Stockholm University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Stockholm University Fen Fakültesi, İsveç'teki en büyük fen fakültesidir ve Şangay sıralamasında dünyanın en iyi yüz fen fakültesi arasındadır. Fakülte birkaç program ve kursta birinci sınıf eğitim sunmaktadır, yüksek lisans düzeyinde 30'dan fazla çalışma programı İngilizce olarak verilmektedir.

Neden İsveç'in en büyük bilim fakültesinde ders çalışıyorsunuz?

Bilimsel araştırma, maddenin en küçük bileşenlerinin incelenmesinden yıldızlararası fenomenlerin keşfine ve analizine kadar her şeyi içerir. Ama araştırmadan daha fazlası var.

Bilimdeki çalışmaları dil, ekonomi ve hatta iletişim alanındaki çalışmalarla birleştirmek, yeterliliklerinizi ve profilinizi işgücü piyasası için daha çekici hale getirebilir. Stockholm University , öğrencilere bu bilimi Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler derslerinde sunmaktadır. Bilim adamları ve matematikçiler, finansal analistler, araştırmacılar, yazarlar, danışmanlar, satış görevlileri ya da birçok farklı alanda proje yöneticilerinden en çeşitli iş pozisyonunda bulunurlar. Hem bilim hem de diğer alanlarda sunulan çok çeşitli kurslar ve sizin için en uygun yönü seçme fırsatı - daha sonra değişen parça değişikliği veya çalışmalarınızı yeni bir konu ile tamamlama - başarı şansınızı arttırın iş piyasasında.

Dünya çapında bilim adamları ve matematikçiler gelecekle birlikte çalışırlar. Daha güvenilir hava tahminleri yapmak, yeni ve daha iyi uyuşturucular geliştirmek, çevre korumalarını geliştirmek veya daha sağlıklı gıda ürünleri üretmek olabilir. Üniversite mezunlarının istihdam edilebilirliği ile ilgili uluslararası bir ankette, Stockholm University İsveç'te, ikincisi İskandinavya'da ve 62 dünya çapında en yüksek sırada yer aldı.

Fakülte lisans ve yüksek lisans düzeyinde hem İngilizce hem de İngilizce dersler sunmaktadır. İsveç'teki genel İngilizce yeterlilik düzeyi, İngilizce Yeterlik Endeksi'ne göre çok yüksektir. Endeks altı yıl önce başladığından bu yana ilk 5'de yer aldı ve üç kez bir numara olarak yer aldı. Genel İngilizce yeterlilik seviyesine ek olarak, Stockholm University uluslararası bir öğretim ve araştırma kadrosuna ve İngilizce kursları verme konusunda uzun bir deneyime sahiptir.

Kurslarımız fen fakültesinde yürütülen güncel araştırmalarla yakından ilgilidir ve öğretim elemanlarımızın çoğu aktif araştırmacılardır. Uluslararası yüksek lisans programlarımız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Stockholm'da öğrenci olarak hayat

Stockholm, İsveç’in başkenti ve kuzey Avrupa’nın en önde gelen akademik merkezlerinden biri. Şehir birkaç adadan oluşuyor ve su ile çevrili. Su o kadar temiz ki şehrin ortasında yüzebilirsiniz. Yaz aylarında güneş hiçbir zaman tam olarak batmaz ve insanlar açık ve ılıman iklimin tadını çıkarmak için açık barlarda, restoranlarda ve parklarda toplanır. Kışın, şehrin ortasında buz pateni yapmak sıklıkla mümkündür.

Stockholm, Karolinska Institutet, KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü, Stockholm Ekonomi Okulu ve Stockholm University gibi tanınmış kurumlar dahil olmak üzere, ünlü üniversitelerde ve üniversite kolejlerinde en yüksek uluslararası standardın yüksek eğitimini sunmaktadır.

Yıllar içinde, on ikiden fazla Nobel Ödülü sahibi, bu üniversiteler ve üniversite kolejlerinde, fizyoloji ve tıp, fizik, ekonomi ve kimya alanlarında aktif değildir.

Konumlar

Östermalm

Address
Universitetsvägen,10 A
106 91 Östermalm, Stockholm Bölgesi, İsveç

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: