Resmi açıklamayı okuyun

Biz kimiz

E-ticaret ve Dijital Pazarlama konusunda uzman olarak eğitilmiş öğrencilere E-ticaret lideri konusunda uzmanlaşmış okul. E-Ticaret ve Dijital Pazarlama alanında 1100'den fazla öğrenciyi eğiten 190'dan fazla profesörle.

İspanya'da doğan ilk e-ticaret okuluyuz.

2010'da Fabián López (@faloco) ve Gerardo Salvador (@gerardsalva), dijital pazarlama stratejisini denetlemek için iyi bir e-ticaret müdürü işe alabilmek için işgücü piyasasındaki zorluklardan bahsettikleri bir toplantı yaptılar. Şirketin ve satış sonuçlarını geliştirmek. Her ikisi de bu konuşma sırasında, sosyal ağlarla iletişimde iyi bir eğitim olmasına rağmen hiçbirinin elektronik ticarete odaklanmadığı sonucuna vardı. Bu, 2011 yılında Elche'de E-Ticaret ve Dijital Pazarlama alanında Master olarak başlayan Ecommaster Okulu'nun oluşturulmasına yol açtı.

Bugün Elche ve Madrid'de 20'den fazla ülkede şahsen ve çevrimiçi olarak öğretiliyor.

Farklılık değerlerinden biri, iş dünyasıyla çok az ilgili akademik dünyadan yapmak yerine, sınıfa pratik bilgi sağlayan şirketlerden profesörlere bahis yapmaktı.

İlk fikir neydi?

İlk fikir, 20'den fazla kişiden küçük olmayan bir grupta ve öğretmenlerin öğrencilere İnternet üzerinden şirket sonuçlarını iyileştirmelerine yardımcı olacak daha yakın eğitime izin verecek bir müfredat ve bir öğretim elemanı oluşturmaktı. veya sınıfta, Master’ın bitiminden önce bile satış almaya başlayacak sıfırdan bir iş fikri geliştirmek.

people, girls, womenStockSnap / ×

metodoloji

2011'de kuruluşundan bu yana, Ecommaster.es sadece bilgi aktarımını değil aynı zamanda her türlü şirket, proje veya profesyonel ortam için temel girişimcilik becerilerinin kazanılmasını garanti eden kendi metodolojisini geliştirmiştir.

Ecommaster müfredatının tüm etkinlikleri bu amaca yöneliktir ve hem öğretmen sınıfları hem de platformumuzdaki tamamlayıcı materyaller, akademisyenlerin profesyonel dünyasını mümkün olduğunca yaklaştırmak isteyen yüksek pratik içeriklidir.

Bu nedenle, Üstadın tamamlayıcı materyalinde, ilk şahıslarının kahramanları, günlük uygulamaya odaklanmış araçların öğreticileri ve elbette sunulan strateji, teknik ve araçların örneklerini içeren çok sayıda başarı durumu (ve başarısızlık) bulabilirsiniz. yüz yüze derslerde veya video konferanslarda.

Akademik Müdürlük ve Çalışmalar Başkanı

Onlar, Master'ın faaliyetlerinin gelişimini yakından takip eden Ecommaster ekibinin üyeleridir. Çalışmayı haftalık olarak yapılandıran öğrenciler için üç kişilik bir ekip, takvimleri koordine eder ve öğretmenler ile öğrenciler arasındaki ilişkiyi güçlendirir. Ayrıca, herhangi bir projeye veya kariyerlerine başlarken, teknik soruları çözebilir ve öğrencilerin yeteneklerini arttırmanın en iyi yolunu önerebilirler.

Ecommaster öğretmenleri

Ecommaster öğretmeninin tür profili, elektronik ticaret veya dijital pazarlama dünyasında uzun yıllara dayanan, kendi projelerini geliştiren veya Amazon, eBay, PayPal, Inditex, PC Components gibi büyük oyuncular için çalışan profesyonellerin profilidir. ve ayrıca gazetelerin teknoloji bölümünü bir defadan fazla yöneten yeni başlayanlar için.

Bunlar giderek daha talepkar bir sektörde çalışmalarını savunan ve ek olarak, yeni öğrenci promosyonlarına değer ve bilgi katma isteklerini sürdürmeye devam eden mükemmel profesyoneller. Birçok durumda yoğun ajandalarla, bazen Ecommaster'da öğretmenlik yapmak bir ayrıcalıktır ve çalışma merkezinde yapmayı sevdiğimiz ve herkesin rahat olması için iki ay önceden tarihleri teyit ettiğimiz bir çalışmadır. Geçen yıl aynı haftada sadece iki sınıfı ertelemek zorunda kaldık ... biri grip yüzünden diğeri öğretmen baba olacaktı.

Yaparak öğrenme

Dijital pazarlama, yeni kavramlar ve stratejilerin gözden geçirilmesini sağlayan yeni trendlerin ortaya çıkmaya devam ettiği sürekli değişen bir disiplindir. Bu, profesyonellerine, modaları böylesine dinamik bir sektörde ortaya çıkan gerçek aksaklıklardan ayırmak için yüksek miktarda bilgiyi yönetme yeteneği ve kritik duyguyu gerektirir.

Bunun için, zaten çok pratik olan bir içerik dışında, öğrencilerimize derslerde öğrenilenleri doğrudan uygulayacakları bir iş projesinin uygulanmasını öneriyoruz.

Ecommaster müfredatı, aşağıdaki belgelerden oluşan bir iş planından oluşan bir Yüksek Lisans Nihai Projesi içerir: Pazar çalışması veya rekabet analizi, Pazarlama planı, e-ticaret platformunun analizi ve Ekonomik fizibilite çalışması.

Hem mevcut şirketler hem de kurgusal projeler için geçerli olan Ecommaster, bu projeleri hızlandırmak için mükemmel bir ortamdır. Tipik olarak, bu projeler gerçek faturaya sahip işletmeler olarak sonuçlanır, yüksek lisans ücretinden daha yüksek bir değere transfer edilir veya en kötü durumda, öğrencilerin müfredatına eşlik etmek için çok iyi bir sunum mektubu verilir.

Çevrilmiş sınıf

Dünyadaki sınıflara ulaşan en son eğitim yeniliklerinden biridir. Özetle, geleneksel öğrenme şeklini tersine çevirmekten ibarettir, böylece öğrenci teorik içerikleri önceden inceler ve öğretmene öğrenme ihtiyaçları ile ilgili özel sorulara danışmak için ders saati ayırır.

Kurslarımızı farklı profesyonel profillerin gereksinimlerine göre uyarlamanın en iyi yoludur. Ecommaster'da Ecommaster PRO programının bir parçası olan çoğu kursta uyguladık ve bu metodolojinin detaylarını ustaların geri kalanına dahil ediyoruz.

Saha ziyaretleri, mezunlar topluluğu ve Ağ oluşturma faaliyetleri

Ecommaster'a kabul edildikleri andan itibaren öğrencilerimiz, mezunlar topluluğuna katılmaya davet edilir, burada özel öğretmenler ve tüm diğer öğretmenlerden öğrencilerle bağlantı kurabilirler. Bilgi paylaşılıyor, profesyoneller tavsiye ediliyor ve iş fırsatları bulundu.

Ek olarak, takvim boyunca Madrid ve Alicante'deki çevrimiçi mağazaların ve pazarlama ajanslarının tesislerine yapılan ziyaretler, bir kez daha, profesyonel dünyanın gerçekliğinin ilk elden tanınabileceği ve işe alım girişimlerine erişmenin kolay olduğu yerlerde organize edildi. uygulamalarda, burslarda ve sözleşmelerde kristalleşmeyi sağlayan yetenek.

Aynı şekilde, öğrencilerimiz ulusal alanda örgütlediğimiz etkinliklerde, konferanslarda ve sunumlarda, genellikle diğer işletme okulları tarafından profesör olarak işe alınmalarının ilk adımı olarak bulunmaktadırlar.

Program dili:
  • Ispanyolca

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Yönetici Kursları

Ecommaster.es

Alicante'deki Master Dijital Pazarlama ve E-ticaret yüz yüze, müfredatımız farklı noktalarımızdan biri olan pratik bir bakış açısıyla tasarlandı. ... [+]

Alicante'deki Master Dijital Pazarlama ve E-ticaret yüz yüze, müfredatımız farklı noktalarımızdan biri olan pratik bir bakış açısıyla tasarlandı .

Elektronik Satış ve Dijital Pazarlama konusunda eğitim, İnternet satışlarını etkin bir şekilde yönetmek için esastır. Ecommaster'da gerçek bir e-ticaret yöneticisi olmanın anahtarlarına sahibiz ve size Çevrimiçi olmak için gereken tüm stratejileri öğretiyoruz. İşletmenin bugünü ve geleceği İnternette. Specialize!

Sahip olduğumuz ihtiyaçları incelemek ve günümüzde öğretmenler ve ekciler yetiştirmeye devam etmek. Alicante'de bir E-ticaret Master'sının 8, Madrid'de yüz yüze, ve Online modda 13 basımdan sonra uyarladık.... [-]

İspanya Elche
Kasım 2019
Ispanyolca
Tam zamanlı
6 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Address
Calle Juan de la Cierva,43
03203 Elche, Valensiya Topluluğu, İspanya