Umeå Institute of Design - Umeå University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Umeå Üniversitesi, Umeå Enstitüsü

Umeå Tasarım Enstitüsü, sadece endüstriyel tasarım ve ilgili uzmanlık alanlarında yoğunlaşan beş akademik program sunmaktadır. Programlar Lisans ve Yüksek Lisans ve Doktora düzeylerine kadar değişmektedir. İstisnai teknik imkanlar ve kaynaklar tarafından desteklenen son derece rekabetçi, profesyonel ve uluslararası endüstriyel tasarım eğitim programları sunuyoruz.

Enstitü, Umeå Üniversitesi'nde Fen ve Teknoloji Fakültesi bünyesinde örgütlenmiştir.

Lisans Programı


Enstitü, 180 ECTS kredilik bir lisans derecesine yol açan üç yıllık bir Endüstriyel Tasarım Programı sunmaktadır.

Bu program İsveççe yayınlanmıştır ve öğrenim ücreti alınmamaktadır.

Yüksek Lisans Programları


Master seviyelerinde, 120 AKTS kredisinden oluşan yüksek lisans derecesine giden üç uluslararası odaklı ve uzman iki yıllık program vardır.

Üç disiplin şunlardır:

  • İleri Ürün Tasarımı
  • Etkileşim dizaynı
  • Ulaşım Tasarımı

Yüksek lisans programları İngilizce dilinde yürütülür ve uluslararası öğrencilere açıktır.

Uluslararası öğrenciler


Dünyanın her yerinden gelen öğrenciler şu anda yüksek lisans programlarımızda yaratıcı enerji ve kültürler arası zenginliğin eşsiz bir karışımını yaratıyor.

Şu anda, Norveç, Kanada, Danimarka, İngiltere, Hindistan, Türkiye, Japonya, Brezilya, Meksika, İsveç, Finlandiya, Kore, Çin, Almanya ve ABD dahil olmak üzere 29 ülkeden öğrencilerimiz var.

Yüksek lisans öğrencilerinin yarısından fazlası İsveç'ten başka ülkelerden geliyor. Öğrencilerimizin yaklaşık% 30'u kadın.

Endüstri ile İşbirliği


Dört programın her birinde, Enstitü, Saab, Volvo Trucks, Volvo Cars, Ericsson, Nokia, ABB, Electrolux ve Husqvarna gibi bir dizi şirket ve kuruluşla düzenli olarak işbirliği yapmaktadır ve bunların birçoğu da Enstitünün araştırma programlarıyla yakından ilgilidir.

Tek Ders Dersleri


Umeå Institute of Design aynı zamanda endüstriyel tasarım ve ilgili konularda bir dizi tek ders sunmaktadır ve bu dersler, üniversitenin diğer bölümlerinden öğrenciler için hazırdır.

Araştırma ve Doktora Çalışmaları


Enstitü, birkaç yıl boyunca, iki alanda organize edilen araştırma ve geliştirme çalışmaları yürütmüştür: Etkileşim Tasarım Laboratuvarı (IDL) ve Volvo Araştırma Programı (SET). 2001 sonbaharından bu yana endüstriyel tasarımda doktora çalışmaları da yapıyoruz.

Konumlar

Umea

Address
Umeå Institute of Design
Umeå University
Östra Strandgatan 30

SE-903 33 Umea, Västerbotten İlçesi, İsveç

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin