Universidad de Murcia

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Uluslararası mükemmellik öğretimi ve araştırması için altyapıya sahip bir yüksek öğretim öğretim kurumu. Çevresine adanmış, tarihsel köklerini unutmayan yenilikçi, dinamik, sorumlu bir üniversite.

Universidad de Murcia misyonu, vizyonu ve değerleri

Üniversitenin Misyonu, amacını veya var olma nedenini ana hatlarıyla belirtir ve Vizyonu, gelecekte olmak istediği şeyi, uzun vadede Üniversite perspektifini yansıtır.

Universidad de Murcia uluslararası alanda faaliyet gösteren bir Yüksek Öğretim kurumudur. Amacı, diğer sosyal temsilcilerle işbirliği içinde dinamik bir temsilci olarak hareket ederek toplumun gelişimine katkıda bulunmaktır. Ana faaliyetleri, yüksek kalitede sonuç elde etmek amacıyla, hepsine yenilik ve sürekli iyileştirme süreçleri uygulayarak Araştırma, Eğitim, Bilgi Transferi ve Kültürel Yaygınlığın geliştirilmesine odaklanmaktadır, açık bir şeffaflık politikası aracılığıyla görünür.

Universidad de Murcia Etik Kurallarında yer alan temel değerleri Bağlılık, Diyalog, Saygı ve Sorumluluktur:

 • Taahhüt, Üniversitenin hedeflerini üstlenmeyi ve bu hedeflere ulaşmak için iyi bir yönetim ve yönetim benimsemeyi, üniversitenin sosyal sorumluluğunu arttırmayı, üniversite görevlerinde ve ortak sorunların çözümünde diğerleriyle meşgul olmak için kişisel ve kurumsal bencilliğin üstesinden gelmeyi talep eder.
 • Diyalog, doğru dengeyi ve fikir birliğini arayanları barışçıl bir şekilde çözmek amacıyla, her birinin konumlandırmasını, çıkarlarını veya durumunu göz önünde bulundurarak etkili bir şekilde işbirliği yapmak için diğerleriyle makul ve makul bir şekilde koordinasyon yapma isteğini ifade eder.
 • Saygı, her insanın eşit derecede onurunu en yüksek değer olarak değerlendirdiğine göre, tüm insanlara tarafsızlık, saygı ve düşünceyle davranmayı, haklarının ötesindeki nedenlerden ayrımcılıktan kaçınmayı ve önyargılardan kaçınmayı gerektirir.
 • Sorumluluk dürüstçe kişinin kendi görev ve yükümlülüklerini üstlenmekten ve buna karşılık gelen kişiyi hesaba katmaktan, kişisel olarak kabul edilen etik ilkelere uygun hareket etmek, iyi niyet, tutarlılık ve örnek uygulama olmaktan ibarettir.

Bu değerler, İnsan Haklarının savunulması ve teşviki, evrensel erişilebilirlik, kadın-erkek eşitliği, barış kültürü ve demokratik değerler, katılım, disiplinlerarasılık, çoğulculuk, çevrenin savunulması ile tanımlanmaktadır. ve sürdürülebilirlik.

UMU'yu seçmek için 10 neden

1. Neden UMU?

Centennial Üniversitesi günümüzde stratejik olarak konumlandırılmış ve geleceğe hazır

Universidad de Murcia (UMU) yüz yıldan daha eski ve kökeni on üçüncü yüzyıla dayanan uluslararası bir kurumdur. 30.000'den fazla öğrencisi (2.000'i uluslararası), 3.000 araştırmacı ve profesörü ve 1.200'den fazla idari çalışanı bulunmaktadır.

2. Çok disiplinli çalışma teklifi

60 derece, 72 yüksek lisans ve 36 doktora

UMU, Sanat ve Beşeri Bilimler, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Bilimler, Sosyal Bilimler ve Hukuk alanlarında 60 derece program - 5 çift diploma -, 72 yüksek lisans ve 36 doktora derecesi sunan bir kamu ve kapsamlı üniversitedir.

3. Kaliteli eğitim üzerine bahis

Üniversite merkezlerinde ve hizmetlerinde kalite tanıma

Universidad de Murcia akademik mükemmellik üzerine odaklanır ve bilginin her alanında araştırma (350 araştırma grubu, 4 enstitü ve araştırma merkezi), öğretim ve inovasyonda çok önemli bir rol oynar. Buna ek olarak, ulusal ve uluslararası şirketlerle yakın çalışır.

4. Dijital teknoloji, siber güvenlik ve yapay zeka alanında liderlik

Siber güvenlik konusunda araştırma ve yenilik için Avrupa Komisyonu'nun önde gelen projeleri

Öğrencilerin çalışmalarını seçmelerine ve kabul sürecinde soruları cevaplamalarına yardımcı olmak için yapay zeka ile "Lola Chatbot" gibi geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır.

5. İşgücü piyasası ile bağlantı

Dereceyi bitirdikten sonra öğrencilerin% 75'inden fazlası meslek sahibi oluyor

UMU öğrencileri hem entelektüel gelişimi sürdürme hem de mesleki beceriler edinme fırsatına sahiptir.

6. 2.000'den fazla öğrenci uluslararası hareketlilik planları yapan dünyaya açık üniversite

7 iki dilli İspanyolca-İngilizce programı ve 50'den fazla milletten öğrenci

Kurumumuz İngilizce (Hukuk, İşletme Yönetimi ve Yönetimi, İlköğretim ve İngilizce Çalışmaları) 4 derece dersleri ve 3 yüksek lisans programı (Memeli Üreme Biyolojisi ve Teknolojisi, Bilgisayar Bilimlerinde Yeni Teknolojiler ve Fizik) sunmaktadır.

7. Uluslararası öğrencilerin memnuniyeti

Öğrenciler tarafından Avrupa'nın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır

UMU'daki Uluslararası Karşılama Noktası (Uluslararası Karşılama Noktası - IWP), kabul prosedürü, konaklama ve yasallaştırma gibi konular hakkında bilgi sağlar.

8. Topluma bağlılık

Kadınlar ve erkekler arasındaki çeşitliliğe ve fırsat eşitliğine dikkat

UMU, İspanya'da çok sayıda engelli öğrenciyi birleştiren ikinci üniversitedir. Çeşitliliğe ve Gönüllülüğe Dikkat Servisi aracılığıyla İspanya Hükümeti, ONCE ve REPSOL Vakfı tarafından finanse edilen "Kapsayıcı Kampüs Programı: Sınırsız Kampüs" e katılır.

9. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Bağlılık

Sürdürülebilir kalkınma açısından en değerli proje

ODSessions, Universidad de Murcia Birleşmiş Milletler'in 17 sürdürülebilir kalkınma hedefinin tanıtımı ve farkındalığı için geliştirdiği projedir. Nisan 2021'e kadar UMU, bu hedeflerin her birine bir yayma, eğlence, eğitim ve dayanışma faaliyetleri ile bir ay ayıracaktır.

10. Murcia, öğrenciler için bir şehir

Akdeniz'de eşsiz bir ortamda yaşam kalitesi

İspanya'nın güneydoğusunda yer alan Murcia şehri, mükemmel bir konumdan, düşük yaşam maliyetinden ve kültürel ve turistik tekliflerde çok çeşitli faydalardan yararlanmaktadır. Meydanlarında ve teraslarında öğrenciler için sessiz ve arkadaş canlısı bir şehir keşfedebilirsiniz. Yaklaşık yarım milyon nüfusu ile İspanya'nın yedinci şehridir.

Etik Kurallar

Üniversiteyi mümkün olan en adil ve dürüst versiyona dönüştürmek için Universidad de Murcia Etik Kuralları 2016 yılında onaylandı ve parçası olan tüm grupların birlikte çalıştığı bir süreçten sonra hazırlandı.

Dayandığı dört temel değer olan Bağlılık, Diyalog, Saygı ve Sorumluluk, üniversite topluluğunun tüm eylem ve ilişkilerine rehberlik etmelidir. Bu nedenle, Universidad de Murcia tüm düzeylerinde Etik Kurallarını yaygınlaştırmak ve aynı zamanda tam anlayış ve uygulamalarını aramak önceliğimizdir.

Etkin uyumu, 4 Eylül 2018'de kurulan Etik Kurallar İzleme Komisyonu (CSCE) tarafından denetlenecektir. Bu, üniversite topluluğunun farklı alanlarından ve uzmanlardan oluşur:

 • Antonio José Carrasco Hernández. Kampüs Altyapı Koordinatörü
 • Carmen Sánchez Trigueros. Kadın Erkek Eşitliği Birimi Müdürü
 • Emilio Martínez Navarro. Etik Kuralların hazırlanmasından sorumlu
 • Francisco Esquembre Martínez. Araştırma ve Transfer Rektör Yardımcısı
 • José Antonio Cascales Saseta. müdür
 • José Ramón Salcedo Hernández. Bioright Law Master Direktörü: Hukuk, Etik ve Bilim
 • Juan José Vera Martínez. Üniversite Avukatı
 • Longinos Marín Rives. Sosyal Sorumluluk ve Şeffaflık Rektör Yardımcısı
 • Kel güvercin. Üniversite Topluluğuna Öğrenci ve Hizmetlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı
 • José Miguel Rojo Martínez. Universidad de Murcia Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı

CSCE, kuruluşundan bu yana Etik Kuralları'nın hem sanal hem de fiziksel dağıtımını organize etmiştir. Şu anda, Universidad de Murcia sadece fakülteler değil, aynı zamanda personel için tahsis edilen tüm binalarında, yerine geçen Etik Kuralların kopyalarını içeren bir veya iki dağıtıcı bulunmaktadır.

Buna ek olarak, Universidad de Murcia tüm yeni çalışanları artık İnsan Kaynakları Alanında Etik Kuralları almaktadır.

Etik Kuralların yayılması ile ilgili diğer eylemler, Profesör Emilio Martínez Navarro tarafından bazı Fakültelerin yeni öğrencilerine ders verilmesi veya Profesör Emilio Martínez Navarro tarafından sınıfların atanması olmuştur. Spor Bilimleri Fakültesi Saygı Odası gibi Etik Kurallar.

Konumlar

Murcia

Address
Edificio Rector Soler, 2ª planta.
Campus de Espinardo

30071 Murcia, Murcia Bölgesi, İspanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Yüksek Lisans
Bu okulun aynı zamanda sundukları: