her biri için en iyi 30 - Pazar Günleri İyi Üniversiteler Rehberi, The Guardian University Guide ve Complete University Guide.

Ayrıca İngiltere'nin Doğa Yenilik Endeksi 2017'de ve sadece Cambridge, İmparatorluk, Oxford ve Manchester'ın arkasındaki Reuters'in En Yenilikçi Üniversiteleri arasında ilk beşte yer alan Avrupa'nın en yenilikçi üniversiteleri arasında yer alıyoruz.

Dundee'de öğrenci yaşantısı

Kompakt şehir kampüsümüz, Dundee'nin merkezinde, şehrin en iyi dükkanlarından, barlarından, sanat merkezlerinden ve eğlence merkezlerine sadece beş dakikalık yürüme mesafesinde ideal bir konuma sahiptir; ancak sessiz ve rahat kalır ve öğrenci yaşamının her yönünü sağlar.

Dundee, dinamik ve çokkültürlü bir kenttir ve bununla ilgili gerçek bir vızıltıdır. Son zamanlarda "Britanya'nın en havalı küçük kenti" ( GQ Dergisi ) olarak tanımlandı ve şu anda gerçekleşmekte olan pek çok değişiklik ve gelişmelerden dolayı heyecan duyuyoruz.

Dundee, İskoçya'nın dördüncü büyük şehridir ve yaklaşık 150.000 nüfusa sahiptir. Dundee halkı çok samimi ve açıktır ve nispeten küçük boyutlu ve yakından örülen topluluk kenti hem yaşayabilir hem de güvenli bir yerde yaşayabilir hale getirir.

Konumlar

Dundee

Address
Nethergate
DD1 4HN Dundee, İskoçya, Birleşik Krallık

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin