Umeå University - Faculty of Science and Technology

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Umeå Üniversitesi 1965 yılında kurulmuş ve İsveç'in beşinci en eski üniversitesidir. Bugün, dünyanın dört bir yanından öğrenciler, öğretmenler ve araştırmacılar ile güçlü bir uluslararası ve çok kültürlü varlığımız var. Ulusun önde gelen kapsamlı üniversitelerinden biri olarak, coşku, yaratıcılık ve yeni fikirlerle hayatta kalıyoruz.

Sürekli artan bir küresel toplumun zorluklarını yerine getiren eğitim , araştırma ve topluluk katılımı için İskandinavya ve Avrupa'nın en iyi ortamlarından biri olma yolunda sürekli çaba sarf ediyoruz.

Kampüslerimiz

Umeå Üniversitesi Kampüsü Umeå ana kampüstür ve Amerikan Kampüsü modelinden sonra desenlenmiştir. Sonuç olarak, İngilizce öğretilen derslerin ve programların neredeyse tamamı Campus Umeå'da veya komşu Üniversite Hastanesi'nde gerçekleşir.

Kampus Umeå

Kuzey İsveç'in en büyük şehri Umeå'de aslında iki kampüs var. Kampus Umeå, Umeå Üniversitesi'nin ana kampüs ve odak merkezidir ve kursların ve programların büyük çoğunluğu birçok bina ve tesislerinde tutulmaktadır. 1.2 milyon ciltlik üniversite kütüphanesi ve Universum, kampüsün merkezi, barları, kafeleri, restoranları, kitapçıları, öğrenci çalışma odaları vb. Ile kampus Umeå'da bulunmaktadır.

Umeå Sanat Kampüsü

Şu anda geliştirilmekte olan Umeå Sanat Kampüsü (konstnärligt kampüsü), şehrin doğusunda, Umeå Nehri'nin doğal kıyılarında yer almaktadır ve Campus Umeå'ya kısa bir yürüme mesafesindedir. Umeå Tasarım Enstitüsü, Umeå Güzel Sanatlar Akademisi ve Umeå Mimarlık Okulu'na ev sahipliği yapmaktadır. HUMlab-X'e Umeå Üniversitesi'nin çağdaş sanat ve görsel kültür müzesi Bildmuseet ile birlikte bu Sanat kampüsünde yer verilmiştir.

Çevrimiçi eğitim

Kampüs eğitimine ek olarak, çeşitli uzaktan eğitim kurslarımıza ve programlarımıza kaydolan binlerce kişi öncelikle ev ortamlarında eğitim alma esnekliğine sahiptir.

Konumlar

Umea

Address
Campus Umeå
Petrus Laestadius väg

SE-901 87 Umea, Västerbotten İlçesi, İsveç

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin