Resmi açıklamayı okuyun

On beşinci yüzyılda kurulan St Andrews, İskoçya'nın ilk üniversitesi ve İngilizce konuşan dünyanın en eski üçüncü üniversitesidir.

Neden St Andrews?

St Andrews ders çalışmak ve yaşamak için eşsiz bir yer. İskoçya'nın doğu kıyısında yer alan öğrenciler, okula giderken golf sahalarından geçerken ya da akşam yemeğinden sonra sahilde koşarken kendilerini bulabilirler. Üniversite yalnızca dünya standartlarında bir üne sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda 140'ın üzerinde öğrenci topluluğu ve 50 spor kulübü dahil olmak üzere çeşitli sosyal aktiviteler sunar. Tarihi binalar modern tesislere karşı yan yana konumlanmıştır ve birçok öğrenci geleneği St Andrews’de ders çalışmayı unutulmaz bir deneyim haline getirmektedir.

St Andrews eğitim

Üniversitenin tuttuğu mükemmel üne bağlı olarak, tüm dünyadaki işverenler tarafından University of St Andrews bir derece aranıyor. Öğrenciler dünyanın en iyi profesörlerine ve öğretim görevlilerinden bazılarına erişebilir ve eğitiminiz boyunca tam akademik potansiyelinize ulaşmanıza yardımcı olmak için en gelişmiş olanak ve destek hizmetlerimiz her zaman mevcuttur.

itibar

600 yıllık bir kurum olarak, University of St Andrews dünya genelinde eğitimde dünya lideri olarak bilinmesi şaşırtıcı değildir. Ulusal ve global lig tablolarındaki sürekli olarak yüksek puanlarımız bizi en iyi 100 dünya üniversitesi içine yerleştirmektedir.

Üniversite, 2019 Tam Üniversite Rehberinde en yüksek derecedeki İskoç Üniversitesi idi ve İngiltere'deki en iyi beşinci üniversite olarak değerlendirildi. St Andrews, The Times ve Sunday Times Üniversite Rehberi 2018'deki en iyi İskoç Üniversitesi idi ve 'İngiltere Öğrenci Deneyimi Yılı Üniversitesi' seçildi. 2018 Guardian Üniversite Rehberi University of St Andrews Üniversitesi'ni İngiltere'deki en iyi üçüncü üniversite olarak derecelendirdi. QS Üniversitesi Dünya Sıralaması 2018’e göre, St Andrews’in dünyanın en iyi 100 üniversitesi haline getirdiği 10 yılı işaret ederek 92. sıradayız.

2018 Kez Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralaması, Sanat ve Beşeri Bilimler alanında dünyanın en iyi 44. üniversitesi University of St Andrews derecelendirmiştir.

Ayrıca REF 2014 tarafından Psikoloji ve İngiliz Edebiyatı konusundaki araştırmamızın yüksek bir yüzdesi 4 * olarak derecelendirilmiş olup, orijinalliği, önemi veya titizliği ile dünya lideri olduğu anlamına gelir.

Konu sıralaması

University of St Andrews ayrıca belirli konularda mükemmellik için lig tablolarında bulunuyor. Üniversite tarafından sunulan konuların çoğu, çoğu 2018 Guardian Üniversite Rehberine yerleştirilmiş olan, İngiltere’nin ilk 10’unda sıralanmıştır.

İşveren itibarı

Dünyanın dört bir yanındaki müthiş itibarımız University of St Andrews işverenler tarafından çok değerli bir şekilde mezun olmasını sağlıyor. Komple Üniversite Rehberi 2019, lisansüstü adayları için bizi son derece sıralıyor.

Kütüphane

Üniversitede bir öğrenci olarak, St Andrews'teki birkaç bina sizin için kütüphane kadar önemli olacaktır. Üniversite çok sayıda koleksiyona sahiptir ve araştırmanıza ve araştırmanıza destek olmak için kütüphanenin kaynaklarına erişmenize ve bunları kullanmanıza yardımcı olacak deneyimli personele sahiptir.

University of St Andrews istediğiniz şekilde çalışabilirsiniz: kütüphane kafesinde, bireysel çalışma alanında veya grup çalışma odasında - siz seçin. Ayrıca kütüphanede yazdırabilir, fotokopi çekebilir ve tarayabilir ve sunduğumuz çok sayıda çevrimiçi kaynak ve aracı kullanabilirsiniz.

Ana Kütüphane, St Andrews'un merkezindedir. Hafta sonları da dahil olmak üzere, sömestr boyunca haftada 100 saatten fazla açıktır. Kütüphane aşağıdakileri içeren çok sayıda kaynak sunar:

  • bir milyondan fazla cilt
  • 400.000'den fazla e-kitap
  • binlerce basılı ve elektronik dergi
  • akademik veritabanları
  • geniş bir DVD koleksiyonu
  • kütüphanenin her bir düzeyinde bulunan bilgisayarlar.

Kütüphane ayrıca, Kütüphanede ve çevrimiçi olarak bilgi bulma konusunda yardım ve eğitim sağlayabilen akademik irtibat kütüphanecisi ekibinin üyelerinden uzman desteği sunar.

Kütüphaneyi kullanmak hızlı ve basittir. Geldiğinizde oryantasyon turu size sunulacak ve kullanımı kolay self servis makineler kitaplarınızı içeri ve dışarı kontrol etmeniz sadece saniyeler sürecek.

BT Hizmetleri

Üniversitenin BT Hizmetleri, üniversitedeyken bağlı kalmanızı sağlamak için geniş bir hizmet yelpazesi sunar ve böylece ihtiyaç duyduğunuzda desteğe erişiminiz olur.

BT Hizmetleri, mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için önemli altyapı yatırımları yapmaya devam ediyor. Bu, kapsamlı bir wifi temini, Office 365, çok çeşitli yazılım uygulamaları, bir PC kliniği ve sorunların verimli ve etkili bir şekilde ele alınmasını sağlamak için haftanın yedi günü açık olan bir destek hizmetini içerir.

BT erişimi

University Üniversite ağına - ve internete - aşağıdaki yollarla erişebilirsiniz:

Kablosuz erişim, tüm yurt binaları da dahil olmak üzere Üniversite binalarının% 95'inden fazlasında mevcuttur.

Bilgisayar sınıfları Üniversite genelinde dağılmıştır ve birçoğu haftanın 7 günü 24 saat açıktır. Üniversite genelinde 1000'den fazla sabit bilgisayar var.

112202_112085_library-004.jpg

St Andrews'de öğrenci deneyimi

St Andrews öğrencileri, diğer ana üniversitelerle karşılaştırıldığında, ülkedeki en memnun öğrencilerdir. Ulusal Öğrenci Anketi 2018, İngiltere'deki St Andrews’i son 12 yılda 10'uncu sıraya koymuşlardır.

Buradaki yaşam uluslararası üne sahip bir öğretim sistemi etrafında toplanıyor, ancak benzersiz bir deneyim yaratan St Andrews’in sağlayabileceği devasa ek fırsatlar. St Andrews küçük bir üniversite olduğundan, öğrenciler personelle etkileşim kurma, birbirleriyle bütünleşme ve aidiyet hissetme fırsatına sahiptir. Politika, yardım toplama, yerel gönüllülük ve hizmetlerinin yürütülmesinde bir yönetişim rolü oynamak konusunda aktifler.

Öğrencilerimiz, St Andrews’ten derecelerinin çok ötesine geçen bir eğitim ile ayrılıyorlar.

Mükemmellik öğretmek

Fikirlerini paylaşmaları için dünyanın dört bir yanındaki en parlak beyinleri getirme geleneğine dayanan asırlık bir geleneğe sahibiz. Burada, başka hiçbir yerde olmadığı gibi, meraklı öğrenciler, dünyanın dört bir yanından en iyi alimler ve öğretmenlerle tanışabilir ve öğretildiklerini sorgulamak için düşünme alanını önemli ölçüde bulabilirler.

Eğitimimiz, dereceniz boyunca çok sayıda ders almayı seçmenize izin veren esnek İskoç sisteminin doğası ile desteklenmektedir. Tüm bunlar neden 2017 yılında TEF Gold statüsü kazandığımızı ve neden Times ve Sunday Times Üniversite Rehberi 2017'de İngiltere'nin Kalite Öğretimi İçin Yılın Üniversitesini seçtiğimizi açıklamaya yardımcı oluyor.

Şehir

St Andrews yüzyıllardır hacıları memnuniyetle karşıladı ve sonuç olarak yerel halkın misafirperverliği içgüdüsel ve kökleşmiş. Ziyarete gelen pek çok film yıldızı, ünlü ve politikacı, St Andrews'in ilgi çekici yerlerinden birinin, her ziyaretçiye eşit bir karşılama sağlanması olduğunu söylüyor.

Birçoğu St Andrews'e “Golf'ün Evi” olarak seçildi. St Andrews’de golf oynamak, birçok golfçünün en büyük tutkusudur. Her yıl birçok öğrenci için gerçekleşen bir rüyadır, çünkü St Andrews'deki golf, İskoç kökenleri için herkes için bir oyun olarak kalır.

Ancak, 'Auld Gray Toun' tamamen golf ile ilgili değil. St Andrews, dikkat çekici festivalleri, kültürel etkinlikleri ve topluma katılımını takdir ederek, İskoçya'nın en yüksek sanat ödülü olan 2012 Creative Place Ödülü'ne layık görüldü. Kasaba ayrıca, İskoçya'nın en büyük katedrali ve bağımsız mağazaların, restoranların ve galerilerin eklektik bir karışımı olan üç plaja sahiptir.

Kasaba genellikle yerel topluluktan, Üniversite öğrencilerinden ve çalışanlardan ve ziyaretçilerden oluşan yaklaşık 16.000 kişiye ev olarak kabul edilir. Bu, tüm Üniversite tesislerinin, binaların ve konutların yakınlığı ile tamamlanan şehre samimi bir his verir.

Olaylar

St Andrews’ün bir başka benzersiz yararı, her dönem gerçekleşen olayların zenginliğidir. Akademik görüşmelerden ve konferanslardan, Üniversite Rektörünün seçimi veya yıllık carol hizmetleri gibi Üniversite etkinliklerine kadar her zaman bir şeyler oluyor.

Öğrenci etkinlikleri de oldukça popülerdir. Müzik etkinlikleri, öğrenci tarafından yönetilen Starfields müzik festivalinden çeşitli akapella konserlerine, orkestralara ve korolara kadar uzanmaktadır. Tiyatro ve sanat hayranları, her iki baharda gerçekleşecek olan, İskoçya'nın en büyük öğrenci festivali sanat festivali olan On The Rocks'ın yanı sıra, Üniversite'nin iki tiyatro salonunun da yakınlığını yaşayacak.

Öğrenci desteği

St Andrews'deki ilk gününüzden sonra, akademik Okullardaki bir dizi profesyonel personel, ikamet salonları ve Üniversite Öğrenci Hizmetleri ekibi tarafından destekleneceksiniz.

Tüm birinci sınıf lisans öğrencileri ilk yıllarında bir Üniversite salonunda bir yeri garantilediler, öğrencilerimizin sık sık arkadaşlık gruplarını derecelerinin geri kalanı için buldukları yer olarak kabul ettikleri şaşırtıcı değildir. Salonlarımızın her biri ayrıca, akşamları ve hafta sonları tavsiye, destek veya akşam yemeğinde oturacak birine ihtiyaç duyan öğrencilere açık olan bir personel ve lisansüstü öğrenci sistemine ev sahipliği yapmaktadır. Ek desteğe ihtiyacı olan öğrenciler, Üniversitenin Öğrenci Hizmetleri ekibine yönlendirilir.

Eğitimli danışmanlar içeren Öğrenci Hizmetleri ekibi, engellilik, zihinsel sağlık, akademik konular, finansman veya refah dahil olmak üzere bir dizi konuda tavsiye ve destek sağlayabilir. Üniversite Papazı, öğrencileri çeşitli konularda desteklemeye hazırdır.

Üniversite'nin kişisel ve mesleki gelişim hizmeti olan CAPOD'u, çalışma becerileri ve akademik destek çalışmalarınızda yardımcı olabilir. Yabancı uyruklu öğrenciler ayrıca, derecenize başlamadan önce ya da bir kez burda olsanız, anadili olmayan İngilizce konuşanlar için destek sağlayabilecek İngilizce Öğretimi ekibimizle çalışma fırsatına sahiptir.112462_SRB_3260a.jpg

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MSc

University of St Andrews

Akademik Amaçlı İngilizcede Uzmanlık Alanına Sahip TESOL Yüksek Lisans Programı, bu alana ilgi duyan öğrencilere, İngilizce öğretimi teorisini ve pratiğini, diğer dillerd ... [+]

Akademik Amaçlı İngilizcede Uzmanlık Alanına Sahip TESOL Yüksek Lisans Programı, bu alana ilgi duyan öğrencilere, İngilizce öğretimi teorisini ve pratiğini, diğer dillerde konuşanlar için, özellikle akademik İngilizceyi öğretmeye odaklama fırsatı verir.

Akademik Amaçlı İngilizce Uzmanlığı ile Diğer Dilleri Konuşanlar (İngilizce) Öğretiminde Yüksek Lisans (TESOL), hem deneyimli İngilizce dil öğretmenleri hem de İngilizce öğretimi alanında kariyer yapmayı düşünenler için yararlı olacak şekilde tasarlanmıştır. Genç öğrencilere ders vermekle ilgilenen öğretmenlere yöneliktir.

ÖnemliKampüsteEğitiminizi kendi ilgi alanınıza odaklayın ve akademik amaçlar için İngilizce öğretimi ile ilgili zorlukların ve fırsatların daha iyi teorik ve pratik bir şekilde anlaşılmasını sağlayın.Belirli bir Akademik Amaçlı İngilizce modülünü alın, bu alanda bir Eylem Araştırması modülünün bir parçası olarak araştırma yapın ve akademik amaçlar için daha fazla öğretim alanı araştırması için bir tez konusu seçin.Halen devam eden mesleki gelişim etkinliklerine ve yıllık Akademik Amaçlı İngilizce Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) konferansına katılma fırsatlarıyla İngilizce dil eğitim topluluğunda deneyimli pratisyen ve akademisyenlere katılın.Teori ve pratiği bütünleştirin - teorik kavramları ve çerçeveleri küçük gruplar halinde tartışın ve bunları pratik değerlendirmeler ve akran öğretim oturumları aracılığıyla uygulayın.Dil öğretimi ve öğrenimi hakkında 360 derecelik bir bakış açısı kazanmak için programın bir parçası olarak yeni bir dil öğrenme deneyimine katılın ve yansıtın.İnternet üzerindenProgramın, çalışma sırasında esnek bir yarı zamanlı çalışma yapmasını sağlayan iki başlama tarihi var (Ocak ve Eylül). Ayrıca, hem kampüste hem de diğer uzaktan öğrenim öğrencileriyle etkileşime girmeniz için birçok olanak sağlar.Eğitiminizi kendi ilgi alanınıza odaklayın ve akademik amaçlarla İngilizceyle ilgili zorlukların ve fırsatların daha teorik ve pratik bir şekilde anlaşılmasını sağlayın.St Andrews topluluğunun bir parçası... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 5 yıl
Kampüs
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Astrofizikte Master, öğrencilerin astrofizik araştırma yapmak için gerekli araştırma becerilerini geliştirmek için astrofizikin temel alanlarında deneyim kazanmasını sağl ... [+]

Astrofizikte Master, öğrencilerin astrofizik araştırma yapmak için gerekli araştırma becerilerini geliştirmek için astrofizikin temel alanlarında deneyim kazanmasını sağlar.

Astrofizik Yüksek Lisans Programı, Fizik ve Astronomi Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Program, Astrofizik araştırmalarına giriş yapmak ve Fizik, Matematik veya dengi bir eşzamanlı disiplin olan lisans derecesine sahip olan öğrenciler için potansiyel doktora programlarına giriş yolu sağlamayı amaçlamaktadır.

ÖnemliÖğrenciler, Üniversite Gözlemevi'ni ve Birleşik Krallık'taki en büyük çalışan optik teleskop olan James Gregory Teleskopu'nu kullanabilecek ve teşvik edeceklerdir.Öğrenciler ayrıca Tenerife, İspanya'daki Teide Gözlemevinde bir gözlem yarışında yer alma şansına da sahip olacaklar.Program öğrencileri doktora düzeyinde astrofizik araştırma yapmaya hazırlar.Modüller, akademi içinde ve dışında istihdam edilebilirliği artıran aktarılabilir beceriler sağlar.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans Programı, öğrencilere bankacılık ve finans alanındaki akademik araştırmaların yanı sıra finans endüstrisindeki geniş bir kariyer yelpaz ... [+]

Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans Programı, öğrencilere bankacılık ve finans alanındaki akademik araştırmaların yanı sıra finans endüstrisindeki geniş bir kariyer yelpazesi için gerekli becerilerin geliştirilmesine yönelik sağlam bir hazırlık sağlar.

Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans Programı, İşletme Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır.

ÖnemliElbette modern bankacılık ve finans teorisi ve pratiği derinlemesine bir çalışma sağlar.Sorumlu Bankacılık ve Finans Merkezi (CRBF), öğrencileri ünlü akademisyenlerin ve işletme yöneticilerinin araştırma ve çalışmalarına maruz bırakır.Birçok finans şirketi ve devlet kurumu, finansal piyasaların ve kurumların işleyişi hakkında derinlemesine bilgi gerektirdiğinden, bu program çok çeşitli yeni ve heyecan verici kariyer fırsatları sunmaktadır.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Bilgi İşlem ve Bilgi Teknolojisi Yüksek Lisans Programı, öğrencilerin bilgisayar sistemlerini kullanma ile ilgili sorunları ve bunların iş süreçleri ve proje yönetimi üze ... [+]

Bilgi İşlem ve Bilgi Teknolojisi Yüksek Lisans Programı, öğrencilerin bilgisayar sistemlerini kullanma ile ilgili sorunları ve bunların iş süreçleri ve proje yönetimi üzerindeki etkilerini eleştirel olarak anlamalarını sağlar. Ayrıca, önceden programlama deneyimi olmayan öğrencilere modern bir yazılım geliştirme ortamında programlama becerileri kazanma fırsatı verir.

Bilgi İşlem ve Bilgi Teknolojisi Yüksek Lisans Programı, Bilgisayar Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Elbette iki yarıyıl öğretilen bileşen ve ardından Ağustos ayında 15.000 kelimelik bir tezin sunulmasına yol açan 11 haftalık bir projeden oluşuyor.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

İngilizceyi ek dil olarak kullanan uluslararası öğrencilere yönelik, bu yenilikçi birleşik kurs, İngilizce dil yeterliliklerini akademik bağlamlarda geliştirmek isteyen B ... [+]

İngilizceyi ek dil olarak kullanan uluslararası öğrencilere yönelik, bu yenilikçi birleşik kurs, İngilizce dil yeterliliklerini akademik bağlamlarda geliştirmek isteyen Bilgisayar Bilimleri öğrencileri için özel bir Master programı sunmaktadır.

University of St Andrews Bilgisayar Bilimleri Yüksekokulu'ndaki tüm yüksek lisans dereceleri İngilizce ile çalışılabilir. Öğrenciler, üç yarıyıl boyunca ders alırlar ve seçtikleri Bilgisayar Bilimleri derecesinden gelen tüm modüllere ek olarak, Akademik Amaçlar için İngilizce ve Bilgisayar Bilimi için İngilizce ve 1 ve 2'deki modülleri çalışırlar.

Bir vize, programın tamamını kapsar.

Kurs seçenekleri... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Ocak 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
18 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Bilgisayar İletişim Sistemleri Yüksek Lisans, öğrencileri hesaplama aygıtlarının geniş çapta farklı ve heterojen bağlamlarda iletişim kurmasına olanak tanıyan teknolojile ... [+]

Bilgisayar İletişim Sistemleri Yüksek Lisans, öğrencileri hesaplama aygıtlarının geniş çapta farklı ve heterojen bağlamlarda iletişim kurmasına olanak tanıyan teknolojiler, protokoller ve sistemler hakkında kapsamlı bir anlayışa sahip olan ileri düzey bir araştırma dersidir.

Deniz Memelileri Bilimi Yüksek Lisansı, yalnızca deniz memelileri araştırmalarına adanmış olan, sadece İngiltere'deki kurum olan Deniz Memelileri Araştırma Birimi (SMRU) tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır ve Üniversitenin İskoç Okyanus Enstitüsü'ndeki nicel ve çeşitli akademik uzmanlığa dayanmaktadır. (YANİ BEN).

ÖnemliDeniz memelilerine odaklanmasına rağmen, bu program nicel deniz ekolojisi ve hayvan davranışlarında ileri konu başlıklarını kapsamaktadır.Modüller, nicel tekniklere yoğun eğitim (örneğin, istatistiksel modelleme ve GIS) ve anket tekniklerini uygulamak için bir saha kursu da dahil olmak üzere (ek ücret ödemeden) uygulamalı araştırma yöntemlerini içerir.Öğrenciler, kutup ekolojisindeki isteğe bağlı modülün bir parçası olarak Antarktika'da saha çalışması ve eğitim yapma heyecan verici bir fırsata sahipler (önemli bir keşif ücreti ödenmesi gerekiyor). Öğrencilerin Antarktika keşif blogunu görün.Çekirdek müfredat, biyoloji, biyoakustik, davranış ve biliş, populasyon biyolojisi konularının güncel araştırma alanlarında isteğe bağlı ileri modüller ile tamamlanmaktadır.Öğrenci liderliğindeki, deneysel öğrenmeye odaklanan, uyarıcı, küçük sınıflar.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Bilgi Teknolojisi Yüksek Lisans, öğrencilerin bilgi teknolojisi sistemlerinin kullanımı ve iş süreçleri ve proje yönetimi üzerindeki etkileri ile ilgili konularda eleştir ... [+]

Bilgi Teknolojisi Yüksek Lisans, öğrencilerin bilgi teknolojisi sistemlerinin kullanımı ve iş süreçleri ve proje yönetimi üzerindeki etkileri ile ilgili konularda eleştirel anlayış geliştirir.

Bilgi İşlem ve Bilgi Teknolojisi Yüksek Lisans Programı, Bilgisayar Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Elbette iki yarıyıl öğretilen bileşen ve ardından Ağustos ayında 15.000 kelimelik bir tezin sunulmasına yol açan 11 haftalık bir projeden oluşuyor.

ÖnemliElbette öğrencilerin bilgisayar bilimleri içinde kendi çıkarlarını sürdürme özgürlüğünü sağlamak için esnek olacak şekilde tasarlanmıştır.Elbette modern bir yazılım geliştirme ortamında programlama becerilerini öğrencilere tanıtır.Öğrenciler, geniş kapsamlı bir araştırma da dahil olmak üzere, uzmanlık bilgilerini ve eleştirel düşünmelerini pekiştirmelerini ve genişletmelerini sağlayan, tezlerine götüren önemli bir proje üstlenirler.Öğrenciler, çift ekranlı PC iş istasyonları ve grup çalışma tesisleri ile sağlanan modern bilgisayar laboratuarlarına 24 saat erişime sahiptir.... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Bilgi Teknolojileri Yönetimi Yüksek Lisans Programı, tüm başarılı işletme uygulamalarını destekleyen bilgi ve iletişim teknolojilerini yönetmek için gereken bilgi ve anal ... [+]

Bilgi Teknolojileri Yönetimi Yüksek Lisans Programı, tüm başarılı işletme uygulamalarını destekleyen bilgi ve iletişim teknolojilerini yönetmek için gereken bilgi ve analitik ve kritik becerileri ile işletme ve yönetim dışındaki disiplinlerden öğrencilere sağlar.

Bilgi Teknolojileri Yönetimi Yüksek Lisans Programı, Bilgisayar Bilimleri Fakültesi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi tarafından ortaklaşa yürütülen bir yıllık bir programdır. Elbette iki sömestr modülünden ve ardından Ağustos ayında 15.000 kelimelik bir tezin sunulmasına yol açan 11 haftalık bir projeden oluşuyor.

ÖnemliBu ders, önde gelen akademisyenlerin Yönetim Bilimleri ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi'nden edindikleri bilgi ve becerileri birleştiren disiplinlerarası bir programdır.Program, öğrencileri BT yönetimi ve diğer ilgili alanlarda bir kariyere hazırlamak için modern bilgi ve iletişim teknolojileri ve yönetim teknikleri öğretiyor.Öğrenciler, uzmanlık bilgilerini ve eleştirel düşünmelerini pekiştirmelerini ve genişletmelerini sağlayan, tezlerine yönlendiren geniş kapsamlı bir araştırma da dahil olmak üzere önemli bir proje üstlenirler.Öğrenciler, çift ekranlı PC iş istasyonları ve grup çalışma tesisleri ile sağlanan modern bilgisayar laboratuarlarına 24 saat erişime sahiptir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Bu yüksek lisans, öğrencilere fiziksel çevre, biyolojik çeşitlilik ve insan faaliyetlerinin etkileri arasındaki bağlantıları keşfederek deniz sistemleri hakkında daha iyi ... [+]

Bu yüksek lisans, öğrencilere fiziksel çevre, biyolojik çeşitlilik ve insan faaliyetlerinin etkileri arasındaki bağlantıları keşfederek deniz sistemleri hakkında daha iyi bir anlayış sağlar. Scottish Oceans Institute'un önde gelen uzmanları tarafından verilen, araştırma ve yönetim alanında profesyonel kariyer için öğrencileri hazırlamak için tasarlanmıştır.

Deniz Ekosistem Yönetimi Yüksek Lisansı, Biyoloji Okulu tarafından yürütülen bir yıllık ders programıdır. Program ekosistem işlevini ve hizmetlerini anlamak için bütüncül bir yaklaşım benimsemekte ve Üniversite'nin İskoç Okyanusları Enstitüsü'ndeki (SOI) niceliksel ve çeşitli akademik uzmanlığa dayanmaktadır.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Deniz Memelileri Biliminde Master, öğrencileri deniz memelilerinin araştırılması ve korunmasında profesyonel kariyer için hazırlar. Dünyada bu popüler konuda tek araştırm ... [+]

Deniz Memelileri Biliminde Master, öğrencileri deniz memelilerinin araştırılması ve korunmasında profesyonel kariyer için hazırlar. Dünyada bu popüler konuda tek araştırma odaklı yüksek lisans derecesidir ve Deniz Memelileri Araştırma Birimi ve İskoç Okyanusları Enstitüsü'nde önde gelen uzmanlar tarafından verilmektedir.

Deniz Memelileri Bilimi Yüksek Lisansı, yalnızca deniz memelileri araştırmalarına adanmış olan, sadece İngiltere'deki kurum olan Deniz Memelileri Araştırma Birimi (SMRU) tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır ve Üniversitenin İskoç Okyanus Enstitüsü'ndeki nicel ve çeşitli akademik uzmanlığa dayanmaktadır. (YANİ BEN).... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

TESOL MSc, öğrencilere İngilizce öğretme teorisi ve pratiğini, diğer dilleri konuşanlar için ilgi çekici modülleri seçme ve gelecekteki kariyerinize fayda sağlama esnekli ... [+]

TESOL MSc, öğrencilere İngilizce öğretme teorisi ve pratiğini, diğer dilleri konuşanlar için ilgi çekici modülleri seçme ve gelecekteki kariyerinize fayda sağlama esnekliği ile bütünleştirme fırsatı verir.

Başka Dilleri Konuşanlar için İngilizce Öğretiminde Yüksek Lisans (TESOL), İngilizce Eğitimi Bölümü tarafından yürütülen bir yıllık bir derstir. Hem deneyimli İngilizce dil öğretmenleri hem de İngilizce öğretimi alanında kariyer yapmayı düşünenler için yararlı olacak şekilde tasarlanmıştır.

ÖnemliKampüsteÇalışmalarınızı kendi ilgi alanınıza odaklayın ve alandaki uygulayıcıların karşılaştığı zorlukların ve fırsatların daha iyi teorik ve pratik bir şekilde anlaşılmasını sağlayın.Zorunlu modüllere ek olarak, çalışmalarınızı kendi ilgi alanlarınızı keşfetmek üzere şekillendirmek için üç isteğe bağlı modül ve bir tez konusu seçin.Halen devam eden mesleki gelişim etkinliklerine ve yıllık Akademik Amaçlı İngilizce Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) konferansına katılma fırsatlarıyla İngilizce dil eğitim topluluğunda deneyimli pratisyen ve akademisyenlere katılın.Teori ve pratiği bütünleştirin - teorik kavramları ve çerçeveleri küçük gruplar halinde tartışın ve bunları pratik değerlendirmeler ve akran öğretim oturumları aracılığıyla uygulayın.Dil öğretimi ve öğrenimi hakkında 360 derecelik bir bakış açısı kazanmak için programın bir parçası olarak yeni bir dil öğrenme deneyimine katılın ve düşünün.İnternet üzerindenİki başlangıç tarihi olan (Ocak ve Eylül) program, çalışırken yarı zamanlı esnek çalışma sağlar, ancak hem kampüste hem de diğer uzaktan eğitim öğrencileriyle etkileşime girmeniz için birçok fırsat sunar. Bir PG Cert (60 kredi), bir PG Dip (120 kredi) veya tam yüksek lisans derecesi için eğitim seçebilirsiniz.Çalışmalarınızı isteğe bağlı modüller ve tez başlığı ile seçtiğiniz ilgi alanlarına odaklayın ve alandaki uygulayıcıların karşılaştığı zorlukların ve fırsatların daha iyi teorik ve pratik bir şekilde anlaşılmasını sağlayın.St Andrews topluluğunun bir parçası... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 5 yıl
Kampüs
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

İktisat Yüksek Lisansı, ekonominin temel unsurları (mikroekonomi, makroekonomi ve ekonometri) ve ayrıca, okuldaki personelin çıkarlarını yansıtan teorik ve ampirik yaklaş ... [+]

İktisat Yüksek Lisansı, ekonominin temel unsurları (mikroekonomi, makroekonomi ve ekonometri) ve ayrıca, okuldaki personelin çıkarlarını yansıtan teorik ve ampirik yaklaşımları kapsayan bir dizi uzman seçeneği konusunda ileri düzeyde titiz bir eğitim sunmaktadır.

Ekonomi Yüksek Lisansı University of St Andrews İktisat ve Finans Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık yüksek lisans programıdır.

Önemli2014 İngiltere Araştırma Mükemmeliyet Çerçevesi tatbikatında, Okul, araştırma yayınlarının kalitesi temelinde İngiltere ve ikinci sırada İskoçya'da ikinci sırada yer aldı ve araştırma yayınlarının% 80'inden fazlası uluslararası alanda mükemmel veya dünya lideri olarak sınıflandırıldı. .Küçük grup öğretimi, yüksek seviyede öğrenci-öğretmen etkileşimi sağlayarak sıcak ve arkadaşça bir öğrenme ortamını teşvik eder.Programın amacı, sizi ekonomi ile ilgili çok çeşitli faaliyetlerde üst düzey bir işe başlamaya veya daha fazla araştırma yapmaya hazırlayan, kendine yeten, titiz ama ilgili bir öğrenme deneyimi sağlamaktır.Giderek daha karmaşık ve hızla değişen ekonomiyi anlamak için gereken teorik ve ampirik araçları öğreneceksiniz.Kursun başında matematiksel ve istatistiksel yöntemlerle ek dersler verilmektedir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Gelişmiş Sistemlerde Güvenilirlik Yüksek Lisansı, St Andrews tarafından İrlanda'daki Maynooth Üniversitesi ve Fransa'daki Université de Lorraine Nancy ile birlikte sunula ... [+]

Gelişmiş Sistemlerde Güvenilirlik Yüksek Lisansı, St Andrews tarafından İrlanda'daki Maynooth Üniversitesi ve Fransa'daki Université de Lorraine Nancy ile birlikte sunulan iki yıllık bir Erasmus Mundus programıdır. Öğrencilere, güvenilir yazılım sistemleri tasarlamak ve oluşturmak için gereken anahtar kavramların becerilerini ve derinlemesine teknik anlayışını sağlar.

Gelişmiş Sistemlerde Erasmus Mundus Ortak Yüksek Lisansları Güvenilirlik, University of St Andrews Üniversitesi, Maynooth Üniversitesi ve Fransa'daki Université de Lorraine Nancy'deki bilgisayar bilimleri bölümleri tarafından ortaklaşa yürütülen iki yıllık bir programdır.

ÖnemliÖğrenciler bilgisayar bilimi alanında uluslararası olarak tanınan üç üniversiteden ikisinde çalışıyorlar: Fransa'daki University of St Andrews Üniversitesi, Maynooth Üniversitesi ve Université de Lorraine Nancy.Öğrenciler, geniş kapsamlı bir araştırma da dahil olmak üzere, uzmanlık bilgilerini ve eleştirel düşünmelerini pekiştirmelerini ve genişletmelerini sağlayan, tezlerine götüren önemli bir proje üstlenirler.İkinci sınıf öğrencileri altı aylık bir sanayi veya araştırma yerleştirme (bir şirkette veya üniversite araştırma laboratuvarında endüstriyel olarak desteklenen araştırmalar üzerinde çalışarak) almaya hak kazanabilirler.Öğrenciler, yazılım endüstrisindeki bir kariyer için ihtiyaç duyulan mantıksal akıl yürütme ve problem çözme becerilerini kazanırlar.St Andrews'teki öğrenciler, modern çift ekranlı PC iş istasyonları ve grup çalışma tesisleri ile sağlanan mükemmel modern laboratuvarlara 24 saat erişime sahipler.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Evrimsel ve Karşılaştırmalı Psikoloji Yüksek Lisansı, zihin çalışmasına evrimsel, karşılaştırmalı ve gelişimsel yaklaşımlarla ilişkili çeşitli entelektüel ve pratik becer ... [+]

Evrimsel ve Karşılaştırmalı Psikoloji Yüksek Lisansı, zihin çalışmasına evrimsel, karşılaştırmalı ve gelişimsel yaklaşımlarla ilişkili çeşitli entelektüel ve pratik becerilerde ileri araştırma eğitimi vermektedir.

Evrimsel ve Karşılaştırmalı Psikoloji Yüksek Lisansı, Psikoloji ve Sinirbilim Fakültesi tarafından yürütülen tam zamanlı bir yüksek lisans programıdır. Bu ayırt edici program, çok çeşitli teorik ve metodolojik yaklaşımlarla hayvan ve insanın bilişinin kökenleri ile ilgili temel sorunları ele almaktadır.

ÖnemliÖğrenciler bu alandaki evrimsel ve karşılaştırmalı literatür hakkında ayrıntılı bilgi ve temel teorik ve metodolojik konular hakkında bilgi edinirler.Elbette psikoloji alanında MPhil veya Doktora düzeyinde bir araştırma derecesi devam etmek için gerekli becerilere sahip öğrenciler donatıyor.Öğrencilere, müsaitlik durumuna bağlı olarak, Birleşik Krallık'ta veya yurtdışında, genellikle yaz dönemi boyunca, belirli bir araştırma merkezinde bağımsız araştırma yapma imkânı sunulmaktadır.Kurs, uluslararası kabul görmüş Origins of Mind araştırma grubunun üyeleri tarafından, daha geniş Sosyal Öğrenme ve Bilişsel Evrim Merkezi üyeleri ve evrimsel ve karşılaştırmalı psikolojiye ilgi duyan ilgili akademik personel tarafından ek sınıflar tarafından verilmektedir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Finans ve İktisat Yüksek Lisansı, öğrencileri uluslararası bankacılık, finans endüstrisi ve kamu kurumlarında profesyonel bir kariyere hazırlamak için teorik araçlar ve e ... [+]

Finans ve İktisat Yüksek Lisansı, öğrencileri uluslararası bankacılık, finans endüstrisi ve kamu kurumlarında profesyonel bir kariyere hazırlamak için teorik araçlar ve ekonomi ve finans için ampirik teknikler konusunda ileri düzeyde eğitim vermektedir.

Finans ve Ekonomi Yüksek Lisans Programı, Ekonomi ve Finans Fakültesi tarafından yürütülen lisansüstü bir programdır.

Önemli2014 İngiltere Araştırma Mükemmeliyet Çerçevesi tatbikatında, Okul, araştırma yayınlarının kalitesi temelinde İngiltere ve ikinci sırada İskoçya'da ikinci sırada yer aldı ve araştırma yayınlarının% 80'inden fazlası uluslararası alanda mükemmel veya dünya lideri olarak sınıflandırıldı. .Küçük grup öğretimi, yüksek seviyede öğrenci-öğretmen etkileşimi sağlayarak sıcak ve arkadaşça bir öğrenme ortamını teşvik eder.Programın amacı, sizi çeşitli ekonomi veya finansla ilgili faaliyetlerde üst düzey bir çalışmaya başlamaya veya daha fazla araştırma yapmaya hazırlayan, kendine yeten, titiz ama ilgili bir öğrenme deneyimi sağlamaktır.Bir Ekonomi Yüksek Lisans derecesi (makroekonomi veya mikroekonomi) temel unsurlarında ileri eğitim, çok çeşitli uygulamalar ile finanse edilen temel eğitim (yatırım analizi, kurumsal finansman) ile birleştirilir.Program, öğrencileri geniş bir alanda üst düzeydeki işlere hazırlamayı amaçlamaktadır: ekonomi, finans, ticaret, sigorta, akademi, diplomatik hizmet ve bankacılık.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Finans ve Yönetim Yüksek Lisans Programı, öğrencilerin işletme organizasyonlarını yönetmenin finansal bağlamı hakkında bütünleşik ve eleştirel farkındalık anlayışı gelişt ... [+]

Finans ve Yönetim Yüksek Lisans Programı, öğrencilerin işletme organizasyonlarını yönetmenin finansal bağlamı hakkında bütünleşik ve eleştirel farkındalık anlayışı geliştirmelerine yardımcı olur ve bu kuruluşlar içinde etkin bir rol almaları için onları donatır.

Finans ve Yönetim Yüksek Lisans Programı, İşletme Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık derstir.

ÖnemliElbette kuruluşlar içinde finans ilkeleri ve uygulamalarında güçlü bir temel sağlar.Finans ve Yönetim öğrencileri, uluslararası şirketlerin, finansal piyasaların ve yatırım yönetiminin karmaşıklığını keşfedeceklerdir.Öğretim biçimi

Programların öğretilen unsurları, dersler, küçük grup dersleri, atölye çalışmaları ve seminerler gibi çeşitli yöntemler kullanılarak verilmektedir. Ortalama ders büyüklüğü 30 öğrencidir, ancak bazı durumlarda 15 ila 18 öğrenciden oluşan seminerler veya 100'e kadar öğrenciyle daha büyük dersler düzenlenir, bu da normalde küçük grup dersleri ile arttırılır.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Finans Yüksek Lisans, ampirik finans ve modelleme konusunda ileri analitik yetenekleri ve teknik becerilere sahip öğrencileri yetiştirir. Öğrenciler, hem İngiltere'de hem ... [+]

Finans Yüksek Lisans, ampirik finans ve modelleme konusunda ileri analitik yetenekleri ve teknik becerilere sahip öğrencileri yetiştirir. Öğrenciler, hem İngiltere'de hem de yurt dışında finansal piyasalar ve kurumlar hakkında derinlemesine bir anlayış kazanır ve bunları finansal endüstride profesyonel bir kariyere hazırlar.

Finans Yüksek Lisansı University of St Andrews İktisat ve Finans Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık yüksek lisans programıdır.

ÖnemliUygulamalı bir çalışma ortamında kurumsal finansman teorisinin uygunluğunu anlamak için modern kurumsal finansta kullanılan araştırma yöntemlerini öğreneceksiniz.Çekirdek modüllerde vaka çalışması yaklaşımı, günlük finansal ölçüm uygulamalarında kullanılabilecek analitik becerilerin geliştirilmesine yardımcı olur.Küçük grup öğretimi, yüksek seviyede öğrenci-öğretmen etkileşimi sağlayarak sıcak ve arkadaşça bir öğrenme ortamını teşvik eder.Hem İngiltere'de hem de yurt dışında önde gelen finansal kurumların işleyişi ve gerekçeleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.Finans topluluğunda çalışan Okuldan gelen güçlü mezunlar geleneğine müttefik olarak, finans ve konjonktür alanlarında ileri çalışmalara devam edeceksiniz.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Bu yüksek lisans, fotonik tabanlı bir endüstri ve üniversite araştırmasına girmek isteyenlerin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış lazerler, optik ve yarı iletkenlerde mesleki ... [+]

Bu yüksek lisans, fotonik tabanlı bir endüstri ve üniversite araştırmasına girmek isteyenlerin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış lazerler, optik ve yarı iletkenlerde mesleki eğitim vermektedir. Öğrenciler, St Andrews ve Heriot-Watt üniversitelerindeki uzmanlığı kullanarak derslerden yararlanırlar ve ardından yaklaşık 3,5 aylık bir projeyi izlerler, bu da genellikle bir İngiltere fotonik şirketidir. Endüstriyel proje üniversitelerde kapsanan malzemenin gerçek dünyaya uygulanmasına izin verir ve ticari fotonikte değerli deneyimler sunar.

2019'a giriş için, Fotonik ve Optoelektronik Cihazlar Yüksek Lisans Programına kabul Heriot-Watt Üniversitesi tarafından yönetilmektedir.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Genç Öğrencilere Öğretim Konusunda Uzmanlık Alanına Sahip TESOL Yüksek Lisans Programı, bu alana ilgi duyan öğrencilere, İngilizce öğrenmeye ilişkin teori ve pratiği, diğ ... [+]

Genç Öğrencilere Öğretim Konusunda Uzmanlık Alanına Sahip TESOL Yüksek Lisans Programı, bu alana ilgi duyan öğrencilere, İngilizce öğrenmeye ilişkin teori ve pratiği, diğer öğrencilere konuşanlar için, özellikle genç öğrencilere öğretmeye odaklanma fırsatı verir.

Genç Öğrencilere Öğretim Uzmanlığı ile Diğer Dilleri Konuşanlar (İngilizce) Öğretiminde Yüksek Lisans (TESOL), hem deneyimli İngilizce dil öğretmenleri hem de İngilizce öğretimi alanında kariyer yapmayı düşünenler için yararlı olacak şekilde tasarlanmıştır. Genç öğrencilere ders vermekle ilgilenen öğretmenlere yöneliktir.

ÖnemliKampüsteÇalışmalarınızı kendi ilgi alanınıza odaklayın ve genç öğrencilere öğretme ile ilgili zorlukların ve fırsatların daha iyi teorik ve pratik bir şekilde anlaşılmasını sağlayın.Belirli bir Genç Öğrenenleri Öğretme modülünü alın, bu alanda bir Eylem Araştırması modülünün bir parçası olarak araştırma yapın ve genç öğrencilere öğretme alanında daha fazla araştırma yapmak için bir tez konusu seçin.Halen devam eden mesleki gelişim etkinliklerine ve yıllık Akademik Amaçlı İngilizce Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) konferansına katılma fırsatlarıyla İngilizce dil eğitim topluluğumuzdaki deneyimli pratisyen ve akademisyenlere katılın.Teori ve pratiği bütünleştirin - teorik kavramları ve çerçeveleri küçük gruplar halinde tartışın ve bunları pratik değerlendirmeler ve akran öğretim oturumları aracılığıyla uygulayın.Dil öğretimi ve öğrenimi hakkında 360 derecelik bir bakış açısı kazanmak için programın bir parçası olarak yeni bir dil öğrenme deneyimine katılın ve yansıtın.İnternet üzerindenProgramın, çalışma sırasında esnek bir yarı zamanlı çalışma yapmasını sağlayan iki başlama tarihi var (Ocak ve Eylül). Ayrıca, hem kampüste hem de diğer uzaktan öğrenim öğrencileriyle etkileşime girmeniz için birçok olanak sağlar.Çalışmalarınızı kendi ilgi alanınıza odaklayın ve genç öğrencilere öğretme ile ilgili zorlukların ve fırsatların daha teorik ve pratik bir şekilde anlaşılmasını sağlayın.St Andrews topluluğunun bir... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 5 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

İleri Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisans Programı, Bilgisayar Bilimleri alanında güçlü bir lisans geçmişine sahip öğrencilere, konuyu araştırma yönünden ileri düzeyde ara ... [+]

İleri Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisans Programı, Bilgisayar Bilimleri alanında güçlü bir lisans geçmişine sahip öğrencilere, konuyu araştırma yönünden ileri düzeyde araştırma konusundaki ilgi alanlarını takip etme fırsatı sunar. Öğrenciler yapay zeka, insan-bilgisayar etkileşimi, ağlar ve dağıtılmış sistemler ve yazılım mühendisliği gibi ileri konularda geniş bir modül yelpazesinden seçim yapma esnekliğine sahiptir.

İleri Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisans Programı, Bilgisayar Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Kurs, öğretilen bileşenleri olan iki dönemden ve ardından Ağustos ayında 15.000 kelimelik bir tezin sunulmasına yol açan 11 haftalık bir projeden oluşuyor.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

İngilizce Orta Öğretim Uzmanlık TESOL MSc, bu alanda ilgilenen öğrencilere İngilizce öğretimi teorisi ve pratiğini diğer dilleri konuşanlar için İngilizce orta öğretime ö ... [+]

İngilizce Orta Öğretim Uzmanlık TESOL MSc, bu alanda ilgilenen öğrencilere İngilizce öğretimi teorisi ve pratiğini diğer dilleri konuşanlar için İngilizce orta öğretime özellikle odaklanarak bütünleştirme fırsatı verir.

İngilizce Orta Öğretim Uzmanlığı ile Diğer Dilleri Konuşanlar (İngilizce) Öğretiminde Yüksek Lisans (TESOL), hem İngilizce öğretmenliği hem de İngilizce öğretimi alanında kariyer yapmayı düşünenler için faydalı olacaktır. İngilizce orta öğretime özel ilgi gösteren öğretmenleri hedef almaktadır.

ÖnemliKampüsteEğitiminizi özel ilgi alanınıza odaklayın ve İngilizce orta öğretim ile ilgili zorlukların ve fırsatların daha iyi teorik ve pratik bir şekilde anlaşılmasını sağlayın.Belirli bir İngilizce Orta Öğretim modülünü alın, bu alanda bir Eylem Araştırma modülünün bir parçası olarak araştırma yapın ve genç öğrencilere eğitim alanında daha fazla araştırma yapmak için bir tez konusu seçin.Halen devam eden mesleki gelişim etkinliklerine ve yıllık Akademik Amaçlı İngilizce Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) konferansına katılma fırsatlarıyla İngilizce dil eğitim topluluğunda deneyimli pratisyen ve akademisyenlere katılın.Teori ve pratiği bütünleştirin - teorik kavramları ve çerçeveleri küçük gruplar halinde tartışın ve bunları pratik değerlendirmeler ve akran öğretim oturumları aracılığıyla uygulayın.Dil öğretimi ve öğrenimi hakkında 360 derecelik bir bakış açısı kazanmak için programın bir parçası olarak yeni bir dil öğrenme deneyimine katılın ve yansıtın.İnternet üzerindenProgramın, çalışma sırasında esnek bir yarı zamanlı çalışma yapmasını sağlayan iki başlama tarihi var (Ocak ve Eylül). Ayrıca, hem kampüste hem de diğer uzaktan öğrenim öğrencileriyle etkileşime girmeniz için birçok olanak sağlar.Eğitiminizi kendi ilgi alanınıza odaklayın ve İngilizce orta öğretimi ile ilgili zorlukların ve fırsatların daha teorik ve pratik bir şekilde anlaşılmasını sağlayın.St Andrews topluluğunun bir parçası olma ve çalışanlarımızla birebir çalışma yapma fırsatı... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 5 yıl
Kampüs
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

İnsan-Bilgisayar Etkileşimi Yüksek Lisans öğrencilere kullanıcı deneyimi, kullanılabilirlik, bilgi görselleştirme, bilgisayar sistemlerinde insan faktörleri ve insan-bilg ... [+]

İnsan-Bilgisayar Etkileşimi Yüksek Lisans öğrencilere kullanıcı deneyimi, kullanılabilirlik, bilgi görselleştirme, bilgisayar sistemlerinde insan faktörleri ve insan-bilgisayar etkileşimi araştırma alanlarında uygulayıcı olmak için araçlar, bilgi ve becerileri sağlar.

Bilgi İşlem ve Bilgi Teknolojisi Yüksek Lisans Programı, Bilgisayar Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Elbette iki yarıyıl öğretilen bileşen ve ardından Ağustos ayında 15.000 kelimelik bir tezin sunulmasına yol açan 11 haftalık bir projeden oluşuyor.

ÖnemliElbette öğrencilerin bilgisayar bilimleri içinde kendi çıkarlarını sürdürme özgürlüğünü sağlamak için esnek olacak şekilde tasarlanmıştır.Elbette modern bir yazılım geliştirme ortamında programlama becerilerini öğrencilere tanıtır.Öğrenciler, geniş kapsamlı bir araştırma da dahil olmak üzere, uzmanlık bilgilerini ve eleştirel düşünmelerini pekiştirmelerini ve genişletmelerini sağlayan, tezlerine götüren önemli bir proje üstlenirler.Öğrenciler, çift ekranlı PC iş istasyonları ve grup çalışma tesisleri ile sağlanan modern bilgisayar laboratuarlarına 24 saat erişime sahiptir.... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

İstatistik Yüksek Lisans öğrencileri, ileri lisansüstü çalışmaları ya da özel sektörde gelecekteki bir kariyer için güçlü bir kantitatif arka plana sahip hazırlar. ... [+]

İstatistik Yüksek Lisans öğrencileri, ileri lisansüstü çalışmaları ya da özel sektörde gelecekteki bir kariyer için güçlü bir kantitatif arka plana sahip hazırlar.

İstatistik Yüksek Lisansı, kişisel bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar, paralel bir bilgisayar ve bir site kütüphanesi ile iyi bir şekilde donatılmış olan Matematik ve İstatistik Okulu tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır.

ÖnemliÖğrencilere, ticari analiz pazarına girmeleri için daha geniş bir beceri seti sağlar.Program, ileri düzeyde çeşitli teorik ve uygulamalı istatistik alanlarını kapsamaktadır.Ders, öğrencilere istatistiksel bilgilerini uygulamaya koyma olanakları sağlar.Sürekli değerlendirmeler ve tez öğrencilere istatistik bilgilerini uygulamalarını sağlar.Öğrenciler istatistikte araştırma yapmaya devam edebilecekleri şekilde hazırlanırlar.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

St Andrews Jeokimyası Yüksek Lisansı, uygulamalı laboratuar eğitimi, saha örnekleme deneyimi ve son teknoloji ekipmanlarla deneyim içeren, jeokimya ve modern jeokimyasal ... [+]

St Andrews Jeokimyası Yüksek Lisansı, uygulamalı laboratuar eğitimi, saha örnekleme deneyimi ve son teknoloji ekipmanlarla deneyim içeren, jeokimya ve modern jeokimyasal yöntemler hakkında bilgi ve beceri eğitimi geliştirmektedir.

Jeokimya Yüksek Lisans, Yer ve Çevre Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülen tam zamanlı bir yüksek lisans programıdır.

Jeokimya, aşağıdaki gibi temel soruları ele almak için teknik ve bilgi sağlayan, Yer Bilimleri içerisinde temel bir disiplindir: Mars'ta hiç hayat var mıydı, gezegenler nasıl oluşur ve iklim değişikliğinin oranları ve itici güçleri nedir?

Elbette zorunlu ve isteğe bağlı öğretilen modülleri, alan çalışması, kısa kurslar ve bir araştırma tez içeren kapsamlı ve titiz. Çeşitli laboratuvar becerileri geliştirme konusunda uygulamalı deneyim, kursa dahil edilir.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Kataliz Yüksek Lisans, öğrencilere tez için önemli bir araştırma projesi yürütme yeteneği ile modern kataliz konusunda uzmanlaşmış ileri bilgi ve becerileri sağlar. Elbet ... [+]

Kataliz Yüksek Lisans, öğrencilere tez için önemli bir araştırma projesi yürütme yeteneği ile modern kataliz konusunda uzmanlaşmış ileri bilgi ve becerileri sağlar. Elbette, katalizörün sürdürülebilirliği arttırmada ve kimyasal imalatta çevre sorunlarını çözmede oynadığı rolün bilincini getirmeyi amaçlıyoruz.

Kataliz Yüksek Lisans Programı, Kimya Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık ders programıdır. Onları bir dizi analitik, eleştirel ve iletişim becerisiyle donatmak için Kimya veya müttefik bir konuda bir derecesi olan öğrenciler ve profesyoneller için tasarlanmıştır.

Tabii, öğrencilere tezlerinde önemli bir araştırma projesi yürütme yeteneği ile birlikte modern katalizde uzmanlaşmış ileri bilgi ve becerileri kazandırır. Elbette, katalizörün sürdürülebilirliği arttırmada ve kimyasal imalatta çevre sorunlarını çözmede oynadığı rolün bilincini getirmeyi amaçlıyoruz.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Kimya Biliminde Master, öğrencilere modern kimya bilimlerinde ileri düzeyde bilgi ve beceri kazandırır ve onları geniş bir yelpazede modüller aracılığıyla araştırmaların ... [+]

Kimya Biliminde Master, öğrencilere modern kimya bilimlerinde ileri düzeyde bilgi ve beceri kazandırır ve onları geniş bir yelpazede modüller aracılığıyla araştırmaların yönlendirdiği konuları keşfetmeye teşvik eder.

Kimya Bilimi Yüksek Lisansı, Kimya Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık ders programıdır. Tabii Kimya veya müttefik bir konuda bir derecesi olan öğrenciler ve profesyoneller için tasarlanmıştır.

Öğrencilere modern kimya bilimlerinde ileri düzeyde bilgi ve beceri kazandırır ve geniş bir yelpazede modüller aracılığıyla araştırmaların yönlendirdiği konuları keşfetmelerini teşvik eder. Öğrenciler ilgilenilen alanda tüm kimya ve / veya uzmanlık alanlarıyla ilgili temel bilgileri genişletmeyi sağlayan çeşitli modül seçeneklerinden birini seçebilirler.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Yüksek Lisans Koruma Çalışmaları bir yıl disiplinlerarası Master derecesidir. Veri toplama ve analizinin, çevresel yönetişimin ve koruma ile toplumlar arasındaki çatışmal ... [+]

Yüksek Lisans Koruma Çalışmaları bir yıl disiplinlerarası Master derecesidir. Veri toplama ve analizinin, çevresel yönetişimin ve koruma ile toplumlar arasındaki çatışmaların bilimsel olarak anlaşılmasını sağlar.

Yüksek Lisans Koruma Çalışmaları koruma teorisi ve pratiğine disiplinlerarası bir yaklaşım sunmaktadır. Çeşitli disiplinlerden gelen öğrencileri ve akademik personeli bir araya getirir, ancak koruma tutkusunu paylaşır.

ÖnemliFarklı insan ajansları arasındaki çatışmaları araştırın, koruma politikasına ve yönetişime farklı ölçeklerde (yerel, ulusal ve uluslararası) katılın ve halk, bilim ve politika arasındaki ilişkiyi değerlendirin.Ekolojik örnek olay incelemeleri ve su ve karasal sistemlerdeki çeşitli habitatlardan örnekler araştırın ve veri toplama ve analiz konusunda bilimsel bir anlayış kazanın.Disiplinlerarası bir yaklaşım, korumaya yönelik çeşitli ekolojik yaklaşımları keşfedebileceğiniz anlamına gelir - ekolojik, ekonomik, tarihi vb.Yaz araştırması projeniz (uygunluğa bağlı olarak) koruma uygulamasına dahil olan harici bir kuruluşla işbirliği içinde gerçekleştirilebilir.... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Bu yüksek lisans öğrencileri, doktora veya özel sektörde bir kariyer için saf veya uygulamalı matematikte bir geçmişi olan öğrencileri hazırlar. Grup teorisi, matematikse ... [+]

Bu yüksek lisans öğrencileri, doktora veya özel sektörde bir kariyer için saf veya uygulamalı matematikte bir geçmişi olan öğrencileri hazırlar. Grup teorisi, matematiksel hesaplama, birleştirici, akışkanlar dinamiği, güneş teorisi, matematiksel biyoloji, ölçü ve ergodik teori gibi geniş bir yelpazede konular ele alınmaktadır.

Matematik Yüksek Lisans Programı, Matematik ve İstatistik Okulu tarafından yürütülen iki yarıyıl süren derslerin ardından yaz ayları boyunca verilen tez çalışmasından oluşmaktadır. Bu program, özellikle akademik matematik araştırmalarında veya özel sektörde matematikle ilgili bir kariyer yapmak isteyenler için uygundur.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Mineral Kaynakları Yüksek Lisans, maden endüstrisi sektöründe bir kariyer sürdürmek ve doktora araştırmasına hazırlamak için gerekli bilgi ve beceri eğitimi vermektedir. ... [+]

Mineral Kaynakları Yüksek Lisans, maden endüstrisi sektöründe bir kariyer sürdürmek ve doktora araştırmasına hazırlamak için gerekli bilgi ve beceri eğitimi vermektedir. Elbette, endüstri öncülüğünde atölye çalışmaları ve alan gezileri de dahil olmak üzere, mineral kaynakların ön planda geniş bir eğitim vermektedir.

Mineral Kaynakları Yüksek Lisansı, Dünya ve Çevre Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülen tam zamanlı bir yüksek lisans programıdır. Mineral kaynaklar günlük yaşamımızı çevreleyen neredeyse her şeyin bir parçasıdır. Bu kaynakları bulmak; ekonomik jeologların, jeokimyayı, mineralojiyi, jeofiziği, petrolojiyi ve yapısal jeolojiyi kullanan, maden kaynaklarını anlamak, tanımlamak ve araştırmak için kullanan çok disiplinli bilim insanlarının işidir.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Psikolojide Araştırma Yöntemleri Yüksek Lisansı, Psikoloji alanında yüksek lisans derecesi almak isteyen öğrencileri yetiştirmek ve onları bir araştırma psikoloğu olarak ... [+]

Psikolojide Araştırma Yöntemleri Yüksek Lisansı, Psikoloji alanında yüksek lisans derecesi almak isteyen öğrencileri yetiştirmek ve onları bir araştırma psikoloğu olarak kariyer yapmak için gereken özel becerilerle donatmak için tasarlanmıştır.

Psikoloji Araştırma Yöntemleri Yüksek Lisans Psikoloji ve Sinirbilim Fakültesi tarafından yürütülen tam zamanlı bir yüksek lisans programıdır. Elbette sosyal bilimlerde disiplinlerarası eğitim ve psikolojide ileri araştırma eğitimi sağlama girişimi temel alınmıştır.

ÖnemliElbette sosyal bilimlerde disiplinlerarası eğitim ve psikolojide ileri araştırma eğitimi verilmektedir.Öğrenciler nörofizyoloji, psikofarmakoloji, psikofizik, hayvan öğrenme ve biliş, bilişsel psikoloji, gelişim psikolojisi ve sosyal psikoloji alanlarında laboratuvarlara erişebilirler.Yüksek Lisans Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Konseyi (ESRC) tarafından akredite bir ders olarak kabul edilmektedir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Psikoloji Yüksek Lisans psikoloji dışındaki bir konuda bir lisans Onur derecesi olan öğrenciler için bir dönüşüm yoludur. Program, psikolojinin temel alanları ve bu aland ... [+]

Psikoloji Yüksek Lisans psikoloji dışındaki bir konuda bir lisans Onur derecesi olan öğrenciler için bir dönüşüm yoludur. Program, psikolojinin temel alanları ve bu alandaki temel teorik ve metodolojik konular hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

Psikoloji Yüksek Lisans (Dönüşüm) Psikoloji ve Sinirbilim Fakültesi tarafından yürütülen tam zamanlı bir yüksek lisans programıdır.

ÖnemliElbette psikoloji alanında MPhil veya Doktora düzeyinde bir araştırma derecesi devam etmek ya da bir klinik eğitim programına devam etmek için gerekli becerilere sahip öğrenciler donatıyor.Öğrenciler nörofizyoloji, psikofarmakoloji, psikofizik, hayvan öğrenme ve biliş, bilişsel psikoloji, gelişim psikolojisi ve sosyal psikoloji alanlarında laboratuvarlara erişebilirler.Elbette İngiliz Psikoloji Topluluğu tarafından akredite edilmiştir ve bu nedenle psikolojideki çoğu İngiltere Doktora programına giriş için gerekenleri yerine getirir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Sürdürülebilir Kalkınma Yüksek Lisans, topluma, çevreye ve ekonomiye bir değişiklik yapmak isteyen biyoloji, ekonomi bilimi, çevre bilimleri, coğrafya, matematik, politik ... [+]

Sürdürülebilir Kalkınma Yüksek Lisans, topluma, çevreye ve ekonomiye bir değişiklik yapmak isteyen biyoloji, ekonomi bilimi, çevre bilimleri, coğrafya, matematik, politika veya sosyolojide geçmişi olan öğrencilere yöneliktir.

Sürdürülebilir Kalkınma Yüksek Lisans Coğrafya ve Sürdürülebilir Kalkınma Okulu tarafından yürütülen, bir yıllık, tam zamanlı bir yüksek lisans programıdır.

Sürdürülebilir kalkınma şimdi, temiz su ve yeterli temizlik, enerji üretimi ve arzı, insan sağlığı, gıda üretimi ve dağıtımı ve biyolojik çeşitliliğe yönelik tehditlerin ele alınabileceği en umut verici çerçeve olarak kabul edilmektedir. Yüksek Lisans programı, sürdürülebilirlik konularını anlamak için ihtiyacınız olan bilgiyi geliştirmenize ve birçok açıdan ele almanıza yardımcı olacaktır.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Bu yüksek lisans, hem University of St Andrews hem de Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde (MGIMO) yer alan ve öğrencilerin her iki kurumdan da yeterlilik ... [+]

Bu yüksek lisans, hem University of St Andrews hem de Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde (MGIMO) yer alan ve öğrencilerin her iki kurumdan da yeterlilik kazandığı çifte yüksek lisansın bir parçasıdır. St Andrews'teki ilk yıl Sürdürülebilir Kalkınma'ya odaklanırken, MGIMO'daki ikinci yıl ise enerjiye odaklanır.

Sürdürülebilir Kalkınma ve Enerji Yüksek Lisans Coğrafya ve Sürdürülebilir Kalkınma Okulu tarafından yürütülen tam zamanlı bir yüksek lisans programıdır.

Kurs, öğrencilerin bir yıl St Andrews’de ve ikinci yıl da Moskova’da MGIMO’da yurtdışında eğitim gördükleri bir çift Master derecesinin bir parçasıdır. St Andrews’deki yüksek lisans, Moskova’daki ikinci yıldan bağımsız olarak verilir.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevre Ekonomisi Yüksek Lisansı, çevre ekonomisi alanında, topluma, çevreye ve ekonomide değişiklik yapmak isteyen öğrencilere ek eğitim ve araş ... [+]

Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevre Ekonomisi Yüksek Lisansı, çevre ekonomisi alanında, topluma, çevreye ve ekonomide değişiklik yapmak isteyen öğrencilere ek eğitim ve araştırma olanakları sunmaktadır.

Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevre Ekonomisi Yüksek Lisans Coğrafya ve Sürdürülebilir Kalkınma Okulu tarafından yürütülen bir yıllık, tam zamanlı bir yüksek lisans programıdır.

Sürdürülebilir Kalkınma Yüksek Lisansından öğretim elemanlarını paylaşan bu program, disiplinlerarası bir yaklaşım benimsiyor ve ekonomik analiz ve insanlar ile çevreleri arasındaki bağları anlamayı düşünerek, hem entelektüel olarak uyarıcı hem de bugünün işi ile son derece alakalı bir çalışma programı oluşturuyor. Market.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Sürdürülebilir Su Ürünleri Yetiştiriciliğinde PGDip / MSc, öğrencilerin su ürünleri yetiştiriciliğinin gelişimi ve ilkeleri hakkındaki eleştirel anlayışını geliştirmeyi a ... [+]

Sürdürülebilir Su Ürünleri Yetiştiriciliğinde PGDip / MSc, öğrencilerin su ürünleri yetiştiriciliğinin gelişimi ve ilkeleri hakkındaki eleştirel anlayışını geliştirmeyi amaçlayan bir dizi yarı zamanlı, e-öğrenme, lisansüstü seviyeli modüller sunar.

Sürdürülebilir Su Ürünleri uzaktan öğrenme modüler programı, çevrimiçi eğitim desteği, öğretmenlerle doğrudan e-posta iletişimi, video akışları ve öğrenci bülten panolarına erişim olanağı sunan çevrimiçi bir e-öğrenme platformu aracılığıyla yarı zamanlı olarak verilmektedir. Bu yapı öğrencilere, çalışmalarına devam ederken çalışmalarını tamamlamaları için maksimum esneklik sağlar.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Yarı zamanlı
18 - 60 aylar
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Öğretim Teknolojisi Uzmanlığı olan TESOL MSc, bu alana ilgi duyan öğrencilere, İngilizce öğretimi teorisini ve pratiğini diğer dillerin konuşmacılarına, özellikle de öğre ... [+]

Öğretim Teknolojisi Uzmanlığı olan TESOL MSc, bu alana ilgi duyan öğrencilere, İngilizce öğretimi teorisini ve pratiğini diğer dillerin konuşmacılarına, özellikle de öğretme teknolojisine odaklanarak entegre etme fırsatı verir.

Öğretimde Teknoloji Uzmanlığı ile Diğer Dilleri Konuşanlar (İngilizce) Öğretiminde Yüksek Lisans (TESOL), hem İngilizce öğretmenliği hem de İngilizce öğretimi alanında kariyer yapmak isteyenler için faydalıdır. Öğretmenlik için teknolojiye özellikle ilgi duyan öğretmenlere yöneliktir.

ÖnemliKampüsteÇalışmalarınızı kendi ilgi alanınıza odaklayın ve eğitim için teknolojiyle ilgili zorlukların ve fırsatların daha teorik ve pratik bir şekilde anlaşılmasını sağlayın.Belirli bir Eğitim Teknolojisi modülüne sahip olun, bu alanda bir Eylem Araştırması modülünün bir parçası olarak araştırma yapın ve öğretme teknolojisi alanında daha fazla araştırma yapmak için bir tez konusu seçin.Halen devam eden mesleki gelişim etkinliklerine ve yıllık Akademik Amaçlı İngilizce Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) konferansına katılma fırsatlarıyla İngilizce dil eğitim topluluğunda deneyimli pratisyen ve akademisyenlere katılın.Teori ve pratiği bütünleştirin - teorik kavramları ve çerçeveleri küçük gruplar halinde tartışın ve bunları pratik değerlendirmeler ve akran öğretim oturumları aracılığıyla uygulayın.Dil öğretimi ve öğrenimi hakkında 360 derecelik bir bakış açısı kazanmak için programın bir parçası olarak yeni bir dil öğrenme deneyimine katılın ve yansıtın.İnternet üzerindenProgramın, çalışma sırasında esnek bir yarı zamanlı çalışma yapmasını sağlayan iki başlama tarihi var (Ocak ve Eylül). Ayrıca, hem kampüste hem de diğer uzaktan öğrenim öğrencileriyle etkileşime girmeniz için birçok olanak sağlar.Çalışmalarınızı kendi ilgi alanınıza odaklayın ve eğitim için teknolojiyle ilgili zorlukların ve fırsatların daha teorik ve pratik bir şekilde anlaşılmasını sağlayın.Size St Andrews topluluğunun bir parçası olma ve ELT personeli ile bire bir çalışma yapma fırsatı vermek için... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 5 yıl
Kampüs
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Uluslararası Kalkınma Uygulaması Yüksek Lisans, bir yıllık disiplinlerarası Master derecesidir. Akademik kadro ve geliştirme pratisyenleri tarafından öğretilen uluslarara ... [+]

Uluslararası Kalkınma Uygulaması Yüksek Lisans, bir yıllık disiplinlerarası Master derecesidir. Akademik kadro ve geliştirme pratisyenleri tarafından öğretilen uluslararası gelişim çalışmasının teorik ve pratik yönlerini araştırıyor.

Msc Uluslararası Kalkınma Uygulaması uluslararası kalkınma teorisi ve pratiğine disiplinlerarası bir yaklaşım sunmaktadır. Öğrenciler gelişim çalışmalarındaki temel teorik kavramları araştırır ve uluslararası gelişim rollerinde uygulanabilecek pratik eğitim alırlar.

ÖnemliUluslararası gelişimde kariyer yapmak isteyen öğrencilere yöneliktir.Gelişim çalışmalarındaki temel teorik kavramların araştırılması ile gelişim pratisyenlerinin kullandığı becerilerdeki eğitimi birleştirir.Geliştirme programlarını değerlendirmek için nicel ve nitel yöntemlere önemli bir giriş sağlar.Disiplinlerarası yaklaşım, çeşitli metodolojik yaklaşımları keşfedebileceğiniz anlamına gelir.Yaz araştırması projeniz - müsaitlik durumuna bağlı olarak - geliştirme uygulamasında yer alan harici bir kuruluşla işbirliği içinde gerçekleştirilebilir.... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Uygulamalı İstatistik ve Veri Madenciliğinde PGDip / MSc, öğrencilere işletme, ticaret ve diğer uygulamalar için gerekli olan istatistiksel veri analizi becerilerini sağl ... [+]

Uygulamalı İstatistik ve Veri Madenciliğinde PGDip / MSc, öğrencilere işletme, ticaret ve diğer uygulamalar için gerekli olan istatistiksel veri analizi becerilerini sağlayan ticari olarak ilgili bir çalışma programıdır.

Uygulamalı İstatistik ve Veri Madenciliğinde PGDip / MSc, Matematik ve İstatistik Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Bu ders, istatistiksel veri analizi becerileri kazanmak isteyen kantitatif unsurlar içeren iyi derecede olanlara yöneliktir.

ÖnemliTicari olarak ilgili kurs.Ders içeriği, ticari analiz sektörünün gereksinimleri ile uyumludur.Tez konuları kısmen ticari ortaklar tarafından üretilir.Öğretim yaygın olarak kullanılan ticari yazılım paketlerini (SAS, SPSS) içerir.Popüler açık kaynaklı araç (R) da kullanılır.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Veri Yoğun Analiz Yüksek Lisans Programı, öğrencilere bilimsel çalışmaların tüm alanlarında yararlı bilgiler elde etmek için verilerin nasıl kullanıldığının anlaşılmasını ... [+]

Veri Yoğun Analiz Yüksek Lisans Programı, öğrencilere bilimsel çalışmaların tüm alanlarında yararlı bilgiler elde etmek için verilerin nasıl kullanıldığının anlaşılmasını sağlayan, disiplinlerarası bir derstir. Program, hesaplamalı veri bilimine ve görselleştirmeye bağlı olarak hem teorik hem de pratik olarak önemli bir istatistiksel bileşene sahiptir.

Veri Yoğunluğu Analizinde Yüksek Lisans, Bilgisayar Bilimleri ve Matematik ve İstatistik Okulları tarafından ortaklaşa yürütülen bir yıllık öğretilen bir programdır. Elbette iki sömestr modülünden ve ardından Ağustos ayında 15.000 kelimelik bir tezin sunulmasına yol açan 11 haftalık bir projeden oluşuyor.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Yapay Zeka Yüksek Lisansı, yapay zeka çalışması, öğrencilerin mantık, kısıtlama programlama, dil işleme, makine öğrenmesi ve sinir ağları konularında becerilerini gelişti ... [+]

Yapay Zeka Yüksek Lisansı, yapay zeka çalışması, öğrencilerin mantık, kısıtlama programlama, dil işleme, makine öğrenmesi ve sinir ağları konularında becerilerini geliştirmek için ileri araştırmalara dayalı bir derstir.

Yapay Zeka Yüksek Lisans Programı, Bilgisayar Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Elbette iki sömestr modülünden ve ardından Ağustos ayında 15.000 kelimelik bir tezin sunulmasına yol açan 11 haftalık bir projeden oluşuyor.

ÖnemliYapay Zeka Yüksek Lisansı uzmanlık dersidir, ancak zorunlu uzmanlık modülleriyle birlikte diğer bilgisayar bilimleri alanlarını takip etmelerini sağlayan esnekliği korur.Öğrenciler, geniş kapsamlı bir araştırma ve önemli bir yazılım geliştirme de dahil olmak üzere önemli bir proje üstlenirler; bu, tezlerini geliştirir ve bu da uzmanlık bilgilerini ve eleştirel düşüncelerini birleştirmelerini ve genişletmelerini sağlar.Öğrenciler, çift ekranlı PC iş istasyonları ve grup çalışma tesisleri ile sağlanan modern bilgisayar laboratuarlarına 24 saat erişime sahiptir.... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisansı, yazılım mühendisliği çalışmasında, öğrencilerin yazılım yeniden kullanımı, çevik gelişim, yazılım mimarisi ve kritik sistem mühendisl ... [+]

Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisansı, yazılım mühendisliği çalışmasında, öğrencilerin yazılım yeniden kullanımı, çevik gelişim, yazılım mimarisi ve kritik sistem mühendisliği konusunda bilgi ve becerilerini geliştirmeleri konusunda ileri araştırmalara dayalı bir derstir.

Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisansı, Bilgisayar Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Elbette iki sömestr modülünden ve ardından Ağustos ayında 15.000 kelimelik bir tezin sunulmasına yol açan 11 haftalık bir projeden oluşuyor.

ÖnemliYazılım Mühendisliği Yüksek Lisansı uzman bir derstir ancak zorunlu uzmanlık modülleriyle birlikte diğer bilgisayar bilimleri alanlarını takip etmelerini sağlayan esnekliği korur.Öğrenciler, geniş kapsamlı bir araştırma ve önemli bir yazılım geliştirme de dahil olmak üzere önemli bir proje üstlenirler; bu, tezlerini geliştirir ve bu da uzmanlık bilgilerini ve eleştirel düşüncelerini birleştirmelerini ve genişletmelerini sağlar.Öğrenciler, çift ekranlı PC iş istasyonları ve grup çalışma tesisleri ile sağlanan modern bilgisayar laboratuarlarına 24 saat erişime sahiptir.... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Ölçme ve Değerlendirme Konusunda Uzmanlık Alanına Sahip TESOL Yüksek Lisans Programı, bu alana ilgi duyan öğrencilere, İngilizce öğretme teorisi ve pratiğini, diğer dille ... [+]

Ölçme ve Değerlendirme Konusunda Uzmanlık Alanına Sahip TESOL Yüksek Lisans Programı, bu alana ilgi duyan öğrencilere, İngilizce öğretme teorisi ve pratiğini, diğer dilleri konuşanlar için özellikle değerlendirme ve değerlendirmeye odaklama imkanı verir.

Ölçme ve Değerlendirme Konusunda Uzmanlık Alanında Diğer Dilleri Konuşanlar (İngilizce) Öğretiminde (TESOL) Yüksek Lisans İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı tarafından yürütülen bir derstir. Hem deneyimli İngilizce dil öğretmenleri hem de İngilizce öğretimi alanında kariyer yapmayı düşünenler için yararlı olacak şekilde tasarlanmıştır. Özellikle ölçme ve değerlendirmeye ilgisi olan öğretmenleri hedef almaktadır.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 5 yıl
Kampüs
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku

Yönetici Kursları

University of St Andrews

Ahlaki, Politik ve Hukuki Felsefedeki MLitt, ahlak felsefesi, siyaset felsefesi ve hukuk felsefesi dahil olmak üzere özellikle ahlak ve özellikle de etik konusunda uzmanl ... [+]

Ahlaki, Politik ve Hukuki Felsefedeki MLitt, ahlak felsefesi, siyaset felsefesi ve hukuk felsefesi dahil olmak üzere özellikle ahlak ve özellikle de etik konusunda uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için sağlam bir temel sağlar.

Ahlaki, Politik ve Hukuki Felsefedeki MLitt, St Andrews ve Stirling Felsefe Yüksek Lisans Programı (SASP) tarafından yürütülen University of St Andrews Üniversitesi ve Stirling University of St Andrews personel tarafından verilen bir yıllık lisansüstü bir programdır. Odak, öğrencilere Moral, Politik ve Hukuk Felsefesi alanındaki çağdaş tartışmaları tanıtırken, aynı zamanda bu çeşitli uzmanlıklar arasındaki bağlantıları teşvik etmektir.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Alman Araştırmaları'ndaki MLitt, öğrencilere Orta Çağ'dan günümüze Almanca konuşulan toprakların toplulukları, kültürleri, edebiyatı ve filmlerinde akademik çıkarlarını g ... [+]

Alman Araştırmaları'ndaki MLitt, öğrencilere Orta Çağ'dan günümüze Almanca konuşulan toprakların toplulukları, kültürleri, edebiyatı ve filmlerinde akademik çıkarlarını geliştirme fırsatı sunar.

Alman Araştırmaları'ndaki MLitt, Modern Diller Okulu'ndaki Alman Bölümü tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Program, Alman edebiyatı, kültürü ve tarihi hakkındaki anlayış ve bilgilerini geliştirmek veya doktora düzeyinde devam etmek isteyenleri hedefliyor.

ÖnemliÖğrencilere, ileri düzeyde araştırma teknikleri ve becerilerinde özenle dengelenmiş bir eğitim kombinasyonu, Alman çalışmaları sanatının durumuna genel bakış ve Almanca çalışmalarının herhangi bir alanında uzmanlaşma.Alman Araştırmaları'nda (ortaçağ edebiyatı, on dokuzuncu yüzyıl, gerçekçilik, tarihçilik, kültürel hafıza ve film) daha geniş bir alanda uzmanlığa sahip öğretmenlere kişisel erişime sahip olacaksınız.Öğretim, bağımsız araştırmaları teşvik etmeye ve yönlendirmeye yöneliktir.Bonn'daki partner üniversitemizden birçok öğrenciyle, dost canlısı bölümümüzün ve gelişen ve sıkı sıkıya bağlı lisansüstü bir topluluğun parçası olacaksınız.Elbette Alman Etütleri'nde ortaçağ edebiyatı, on dokuzuncu yüzyıl, gerçekçilik, tarihçilik, kültürel hafıza ve film gibi geniş bir alanda uzmanlığa sahip öğretmenlere erişim imkanı sunulmaktadır.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Alman ve Karşılaştırmalı Edebiyattaki MLitt University of St Andrews (MLitt) ve Almanya'daki Bonn Üniversitesi'nden (MA) ortak bir nitelik alarak Alman edebiyatı üzerine ... [+]

Alman ve Karşılaştırmalı Edebiyattaki MLitt University of St Andrews (MLitt) ve Almanya'daki Bonn Üniversitesi'nden (MA) ortak bir nitelik alarak Alman edebiyatı üzerine karşılaştırmalı bir bakış açısı kazanmak için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Alman ve Karşılaştırmalı Edebiyattaki MLitt, St Andrews Modern Sanatlar Okulu ve Bonn Üniversitesi tarafından ortaklaşa yürütülen iki yıllık bir eğitim programıdır. Program, edebi ve karşılaştırmalı çalışmalarda en son düşünme konusundaki bilgilerinizi derinleştirecek ve size doktora veya en üst düzey lisansüstü kariyerine başlamak için gereken araştırma, iletişim ve yazma becerilerini verecektir.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Analitik ve Dışsal Teolojideki MLitt, hem teorik tefsir hem de analitik felsefedeki çağdaş araştırmalarla meşgul olurken, analitik teolojinin akademik ideallerini ve ilke ... [+]

Analitik ve Dışsal Teolojideki MLitt, hem teorik tefsir hem de analitik felsefedeki çağdaş araştırmalarla meşgul olurken, analitik teolojinin akademik ideallerini ve ilkelerini somutlaştıran Hristiyan düşüncedeki merkezi temaları ele almaktadır.

Analitik ve Dışsal Teolojide MLitt, İlahiyat Fakültesi'ndeki Logos Enstitüsü tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Program, merkezi teolojik konuların öğretilen Master düzeyinde ilgisini çekmek ve doktora araştırması yapmak için ilerlemeyi düşünen öğrencilere yöneliktir.

Bu, öğrencilere belli başlı teolojik temalarla disiplinlerarası etkileşimi ileri düzeyde tanıtan entelektüel titiz bir programdır. Elbette, analitik teolojiyi karakterize eden metodolojik taahhütleri ve entelektüel idealleri somutlaştırırken, İncil çalışmalarında ve analitik felsefede araştırmalar yapılır.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Antropoloji, Sanat ve Algı alanındaki MR'ler, insan yaratıcılığının, sanatın, maddi kültürün ve görsel anlatımın antropolojisi üzerine lisansüstü araştırma için eğitim ve ... [+]

Antropoloji, Sanat ve Algı alanındaki MR'ler, insan yaratıcılığının, sanatın, maddi kültürün ve görsel anlatımın antropolojisi üzerine lisansüstü araştırma için eğitim vermektedir. Başlangıç noktası olarak algı alır ve sanat ile antropoloji arasındaki konu sınırlarını aşan temalardan yararlanır.

Antropoloji, Sanat ve Algılama alanındaki MR'ler, Felsefi, Antropolojik ve Film Çalışmaları Yüksek Okulu'ndaki Sosyal Antropoloji Bölümü tarafından yönetilmektedir.

ÖnemliÖğrenciler, antropolojik olarak düşünmenin yeni yollarını keşfedecek ve davet edilen uzmanlarla pratik 'öğrenme laboratuvarları' ve saha ziyareti de dahil olmak üzere gelecekteki araştırmalar için ileri araştırma araçlarına erişim kazanacaklar.Elbette küçük sınıflardan ve disiplinlerarası bir yaklaşımdan yararlanılmaktadır.Öğrencilerin kütüphane temelli tez veya pratik bir bileşeni olan bir tez yazma seçeneği vardır.Ders Tanımı... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Bu program, St Andrews’te İnsan Coğrafyası veya Sürdürülebilir Kalkınma’da doktora araştırma yeri sağlamış olan ve doktoralarına devam etmeden önce bir yıl araştırma eğit ... [+]

Bu program, St Andrews’te İnsan Coğrafyası veya Sürdürülebilir Kalkınma’da doktora araştırma yeri sağlamış olan ve doktoralarına devam etmeden önce bir yıl araştırma eğitimi almak isteyen veya isteyenlere yöneliktir.

Başvuru sahipleri, ilk etapta doktora yapmak için Coğrafya ve Sürdürülebilir Kalkınma Okulu'na başvurmalıdır.

Doktora araştırma yeri sağlamamış olanlar, bunun yerine Sürdürülebilir Kalkınma programında verilen Yüksek Lisans programına ilgi duyabilirler.

Beşeri Coğrafya / Sürdürülebilir Kalkınma'da MRS, Coğrafya ve Sürdürülebilir Kalkınma Okulu tarafından yürütülen, bir yıllık, tam zamanlı bir yüksek lisans programıdır.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Ekonomik ve Sosyal Tarih Yüksek Lisans, disiplinlerarası çalışma ve uzmanlık ayırt edici bir kombinasyonunu sunuyor. Sosyal ve ekonomik tarihte ileri araştırmalar için eğ ... [+]

Ekonomik ve Sosyal Tarih Yüksek Lisans, disiplinlerarası çalışma ve uzmanlık ayırt edici bir kombinasyonunu sunuyor. Sosyal ve ekonomik tarihte ileri araştırmalar için eğitim sağlar; seçilmiş bir tarihsel dönemde uzmanlık eğitimi ve bilgi transferinde yenilikçi eğitim sunar.

Ekonomik ve Sosyal Tarih Yüksek Lisansı Tarih Okulu tarafından yürütülen bir yıllık ders programıdır.

Program, disiplinlerarası çalışma ve uzmanlık ayırt edici bir kombinasyonunu sunuyor. Sosyal ve ekonomik tarihte ileri araştırmalar için gerekli eğitimi sağlar; aynı zamanda seçilmiş bir tarihsel dönemde (ortaçağdan günümüze) uzmanlaşmış bir çalışma ve öğrencilerin araştırmalarını akademik olmayan izleyicilere ilettikleri bilgi aktarımı eğitimi.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Entelektüel Tarih'teki MLitt, öğrencilere siyaset, din, felsefe, bilim, uluslararası ilişkiler, ekonomi ve edebiyatı kapsayan en son entelektüel-tarihsel araştırmalar hak ... [+]

Entelektüel Tarih'teki MLitt, öğrencilere siyaset, din, felsefe, bilim, uluslararası ilişkiler, ekonomi ve edebiyatı kapsayan en son entelektüel-tarihsel araştırmalar hakkında geniş bir bilgi sağlayan disiplinlerarası bir programdır.

Entelektüel Tarih'teki MLitt, Tarih Okulu tarafından yürütülen disiplinlerarası öğretilen bir yüksek lisans programıdır. Elbette entelektüel tarihin, bireysel olarak uyarlanmış bir yönlendirilmiş okuma programının yanı sıra tarihî, tarihi ve metodolojik yönlerini ele alıyor.

ÖnemliBu disiplinlerarası program, üniversitedeki uzmanları konu alanlarındaki temel fikirleri araştırmak ve bağlamlaştırmak için ortak bir ilgiyle bir araya getiriyor.Öğrenciler geçmiş fikirleri tarihsel olaylar olarak ele almayı, yazarların amaçladıkları ve yazarlarının öngördüğünün ötesinde bağlamlarda bu fikirlerin anlamlarını değerlendirmeyi öğrenirler.Ders, bugün uygulanmakta olan farklı entelektüel tarih türlerini ve entelektüel tarih ve felsefe, edebiyat ve edebiyat çalışmaları, uluslararası ilişkiler, hukuk, politika, ekonomi ve teoloji arasındaki ilişkiyi kapsar.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Epistemoloji, Zihin ve Dil alanındaki MLitt, öğrencilere normativite, kasıtlılık, temsil, bilinç, kurallar, düşünce ve akıl ve rasyonellik gibi konuları inceleme fırsatı ... [+]

Epistemoloji, Zihin ve Dil alanındaki MLitt, öğrencilere normativite, kasıtlılık, temsil, bilinç, kurallar, düşünce ve akıl ve rasyonellik gibi konuları inceleme fırsatı sunar.

Epistemoloji, Zihin ve Dil Alanındaki MLitt, St Andrews ve Stirling Lisansüstü Programı (SASP) tarafından University of St Andrews Üniversitesi ve Stirling University of St Andrews gelen personel tarafından verilen bir yıllık lisansüstü programdır. Epistemoloji, zihin felsefesi ve dil felsefesi içindeki konulara odaklanır. Normatifliği, niyetliliği, temsili, bilinci, kuralları, düşünceyi, akıl ve rasyonelliğini kapsayan sınıflar mevcuttur.

ÖnemliSt Andrews’deki Felsefe, İskoçya’da İngiltere’de, İngiltere’de İngiltere Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi 2014’te beşinci sırada yer aldı.St Andrews ve Stirling Lisansüstü Programı, en son Felsefi Gurme Raporu'nda Birleşik Krallık'taki en iyi üçüncü Felsefe programı seçildi.Belirli bir epistemoloji, zihin felsefesi ve dil felsefesine odaklanan bir dizi modül mevcuttur.Hem St Andrews hem de Stirling'deki süpervizörler MLitt tezini denetlemek için hazırlar.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Kültürel Anlatılarda Geçiş Yolundaki Erasmus Mundus MLitt, uluslararası üniversiteler konsorsiyumu tarafından sunulan, AB tarafından onaylanan, çok disiplinli ve çok dill ... [+]

Kültürel Anlatılarda Geçiş Yolundaki Erasmus Mundus MLitt, uluslararası üniversiteler konsorsiyumu tarafından sunulan, AB tarafından onaylanan, çok disiplinli ve çok dilli bir programdır. St Andrews’de, bu derecedeki çalışma kültürel kimlikler ve karşılaştırmalı edebiyat alanlarına odaklanmaktadır.

Kültürel Anlatılardaki Crossways'deki Erasmus Mundus MLitt, hem Avrupalı hem de Avrupalı olmayan öğrencilere açık, iki yıllık, lisansüstü bir programdır. Aşağıdaki üniversitelerden oluşan uluslararası bir konsorsiyum tarafından yönetilmektedir:

Bergamo, İtalyaNova Lisboa, PortekizPoznan, PolonyaPerpignan, FransaSantiago de Compostela, İspanyaSt Andrews, İskoçyaSheffield, İngiltereGuelph, KanadaTres de Febrero, ArjantinTübingen, AlmanyaMexico City, Meksika... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Erken Modern Tarihte MLitt, Osmanlı İmparatorluğu da dahil olmak üzere, erken modern Avrupa ve Atlantik dünyalarının tarihine dair ileri çalışma sağlar. Öğrencileri erken ... [+]

Erken Modern Tarihte MLitt, Osmanlı İmparatorluğu da dahil olmak üzere, erken modern Avrupa ve Atlantik dünyalarının tarihine dair ileri çalışma sağlar. Öğrencileri erken modern tarihe (1450-1750) yönelik bir dizi yaklaşımla tanıştırır ve dönemin çalışması için gereken becerilerde ileri eğitim sağlar.

Erken Modern Tarihte MLitt, Tarih Okulu tarafından yürütülen bir yıllık lisansüstü bir programdır.

ÖnemliErken modern Avrupa tarihinin ve Atlantik dünyalarının tarihinde yüksek düzeyde uzmanlaşmış bir denetim ve ileri düzey eğitim sağlayabilecek önemli sayıda erken modern tarih bilginiyle çalışın.Hem tarih yazıcısını hem de birincil kaynakları keşfetme ve eleştirel olarak değerlendirme şansı sunan geniş ve derin hazırlıktan yararlanın.MLitt tezinizi geliştirmek ve daha sonraki doktora araştırmasıyla ilgilenen öğrencileri hazırlamak için üst düzey beceri eğitimlerini inceleyin.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Felsefe Tarihi'ndeki MLitt, batı felsefesinin tarihi geleneklerine odaklanır ve öğrencilerin klasik dönemden erken analitik felsefeye kadar çeşitli dönemlerde çalışmaları ... [+]

Felsefe Tarihi'ndeki MLitt, batı felsefesinin tarihi geleneklerine odaklanır ve öğrencilerin klasik dönemden erken analitik felsefeye kadar çeşitli dönemlerde çalışmalarına olanak sağlar.

Felsefenin Tarihi MLitt, St Andrews ve Stirling Yüksek Lisans Programı (SASP) tarafından yürütülen University of St Andrews Üniversitesi ve Stirling University of St Andrews gelen personel tarafından verilen bir yıllık yüksek lisans programıdır.

Klasik dönemden ortaçağ felsefesi, İskoç Aydınlanma ve Kant da dahil olmak üzere modern felsefe, erken analitik felsefeye kadar farklı felsefi dönemleri inceleme yeteneği sunar. Birbirine bağlı sorulara, bu süreleri kapsayan temalara ve konulara odaklanmakla ilgileniyorsanız, Felsefe Tarihi MLitt iyi bir seçimdir.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Film Çalışmalarındaki MLitt, öğrencilerin bir dizi ileri araştırma becerisine hakim olmalarına ve hareketli görüntünün inşası ve analizi, çeşitli ulusal ve bölgesel film ... [+]

Film Çalışmalarındaki MLitt, öğrencilerin bir dizi ileri araştırma becerisine hakim olmalarına ve hareketli görüntünün inşası ve analizi, çeşitli ulusal ve bölgesel film geleneklerinin geçmiş ve bugünkü gerçekleri, küresel film endüstrisinin dinamikleri hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olur. ve filme ilişkin teorik yaklaşımlar.

Film Araştırmaları Bölümü'nde MLitt, Film Çalışmaları Bölümü tarafından yönetilen bir yıllık bir programdır. Program, filmin değişik bir entelektüel yaklaşımla ele alınmasına ve sinemayı küresel bir bağlamda keşfetmeye yaklaşıyor. Film yapım kültürlerini kanonun dışında keşfedecek ve klasik filmleri yeni kültürel, teorik ve tarihsel perspektiflerle inceleyeceksiniz.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Fotoğraf Tarihindeki MLitt, fotoğrafçılığın kökeninden çağdaş sanat fotoğrafçılığı, belgesel yaklaşımlar, fotoğraf koleksiyonları ve dijital çağa kadar teknolojik gelişme ... [+]

Fotoğraf Tarihindeki MLitt, fotoğrafçılığın kökeninden çağdaş sanat fotoğrafçılığı, belgesel yaklaşımlar, fotoğraf koleksiyonları ve dijital çağa kadar teknolojik gelişmeler dahil, fotoğrafın kökeninden çağdaş uygulamalara ve tartışmalara kadar uzanan bir dizi yenilikçi modül sunmaktadır.

Fotoğraf Tarihindeki MLitt, fotoğraf tarihini uzmanlaşmış bir araştırma alanı olarak incelemek için eşsiz bir fırsat sunuyor.

ÖnemliBu yenilikçi derece, St Andrews’ün modern çağın en etkili görsel ortamının ilk tarihindeki önemli rolünden ilham almıştır.Öğrencilere teorik ve metodolojik zorluklar tanıtılmakta ve fotoğrafçılığın çoklu işlevlerinin ve bağlamlarının icat edildiğinden bu yana kışkırttığı tartışılmaktadır.Sınıflar, Üniversite Kütüphanesi'nin seçkin fotoğraf koleksiyonlarını ve Edinburgh'daki Ulusal İskoçya Galerisi'nde bulunanlar gibi ilgili arşivleri kullanır.Küçük sınıflar, akranlarla tartışmaya ve öğretmenle etkileşime öncelik verir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Fransızca Çalışmaları'ndaki MLitt, öğrencilere Fransızca konuşulan topraklarda Ortaçağdan günümüze kadar edebiyat ve kültürü şekillendiren bağlamlar hakkında ileri düzeyd ... [+]

Fransızca Çalışmaları'ndaki MLitt, öğrencilere Fransızca konuşulan topraklarda Ortaçağdan günümüze kadar edebiyat ve kültürü şekillendiren bağlamlar hakkında ileri düzeyde bilgi edinme fırsatı sunar.

Fransızca Çalışmalarında MLitt, Modern Diller Okulu'nda Fransız Bölümü tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Program, Fransızca konuşulan alanların kültürel, edebi veya entelektüel tarihindeki büyük ihtilaflar ve sürekliliklerin araştırılmasıyla ilgili çalışmalara yoğunlaşıyor.

ÖnemliÖğrenciler geleneksel ve yeni araştırma teknikleri konusunda eğitim alırlar ve dil portföylerini genişletme fırsatına sahip olurlar.En fazla 20 öğrenciden küçük sınıflar, sıkı sıkıya bağlı lisansüstü bir topluluk ve dostça bir ortam sağlar.Öğretim, bağımsız araştırmaları teşvik etmeye ve yönlendirmeye yöneliktir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Yasal ve Anayasal Çalışmalarda PGDip / MLitt, öğrencilerin hukuk tarihi veya uluslararası hukukta birincil odaklanarak bireysel olarak uyarlanmış bir derece oluşturabilec ... [+]

Yasal ve Anayasal Çalışmalarda PGDip / MLitt, öğrencilerin hukuk tarihi veya uluslararası hukukta birincil odaklanarak bireysel olarak uyarlanmış bir derece oluşturabilecekleri veya entegre, disiplinlerarası bir derece izleyebilecekleri disiplinlerarası bir programdır.

Yasal ve Anayasal Çalışmalardaki PGDip ve MLitt, Tarih ve Uluslararası İlişkiler Okulları tarafından ortaklaşa yürütülen disiplinlerarası programlardır.

ÖnemliÖğrenciler hukuki, anayasal ve tarihi araştırma alanlarında uluslararası lider bilim adamlarıyla bireysel ve küçük gruplarla çalışma fırsatına sahiptir.Programın esnek yapısı hem doktora araştırmasına devam etmek isteyenler hem de sadece bir yıllık uzmanlık çalışması almak isteyenler için uygun hale getiriyor.Zorunlu modüller, öğrencileri mevcut sorunları ve tartışmaları sorgulamak ve araştırmak için geçmişi kullanarak hukuk, hukuk tarihi ve anayasaya ilişkin farklı teorik yaklaşımlar hakkında bilgi edinir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Teoloji ve Sanat Alanındaki MLitt, öğrencilere teorik olarak çarpıtılmış ve tarihsel olarak bağlamsallaştırılmış bir teori ve sanat alanına giriştir, bağımsız bir Master ... [+]

Teoloji ve Sanat Alanındaki MLitt, öğrencilere teorik olarak çarpıtılmış ve tarihsel olarak bağlamsallaştırılmış bir teori ve sanat alanına giriştir, bağımsız bir Master kursu veya alanda doktora araştırması yapanlar için bir basamak taşı olarak hareket eder.

İlahiyat ve Sanatta MLitt, İlahiyat Fakültesi'nin bir parçası olan İlahiyat, İmgeleme ve Sanat Enstitüsü (ITIA) tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Elbette yüksek lisans çalışmalarına ilahiyat ve sanat alanında geniş bir giriş sağlamak için tasarlanmıştır. Bu, kendi kendine yeten bir çalışma programı veya bu alanda doktora araştırması yapmak isteyenlerin temeli olarak alınabilir.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

İncil'deki ve Çağdaş Dünyadaki MLitt, İncil ve teolojik çalışmaları sanat, beşeri ve sosyal bilimlerdeki diğer disiplinlerle birleştiren bir derstir. ... [+]

İncil'deki ve Çağdaş Dünyadaki MLitt, İncil ve teolojik çalışmaları sanat, beşeri ve sosyal bilimlerdeki diğer disiplinlerle birleştiren bir derstir.

İncil ve Çağdaş Dünya da yarı zamanlı uzaktan eğitim programı olarak sunulmaktadır.

İncil'deki ve Çağdaş Dünyadaki MLitt, İlahiyat Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır.

ÖnemliKamusal meselelerin ve kültürün Hristiyan teolojisi, incilsel yorum ve uygulama ile nasıl şekillendiğini ve şekillendiğini anlayın.Kampüs tabanlı ve sanal öğrenme modüllerini birleştirir.Hristiyan geleneklerini bir dizi kamu sorunuyla ilişkilendirmek için 20 ila 25 öğrenciden oluşan uluslararası ve uluslararası bir gruba katılın.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

İncil Dilleri ve Edebiyatı'ndaki MLitt, İncil dillerinde mevcut yeterliliği olan öğrencilere İncil metinleri ve temalarıyla sürekli ve eleştirel bir ilişki içinde olmalar ... [+]

İncil Dilleri ve Edebiyatı'ndaki MLitt, İncil dillerinde mevcut yeterliliği olan öğrencilere İncil metinleri ve temaları ile yakın ve eleştirel bir ilişki içinde olmaları sayesinde dilbilimsel ve exegetical becerilerini geliştirme fırsatı sunar.

İncil Dilleri ve Edebiyatında MLitt, İlahiyat Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Ders, metnin kritik konularına odaklanır ve öğrenciler İbranice ve Yunanca dilbilgisi ve sözdiziminde yeterlilik kazanacak ve metinlerin eleştirel basımlarının ve İncil bursunun yöntem, kaynak ve normlarının kullanımına aşina olacaktır.

Önemliİncil el yazmaları okumaya ve İbranice İncil, Septuagint ve Yeni Ahit'in eleştirel basımlarının aparatlarının araştırma derecelerine hazırlanmalarına odaklanın.Hem İbranice hem de Yunanca dilbilgisi ve sözdiziminde yetkinliği arttırın.İncil geleneklerini ve metinsel gelişimlerini eleştirel ve tarihsel olarak bilgilendirilmiş bir anlayış kazanın.Metin incelemelerini daha geniş, incil, tarih ve teolojik araştırmalarda kullanmak için İncil bursunda kullanılan çeşitli yöntem ve kaynakları bağlamsallaştırın.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

İncil ve Çağdaş Dünyadaki Uzaktan Eğitim PG Diploması / MLitt İncil ve teolojik çalışmaları sanat, beşeri bilimler ve sosyal bilimlerdeki diğer disiplinlerle birleştiren ... [+]

İncil ve Çağdaş Dünyadaki Uzaktan Eğitim PG Diploması / MLitt İncil ve teolojik çalışmaları sanat, beşeri bilimler ve sosyal bilimlerdeki diğer disiplinlerle birleştiren yarı zamanlı bir sanal öğrenme programıdır.

İncil ve Çağdaş Dünya da tam zamanlı bir konut programı olarak sunulmaktadır.

İncil'de ve Çağdaş Dünyadaki PGDip / MLitt, hem kişisel gelişim arayan hem de sürekli mesleki gelişim arayan din adamlarını hedefleyen yarı zamanlı bir uzaktan eğitim programıdır.

ÖnemliKamusal meselelerin ve kültürün Hristiyan teolojisi, incilsel yorum ve uygulama ile nasıl şekillendiğini ve şekillendiğini anlayın.Birçoğu yatkın olan 20 ila 25 öğrenciden oluşan uluslararası ve uluslararası bir gruba katılın.St Andrews'deki bir konut çalışma haftası, her modüle konferanslar ve seminer tartışmaları ile başlar ve diğer katılımcılarla ve öğretmenlerle tanışmanızı sağlar.Gelecekteki doktora çalışmaları için pratik teoloji gibi alanlarda veya dini boyutu olan kariyerlerde (genellikle gönüllü sektörde) eleştirel düşüncelerini derinleştirmek isteyenler için olanaklar sunar.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Yarı zamanlı
18 - 60 aylar
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

İnsan Kaynakları Yönetiminde Yüksek Lisans (MLitt), bir kuruluşun en değerli ve değerli varlıklarının yönetimine kapsamlı bir yaklaşım sunar - orada çalışan kişiler, bire ... [+]

İnsan Kaynakları Yönetiminde Yüksek Lisans (MLitt), bir kuruluşun en değerli ve değerli varlıklarının yönetimine kapsamlı bir yaklaşım sunar - orada çalışan kişiler, bireysel ve toplu olarak hedeflerine ulaşmalarına katkıda bulunur.

İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisans Programı, İşletme Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır.

ÖnemliÖğrencilerin, insan kaynakları yönetimi disiplini içindeki karmaşıklıkları dikkate alarak, insan kaynakları uzmanları olarak etkin bir şekilde katkıda bulunmaları sağlanır.Program, Yeminli Personel ve Gelişim Enstitüsü aracılığıyla akredite edilmiştir.Öğrenciler, seçkin akademisyenlerden ve şirket yöneticilerinden gelen misafir derslerini, kariyer gelişim fırsatlarını geliştirmek için özel oturumları ve bir dizi kurumsal ziyareti içeren Masters Extra (MX) Programına katılma fırsatına sahiptir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

İran Çalışmaları'ndaki MLitt, öğrencilere İran'ın tarihini, politikasını ve uluslararası ilişkilerini çeşitli ve entelektüel olarak teşvik edici bir ortamda inceleme fırs ... [+]

İran Çalışmaları'ndaki MLitt, öğrencilere İran'ın tarihini, politikasını ve uluslararası ilişkilerini çeşitli ve entelektüel olarak teşvik edici bir ortamda inceleme fırsatı sunuyor.

İran Çalışmaları'ndaki MLitt, Tarih Okulu tarafından yürütülen bir yıllık bir ders programıdır.

ÖnemliMetodoloji ve tarihçiliğin yanı sıra milliyetçilik, din ve toplumla ilgili soruların yanı sıra İran'ın bölgedeki ve daha geniş uluslararası toplumdaki yerinin ana hatlarını içeren ana temalara, kavramlara ve yaklaşımlara giriş.İran’da Geç Antik Dönemden modern çağa kadar eşsiz uzmanlık alanlarına erişim, İran Araştırmaları Enstitüsü ve Sanat Tarihi, Klasikler ve Modern Diller dahil olmak üzere diğer okullarda bulunan personel tarafından sağlanan zengin bir araştırma ortamı.6.000 Farsça kitabı, kendine özgü bir koleksiyonu ve İngiltere'deki en iyilerinden biri olan Üniversite Kütüphanesi kaynaklarından faydalanırsınız.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

İskoçya Tarihi Araştırmaları'ndaki MLitt, öğrencilere zaman içinde İskoçya'nın uzun vadeli gelişimini keşfetme ve alandaki ünlü uzmanların rehberliğinde daha özel ilgi al ... [+]

İskoçya Tarihi Araştırmaları'ndaki MLitt, öğrencilere zaman içinde İskoçya'nın uzun vadeli gelişimini keşfetme ve alandaki ünlü uzmanların rehberliğinde daha özel ilgi alanlarına odaklanma fırsatı sunar.

İskoçya Tarihi Araştırmaları'ndaki MLitt, Tarih Okulu tarafından yürütülen, lisansüstü bir programdır.

ÖnemliModüller İskoçya'da tarih yazımının tarihini ve İskoç geçmişi ile İskoç hediyesi arasındaki ilişkiyi araştırıyor.Üç zaman diliminden birine odaklanan dikkat, bağımsız araştırma yapmak için gereken anlayış ve becerileri geliştirir.Öğrenciler, seçtikleri bir konunun literatürünü uzman bir süpervizörün rehberliğinde daha yoğun bir şekilde inceleme fırsatına sahip olurlar.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

İspanyol ve Latin Amerika Çalışmaları'ndaki MLitt, öğrencilerin İspanyol edebiyatı, kültürü ve tarihi hakkındaki bilgileri metin incelemesi ve teorik yansıma yoluyla geli ... [+]

İspanyol ve Latin Amerika Çalışmaları'ndaki MLitt, öğrencilerin İspanyol edebiyatı, kültürü ve tarihi hakkındaki bilgileri metin incelemesi ve teorik yansıma yoluyla geliştirmeyi ve geliştirmeyi amaçlamaktadır.

İspanyol ve Latin Amerika Çalışmaları'ndaki MLitt, Modern Diller Okulu'ndaki İspanyol Bölümü tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Öncelikli olarak tarih ve görsel kültüre ilgi duyan edebi çalışmalar olan öğrencileri hedef almaktadır.

ÖnemliÖğrenciler geleneksel ve yeni araştırma teknikleri konusunda eğitim alırlar ve dil portföylerini genişletme fırsatına sahip olurlar.En fazla 20 öğrenciden küçük sınıflar, sıkı sıkıya bağlı lisansüstü bir topluluk ve dostça bir ortam sağlar.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

İtalyan Çalışmaları'ndaki MLitt, öğrencilere İtalyan edebiyatı ve kültüründeki çalışmalarını ilerletme fırsatı sunar. Araştırma metodolojilerinde teori ve eğitimin derinl ... [+]

İtalyan Çalışmaları'ndaki MLitt, öğrencilere İtalyan edebiyatı ve kültüründeki çalışmalarını ilerletme fırsatı sunar. Araştırma metodolojilerinde teori ve eğitimin derinlemesine araştırılmasının yanı sıra, öğrenciler kendi araştırma ilgi alanlarını genişletecek ve geliştirecek konulara yönlendirilmiş bir çalışma yürütürler.

İtalyan Çalışmaları'ndaki MLitt, Modern Diller Okulu'ndaki İtalyan Bölümü tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Programın ana odağı, İtalyan ulusal kimliğinin soruları üzerinedir ve öğrencilerin, İtalyan Bölümü'nün sunduğu geniş tarihsel ve tematik uzmanlık uzmanlığı alanından yararlanarak daha fazla araştırma odaklı çalışma yoluyla, İtalyan kültürüyle ilgili özel ilgi alanlarını daha fazla kullanmaları teşvik edilir.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Karşılaştırmalı Edebiyattaki MLitt, öğrencilere çok geniş bir Avrupa metinleri yelpazesinin yoğun çalışması ve diğer edebiyatlarla olan ilişkilerinin yoğun bir şekilde in ... [+]

Karşılaştırmalı Edebiyattaki MLitt, öğrencilere çok geniş bir Avrupa metinleri yelpazesinin yoğun çalışması ve diğer edebiyatlarla olan ilişkilerinin yoğun bir şekilde incelenmesi ile birlikte teorik yaklaşımların eleştirel bir değerlendirmesini sağlayan, uluslararası edebiyat ve kültür anlayışını araştırmaktadır.

Karşılaştırmalı Edebiyatta MLitt, Modern Diller Okulu tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Program, uluslararası edebiyat ve kültür anlayışını araştırıyor. Geleneksel ve yeni araştırma teknikleri konusunda eğitim vermeyi amaçlamaktadır.

ÖnemliÖğrenciler geleneksel ve yeni araştırma teknikleri konusunda eğitim alırlar ve dil portföylerini genişletme fırsatına sahip olurlar.En fazla 20 öğrenciden küçük sınıflar, sıkı sıkıya bağlı lisansüstü bir topluluk ve dostça bir ortam sağlar.Çok çeşitli isteğe bağlı modüller, diğer disiplinlerden modüller alma veya üçüncü bir dil öğrenme fırsatı sunar.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Kitap Tarihi'ndeki MLitt, 15. yüzyılda basılmış kitabın başlangıcından, 19. yüzyılda mekanize basının icat edilmesine kadar, kitap dünyasının çalışmasına disiplinlerarası ... [+]

Kitap Tarihi'ndeki MLitt, 15. yüzyılda basılmış kitabın başlangıcından, 19. yüzyılda mekanize basının icat edilmesine kadar, kitap dünyasının çalışmasına disiplinlerarası bir yaklaşım sunmaktadır.

Kitap Tarihi'ndeki MLitt, Tarih Okulu tarafından yürütülen öğretilen bir yüksek lisans programıdır.

ÖnemliÖğrenciler nadir kitap küratörlüğü için gerekli teknik becerileri edinecekler (öğretim Özel Koleksiyonlar bölümünü içermektedir).Program, kitap tarihindeki ana konuların ve metotların derinlemesine anlaşılmasını sağlar ve basımın icadı, geliştirilmesi, yayılması ve dönüştürülmesi konularında öğrencileri tanır.Öğrenciler, paleografide ve Latince veya modern bir yabancı dilde beceri eğitimi alabilirler.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Klasiklerde MLitt, daha ileri araştırmalara hazırlanmak için tasarlanmış yoğun bir ders programıdır. Elbette Yunan veya Latin edebiyatı, antik tarih, klasik arkeoloji, re ... [+]

Klasiklerde MLitt, daha ileri araştırmalara hazırlanmak için tasarlanmış yoğun bir ders programıdır. Elbette Yunan veya Latin edebiyatı, antik tarih, klasik arkeoloji, resepsiyon çalışmaları ve eski felsefe gibi geniş bir alanda uzmanlaşmanıza izin veriyor.

Klasiklerde MLitt, Klasikler Okulu tarafından yürütülen tam zamanlı bir yüksek lisans programıdır. Elbette, Yunan ve Latin edebiyat kültürü, antik tarih, arkeoloji, klasik felsefe ve daha sonraki dönemlerde antik çağın alımı dahil olmak üzere, antik Yunan ve Roma dünyasının tüm yönleriyle ilgili çalışmaları içerir.

ÖnemliÇeşitli edebi kaynakların kullanımı ve materyal delillerinin eğitimi de dahil olmak üzere, benzersiz ve yoğun bir çekirdek kursu içerir; kaynaklar ve bunlara nasıl erişileceği; antik çağdaki çalışmalarda teorik yaklaşımlar ve ana temalar; ve pratik becerilerde eğitim (örneğin sunum becerileri, dijital beşeri bilimler, sosyal yardım ve halk katılımı).Antik çağda yapılan çalışmalarda kilit tartışmalarda geniş bir temel sağlar.Önde gelen araştırmacıların birebir gözetimi ile çok çeşitli uzmanlık alanlarına odaklanma fırsatı sunar.Öğrencilerin becerilerini Yunanca veya Latince geliştirmelerine veya eski dilleri sıfırdan başlamalarına ve ilgili modern bir dilde okuma becerileri geliştirmelerine izin verir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Kültürel Kimlik Çalışmaları'ndaki MLitt, öğrencilere kültürel kimliğin farklı boyutlarını teorik olarak kavrama ve bu boyutların Arapça ve Farsça konuşulan dünyanın, Fran ... [+]

Kültürel Kimlik Çalışmaları'ndaki MLitt, öğrencilere kültürel kimliğin farklı boyutlarını teorik olarak kavrama ve bu boyutların Arapça ve Farsça konuşulan dünyanın, Fransa, İtalya'nın kültürel geleneklerinden bir veya daha fazlasında temsil edilme yöntemlerini keşfetme fırsatı sunar. , Almanya, İspanya, Latin Amerika ve Rusya.

Kültürel Kimlik Çalışmaları'ndaki MLitt, Modern Diller Okulu'nun bir parçası olan Kültürel Kimlik Çalışmaları Enstitüsü (CISI) tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Program, ulusal kültüre göre modellenen ve ifade edilen çağdaş kimlik kimlik sorununu araştırıyor.

ÖnemliProgram, Modern Diller Okulu'nun edebi ve dilbilimsel uzmanlığına ve eleştirel teori ile ilgili akademik disiplinlerin bakış açılarına dayanmaktadır.Öğrenciler Arapça, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca veya Rusça dillerinde uzmanlaşmayı seçebilirler.Öğrenciler geleneksel ve yeni araştırma teknikleri konusunda eğitim alırlar ve dil portföylerini genişletme fırsatına sahip olurlar.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Küresel Sosyal ve Siyasal Düşüncede MLitt, bir yıllık disiplinlerarası yüksek lisans derecesidir. Dünyadaki sosyal ve politik düşüncenin tarihini ve kimlik, iletişim, yön ... [+]

Küresel Sosyal ve Siyasal Düşüncede MLitt, bir yıllık disiplinlerarası yüksek lisans derecesidir. Dünyadaki sosyal ve politik düşüncenin tarihini ve kimlik, iletişim, yönetişim, ekonomi ve diplomasi konusundaki çağdaş tartışmalardaki etkisini araştırıyor.

MLitt Global Sosyal ve Siyasi Düşünce, eski zamanlardan günümüze sosyal ve politik fikirlerin tarihini araştıran disiplinlerarası bir derecedir. Derecesi, çağdaş küresel politikanın tarihçesi, doğası ve pratiği konusundaki anlayışınızı geliştirecek ve tarih, felsefe, politik ekonomi ve uluslararası ilişkilerin karşılaştırmalı analizinde eğitim sağlayacaktır.

ÖnemliDerecenin yapısı ve içeriği, başlangıçta bu alanda doğrudan sınırlı deneyime sahip olabilecek öğrencilerin, özenle tasarlanmış çekirdek modüller aracılığıyla ileri düzeyde bilgi ve anlayış geliştirmelerine yardımcı olur.Dijital bir çağda bilginin nasıl yaratıldığını, değiştirildiğini ve iletildiğini araştırıyor; çevrimiçi kimlikler ve argümanların nasıl oluştuğu, kullanıldığı ve kötüye kullanıldığı; ve küresel çevrimiçi iletişim çağında siyasetin doğası.Ulusötesi geleneklerin ulusötesi ve karşılaştırmalı çalışması, dereceye geleneksel siyasal düşünce programlarıyla karşılaştırıldığında olağanüstü bir zenginlik ve derinlik kazandırmaktadır.Basılı, elektronik ve yazılı olmayan kaynakların kullanımı ve analizi konusunda eğitim vererek öğrencileri daha fazla çalışma ve araştırma için donatır; karşılaştırmalı analiz ve kültürel değerlendirme; ve duyarlılık analizi ve konu modelleme gibi teknikler.... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Mantık ve Metafizik alanındaki MLitt, öğrencilere hem Mantık hem de Metafizik alanındaki çeşitli konularda uzmanlık eğitimi sunmaktadır. Öğrencilerin bu uzmanlıklar arası ... [+]

Mantık ve Metafizik alanındaki MLitt, öğrencilere hem Mantık hem de Metafizik alanındaki çeşitli konularda uzmanlık eğitimi sunmaktadır. Öğrencilerin bu uzmanlıklar arasındaki bağlantıları bulmaları teşvik edilir ve gelecekteki araştırmalar için gerekli olan anlayış ve araçlar sağlanır.

Mantık ve Metafizikte MLitt, St Andrews ve Stirling Lisansüstü Programı (SASP) tarafından yürütülen University of St Andrews Üniversitesi ve Stirling University of St Andrews çalışanlar tarafından verilen bir yıllık lisansüstü programdır. Metafizik ve mantık içindeki konulara odaklanır. Mantık ve ileri mantık, doğal dillere biçimsel yaklaşımlar ve metafizik alanındaki çağdaş ve tarihsel tartışmaları kapsayan dersler alabilirsiniz.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Felsefedeki MLitt, farklı araştırma konularını anlamanız ve araştırmanız için disiplinde çok çeşitli konuları inceleme fırsatı sunar. ... [+]

Felsefedeki MLitt, farklı araştırma konularını anlamanız ve araştırmanız için disiplinde çok çeşitli konuları inceleme fırsatı sunar.

Felsefe'deki MLitt, St Andrews ve Stirling Yüksek Lisans Programı (SASP) tarafından yürütülen University of St Andrews Üniversitesi ve Stirling University of St Andrews gelen personel tarafından verilen bir yıllık lisansüstü programdır.

ÖnemliSt Andrews’deki Felsefe, İskoçya’da İngiltere’de, İngiltere’de İngiltere Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi 2014’te beşinci sırada yer aldı.St Andrews ve Stirling Lisansüstü Programı, en son Felsefi Gurme Raporu'nda Birleşik Krallık'taki en iyi üçüncü Felsefe programı seçildi.Hem St Andrews hem de Stirling'deki süpervizörler MLitt tezini denetlemek için hazırlar.Öğrenciler, Bölüm tarafından sunulan isteğe bağlı modüllerden herhangi birini seçerek, felsefi konuların herhangi bir birleşimini keşfetmenize olanak sağlar.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Modern Tarih'teki MLitt, öğrencilere çalışmalarını kavramsal olarak ileri düzeyde sürdürerek disiplindeki ana konulardaki anlayışlarını derinleştirme fırsatı sunar. Mezun ... [+]

Modern Tarih'teki MLitt, öğrencilere çalışmalarını kavramsal olarak ileri düzeyde sürdürerek disiplindeki ana konulardaki anlayışlarını derinleştirme fırsatı sunar. Mezuniyet sonrası tarihçiler, tarihçilik ve metodoloji gibi temel alanlarda istikrarlı bir ilerleme elde ederken, çeşitli alanlarda yoğun olarak çalışırlar.

Modern Tarihte MLitt, Tarih Okulu tarafından yürütülen, öğretilen bir yüksek lisans programıdır.

ÖnemliElbette, tarihi çalışmanın tüm dallarıyla ilgilenen öğrenciler için tarih ve tarihçiliğe giriş yapılır.Program, öğrenci seçimini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Öğrenciler belirli bir alanda uzmanlaşabilirler (örneğin, Fransız Tarihi, Alman Tarihi, Ulusötesi Tarih, Amerikan Tarihi) ya da lisansüstü düzeyde tarih çalışmasına daha geniş bir giriş yapabilirler.Öğrenciler, bir uzmanın rehberliğinde kişisel ilgi alanlarına ilişkin literatürü keşfedeceklerdir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Modern ve Çağdaş Edebiyat ve Kültür alanındaki MLitt, öğrencilerin 1900'den günümüze edebiyat ve kültürü şekillendiren temel metinler, bağlamlar ve teoriler hakkındaki bi ... [+]

Modern ve Çağdaş Edebiyat ve Kültür alanındaki MLitt, öğrencilerin 1900'den günümüze edebiyat ve kültürü şekillendiren temel metinler, bağlamlar ve teoriler hakkındaki bilgilerini ve düşüncelerini geliştirir.

Modern ve Çağdaş Edebiyat ve Kültür alanındaki MLitt, İngilizce Okulu tarafından yürütülen yoğun bir yıllık öğretilen bir programdır. Ders, öğrencilerin metin bilgisini geliştirmeyi ve modern ve çağdaş edebiyat ile tarihsel, kültürel ve teorik bağlamlar arasındaki bağlantılar hakkında düşünmeyi teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Öğrenciler “modernist”, “postmodern” ve “çağdaş” kültürel anların şekillenmesine katkıda bulunan bazı önemli metinleri ve tartışmaları okuyacak ve tartışacaklar.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Müze ve Galeri Çalışmaları'ndaki MLitt, öğrencileri her tür müzede, galeride ve diğer miras tesislerinde geniş çapta eğitimli, özellikle küratör olarak müzelerde çalışmay ... [+]

Müze ve Galeri Çalışmaları'ndaki MLitt, öğrencileri her tür müzede, galeride ve diğer miras tesislerinde geniş çapta eğitimli, özellikle küratör olarak müzelerde çalışmaya hazırlar.

Müze ve Galeri Çalışmaları'ndaki MLitt, müze veya galeri işlerinde kariyer yapmak isteyen veya kariyer ortası bir değişim arayanlar için idealdir. Yarı zamanlı kurs, çalışmalarına devam ederken çalışmak isteyen müze ve galeri çalışanları veya gönüllüler için tasarlanmıştır.

ÖnemliDerecesi, her türlü müze, galeri ve miras tesislerini kapsayan geniş bir eğitim sunar ve koruma, müze eğitimi, sergi planlama ve tasarım ve yönetim ilkelerini içerir.Öğretim normalde University of St Andrews Müzesinde (MUSA) gerçekleştirilir ve müzelere, sanat galerilerine, tarihi evlere, gemilere ve diğer miras alanlarına yapılan yapısal ziyaretler programın önemli bir parçasıdır.Öğrenciler Aberdeen'den Edinburgh'a kadar çok çeşitli ev sahibi kuruluşlarla pratik proje çalışmaları yürütmektedir. Buna sanattan zoolojiye kadar geniş bir alanda 100.000'den fazla eser ve örnek içeren Üniversite Müzesi Koleksiyonları da dahildir.Tam zamanlı öğrenciler, Üniversite'nin galerilerinde ve Fife Cultural Trust'ın St Andrews Müzesi'nde profesyonel sergiler kurma fırsatına sahip ve bu da ilgili pratik becerileri geliştirmenizi sağlar.Öğrenciler Paris'teki École du Louvre ile bir yaz değişim programına katılmak için başvurabilirler.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Sinirbilimdeki MR'ler, sinirbilim araştırmalarında ileri düzeyde eğitim sağlamak için tasarlanmıştır. Öğrenciler yıl boyu süren bir araştırma projesi yürütür ve ders çalı ... [+]

Sinirbilimdeki MR'ler, sinirbilim araştırmalarında ileri düzeyde eğitim sağlamak için tasarlanmıştır. Öğrenciler yıl boyu süren bir araştırma projesi yürütür ve ders çalışmalarıyla ilgili teknikleri ve becerileri öğrenirler. Araştırma projeleri programın tamamı boyunca tek bir laboratuvarda yürütülmekte ve böylece öğrencilere araştırma sorularını derinlemesine takip etmek için eşsiz bir fırsat sağlanmaktadır. Genel amaç, öğrencilerin bağımsız bir araştırma bilimcisi olarak başarılı olmak için gereken becerileri edinmelerine yardımcı olmaktır.

Nörobilimdeki MR'lar, Psikoloji ve Nörobilim Okulu tarafından yürütülen tam zamanlı bir yüksek lisans programıdır.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Ağustos 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Orta Doğu, Kafkasya ve Orta Asya Güvenlik Çalışmaları'ndaki MLitt (MECCASS), öğrencilere Orta Doğu, Kafkaslar ve Orta Asya'nın coğrafi bölgesinin siyasi ve güvenlik dinam ... [+]

Orta Doğu, Kafkasya ve Orta Asya Güvenlik Çalışmaları'ndaki MLitt (MECCASS), öğrencilere Orta Doğu, Kafkaslar ve Orta Asya'nın coğrafi bölgesinin siyasi ve güvenlik dinamiklerini derinlemesine tanıma imkanı sunar.

Orta Doğu, Kafkasya ve Orta Asya Güvenlik Çalışmaları'ndaki MLitt, üç büyüleyici ve türbülanslı bölgenin güvenliğinde gelişmiş bir temel oluşturan Uluslararası İlişkiler Okulu tarafından yürütülen bir yıllık çok disiplinli bir derecedir: Orta Doğu, Kafkaslar ve Orta Asya. Bu stratejik açıdan önemli alanların güvenliğini, politikasını, ekonomisini, tarihini ve kültürünü araştırıyor.

ÖnemliElbette diplomasi, hükümet, STK'lar veya uluslararası iş profesyonel çalışma veya bir doktora çalışması için hazırlık olarak tasarlanmıştır.Çoğu yıl, MECCASS öğretim personeli, öğrenciler için Orta Asya ya da Orta Doğu'ya yönelik bir çalışma gezisi düzenleyerek benzersiz görüşler sunar (bu geziler personelin mevcudiyetine ve koşullarına bağlıdır ve bu nedenle her yıl mevcut olacağı garanti edilemez). katılımcılar tarafından finanse edilirler).Tabii, Arapça, Farsça veya Rusça dil eğitimi için bir fırsat sunuyor.Program uygulayıcılara ve dış uzmanlara düzenli olarak getirdiği için, öğretim gerçek dünya deneyimiyle derinden bilgilendirilir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Orta Doğu Edebiyatı ve Kültürel Çalışmaları'ndaki MLitt, öğrencilere, sanat ve kültür alanındaki profesyonel çalışmalara hazırlık olarak veya müzik ve film dahil olmak üz ... [+]

Orta Doğu Edebiyatı ve Kültürel Çalışmaları'ndaki MLitt, öğrencilere, sanat ve kültür alanındaki profesyonel çalışmalara hazırlık olarak veya müzik ve film dahil olmak üzere klasik ve modern Arap ve Fars edebiyatı ve kültürleri hakkındaki bilgilerini derinleştirme fırsatı sunar. Doktora çalışmasına ilerlemenin sağlam temeli.

Orta Doğu Edebiyatı ve Kültürel Çalışmalar'daki MLitt, Modern Diller Okulu'ndaki Arapça ve Farsça Bölümü tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Program Farsça veya Arapça edebiyatı okumuş, diğer dillerin edebiyatı ve karşılaştırmalı edebiyatı, sömürgecilik sonrası çalışmalar, çeviri çalışmaları, cinsiyet çalışmaları ve Orta Doğu tarihi ve kültürü ile ilgilenenlere yöneliktir.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Orta Doğu Tarihindeki MLitt, öğrencilere dünyanın bu çok önemli bölgesinin tarihi ve kültürüyle ilgili çeşitli konuları derinlemesine keşfetme fırsatı sunuyor. Elbette Ta ... [+]

Orta Doğu Tarihindeki MLitt, öğrencilere dünyanın bu çok önemli bölgesinin tarihi ve kültürüyle ilgili çeşitli konuları derinlemesine keşfetme fırsatı sunuyor. Elbette Tarih Okulu içinde geniş bir uzmanlık yelpazesine dayanmaktadır.

Orta Doğu Tarihi'ndeki MLitt, Tarih Okulu tarafından yürütülen, lisansüstü bir programdır.

ÖnemliÖğrenciler, bu önemli derecede önemli olan bölgenin sosyal, politik, kültürel ve entelektüel tarihini içeren çok çeşitli tarihi konuları derinlemesine araştırır.Keşfedilecek alanlar şunlardır: Klasik İslam tarihi (Emevi ve Abbasi); Selçuklular; ortaçağ İslami doğusu; ortaçağ anadolu; Ayyubid ve Memlük Yakın Doğu; Osmanlı tarihi; Ortaçağ Ermenistanı; İslam entelektüel tarihi; ve önceden istişareye tabi olan diğer çeşitli alanlar.Ders öğrencilere Oryantalizm dahil olmak üzere metodolojik ve analitik yaklaşımları tanıtmaktadır.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Ortaçağ Tarihi'ndeki MLitt, öğrencilerin hem Doğu hem de Batı'dan Orta Çağ'dan Geç Antik Çağlara ve Orta Çağlara kadar çeşitli dünyaları derinlemesine inceleyen konuları ... [+]

Ortaçağ Tarihi'ndeki MLitt, öğrencilerin hem Doğu hem de Batı'dan Orta Çağ'dan Geç Antik Çağlara ve Orta Çağlara kadar çeşitli dünyaları derinlemesine inceleyen konuları incelemelerini sağlar. Bu geniş kapsamlı program, farklı kariyer hedefleri, uzmanlık alanları ve önceki eğitim alan öğrencilere hitap etmek için tasarlanmıştır.

Ortaçağ Tarihinde MLitt, Tarih Okulu tarafından yürütülen öğretilen bir yüksek lisans programıdır.

ÖnemliTabii, ortaçağ alimlerinin çok çeşitli uzmanlık alanlarından yararlanmaktadır.Programın esnek yapısı hem doktora araştırmasına devam etmek isteyenler hem de sadece bir yıllık uzmanlık çalışması almak isteyenler için uygun hale getiriyor.Çalışma, kaynakça ve kaynak eleştirisi dahil olmak üzere temel araştırma becerilerini desteklemektedir.Doktora çalışması için eğitim de dahil olmak üzere genişletilmiş araştırma projelerinin sunumu için yazma becerileri geliştirir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Bu disiplinlerarası ders, öğrencilere tarih, sanat tarihi, ilahiyat, diller ve edebiyatla ilgili farklı teorik yaklaşımlar ve güncel tartışmalar hakkında bilgi kazandırır ... [+]

Bu disiplinlerarası ders, öğrencilere tarih, sanat tarihi, ilahiyat, diller ve edebiyatla ilgili farklı teorik yaklaşımlar ve güncel tartışmalar hakkında bilgi kazandırır. Öğrenciler kendi ilgi alanlarına uygun konularda çalışarak ufkunu tek bir disiplinin ötesine genişletebilirler.

Orta Çağ Çalışmaları'ndaki MLitt, St Andrews Orta Çağ Çalışmaları Enstitüsü (SAIMS) tarafından yürütülen disiplinlerarası bir programdır.

ÖnemliSanat Tarihi, İlahiyat, İngilizce, Tarih, Modern Diller ve Felsefe gibi katılımcı disiplinlerden elde edilebilecek Orta Çağ Araştırmalarında köklü ve tanınmış güçlerden yararlanır.Geç Antik dönemden 15. yüzyıla, orta çağ dünyasında, Orta Doğu ve Akdeniz'den İngiliz Adaları ve İskandinavya'ya kadar geniş bir uzmanlık yelpazesini kapsayan meslektaşları ile öğrencilere yakın çalışma fırsatı verir.Tarih, sanat tarihi, diller ve edebiyat alanlarında farklı teorik yaklaşımları, güncel tartışmaları ve disiplinler arası ve disiplinler arası çalışmanın doğasını tanıtır.El Yazması Çalışmaları ve Paleografi alanındaki eğitimi disiplinlerarası çalışma veya tek disiplin modülleriyle birleştirme fırsatı sunar.Öğrencileri, ziyaret eden akademisyenler ile doğrudan iletişime geçiren haftalık seminerler ve düzenli atölye çalışmaları içerir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Pasifik Araştırmaları'ndaki MR'ler Pasifik'teki sosyal organizasyonun (Melanezya, Polinezya ve Mikronezya) tarihini, dillerini, kültürlerini ve çeşitlerini inceler. Progr ... [+]

Pasifik Araştırmaları'ndaki MR'ler Pasifik'teki sosyal organizasyonun (Melanezya, Polinezya ve Mikronezya) tarihini, dillerini, kültürlerini ve çeşitlerini inceler. Program, bölgedeki bir antropoloji doktorası için saha çalışmalarını yürütmek veya orada başka bir kapasitede çalışmak istedikleri için kendi alan çalışmalarını yürütmek konusunda özel bir ilgisi olan öğrenciler için tasarlanmıştır.

Pasifik Etütleriyle Sosyal Antropolojideki MR'ler, Felsefi, Antropolojik ve Film Çalışmaları Yüksekokulu'ndaki Sosyal Antropoloji Bölümü tarafından yürütülen tam zamanlı bir yüksek lisans programıdır.

Pasifik'teki sosyal organizasyonun tarihine, dillerine, kültürlerine ve çeşitlerine adanmış çalışma modüllerini, birçok halkının çağdaş yaşamları için önemini ve bu bölgenin sosyal antropoloji disiplini üzerindeki temel etkisini takip edeceksiniz.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Pazarlama Yüksek Lisans (MLitt) pazarlama ve organizasyonlar entegre ve eleştirel farkındalık anlayışı geliştirir ve öğrencileri küresel pazarın stratejik zorluklarını ka ... [+]

Pazarlama Yüksek Lisans (MLitt) pazarlama ve organizasyonlar entegre ve eleştirel farkındalık anlayışı geliştirir ve öğrencileri küresel pazarın stratejik zorluklarını karşılayacak şekilde donatır.

Pazarlamada Yüksek Lisans, Yönetim Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık öğretilen bir programdır.

ÖnemliProgram, kurumlar içinde pazarlamanın rolü ve içinde çalıştıkları daha geniş küresel bağlam üzerine odaklanmaktadır. Bu programı tamamladıktan sonra, bütünleşik ve eleştirel olarak farkında olan bir pazarlama ve organizasyon anlayışına sahip olacak ve içinde etkili bir rol almaya hazır olacaksınız.Bu program, CIM'in Pazarlamadaki Yeminli Lisansüstü Diplomasına giriş yapmak için Yeminli Pazarlama Enstitüsü tarafından onaylanmış ve akredite edilmiştir.Endüstriden ve akademi pazarlama uzmanları programa katılmak, öğrencilerle konuşmak ve ustalık kurslarına liderlik etmek için düzenli olarak konuk konuşmacı olarak davet edilmektedir.Öğrenciler yıllık pazarlama ile ilgili saha gezisine çıkma şansına sahiptir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Reform Çalışmalarındaki MLitt, tarih yazıcılığı, Protestan ve Katolik Reformlarının tartışmaları ve kaynakları hakkında yoğun bir eğitim sunmaktadır. ... [+]

Reform Çalışmalarındaki MLitt, tarih yazıcılığı, Protestan ve Katolik Reformlarının tartışmaları ve kaynakları hakkında yoğun bir eğitim sunmaktadır.

Reform Etütleri Alanındaki MLitt, Tarih Okulu Reformasyon Etütleri Enstitüsü tarafından yürütülen, lisansüstü bir programdır.

ÖnemliÖğrenciler, uzman bir personel üyesi ile özel bir ilgi alanıyla ilgili literatürü keşfetme şansına sahiptir.Program, öğrencilere belirli bir teolojik, coğrafi veya metodolojik alanda uzmanlaşmış, aynı zamanda tüm Avrupa Reformları hakkında geniş bir bağlamsal farkındalık uyandıran, kendi ilgi alanlarını izleme esnekliği sunar.Öğretim biçimi

Öğretim yöntemleri seminer ve iki haftada bir öğreticiler içerir. Sınıflar bireysel denetimden altı öğrenciye kadar değişebilir. Modüller sadece kurs ile değerlendirilir; final sınavı yoktur.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Romantik ve Viktorya Dönemi Çalışmalarındaki MLitt, 1790'lardan 1900'lere kadar edebi kültür çalışmasıyla öğrencilerin Romantizm ve Viktorya edebiyatı hakkındaki bilgiler ... [+]

Romantik ve Viktorya Dönemi Çalışmalarındaki MLitt, 1790'lardan 1900'lere kadar edebi kültür çalışmasıyla öğrencilerin Romantizm ve Viktorya edebiyatı hakkındaki bilgilerini ve düşüncelerini geliştirir. Çeşitli edebi türler keşfederek, öğrenciler edebi üretim ve alım aşamaları hakkında bilgi edineceklerdir. ve ilgili kültürel ve tarihi bağlamlar.

Romantik ve Viktorya Dönemi Çalışmalarında MLitt, İngilizce Okulu tarafından yürütülen yoğun bir yıllık öğretilen bir programdır. Tabii, 18. ve 19. yüzyıllar boyunca gelen metinleri ve konuları ele almaktadır.

ÖnemliÖzel konu modülleri alarak, belirli bir çalışma alanında araştırmacı olarak becerilerinizi geliştirin.Devrim ve reform söylemleri, toplumsal cinsiyet hakkındaki tartışmalar ve estetikçilik gibi çeşitli ideolojilerle ilgili olarak Romantik ve Viktorya dönemi edebiyatını inceleyin.19. yüzyıl edebiyatının tarihi, kültürel ve eleştirel bağlamı hakkındaki bilgilerinizi güçlendirin.Yüksek lisans tezi üzerinde çalışarak bağımsız araştırma deneyimi edinir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Rus Çalışmaları'ndaki MLitt, öğrencilere 19. yüzyıldan günümüze kadar olan Rus edebiyatı, kültürü ve tarihi ile ilgili alanlardaki bilgilerini derinleştirme fırsatı sunar ... [+]

Rus Çalışmaları'ndaki MLitt, öğrencilere 19. yüzyıldan günümüze kadar olan Rus edebiyatı, kültürü ve tarihi ile ilgili alanlardaki bilgilerini derinleştirme fırsatı sunar.

Rus Çalışmaları'ndaki MLitt, Modern Diller Okulu'nda Rus Bölümü tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır. Program, 19. yüzyıldan günümüze kadar dikkat çeken Rus yazarların ve fikirlerin bazılarının rehberli ve bağımsız çalışmasını birleştiriyor.

ÖnemliÖğrenciler, alanlarıyla ilgili teorik ve metodolojik konularda eğitim alırlar.St Andrews'teki belirli öğretme ve araştırma güçlerine karşılık gelen konularda küçük grup eğitimi.Öğrenciler kendi seçtikleri bir konuyu derinlemesine inceleme ve 15.000 kelimelik tez şeklinde inşa etme şansına sahipler.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Sanat Tarihindeki MLitt, erken ortaçağ sanatından mimariye ve çağdaş performans sanatına kadar çok çeşitli konu alanları sunuyor; Modüller, farklı sanat tarihi dönemlerin ... [+]

Sanat Tarihindeki MLitt, erken ortaçağ sanatından mimariye ve çağdaş performans sanatına kadar çok çeşitli konu alanları sunuyor; Modüller, farklı sanat tarihi dönemlerini birbirine bağlayan ana temaları ve kavramları ele alır.

Sanat Tarihi'ndeki MLitt, temel araştırma ve yazma becerilerini geliştirmek ve geliştirmek, Sanat Tarihinin teorik ve metodolojik temelleri hakkında bilgi vermek ve derinleştirmek ve öğrencilerin güncel eleştirel tartışmaları, sanat ortamını ve bağlamsal soruları keşfetmelerini sağlamak için tasarlanmıştır.

ÖnemliModül seçimi, tematik ya da metodolojik konuların yanı sıra odaklanmış araştırma Pathways geniş kapsamlı bir çalışma sağlar.Küçük sınıflar, akranlarla tartışmaya ve öğretmenle etkileşime öncelik verir.Öğrenciler sınıf gezilerine katılma fırsatına sahip olurlar ve her iki haftada bir personel ve öğrenciler için misafir öğretim görevlileri ile bir araştırma semineri vardır. Öğrenciler ayrıca Paris'teki École du Louvre ile bir yaz değişim programına katılmak için başvurabilirler.Öğrenciler, 150.000'den fazla görüntü içeren büyük bir Görsel Kaynaklar Koleksiyonu ve Conway ve Witt fotoğraf arşivlerinin bir mikrofotoğraf kopyası da dahil olmak üzere, iki milyondan fazla sanat eseri içeren kapsamlı kütüphane varlıklarına erişebilirler.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Shakespeare ve Rönesans Edebiyat Kültürü'ndeki MLitt, öğrencilere İngiliz edebiyat geleneğindeki ana yazar olan William Shakespeare'deki Avrupa tarihinde en heyecan veric ... [+]

Shakespeare ve Rönesans Edebiyat Kültürü'ndeki MLitt, öğrencilere İngiliz edebiyat geleneğindeki ana yazar olan William Shakespeare'deki Avrupa tarihinde en heyecan verici ve biçimlendirici dönemlerden birini inceleme fırsatı sunuyor.

Shakespeare ve Rönesans Edebi Kültürü'ndeki MLitt, İngilizce Okulu tarafından yürütülen yoğun bir yıllık öğretilen bir programdır. Tabii, özellikle William Shakespeare'in çalışmalarına odaklanan 16. ve 17. yüzyıl edebiyatına kapsamlı bir giriş niteliğindedir.

ÖnemliHem seçkin hem de popüler yazıyı, diğer kıta halkının etkilerini ve yazılı ve el yazması medyanın önemini kapsar.Bir dizi eleştirel ve yorumlayıcı bakış açısı içerir.Yazma, baskı, konuşma ve Rönesans metinlerinin düzenlenmesinde özel konu modülleri alarak, belirli bir çalışma alanı içinde bir araştırmacı olarak becerilerinizi geliştirin.Konuksever ve canlı bir akademik topluluğun bir parçası olun. St Andrews, Washington DC'deki Folger Shakespeare Kütüphanesi Enstitüsü'nün konsorsiyum üyesidir ve ayrıca İngiliz Rönesansıyla ilgili bir dizi araştırma grubuna ev sahipliği yapmaktadır.Shakespeare çalışmaları, Shakespearean kitap tarihi, Rönesans popüler edebiyatı ve 17. yüzyıl edebiyatı kültürü alanlarında önde gelen akademisyenlerle diyalogdaki modern ve çağdaş edebiyat çalışmalarındaki temel gelişmeleri keşfedin.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Sistematik ve Tarihsel Teolojideki MLitt, öğrencilere Hristiyan doktrinini tarihsel bağlamında ve sistematik ifadesinde yaptığı çalışmalarla üst düzeyde çalışma fırsatı s ... [+]

Sistematik ve Tarihsel Teolojideki MLitt, öğrencilere Hristiyan doktrinini tarihsel bağlamında ve sistematik ifadesinde yaptığı çalışmalarla üst düzeyde çalışma fırsatı sunar.

Sistematik ve Tarihsel Teolojide MLitt, İlahiyat Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık öğretilen bir programdır.

ÖnemliTeolojide lisans derecesine sahip öğrencileri veya Hristiyan doktrinleri ile tarihsel ve sistematik boyutlarında üst düzey bir ilişki içinde olan bilişsel bir disiplini olan öğrencileri eğitir.İncil kökenleri, birincil teolojik metinler ve çağdaş burs çalışmalarını bütünleştirir.Dengeleme dersini ve edinilen becerilerin önemli bir konuya veya öğrencinin seçtiği soruya uygulanmasına izin veren bir araştırma bileşenidir.Öğrencileri, sistematik ve tarihi teolojide doktora çalışması için veya kilise ve toplumda gelişmiş bakanlık için donatır.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Sosyal Antropoloji ve Kızılderili Çalışmaları'ndaki MR'ler, Amerika'da etnografik ve tarihi uzmanlık isteyen öğrencilere yöneliktir. Program, öğrencilere Amerikan Çalışma ... [+]

Sosyal Antropoloji ve Kızılderili Çalışmaları'ndaki MR'ler, Amerika'da etnografik ve tarihi uzmanlık isteyen öğrencilere yöneliktir. Program, öğrencilere Amerikan Çalışmalarında araştırma konuları ve eğilimleri hakkında bir farkındalık kazandırmayı ve bunları antropolojik alan çalışması için hazırlamayı amaçlamaktadır.

Sosyal Antropoloji ve Kızılderili Çalışmaları'ndaki MRlar, Felsefi, Antropolojik ve Film Çalışmaları Yüksekokulu Sosyal Antropoloji Bölümü tarafından yürütülen tam zamanlı bir lisansüstü programıdır.

Program, sizi dünyanın farklı yerlerinde bir dizi ilgili faaliyete hazırlamayı, ulusal ve bölgesel tartışmalara katılmayı ve Latin Amerika dünyasının farklı ülkelerindeki akademik ve uzatma görüşmelerinin ve kurslarının sunulmasını sağlamayı amaçlamaktadır.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Sosyal Antropolojideki MR'ler, Sosyal Antropoloji alanındaki bilgili ve yetenekli araştırmalara temel teşkil etmek için sosyal antropoloji ve insan bilimleri yöntem ve yö ... [+]

Sosyal Antropolojideki MR'ler, Sosyal Antropoloji alanındaki bilgili ve yetenekli araştırmalara temel teşkil etmek için sosyal antropoloji ve insan bilimleri yöntem ve yöntemlerinde sağlam bir temel sağlar.

Sosyal Antropolojideki MR'ler, Felsefi, Antropolojik ve Film Çalışmaları Yüksekokulu'ndaki Sosyal Antropoloji Bölümü tarafından yürütülen tam zamanlı bir yüksek lisans programıdır.

Program, lisansüstü seviyede sosyal antropolojiye genel bir giriş sağlar; bu, mevcut antropolojik bilginin geliştirilmesini ve ilk kez antropolojiye gelenlerde bilginin geliştirilmesini içerir. MR'ler çeşitli sosyal bilim bileşenleri, araştırma ve metodoloji eğitimi ve temel sosyal antropoloji öğretimini içerir.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Stratejik Araştırmalarda MLitt, stratejik çalışmalarda temel temaları ele almakta ve öğrencilerin strateji oluşturma ve stratejik düşünmeyi, silahlı çatışmaya tarihsel bi ... [+]

Stratejik Araştırmalarda MLitt, stratejik çalışmalarda temel temaları ele almakta ve öğrencilerin strateji oluşturma ve stratejik düşünmeyi, silahlı çatışmaya tarihsel bir uygulama olarak uygulamalarını sağlamaktadır.

Stratejik Araştırmalar MLitt bir yıl Uluslararası İlişkiler ve Tarih Okulları tarafından ortaklaşa yürütülen bir lisansüstü programı ve Savaş ve Strateji Çalışması Enstitüsü ile bağlantılı bir derstir.

ÖnemliElbette, her ikisi de entelektüel tarihin ve politik teorinin bir alt alanı olarak stratejik kuramın bakış açısıyla, konuya tarihsel bir yaklaşıma sıkı sıkıya bağlıdır.İsteğe bağlı modüllerin geniş kapsamlı seçimi, öğrencilerin programın öğretilen öğelerini kendi bireysel gereksinimleri ve ilgi alanlarına göre uyarlamalarını sağlar.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Sömürge Sonrası ve Dünya Edebiyatlarındaki MLitt, sömürgecilikle yüzleşmeden, 20. yüzyılın ikinci yarısında alanın ortaya çıkışına kadar olan alanların teorik, edebi, kül ... [+]

Sömürge Sonrası ve Dünya Edebiyatlarındaki MLitt, sömürgecilikle yüzleşmeden, 20. yüzyılın ikinci yarısında alanın ortaya çıkışına kadar olan alanların teorik, edebi, kültürel ve tarihi boyutlarını 20. dünya edebiyatının küreselleşmiş dönemi.

Sömürge Sonrası ve Kelime Edebiyatlarında yıl boyunca MLitt, İngilizce Okulu tarafından yürütülen tam zamanlı bir yüksek lisans programıdır. Sömürge sonrası ve dünya edebiyatı çalışmalarında gelecek nesil akademisyenleri teşvik etmeyi amaçlayan yoğun bir eğitim programıdır.

Hem post-kolonyal hem de dünya edebiyatını kapsayan bu kurs, öğrencilerin geniş bir yelpazedeki araştırma-aktif uzmanlarla çalışırken, bugün Avrupa sömürgeciliği ve onun miraslarına odaklanan küresel bir teori ve literatür bilgisini ve anlayışını genişletmek için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. ilgili konular... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Terörizm ve Politik Şiddet'teki MLitt, öğrencilere güvenlik çalışmalarına multidisipliner bir yaklaşım bağlamında terörizm ve politik şiddet kavramını eleştirel bir anlay ... [+]

Terörizm ve Politik Şiddet'teki MLitt, öğrencilere güvenlik çalışmalarına multidisipliner bir yaklaşım bağlamında terörizm ve politik şiddet kavramını eleştirel bir anlayışla geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Terörizm ve Siyasi Şiddet, part-time uzaktan eğitim programı olarak da sunulmaktadır.

Terörizm ve Politik Şiddet'teki MLitt, Uluslararası İlişkiler Yüksekokulu tarafından yürütülen lisansüstü bir programdır.

ÖnemliTerörizm ve Politik Şiddet Üzerine Çalışma, terörizm ve terörle mücadelede bilgi üretme konusundaki seçilmiş yaklaşımları inceleyerek teröre ve siyasi şiddete yeni tepkiler geliştirmeyi göz önünde bulundurur.Öğrenciler ikinci dönemlerinde Washington DC'deki Georgetown Üniversitesi'nde yurtdışında bir dönem için başvuru yapma olanağına sahiptir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Bu ders yeni ulusötesi bakış açılarını ve geçmişi zaman ve mekandaki ölçeğin açıkça takdir edilmesiyle görmenin yollarını tanıtır. Öğrenciler küresel ticaret, ağların gel ... [+]

Bu ders yeni ulusötesi bakış açılarını ve geçmişi zaman ve mekandaki ölçeğin açıkça takdir edilmesiyle görmenin yollarını tanıtır. Öğrenciler küresel ticaret, ağların gelişimi, karşılaştırmalı tarih ve kültürlerarası buluşmalar üzerine bir dizi yaklaşım araştırıyorlar.

Ulusötesi, Küresel ve Mekansal Tarih'teki MLitt, Tarih Okulu'nda Ulusötesi ve Mekansal Tarih Enstitüsü (ITSH) tarafından yürütülen bir lisansüstü programdır.

ÖnemliBu program, mekansal tarihin doğası, mekân temsili, manzara, zihinsel haritalar, mekansal uygulamalar ve hafızanın topografyası çalışmalarını içeren eşsiz bir giriş sağlar.Bu program yeni ulusötesi bakış açılarını ve geçmişi zaman ve mekandaki ölçeğin açıkça takdir edilmesiyle görmenin yollarını tanıtır.Öğrenciler şehirler merkezine, merkezlere, transferlere ve seyahatlere, fikirlerin dolaşımına ve halkların göçüne yaklaşımları keşfedecekler.Öğrenciler, küresel ticaret, ağların gelişimi, karşılaştırmalı tarih ve kültürlerarası buluşmalar üzerine bir dizi yaklaşım keşfedecekler.Öğrenciler, haritalandırma, coğrafi analiz ve sosyal ağların incelenmesi ve metinsel olmayan kaynakların kullanımı ve çeviri ve çok dilli arşivlerin zorluklarının üstesinden gelme becerileri için güçlü araçlarda yeterlilik kazanacaklar.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Uluslararası Güvenlik Çalışmaları'ndaki MLitt, uluslararası ve geleneksel yaklaşımlarla uluslararası güvenliği tanıtmaktadır. Öğrenciler farklı teorik yaklaşımlar ve dene ... [+]

Uluslararası Güvenlik Çalışmaları'ndaki MLitt, uluslararası ve geleneksel yaklaşımlarla uluslararası güvenliği tanıtmaktadır. Öğrenciler farklı teorik yaklaşımlar ve deneysel örnek olay incelemeleri yaparak kendi seslerini geliştirmeyi öğreneceklerdir.

Uluslararası Güvenlik Araştırmaları alanında MLitt, Uluslararası İlişkiler Okulu tarafından yürütülen lisansüstü bir programdır.

ÖnemliBu program öğrencilerin kritik ve geleneksel güvenlik yaklaşımlarını incelemelerine olanak sağlar.Öğrencilerin güvenlik çalışmalarında yer alan son tartışmaları kavramalarını sağlar.Öğrencileri asıl düşünmeye davet eder ve alternatif sorular sormaya zorlar.Öğrencilere çok çeşitli teorik lens uygulama fırsatı sunar.Öğrencileri, belirli deneysel vaka çalışmaları ve küresel güvenlik konularına odaklanmalarına teşvik eder.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Uluslararası İlişkiler MRS araştırma tasarımı ve metodolojisi yoğun eğitim sağlar ve doktora çalışmaları düşünen öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrenciler, IR'de teorik ... [+]

Uluslararası İlişkiler MRS araştırma tasarımı ve metodolojisi yoğun eğitim sağlar ve doktora çalışmaları düşünen öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrenciler, IR'de teorik ve analitik yaklaşımlar ve sosyal bilimlerde araştırma tasarımının kapsamlı bir araştırma teklifinin tamamlanmasına yol açacak şekilde tanıtılacaktır.

Uluslararası İlişkiler MRS Uluslararası İlişkiler Okulu tarafından yürütülen bir yıllık yüksek lisans programıdır.

Elbette uluslararası politika veya araştırma ile ilgili bir kariyer doktora düzeyinde araştırma yapmak için gerekli becerilere sahip öğrencilere donatmak için yapılandırılmış bir araştırma eğitimi programı sunar.... [-]

Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Uluslararası İşletme Yüksek Lisansı (MLitt), öğrencileri küresel ölçekte organizasyonlardaki sorumluluk konularını göz önünde bulundurarak, önemli işletme ve yönetim uygu ... [+]

Uluslararası İşletme Yüksek Lisansı (MLitt), öğrencileri küresel ölçekte organizasyonlardaki sorumluluk konularını göz önünde bulundurarak, önemli işletme ve yönetim uygulamalarına ilişkin bilgi ve eleştirel bir anlayışla sunan, kültürlerarası çalışmaya hazırlar.

Uluslararası İşletme Yüksek Lisansı, Yönetim Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık öğretilen bir programdır.

ÖnemliProgram, küresel iş ve organizasyon ortamındaki değişikliklerin derinlemesine bir analizini ve takdirini sunar ve yönetim düşüncesine yeni yaklaşımlar sunar.Bu kurs, öğrencilerin çok uluslu veya küresel bir organizasyonda, stratejik yönetim ilkelerini sağlam bir şekilde temel alan bir kariyere başlamalarını sağlar.Öğrenciler, seçkin akademisyenlerden ve şirket yöneticilerinden gelen misafir derslerini, kariyer gelişim fırsatlarını geliştirmek için özel oturumları ve bir dizi kurumsal ziyareti içeren Masters Extra (MX) Programına katılma fırsatına sahiptir.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Uluslararası Siyaset Teorisi'ndeki MLitt, öğrencilere siyaset teorisinin uluslararası politika ve dünya meselelerine nasıl katlanabileceği konusunda dinamik ve sistematik ... [+]

Uluslararası Siyaset Teorisi'ndeki MLitt, öğrencilere siyaset teorisinin uluslararası politika ve dünya meselelerine nasıl katlanabileceği konusunda dinamik ve sistematik bir anlayış kazandırmaktadır.

Uluslararası Siyaset Teorisi'nde MLitt, Uluslararası İlişkiler Okulu tarafından yürütülen lisansüstü bir programdır. Program Eylül ayında başlıyor ve bir sonraki Ağustos ayında sona eriyor.

ÖnemliElbette hem politik düşüncenin tarihi hem de çağdaş politik teori üzerine benzersiz bir odaklanma sunar.Bu program, St Andrews veya başka bir yerde doktora için ileri akademik çalışmaları için idealdir.Uluslararası Siyaset Teorisi'ndeki MLitt, öğrencileri hukuk, politika araştırması ve danışmanlığı, STK'lar, yardım kuruluşları, uluslararası kuruluşlar, kamu hizmeti ve yayıncılık gibi geniş bir yelpazede profesyonel alanlara hazırlar.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Yaratıcı Yazma'daki MLitt, şiir ya da nesir için eleştirel ve yaratıcı bir çalışma sunarken, özgün çalışmalar geliştirir. MLitt, çağdaş yazarların teknik yönelimli dersle ... [+]

Yaratıcı Yazma'daki MLitt, şiir ya da nesir için eleştirel ve yaratıcı bir çalışma sunarken, özgün çalışmalar geliştirir. MLitt, çağdaş yazarların teknik yönelimli derslerini, çağdaş yazıdaki en iyi uygulamalara vurgu yaparak sunmaktadır.

Yaratıcı Yazarlıkta MLitt, İngilizce Okulu tarafından yürütülen bir yıllık öğretilen bir programdır. Elbette, öğretici bileşenleri olan iki yarıyıldan sonra, tüm yıl boyunca süren, ancak son üç ay boyunca özellikle odaklanan bireysel bir yaratıcı yazma projesi izlenmektedir.

ÖnemliŞiir ya da nesir olarak eleştirel düşünme ve yazmayı - ve doğuştan gelen güçlerin ve potansiyelin - tanınmasını teşvik eder ve özgün bir “ses” in geliştirilmesinde geniş ve iyi bilgilendirilmiş bir okuma gerekliliğini vurgular.Tür ve türler arası çalışma da dahil olmak üzere farklı alanlardaki potansiyelin yanı sıra yaratıcı endüstri normları ve beklentileri ile ilgili farkındalık yaratmaya yardımcı olur.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Yönetiminde Yüksek Lisans (MLitt), işletme ve yönetim dışındaki disiplinlerden öğrencilere, kilit çağdaş yönetim yöntemlerini ve kuruluşlardaki yönetim rolleri için gerek ... [+]

Yönetiminde Yüksek Lisans (MLitt), işletme ve yönetim dışındaki disiplinlerden öğrencilere, kilit çağdaş yönetim yöntemlerini ve kuruluşlardaki yönetim rolleri için gerekli olan temel analitik, pratik ve liderlik becerilerini kavrar.

Yönetim Yüksek Lisans Programı, İşletme Fakültesi tarafından yürütülen bir yıllık bir programdır.

ÖnemliBu program, çok az iş deneyimi olan veya hiç olmayan, işletme dışı bir disiplini alan öğrenciler için tasarlanmıştır.Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, Chartered Management Institute'dan Akreditasyon alırlar.Öğrenciler, yönetici sorumlulukları veya bir kurum içindeki liderlik rolü ile profesyonel bir pozisyon elde etmek için gereken önemli analitik ve yönetim becerilerini kazanırlar.Elbette çağdaş yönetim yöntemleri ve temel iş prensipleri sağlam bir temel sağlar.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

MLitt Çağdaş Araştırmalar bir yıl disiplinlerarası Master derecesidir. Bir şeyi “çağdaş” olarak etiketlemenin ne demek olduğunu araştırıyor ve bilginin farklı disiplinler ... [+]

MLitt Çağdaş Araştırmalar bir yıl disiplinlerarası Master derecesidir. Bir şeyi “çağdaş” olarak etiketlemenin ne demek olduğunu araştırıyor ve bilginin farklı disiplinlerde nasıl tanımlandığını ve yayıldığını düşünüyor.

MLitt Çağdaş Araştırmalar, çağdaşın doğasını araştıran disiplinlerarası bir derecedir. Çeşitli sanat, sosyal bilimler ve bilim disiplin perspektifinden çağdaş konulara hitap eder. Program, disiplinlerarası ve böylece esnek bir zihniyet ile çağdaş konulara ve zorluklara yaklaşma yeteneğinizi geliştirecektir.

ÖnemliBeşeri bilimlerden, sosyal bilimlerden ve fiziksel bilimlerden gelen öğrencileri bir araya getirir - St Andrews'te benzersiz olan disiplinlerarası bir derece sunar.Bilgi tabanınızı genişletir ve analiz ve iletişim becerilerinizi geliştirir; Tek bir disiplinin metodolojilerinin ötesinde düşünecek ve disiplin bölünmelerini köprüleyen ortak bir sözlük geliştirmeye başlayacaksınız.Öğrenciler, akademik ortamın ötesinde etkileşimi teşvik eden ve mesleki beceri setinizi geliştirmenize yardımcı olan iki kısa yerleştirmeyi tamamlar.Yaz araştırması projeniz, video denemesi, küratörlük çalışması veya web sitesi tasarımı veya standart bir yazılı tez gibi pratik bir bileşene dayalı uygulamaya dayalı bir sunum şeklinde olabilir.... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of St Andrews

Çevre Tarihi'ndeki MLitt, insan, doğa dışı insanlarla etkileşimi bilim, tıp ve çevre tarihinin bir incelemesi bağlamında incelemektedir. ... [+]

Çevre Tarihi'ndeki MLitt, insan, doğa dışı insanlarla etkileşimi bilim, tıp ve çevre tarihinin bir incelemesi bağlamında incelemektedir.

Çevre Tarihinde MLitt, Çevre Tarihi Enstitüsü ve Modern Tarih Bölümü tarafından ortaklaşa yürütülen disiplinlerarası bir lisansüstü programdır.

Çevresel Tarih, zaman içinde insanın doğal dünyayla etkileşimini inceler ve öğrenciler bu entelektüel olarak acil alanla meşgul olma fırsatına sahip olacaklar.

ÖnemliProgram, Çevre Tarihi Enstitüsü ve Modern Tarih Bölümü üyelerinin uzmanlığından yararlanmaktadır.Öğrenciler, entelektüel açıdan önemli olan bu çalışma alanının birçok boyutunu keşfederken, bu bilgiyi tarih yazımı ve metodoloji içindeki temel konuların giderek daha iyi anlaşılmasında sağlam bir şekilde kök salmaktadır.Bazı modüller, Coğrafya ve Yerbilimleri Okulu'nu kapsayan disiplinlerarası ve bölümlerarasıdır.Öğretim biçimi... [-]
Birleşik Krallık Saint Andrews
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

University of St Andrews - Scotland's first university