ETH Zurich Institute of Science, Technology and Policy

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

122193_180531-poster_presentations-004.jpg

ETH Zürih

Özgürlük ve bireysel sorumluluk, girişimcilik ruhu ve açık fikirlilik: ETH Zürih, İsviçre'nin gerçek değerlerinin temelini oluşturmaktadır.

Bilim ve teknoloji üniversitemiz, günümüz İsviçre'nin kurucularının onu bir inovasyon ve bilgi merkezi olarak yarattıkları 1855 yılına dayanmaktadır.

ETH Zürih'te, öğrenciler bağımsız düşünme için ideal bir ortam keşfederler, araştırmacılar en yüksek performansa ilham veren bir iklimdir. Avrupa'nın kalbinde yer alan, ancak dünyanın her yerinden bağlantılar oluşturan ETH Zürih, bugünün ve yarının küresel sorunlarına etkili çözümler getirmektedir.

Vesika

Özgürlük ve bireysel sorumluluk, girişimcilik ruhu ve açık fikirlilik: ETH Zürih, İsviçre'nin gerçek değerlerinin temelini oluşturmaktadır. Bilim ve teknoloji üniversitemiz, günümüz İsviçre'nin kurucularının onu bir inovasyon ve bilgi merkezi olarak yarattıkları 1855 yılına dayanmaktadır. ETH Zürih'te, öğrenciler bağımsız düşünme için ideal bir ortam keşfederler, araştırmacılar en yüksek performansa ilham veren bir iklimdir. Avrupa'nın kalbinde yer alan, ancak dünyanın her yerinden bağlantılar oluşturan ETH Zürih, bugünün ve yarının küresel sorunlarına etkili çözümler getirmektedir.122192_190917-istp-siptalk6-IM5A4624-web-2400.jpg

Gerçekler

  • 120'den fazla ülkeden 4.000 doktora öğrencisi içeren 19.800 öğrenci
  • 500 profesör
  • 1996'dan bu yana 355 ayrılma
  • Albert Einstein ve Wolfgang Pauli dahil 21 Nobel Ödülü sahibi (1 Fields Madalyası kazanan, 2 Pritzker Ödülü sahibi)
  • Her yıl 90 patent başvurusu ve 200 buluş raporu
  • Federal Hükümetten 1,3 milyar CHF tutarında çekirdek fon içeren 1,8 milyar CHF
  • 9. sırada (2016)
  • QS sıralamasında 8. sırada (2016)
  • ARWU sıralamasında 19. (2016)

Ana odak alanları

İnsanlığın ana zorlukları ile başa çıkmak için, multidisipliner takımlarda disiplinli yaklaşımların kombinasyonu veya multidisipliner bir yaklaşım, genellikle gereklidir. Bu nedenle ETH Zürih, bölüm faaliyetlerine ek olarak birkaç ana odaklanma alanına odaklanmaktadır. Araştırma, toplumun ihtiyaçlarına odaklanmaktadır - yerel, ulusal veya küresel düzeyde olması - ve böylece politikaya, ekonomiye ve topluma değerli bir katkı sağlar.122195_181106-kolloquium-011.jpg

ETH Zürih'in ana odak alanları aşağıdaki gibidir:

tıp

Teknik ve bilimsel bir üniversite olarak ETH Zürih, temel araştırmalar, prognostik için teknolojilerin geliştirilmesi, tanılama ve tedavi, spin-off firmalarının kurulması, eğitim ve öğretim programları ve altyapısı.

Veri

ETH Zürih'teki araştırmacılar, çok büyük miktarda veriyi korumak ve değerlendirmek için veri bilimine ve makine öğrenmeye yeni yaklaşımlar geliştiriyorlar.

Sürdürülebilirlik

Gıda güvenliği, enerji temini ve iklim değişikliği, yaşam alanlarımızın sürdürülebilir tasarımı ve doğal kaynakların dikkatli bir şekilde ele alınması en büyük küresel zorluklar arasındadır. ETH Zürih bu konuları on yıllardır yoğun bir şekilde inceledi ve günümüzde enerji, beslenme ve çevre araştırmalarında lider.

Üretim teknolojileri

Bir şirketin ekonomik başarısı, yenilikçi ürünler geliştirme ve düşük maliyetli üretim sağlama yeteneğine bağlıdır. ETH Zürih'in araştırması, geleceğe yönelik üretim süreçlerinin ve üretim teknolojilerinin geliştirilmesine katkıda bulunuyor.

Eleştirel Düşünme Girişimi

ETH Zürih, ETH öğrencilerine eleştirel ve bağımsız düşünmeleri için eğitim vermek amacıyla 2012 yılında Eleştirel Düşünme Girişimi'ni (CTETH) başlattı. Bu inisiyatif, üniversitenin uzmanlık uzmanlığına ek olarak eleştirel düşünme ve iletişim ve liderlik becerileri sağlamalarına izin verir.

Zurich122197_180920-kolloquium-028.jpg

Konumlar

Zürih

Address
ETH Zurich
Institute of Science, Technology and Policy
Universitätstrasse 41
8092 Zürich
Switzerland

Zürih, Zürih, İsviçre

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin