The International University in Geneva

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

İsviçre'deki en iyi on işletme okulu arasında yer The International University in Geneva ( IUG ), iş eğitimi konusunda uzmanlaşmış akredite bir akademik kurumdur.

Üniversite İşletme, Uluslararası İlişkiler, Dijital Medya, Bilgisayar Bilimi ve Uluslararası Ticaret alanlarında lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

Müfredat, özellikle uluslararası iş uygulamalarına odaklanan teorik ve pratik öğretimin benzersiz bir kombinasyonunu içerir. Uluslararası değişim programı, öğrencilere dünya çapında ünlü üniversitelerde eğitim alma fırsatı sunar.

İsviçre'nin Cenevre kentinde, Avrupa'nın merkezinde ve uluslararası politika ve iş merkezlerinde yer alan kampüs, havaalanına yakındır ve şehir merkezine yaklaşık 5 km uzaklıktadır. IUG 60'tan fazla milliyeti temsil eden öğrencileri vardır, böylece gerçekten çok kültürlü bir ortam sağlar.

The International University in Geneva eğitimde ve profesyonel gelişimde mükemmelliğe kendini adamıştır.

Üniversitenin çok kültürlü öğrenci organı, fakülte ve dinamik ortamı, öğrencilerin küresel bir eğitim aldıkları bir çerçevenin oluşturulmasına katkıda bulunur.

Programlar, gerçek iş konularının kullanımı ve bölgedeki büyük çokuluslu şirketlere ziyaretler yoluyla teorik temeller ve pratik uygulamalar arasında sağlam bir denge oluşturmak üzere tasarlanmıştır.

Sınıflar, grup tartışmasına izin vermek ve daha bireysel ilgi sağlamak için küçüktür. The International University in Geneva öğrencilerin tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmayı taahhüt eder. Fakülteler, güçlü bir akademik geçmişe sahip, üst düzey düzeylerde endüstri ve iş alanlarında ilgili deneyime sahiptir.

The International University in Geneva eğitim yöntemleri yenilikçi ve yönetim, dijital ve uluslararası ilişkiler konularında uluslararası bir bakış açısı kazanmanın öneminin altını çiziyor.

Vaka analizi ve iş simülasyonları gibi deneyimsel öğrenme yöntemlerinin kullanılması, günümüzün rekabetçi ve hızla değişen dünyasında kritik olan analitik becerilerin geliştirilmesini sağlar.

The International University in Geneva aktif sınıf katılımını teşvik ederek ve stratejik yönetim konularında düzenli sunumlar yaparak kişilerarası becerilerin, liderliğin, iletişimin ve çok kültürlü ekiplerde çalışma yeteneğinin önemini vurgular. Bu ruhla, öğrencilerin proaktif bir tutum geliştirdikleri ve etkili iletişim becerilerine hakim oldukları bir durumu simüle etmek için takımlar halinde çalışmaları beklenir.

IUG akademik felsefesi, hem küçük hem de orta ölçekli şirketler ve büyük çokuluslu şirketler ile ilgili girişimci bir yönelim gelişimini vurgulamaktadır.

3189_rsz_rsz_3180_129.jpg

Vizyon Bildirisi

Sürdürülebilir Bir Topluma Hizmet Verme taahhüdünde Bulunan Uluslararası Profesyonelleri Geliştirmek.

Görev beyanı

The International University in Geneva , iş dünyasında ve uluslararası kariyerlerde öğrenci başarısı için kaliteli eğitim sağlayan, kar amacı gütmeyen bir Yükseköğretim Kurumudur.

Üniversite:

  • Eğitim - Küresel bir bakış açısıyla işletme, iletişim, uluslararası ilişkiler ve ticaret konularında eğitim verin.
  • Mükemmellik - Etkili öğrenme süreçleri, kişiselleştirilmiş öğrenci hizmetleri ve öğretim ve araştırmaya adamış bir fakülte aracılığıyla akademik ve pratik programların dengesini geliştirin.
  • Çevre - Çeşitliliği teşvik eden ve uluslararası toplumun değişen ihtiyaçlarına cevap veren dinamik bir öğrenme ortamı sunun.

3188_rsz_rsz_3181_oneflash-iug2013-5130.jpg

Uluslararası ağ

Cenevre'deki Uluslararası Üniversite, dünya çapında akredite akademik kurumlarla değişim programları geliştiren güçlü bir ağ kurmuştur. Program, IUG ağı içindeki üniversitelerden gelen öğrencilere şu olanaklar sunmaktadır:

  • Avrupa
  • Amerika Birleşik Devletleri
  • Orta ve Güney Amerika
  • Asya ve Orta Doğu
  • Afrika

IUG katılmak ve kurumlarında kredilendirmek.

Aynı zamanda IUG öğrencilerinin (yılda en fazla iki) başka bir üniversitede bir sömestr ya da bir yaz dönemine devam etmesine ve IUG kredilendirilmesine olanak tanır.

Bazı üniversitelerde öğrenciler IUG ile çift diploma alabilirler.

Küresel Şehir Cenevre

Cenevre, dünyanın gerçek anlamda “uluslararası” şehirlerinden oluşan bir gruba aittir ve bu da onu uluslararası yönetim, uluslararası ilişkiler ve dijital medya okumak için ideal bir yer haline getirmektedir.

Şehir Birleşmiş Milletler'e ve Dünya Ticaret Örgütü gibi uzman kuruluşlara ev sahipliği yapar ve genellikle barış ve diplomasinin başkenti olarak adlandırılır.

Mükemmel lojistik ağı ve Cenevre'nin merkezi konumu nedeniyle birçok çokuluslu kuruluş bölgede bulunmaktadır.

Avrupa'nın kalbinde, Londra, Paris, Brüksel ve Milano'dan hava yoluyla sadece bir saat uzaklıktadır.

Cenevre, özellikle özel sermaye varlıklarının yönetimi için dünyanın en büyük uluslararası finans merkezlerinden biri olarak bilinir.

Cenevre teknoloji dünyasına açılan bir penceredir. Dünya Ekonomik Forumu (WEF), Hewlett-Packard, Nestlé, Richemont, Procter and Gamble, Caterpillar ve Du Pont de Nemours gibi dünya liderlerine ev sahipliği yapar.

Uluslararası Telekomünikasyon Birliği ve Reuters'in Avrupa iletişim merkezi de genel merkezi olarak Cenevre'yi seçti. Cenevre dışında bulunan CERN, World Wide Web'in icat edildiği yerdir.

Çok sayıda tiyatro, müze ve uluslararası konferanslarıyla Cenevre'nin kültürel yaşamının kalitesi ve çeşitliliği, onu küresel bir eğitim almak için doğru yer yapar.

Şehir, moda, mücevher ve saat yapımında en ünlü isimler için bir vitrin ve diğerleri arasında Rolex ve Patek Philippe'e ev sahipliği yapıyor. Alplerin eteklerindeki Leman Gölü kıyısında ideal bir konumda yer alan Geneva, mükemmel açık hava spor aktiviteleri sunmaktadır.

Dünyanın dört bir yanından yaklaşık 150 milliyeti ile şehrin kozmopolit karakteri herkesin evinde hissetmesini sağlıyor.

Konumlar

Cenevre

International University in Geneva

Address
International University in Geneva
ICC 20, Rte de Pré-Bois

1215 Cenevre, Cenevre, İsviçre
Telefon
+41 22 710 71 10

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin