Linnaeus University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Linnaeus University , üniversitenin bulunduğu Småland bölgesinde dünyaca ünlü İsveçli bir bilim adamı olan Carl Linnaeus'un adını taşıyan modern ve uluslararası bir üniversitedir.
  • 2010 Yılını Kalmar Üniversitesi ile Växjö Üniversitesi arasında birleşerek kurdu.
  • Kalmar ve Växjö'de bulunan
  • 33.000 kayıtlı öğrenci
  • 2.000 kayıtlı uluslararası öğrenci
  • İsveç'teki en büyük 6. üniversite öğrencisi
  • 80'den fazla ülkede 780 ortak üniversite
  • Birinci derece seviyesinde 100 derece program, 8'i İngilizce öğretildi
  • İkinci derece seviyesinde 80 derece program, 35'i İngilizce öğretildi

Kalmar ve Växjö

Linnaeus University , İsveç'in güney-doğu kesimindeki iki şehirde bulunmaktadır - Kalmar ve Växjö. Her iki şehir de denizin ve doğanın daima yakın olduğu bir ilçe olan Småland bölgesinde bulunmaktadır.

Kalmar - Deniz kenarındaki öğrenci şehri

Kalmar kenti, Linnaeus University limandan yeni üniversite binaları inşa ederek yararlandığı ve üniversiteyi bir yerde topladığı bir şey olan deniz kıyısında bulunuyor. Liman Kalmar şehir merkezinde olduğundan, öğrenciler şehir merkezindeki günlük işlerine gidebilir ve şehri aktivitelerle doldurabilirler.

Kalmar, kabaca 65.000 nüfusa ve Orta Çağ'a dayanan uzun bir geçmişe sahiptir - eski Kalmar Kalesi'ne kampüsten sadece birkaç yüz metre uzaklıktayken fark edilmeyecek bir şey. Şehir “İsveç'in Yaz kasabası” olarak seçilmiştir, belki de birçok güneş günü sayesinde, kentin etrafını saran plajlar, etkinlikler ve konserler.

Växjö - Bir yaşam kampüsü

Växjö'deki kampüsteki her şey beş dakikalık yürüme mesafesindedir - öğrenci konaklama, sınıflar, kütüphane, restoranlar ve barlar, göller ve eğlence tesisleri. Kampüs yaşam ve enerji dolu ve tüm öğrenciler ve ilgi alanları için doğal bir buluşma yeridir. Växjö yaklaşık 90.000 nüfusa sahiptir ve uygulanan çevresel çözümlerden dolayı Avrupa'nın en yeşil şehri olarak ilan edilmiştir . Växjö ismi, fark edilmeyen, Sadece kampüs ile birçok göl, çevredeki ormanlarla yürüyüş ve koşu için mükemmel bir yer haline gelir.

125631_photo-1549057446-9f5c6ac91a04.jpgEliott Reyna / Unsplash

Öğrenci hayatı

Üniversite hayatının, öğrenci barında arkadaşlarla buluşmaktan etkinliklere ve kültürel etkinliklere katılmaktan çok şey var. Öğrenci birliği ve öğrenci dernekleri sizi evinizde hissettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Öğrenci olduğunuzda kaliteli boş zaman önemlidir. Öğrenci hayatınızda sevinç ve tatmin bulursanız, çalışmalarınız için ekstra enerji kazanırsınız. Yapacak bir şey bulmakta zorlanmayacaksınız. Öğrenciler eğlence dolu yarışmalar, partiler, konserler ve geziler düzenlemede harikadır.

Ayrıca öğrenci birliğine ya da diğer müfredat dışı etkinliklere katılma fırsatını bulursanız, daha sonraki yaşamlarında bir işe başvururken değerli olabilecek kanıtlar ve deneyimler kazanabilirsiniz.

Linnaeus University - Linnéstudenterna'daki öğrenci birliği, mümkün olan en iyi eğitimi almanızı sağlamak için çalışır, aynı zamanda çalışmalarınızın yanı sıra eğlenceli aktiviteler de sunmayı amaçlar. Üniversitede öğrenciler için çok çeşitli boş zaman aktiviteleri sunan çeşitli öğrenci organizasyonları ve kulüpleri bulunmaktadır.

ESN (Erasmus Öğrenci Ağı), yurtdışına gidecek uluslararası öğrenciler için etkinlikler düzenleyen bir bölüm ağıdır. Kalmar'da, bölüm ESN Kalmar ve Växjö'de VIS (Växjö Uluslararası Öğrenciler) olarak adlandırılmaktadır. Her iki bölüm de, tipik İsveç geleneklerini temsil eden barbekü, spor etkinlikleri ve tema geceleri gibi yerel etkinlikler ve İsveç içinde ve dışında geziler düzenlemektedir.

Dostum programı

Dostluk programı, uluslararası öğrencileri (çoğunlukla İsveçli) öğrencilerle eşleştirir. Dostlar uluslararası öğrencilere günlük sorular soruyorlar, onlara İsveç kültürünü ve yaşam tarzını ve Linnaeus University öğrenci olmanın nasıl bir şey olduğunu tanıtıyorlar.

Öğrenci dernekleri

Kalmar'daki Linnaeus University (yalnızca İsveççe) ve bir öğrenci olarak çeşitli etkinliklere katılabileceğiniz Växjö'de yaklaşık 70 öğrenci birliği vardır.

Belki sportif etkinlikleri, bir öğrenci orkestrasında müzik çalmayı, film oturumlarını, şarkı söylemeyi veya sizi öğrenci olarak etkileyen konular hakkında yazılı olarak çalışmayı mı tercih edersiniz? Öğrenci hayatında aktif olmak, yeni arkadaşlarla tanışmak, ilgi alanlarınızdan birinde kendinizi geliştirmek ve aynı şeyi yapmayı seven insanlarla birlikte bir ekip içinde çalışmak için bir fırsattır.

125632_pexels-photo-1438072.jpegBuro Millennial / Pexels

Konumlar

Vaxjö

Address
P G Vejdes väg
351 95 Vaxjö, Kronoberg İlçesi, İsveç

Kalmar

Address
Nygatan,18B
39182 Kalmar, Kalmar İlçesi, İsveç

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

MA
MSc