University of Notthingham, Faculty of Science

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Üniversitenin kısa tarihi

1881 - Nottingham'ın ilk yurttaş koleji

Nottingham'ın ilk yurttaş koleji, eski Başbakan WE Gladstone tarafından temel taşının döşenmesinden dört yıl sonra, 1881'de şehir merkezinde açıldı. İsimsiz bir hayırsever, bir kolej için Konsey tarafından uygun bir bina inşa edilmesi ve koleje yılda 4.000 £ ödenmesi şartıyla 10.000 £ teklif etmişti.

1928 - Üniversite Parkına Geçiş

Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra, üniversite orijinal binasını aştı. Highfields'daki 35 dönümlük araziden Sir Jesse Boot tarafından cömert bir hediye, çözümü sundu ve 1928'de Kolej, şu anda ana kampüs olan University Park'a taşındı. Başlangıçta, zarif Trent Binası'na yerleştirildi ve o yılın Kasım ayında Kral George V tarafından resmen açıldı.

Bu sitede ilk günlerinde bile, Kolej Profesör Albert Einstein, Mahatma Gandhi ve HG Wells gibi öğretim görevlileri ziyaretçilerini çekti.

1948 - Nottingham Üniversitesi Olmak

1948'de kolej Kraliyet Şartı'na layık görüldü ve artık kendi adına diplomalar veren Nottingham Üniversitesi oldu. Bu dönemde Ziraat Fakültesi, Sutton Bonington'daki Midland Ziraat Fakültesi Üniversite ile birleştiğinde kuruldu.

126794_pexels-photo-3184291.jpegsahte / Pexels

Nottingham Üniversitesi stratejisi

Nottingham Üniversitesi, 1928'de şu anda Üniversite Parkı olan araziyi bağışlayan Jesse Boot'un vizyonu ve hayırsever ruhu üzerine kuruldu. Keşif, girişim ve insanlık durumunun ilerlemesine adanmış bir üniversitenin vizyonu, sağlık ve refahın iyileştirilmesi için yaşam boyu bağlılığıyla birleştiğinde, bugün Üniversite kültürüne özgüdür ve gelecekteki amacımızı desteklemeye devam edecektir.

Misyon

 • Üç ülkede ilham verici kampüslerimiz var, bizi şehirlerimizde ve bölgelerimizde de fark yaratmaya adamış, küresel olarak çalışan bir üniversite olmaya teşvik ediyoruz
 • Öğrencileri ve personeli, tüm bilgi alanlarında öğrenme, burs ve keşifte işbirliği yapma, sorunları çözme ve yaşamları iyileştirme konusunda destekliyor ve destekliyoruz
 • Öncü ve girişimci bir yaratıcılık ve yenilik geleneğinin destekçisiyiz

Vizyonumuz:

Değişen bir dünyanın sunduğu fırsatları benimsediğimiz ve hırslı insanların ve yaratıcı kültürün dünyayı daha iyi hale getirmemizi sağlayacak sınır tanımayan bir üniversite olmak.

128309_pexels-photo-1438072.jpegBuro Millennial / Pexels

Bilim Fakültesi

Fakülte yedi okuldan oluşur:

 • Biyolojik Bilimler
 • Kimya
 • Bilgisayar Bilimi
 • Matematik Bilimleri
 • Eczane
 • Fizik ve Astronomi
 • Psikoloji

Fakülte ayrıca doğa bilimleri alanında çapraz fakülte dersleri sunmaktadır.

En son Araştırma Mükemmellik Çerçevesi (2014) araştırmamızı 'dünya standartlarında' ve 'uluslararası açıdan mükemmel' olarak buldu.

Mevcut kanıtlara dayanarak, TEF Paneli Nottingham Üniversitesi'nin öğrencileri için yüksek kaliteli öğretim, öğrenme ve sonuçlar verdiğini değerlendirmiştir. İngiltere yüksek öğrenimi için titiz ulusal kalite gereksinimlerini sürekli olarak aşmaktadır.

"Fen Fakültesi, kuantum fiziği, bitki genomisi, insan görüntüleme, sürdürülebilir kimya, sinirbilim, matematiksel modelleme ve ötesi gibi geniş kapsamlı konuları kapsayan dünya standartlarında bir araştırma yürütüyor. Yeni nesil bilim insanlarının eğitimi konusunda endüstri ile birlikte çalışıyoruz. Araştırmamızın toplumsal olarak önemli bir etkisi olmasını sağlamak için dünya çapında işbirliği yapmak. ”

Profesör Kevin Shakesheff

Fen Fakültesi Rektör Yardımcısı

Okullar, merkezler ve enstitüler

Fen Fakültesi yedi okuldan oluşmaktadır ve Yaşam Bilimleri Fakültesi ve Veterinerlik ve Bilim Okulu ile güçlü bağlara sahiptir. Fakülte bünyesindeki okullar, çeşitli araştırma merkezleri ve araştırma enstitüleri oluşturmak için Üniversitenin diğer fakültelerinden olanlarla da işbirliği yapar.

Bizimle çalış

Lisans, lisansüstü eğitim ve lisansüstü araştırma düzeyinde çok çeşitli kurslar sunuyoruz. Kurslarımızın birçoğu profesyonel kuruluşlar tarafından akredite edilmiştir ve eğitim ve öğretim hizmetimize yansıyan endüstri ile güçlü bağlarımız vardır.

Bilimde öğrenme ve öğretme

Açık, kapsayıcı ve yenilikçi bir ortam yaratmaya ve öğrencileri öğretme ve öğrenmeye ortak olarak dahil etmeye çalışıyoruz.

Ne yapıyoruz
 • Bir dizi iyi uygulama semineri düzenliyor ve tüm akademik personelin mevcut teknolojiler ve nasıl benimsenebilecekleri konusunda bilgilendirilmesini sağlıyoruz.
 • Öğretim ve öğrenimde yeni girişimler gerçekleştirmeleri için personele fon sağlayan yıllık küçük bir hibe programı yürütüyoruz.
 • Öğretim ve öğrenimdeki gelişmeleri teşvik etmek için Öğrenciler Değişim Aracıları olarak düzenli olarak kullanılır.
Etkimiz ve başarılarımız
 • Fen Fakültesi'ndeki öğrencilerin% 88'i derslerinin kalitesinden memnun olduklarını veya çok memnun olduklarını bildirmiştir (Ulusal Öğrenci Araştırması 2018).
 • Personelimiz, Personel Oscarları ve Lord Dearing Awards dahil düzenli ödül kazanır.
 • İstihdam edilebilirlik becerileri müfredatın içine yerleştirilmiştir ve en son Yükseköğretimden Ayrılma Destinasyonları (DLHE) araştırması, öğrencilerimizin% 96'sından fazlasının mezuniyetten sonraki altı ay içinde istihdam edildiğini göstermektedir.
 • Lisans öğrencileri sıtma ile mücadele etmek için yeni ilaçlar geliştirmeye çalışıyor.
Küçük hibeler programımız tarafından finanse edilen projeler

Küresel Ekonomide Tarımsal İşletme

 • Basit bir iş uygulaması öğrencilerin tarımsal ekonomilerini ve işletme bilgilerini eğlenceli ve yaratıcı bir şekilde uygulamaya koymalarını sağlar.

Nöroanatomi bilgisini geliştirmek

 • Bir masa oyunu kullanımının nöroanatomi lisans bilgisini arttırdığı bulunmuştur.

Lisansüstü düzeydeki çalışmalara geçiş

 • Personel, yeni mezunların başarılı bir çalışma için gereken özerkliğe uyum sağlamada bildirdikleri zorlukları ele almak için çalışıyor.

128470_pexels-photo-2280568.jpegChokniti Khongchum / Pexels

Fen Fakültesi'nde Eşitlik, Çeşitlilik ve Dahil Etme

Tüm personelin ve öğrencilerin potansiyellerine ulaşmalarını sağlayacak kapsayıcı bir ortam sağlamayı taahhüt ediyoruz.

Tüm kişilerden gelen başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz ve çalışma ve eğitim teklifleri sadece liyakate dayanarak yapılmaktadır.

Okullarımız

Okullarımız, Üniversitenin Eşitlik ve Çeşitlilik stratejilerini uygulamaya ek olarak:

 • Ev / AB lisansüstü araştırma öğrencileri için ücretli doğum izni
 • Gayri resmi esnek çalışma
 • Doğum izninden dönen personel için daha az öğretim ve yönetim görevleri
 • Çekirdek saatlerde düzenlenen okul toplantıları, etkinlikleri ve eğitimleri
Eşitlik, Çeşitlilik ve Katılım Komiteleri

Her bir okul, aktif bir Eşitlik, Çeşitlilik ve Katılım Komitesi ve başka şeylerin yanı sıra, her seviyede fen bilgisi okuyan kadınların sayısını arttırmayı amaçlayan bir sosyal yardım programı içermektedir.

Lisans ve lisansüstü öğrencilerle birlikte akademik, teknik, araştırma ve idari kadrodan temsilleri vardır.

126729_pexels-photo-1595391.jpeg

Fox / Pexels

Konumlar

Nottingham

Address
Faculty of Science,
The University of Nottingham,
University Park

NG7 2RD Nottingham, İngiltere, Birleşik Krallık

Sutton Bonington

Address
The University of Nottingham,
Sutton Bonington Campus

LE12 5RD Sutton Bonington, İngiltere, Birleşik Krallık

Nottingham

Address
The University of Nottingham,
Jubilee Campus,
Wollaton Road

NG8 1BB Nottingham, İngiltere, Birleşik Krallık

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin