Barcelona Graduate School of Economics

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Neden Barcelona GSE ders çalışıyorsunuz?

Barcelona GSE Ekonomi, Finans ve Veri Bilimi alanlarında lisansüstü eğitim ve araştırma konusunda lider bir kurumdur.

Yetenekli, motive öğrencileri 40'tan fazla ülkeden Barselona'ya getiriyoruz ve onları üst düzey araştırmacılarla, deneyimli öğretim kadrosuyla, uluslararası mezunlarla ve güçlü bir işe alım ağıyla birleştiriyoruz.

Bir yıllık titiz Master programlarımızın amacı, yoğun analitik düşünme ve esnek bir zihniyet gerektiren profesyonel ve akademik kariyerlere yönelik mezunlar hazırlamaktır.

Nobel Ödülü Kazananlar, Üstadın geliştirilmesine yardımcı olur.

İktisatta 11 Nobel Ödülü Sahibi olmak üzere 30'un üzerinde lider akademisyenden oluşan Bilimsel Konsey, program geliştirme için stratejik rehberlik sağlamaktadır.

Ekonomi araştırması için Avrupa'daki en iyi 10 kurumda (RePEc) yer almaktadır.

Ayrıca RePEc tarafından dünya çapında ilk 20 ekonomi bölümünde yer alıyoruz. Buna ek olarak, hem Barcelona GSE GSE'nin kurucu üniversiteleri Universitat Pompeu Fabra hem de Universitat Autònoma de Barcelona, QS Dünya Üniversitesi Ekonomi ve Ekonometri Sıralamasında 38. sırada ve ilk 100'de yer almaktadır.

Mezunlarımız rekabetçi işler alıyor

Mezunların% 93'ü yüksek lisans derecesini tamamladıktan sonra 6 ay içinde yerleştirildi, Kariyer Hizmetleri ekibimiz tarafından desteklendi.

Barcelona GSE öne Barcelona GSE nedir?

Ekonomi araştırmaları için Avrupa'daki en iyi 10 kurum arasında yer aldı (RePEc)
Okulun akademik mükemmelliği , Barcelona GSE dünyanın en iyi araştırma grupları arasında tutarlı bir şekilde konumlandıran öğretim ve araştırma fakültemizin yetenek ve itici gücüne dayanmaktadır.

Mezunlarımız rekabetçi işler elde ediyor
Mezunların% 94'ü yüksek lisansını tamamladıktan sonra 6 ay içinde yerleştirilir, endüstri veya akademi üzerinde etki yaratmak için dünyaya çıkmak için eğitim ve destek sağlayacak özel Kariyer Hizmetleri ekibimiz tarafından desteklenir.

Nobel Ödülü Sahipleri Yüksek Lisans
Yüksek lisans programlarımız AB hukuku kapsamında resmi derecelere Barcelona GSE ve Barcelona GSE Bilim Konseyi'nde 11 Nobel Ödülü sahibi de dahil olmak üzere 30'dan fazla önde gelen akademisyenden stratejik rehberlik almaktadır .

Bir bakışta 2020 sınıfı

2020 sınıfı, ortalama 25 yaşında olan 43 ülkeden 193 öğrenciden oluşmaktadır. Çoğu öğrenci Ekonomi veya Finans alanında lisans derecesine sahiptir. Diğerleri Mühendislik, Matematik veya diğer kökenden gelir.

Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler

2020 Sınıfındaki öğrencilerin% 85'i İspanya dışından ve% 50'si Avrupa dışından geliyor. Bu öğrenciler sınıfa zengin bir mesleki geçmiş, kültürel bakış açısı ve kişisel deneyim karışımı getiriyor.

Ana programdan önce iş deneyimi

2020 Sınıfında, lisans derecesinden doğrudan yüksek lisans almak isteyen öğrencilerin% 80'ine sahibiz. Geri kalan öğrenciler danışmanlık firmaları, uluslararası kuruluşlar ve bankalar ile araştırma kurumları ve devlet kurumları konusunda mesleki deneyime sahiptir.

Barcelona'da Yaşam

Yedi üniversite ve sayısız araştırma kurumuyla Barselona, ​​öğrencilere ve akademisyenlere yaşamak ve okumak için Avrupa'nın en ilham verici ortamlarından birini sunuyor.

Bu entelektüel açıdan çekici atmosfer, Barcelona GSE iki uluslararası derecedeki üniversitelerin kampüslerindeki konumuyla birleştiğinde, öğrencilerimizi dinamik bir akademik ortamın kalbinde yer alıyor.

Ayrıca çok çeşitli yaz kursları da sunuyoruz, daha fazla okumak için buraya tıklayın .

Konumlar

Barselona

Address
Ramon Trias Fargas 25-27
08005 Barselona, Katalonya, İspanya
Telefon
+34 93 542 1234

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin