Institute for Advanced Architecture of Catalonia - IAAC

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

IAAC Nedir?

Katalonya İleri Mimarisi Enstitüsü (IAAC), toplumumuzun gelecekteki yaşam alanını öngörmek ve günümüzde inşa etmek misyonuyla araştırma, eğitim, üretim ve sosyal yardım için bir merkezdir.

112537_iaac111.jpg

IAAC dijital devrimi , mimari ve tasarım sınırlarını genişletmek ve insanlığın karşılaştığı zorlukları aşmak için tüm ölçeklerde (bitlerden coğrafyaya, mikro denetleyicilerden şehirlere, materyallerden bölgelere) takip ediyor. IAAC, kişinin gerçek çözümleri teşvik eden bir test metodolojisi ile yaparak öğrendiği deneysel ve deneysel bir merkezdir.

IAAC, 17 yıllık faaliyete sahip, açık, bağımsız ve radikal, kâr amacı gütmeyen bir vakıftır; şehirciliğin icad edildiği ve yüksek kaliteli ve inovasyon odaklı yerel bir araştırmanın teknoloji, mimarlık ve toplum alanlarındaki uluslararası bir mükemmellik ağına bağlı olduğu mimarlık ve tasarımın başkenti olan Barselona'nın değerlerinden ilham almıştır.

IAAC, eğitim ve araştırma yanlısı çalışmalarının ötesinde, bizimle birlikte çalışmış olan ya da sektöre çözüm sağlama hedefini takip eden yüzlerce öğretmen, araştırmacı, kurum ve şirket arasında sürekli temas ve işbirliği arayan, disiplinlerarası ve çok kültürlü bir topluluktur . insanlığın büyük zorlukları.

Vizyon

IAAC Eğitimdir, İleri Mimaride Usta, Şehirde Usta

Bu, kimseyi Dijital Üretime tanıtmayı amaçlayan dağıtılmış bir eğitim modeli olan Fab Akademi ile de mümkündür. Atölyelerden ve kısa programlardan bahsetmiyorum bile, Küresel Yaz Okulu gibi yerel çözümlerle geliştirilen küresel gündemleri uygulayın.

IAAC, AB'deki ilk ve en gelişmiş dijital üretim laboratuvarı Fab Lab Barcelona ve kendi kendine yeterliliğe yönelik ilk dijital üretim laboratuvarı Green Fab Lab ile Fabrikasyon: neredeyse her şeyi inşa edebileceğiniz iki yer. FAB10'u 2014 yılında dünya çapında düzenlenen 10. Dünya Laboratuarı Fab Lab konferansına ev sahipliği yaptıktan sonra , Fab Lab Barcelona, Fab Akademi Programının Koordinatörü ve Dijital Fabrikasyon Devrimi'nin dünya lideri olan Fab Lab Ağı'ndaki rolünü pekiştirdi.

IAAC, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve kamu ve özel Avrupa ortaklarıyla işbirliği içinde geliştirilen ve toplumumuzdaki ve şehirlerdeki teknolojinin rolünü keşfetmeye yönelik bir dizi proje sayesinde Araştırmadır.

IAAC kendi kendine yeterliliğe sahip olup, Collserola Metropolitan parkında bulunan ve Barselona'nın merkezine 20 dakika mesafede bulunan ve üretim için bir dizi laboratuvarın uygulandığı 140 hektarlık ormanla çevrili kendi kendine yeterli bir araştırma merkezi olan Valldaura Labs ile; Enerji, Gıda ve Şeylerin testi.

IAAC, konferanslar, yayınlar, sergiler ve yarışmalar yoluyla Ulaşıma Girme'dir. IAAC Anlatım Serisi veya Gelişmiş Mimari Yarışması gibi girişimler sayesinde , IAAC bugünlerde dünya çapındaki zorluklarla karşı karşıya olan mimarlık, şehirler, toplum ve teknoloji hakkındaki tartışmalardaki değerlerini tanıtıyor.

112538_14711306_10154628257993824_8031058357072038494_o1.jpg

Misyon

IAAC'ın eğitim projelerine ve araştırmalara , kendine yeterlilik ve dijital üretim , araştırma projelerinin birleştirilmesi ve genişletilmesinin yanı sıra, güncel ve gelişen akademik programlar sunarak dünya çapındaki bir referans olma konumunu vurgulamak ve pekiştirmek.

Ulusal ve uluslararası stratejik ve halka açık ortaklıklar ile işbirliğimizi genişletmek.

Uygulamalı araştırmayı destekleyen ve destekleyen sektörlerle belirli ittifaklar yaratarak danışmanlık rolümüzü güçlendirmek.

Yeşil Fab Laboratuvarı, Gıda Laboratuvarı ve Enerji Laboratuvarı'nın geliştirilmesiyle yeşil mimari, sürdürülebilirlik ve yenilenebilir enerji ile ilgili faaliyetlerin gündemini aktif olarak takip etmek.

Akıllı Şehirlerin zorluğuna dikkat çekerek kentsel planlama ve kentsel tasarım alanındaki yenilikçi stratejiler için mevcut çalışma ve profilimizi uzman bir düşünce kuruluşu olarak geliştirmek .

Bölümler

Bu görevi gerçekleştirmek için IAAC, hepsi toplumumuzun gelecekteki yaşam alanını hayal etme ve günümüzde inşa etme misyonuyla, araştırma, eğitim, üretim ve sosyal yardım çalışmalarına adanmış dört bölümde düzenlenmiştir.

Bu bölümler:

  • Areti Markopoulou'nun yönettiği İleri Mimari Grup
  • Tomás Diez tarafından yönetilen Fab Lab Barcelona
  • Willy Müller tarafından yönetilen Kentsel Bilimler Laboratuvarı
  • Vicente Guallart'ın yönettiği Valldaura Kendi kendine yeten Laboratuarlar

IAAC, mimarlığı ve şehirciliği RD'ye götürmek ve çok disiplinli bilgi ağları oluşturmak için yola koyulur.

Bu amaçla , enstitü , Barselona Şehir Konseyi, Collserola Tabiat Parkı, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Bilgi Teknolojisi ve Mimarlık Merkezi (CITA) dahil olmak üzere çeşitli şehir ve bölgeler, sanayi grupları ve araştırma merkezleri ile işbirliği içinde çalışmaktadır. Güney Kaliforniya Mimarlık Enstitüsü (Sci-Arc) ve CISCO, Endesa, Kuka Robotik ve diğerleri gibi çeşitli şirketler .

Bunlarla birlikte, Enstitü, mimarlık, mühendislik, biyoloji, sosyoloji, antropoloji ve diğer araştırma alanları gibi farklı disiplinlerde uzmanları bir araya getiren çeşitli araştırma programları ve projeler geliştirmektedir.

112541_ALTO-Technology2_0268.jpg

Değerler

Katalonya İleri Mimari Enstitüsü:

Sosyal: Dünyanın her yerinden bireyler, şirketler ve kuruluşlarla etkileşime girerek, insan yaşam alanlarının inşasında yeniliği teşvik eden önemli sosyal taban.

Bağımsız: Bireyler, üniversiteler, şirketler ve kamu kuruluşları ile işbirliği yapan ve yenilikçi yaklaşımları destekleyen özel kar amacı gütmeyen vakıf.

Küresel: Düşünce ve eylemde, insan sermayesinin kökeninde, dünyanın çeşitliliğinden öğrenme, yerel gerçekliklerin inşasını çok özel bir kimlikle teşvik etme.

Kompakt: Esnek, çevik, hızlı, zamanımızın yeni zorluklarını önceden tahmin edebilen bir organizasyon.

Bilgilendirici: Dijital sistemlerin bugün dünyamızı dönüştüren teknolojik bir temel olarak tanınması, eylemlerinin tüm alanlarıyla ilgili teknolojilerin ve süreçlerin bütünleştirilmesi.

Doğal: Daha ekolojik ve sosyal açıdan sürdürülebilir bir dünya inşa edilmesine yardımcı olmak için biyolojik ekosistem kurallarına göre bağlı kendi kendine yeterlilik sistemlerinin teşvik edilmesi.

Bütünsel: Çok sayıda disiplinle etkileşime giren tüm ölçeklerin (coğrafyaya özgü bitler) kapsamlı olan insan yaşam alanlarının anlaşılması, tasarımı ve inşasına genel bir bakış.

Neden IAAC'da öğrenim görmelisiniz?

  • Yaşam boyu değişen bu deneyimi, 70'ten fazla ülkeden gelen olağanüstü öğrenci ve personel topluluğuyla paylaşacaksınız.
  • Sektörlerinde en iyi akademisyenler, araştırmacılar ve profesyonellerle öğrenilen en yeni araç ve teknolojilere hakim olacaksınız.
  • IAAC Mezunlarının% 70'i Master programlarımızı tamamladıktan sadece 6 ay sonra ve bir yıl içinde% 90 oranında iş buluyor.
  • Dünyanın en iyi şehirlerinden biri olan ve tasarım, mimarlık ve şehir bilimlerindeki eğilimleri belirleyen Barselona'yı keşfedeceksiniz.
  • Aileniz, iş ortaklarınız olacak ve geleceği elinizle şekillendirecek olan bir grup insan ağının (Mezunlar, Araştırmacılar ve Fakülte) bir parçası olacaksınız.
  • AB'deki en gelişmiş dijital üretim laboratuvarlarından birine, Fab Lab Barcelona'ya erişebilecek ve makine başına en yüksek öğrenci oranına sahip akademik ortamda dijital üretim ile çalışmayı öğreneceksiniz (5'e 1). .

Konumlar

Barselona

Address
Pujades 102, Poble Nou, Barcelona
08005 Barselona, Katalonya, İspanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin