Resmi açıklamayı okuyun

Adolfo Ibáñez Üniversitesi İşletme Fakültesi 1953 yılında Valparaíso kentinde kuruldu ve 65 yıldan fazla bir süredir tecrübesiyle Şili ve Latin Amerika'daki en prestijli işletme okullarından biri haline geldi. bölgesel ve ayrıca küresel seviyeye atıfta bulunarak.

Dünyadaki en iyi işletme okullarının% 1'inin seçilen grubuna yerleştiren, üçlü bir uluslararası akreditasyon tacına sahip olan (AACSB, EQUIS ve AMBA) Şili'deki tek işletme okulu.

Uluslararası tanınırlığı, programlarının, diğerlerinin yanı sıra, América Economía, Innovation Management, Financial Times ve QS sıralaması gibi global sıralamada öne çıkan yerlere yerleştirilmesiyle de desteklenmektedir.

Şu anda, İşletme Okulu'nun Valparaíso (Şili), Santiago (Şili) şehirlerinde ofisleri ve Lima (Peru) ve Miami (ABD) 'deki operasyonları bulunuyor.

UAI İşletme Okulu, öğrencileri eleştirel düşünme ile eğitmeyi, olumlu etki yaratabilen ve organizasyonlarında değişimin aracısı olmayı, teorik bilgileri eğitimlerindeki pratik deneyimlerle bütünleştirmeyi amaçlayan Liberal Sanatlara dayalı bir eğitim modeli ile karakterize edilir ve güçlü bir etik bağlılık.

Stratejik temelleri arasında bilgi yaratma, sürdürülebilirlik, yenilikçilik, girişimcilik, akademik liderlik ve küreselleşme ön plana çıkıyor. Şu anda, İşletme Okulu'nun hem ön lisans hem de yüksek lisans programlarında 5.000'den fazla öğrencisi ve 40 ülkede çalışan 13.000'den fazla mezunlu ağı bulunmaktadır.

Arjantin, Brezilya, Çin, Kosta Rika, El Salvador, İspanya, Fransa, Meksika, Peru, Uruguay, ABD, Venezuela gibi ülkelerden% 30'u yabancı olan 92 tam zamanlı profesörden oluşan akademik bir yapıya sahiptir. . Öğretmenleri dünyanın önde gelen üniversitelerinde doktorasına sahiptir. Bunların arasında Harvard, MIT, Princeton, Cambridge, Oxford, Kaliforniya, Berkeley, UCLA, NYU, Chicago, Columbia, Maryland, Michigan, Boston, Georgia Tech, Teksas Austin bulunmaktadır , Carnegie Mellon, diğerleri arasında. QS sıralamasına göre fakültenin% 48'i ilk 100 üniversiteden geliyor.

“İşletme Okulumuz, ilham veren ve dönüştüren yenilikçi liderler geliştirmek için öğretim yetkinliklerimizden, iş dünyasındaki deneyimimizden ve araştırmalarımızdan edindiğimiz bilgilerden türetilen dünya standartlarında bir kurum olmaya kararlıdır. örgütleri ve toplumu bir bütün olarak Business School'da etik davranış, eleştirel düşünme ve etkili iletişim modeli olmak. ”

görünüm

Adolfo Ibáñez Üniversitesi İşletme Fakültesi şu konulara odaklanmaktadır:

 • Eğitim projesinin geliştirilmesi, stratejik ittifakların uluslararası düzeyde araştırma ve öğretim ile bütünleştirilmesinin sağlanması ve sürdürülmesi yoluyla küresel bir işletme okulu olun.
 • İş alanlarında üstün araştırmaları güçlendirmek, birinci sınıf bir fakülteyi çekmek ve çok disiplinli araştırmaları kolaylaştıran ve destekleyen bir araştırma ortamı yaratın.
 • Öğrencilerin maksimum potansiyellerine ulaşmalarını ve pazarda fark yaratmalarını sağlayan çalışma planlarının geliştirilmesine ve uygulanmasına katkıda bulunun.
 • Endüstriyi etkilemek ve etkilemek için okulun entelektüel katkısını yürütme eğitiminin yaygınlaştırılması ve yaygınlaştırma faaliyetleriyle yaymak
 • Okulun katılımı ve işletme liderleri ve politika yapıcılarla bağlantısını geliştirmek için sahip olduğu iletişim ağını geliştirmek ve yararlanmak.114551_25.jpg

Eğitim modeli

Adolfo Ibáñez Üniversitesi'nin eğitim modeli doğrultusunda, UAI İşletme Okulu, dünyanın en iyi üniversitelerinden ilham alan bir Liberal Sanatlar programı içermektedir. Bu model, öğrencileri yalnızca bir meslekte eğitmek için değil, daha sofistike, eleştirel ve çok disiplinli bir düşünce geliştirmek için insanlığın ve yaşamın en yaygın meseleleri üzerine düşünmeye teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Yukarıdakiler, öğrencilerin, felsefe, politika, edebiyat ve bilimin klasik metinlerini okuduğu, analiz ettiği ve tartıştığı, 100 yıllık Columbia Üniversitesi deneyiminden ilham alan 8 derslik bir ders olan Çekirdek Müfredata çevrilmiştir.

Özellikle, İşletme Okulu için, işletmenin tüm programları, farklı müfredatlar çerçevesinde, aşağıdaki becerilerin oluşmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır:

 • Liderlik.
 • Eleştirel düşünme
 • Etkili iletişim
 • Etik davranış

Ticari Mühendislik kariyerinin özel örneğinde, öğrenmesini, iş dünyasına daha erken götüren ve ötesine götüren, "Yaparak Öğrenme" yi teşvik eden akademik mükemmellik ve metodolojilere dönüştüren iki temel üzerine kuruludur. iş dünyasına avantajlı bir şekilde girmelerini sağlayan saf bilgi edinimi.

Bu nedenle, öğretim metodolojisi öğrenciye odaklanır ve bilgiyi ileten öğretmenin paradigmasını değiştirerek öğrencinin kendi öğrenmesinin yöneticisi olduğu öğrenciye odaklanır.

Bu nedenle eğitim modeli, gerçek iş dünyası ile etkileşime izin veren projelerin yapıldığı atölye çalışmalarının metodolojisini içerir. Ayrıca, genel eğitim iki derece seçeneğiyle birleştirilir: İşletme ve Ekonomi ve kariyerinin sonunda bir yüksek lisans programı.

Bu öğelerin entegrasyonu, giderek daha dinamik bir ortamda uyum sağlama ve başarılı olma becerisine sahip profesyonellerin yetiştirilmesine olanak tanır. Bu şekilde, Adolfo Ibáñez Üniversitesi'nin ticari mühendisleri "henüz var olmayan sorunları çözmek için eğitildi".114552_CAMPUSDESDEARRIBA.jpg

Program dili:
 • Ingilizce
 • Ispanyolca

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MSc

Escuela de Negócios, Universidad Adolfo Ibáñez

CEMS Uluslararası Yönetim Bilim Ustası (CEMS MIM), uluslararası bir kariyer için en iyi pasaport olarak kabul edilebilecek prestijli bir uluslarüstü işletme derecesidir. ... [+]

CEMS Uluslararası Yönetim Bilim Ustası (CEMS MIM), uluslararası bir kariyer için en iyi pasaport olarak kabul edilebilecek prestijli bir uluslarüstü işletme derecesidir.

Bu, uluslararası olarak onaylanmış bir programdır ve dünyadaki 31 işletme okulu, 73 kurumsal ortak ve öğrencilerin öğrenmelerine katkıda bulunan 6 sosyal ortaktan oluşan bir ağdan yararlanır. Bu çok seçkin program dünya çapında sadece birkaç seçmeli üniversite ve her ülke için sadece bir tane tarafından kullanılabilir. Şu anda Latin Amerika'daki sadece iki üniversite bu programı sunuyor:

# 17 şuraya; Finansal Zamanlar Yüksek Lisansı: Management 2017 Ekonomi Alanında Master # 9... [-]

Şili Peñalolén
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Escuela de Negócios, Universidad Adolfo Ibáñez

Finans Bilim Ustası, alanın profesyonellerinin, ilk yıllarında, kariyerlerini hızlandırmalarını, yeni mezunlarının başlangıç pozisyonlarını atlamalarını ve kısa sürede şi ... [+]

Finans Bilim Ustası, alanın profesyonellerinin, ilk yıllarında, kariyerlerini hızlandırmalarını, yeni mezunlarının başlangıç pozisyonlarını atlamalarını ve kısa sürede şirkette stratejik pozisyonları kazanmalarını sağlayacak bir uzmanlık ve iş konumlarına ulaşmalarını sağlar.

2009'dan bu yana Finansta Bilim Ustası, aynı zamanda ABD'de uluslararası standart haline gelen ABD'deki finansal analistler için sertifika vermekten sorumlu olan UAI ile CFA Enstitüsü arasındaki ortaklığın amiral gemisi programıdır. mesele.

hedefleriMali alanda uzmanlaşma yoluyla Ticari Mühendislerimize sağlam bir eğitim verin: sabit gelirli finansal enstrümanların, özkaynak finansal enstrümanlarının ve türev enstrümanların değerlemesi ve yönetimi ile ilgili finansal teoriler.Büyük şirketlerdeki finansal fonksiyonları yönetme ve denetleme becerisine sahip, finansal sektörle ilgili tüm alanlarda faaliyet gösteren üst düzey profesyonelleri yetiştirmek.Neden bu programı okuyorsun?... [-]
Şili Peñalolén
Mart 2020
Ispanyolca
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Escuela de Negócios, Universidad Adolfo Ibáñez

Bu program, yüksek akademik talepli bir ortamda pazarlama alanında güncellenmiş bir bilgi seviyesi sunmak için tasarlanmıştır. Bu pazarlama kararları vermek için kavramla ... [+]

Bu program, yüksek akademik talepli bir ortamda pazarlama alanında güncellenmiş bir bilgi seviyesi sunmak için tasarlanmıştır. Bu pazarlama kararları vermek için kavramlar, modeller, yöntemler ve tekniklerin öğretilmesi ile elde edilir.

Bu program, vaka yönteminin kullanımı, simülasyon oyunları ve uygulamalı çalışmaların gerçekleştirilmesi yoluyla güçlü bir pratik yönlendirme içermektedir.

Master'ın amacı, profesyonelce ticari alanda yönetici veya girişimci olarak performans göstermeleri için öğrencilerimizi eğitmektir.

kabulUAI dışındaki adaylar için başvuru şartlarıÜlkenizin yasaları ile tanınan bir Üniversite tarafından verilen Lisans Derecesi.Lisans mezunu olduktan sonra en fazla bir yıl iş deneyimi.Başvuru formunu doldurun2 tavsiye mektubu.Yazılı giriş sınavı.Kişisel görüşmeBaşvuru ücreti: ABD 100.UAI öğrencileri için başvuru şartlarıLisansta 3'ten fazla bekleyen konuya (9 kredi) sahip olmamalısınız. Bu konular şunları içeremez: Finans I, Pazarlama I, Pazarlama II ve İstatistik II.Spor ve İngilizce arasında birleştirilmiş 4'ten fazla beklemedeki kursu alamazlar. Örneğin, 3 spor ve 2 İngilizce sahibi olan bir öğrenci yüksek lisans derecesine giremez.İdari uygulamanın kaydedilmesini sağlayın.Kota sınırı yoktur.Genel BilgilerfiyatUygulama: 100 USDFiyat: 18.000 ABD Doları İçeriği: öğrenim toplamı ve programın tüm akademik materyali.... [-]
Şili Peñalolén
Mart 2020
Ispanyolca
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Escuela de Negócios, Universidad Adolfo Ibáñez

Yenilik ve Girişimcilik Bilim Ustası (MIE), öğrencilerin yeni girişimler yaratarak değer yaratmak için bilgi ve becerilerini geliştirdikleri ya da inovasyondan kurulu şir ... [+]

Yenilik ve Girişimcilik Bilim Ustası (MIE), öğrencilerin yeni girişimler yaratarak değer yaratmak için bilgi ve becerilerini geliştirdikleri ya da inovasyondan kurulu şirketlere katkıda bulundukları bir eğitim ve uzmanlık alanıdır.

Bu program, girişimci / yenilikçi bir projenin uygulanmasını sağlamak için ekip çalışmasına dayanmaktadır. Bu, üst düzey öğretmenler ve mentorlar tarafından öğretilen sağlam metodolojiler kullanılarak gerçekleştirilir. MIE 12 ay sürer ve üç aşamaya ayrılır: 1) keşif ve fikir üretme aşaması, 2) yeni işletmenin kavramsallaştırma aşaması ve son olarak 3) projelerin uygulama aşaması.

Bu sürecin yoğunluğu göz önüne alındığında, bu kariyerine başlayan öğrencilere yönelik tam zamanlı bir programdır. Tek şart, adayların bir dereceye sahip olmaları ve belki de dünyayı inovasyon ve girişimcilik yoluyla dönüştürmek isteyen en önemli şey.... [-]

Şili Peñalolén
Mart 2020
Ispanyolca
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Escuela de Negócios, Universidad Adolfo Ibáñez

İşletme Fakültesi tarafından Adolfo Ibáñez Üniversitesi Mühendislik ve Fen Fakültesi ile birlikte sunulan Yönetim Bilimi Yüksek Lisansı, bu konudaki öğrencilere konularda ... [+]

Bugün yöneticiler iş dünyasında artan bir karmaşıklıkla karşı karşıya. Yönetim alanındaki problemler farklı disiplinlerden unsurları içerir ve sağlam bilgiye ve kanıt arayışına dayalı teşhis ve eylem için bir kapasite gerektirir.

Bu artan karmaşıklık, işgücü piyasasında başarılı olmak için, strateji unsurlarını, organizasyon teorisini, davranış unsurlarını içeren modern yönetime dayanan daha eksiksiz ve titiz bir iş vizyonuna sahip olmanın giderek daha gerekli hale geldiği anlamına geliyor insan, pazarlama ve operasyonlar, farklı konulara girme ihtimaline ek olarak.

İşletme Fakültesi tarafından Adolfo Ibáñez Üniversitesi Mühendislik ve Fen Fakültesi ile birlikte sunulan Yönetim Bilimi Yüksek Lisansı, bu konudaki öğrencilere konulardaki bilgi ve becerileri kazandırmaya odaklanan bir programdır. Modern Yönetim ile en alakalı. Program, ekonomik, etik, insan ve stratejik gibi farklı kriterleri ele alarak problemler hakkında derin bir yansıma kapasitesi yaratmayı amaçlamaktadır.... [-]

Şili Peñalolén
Mart 2020
Ispanyolca
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Yönetici Kursları

Escuela de Negócios, Universidad Adolfo Ibáñez

İleri Finansman Yüksek Lisans (AMF) LATAM, Latin Amerika'daki şirketlerin üst düzey yöneticilerine, yöneticilerine ve sahiplerine, finansal dünyada ilgili deneyime sahip ... [+]

İleri Finansman Yüksek Lisans (AMF) LATAM, Latin Amerika'daki şirketlerin üst düzey yöneticilerine, yöneticilerine ve sahiplerine, finansal dünyada ilgili deneyime sahip olmalarına ve finansal gerçekliklerini anlamalarına olanak tanıyan benzersiz bir eğitim deneyimine katılmaya yöneliktir. Özellikle Latin Amerika bağlamında, üst yönetimden uygulamaları yönlendiren kuruluşlar. Katılımcıların titiz bir şekilde seçilmesi, program katılımcıları tarafından sürekli olarak eğitici deneyimlerine büyük bir katkı olarak tanınan ilginç ve zenginleştirici bir dinamiğin yaratıldığı seçkin, sınırlı bir sınıfla sonuçlanır. Her bir katılımcı, özellikle Latin Amerika'da geçerli sonuçlara ve uygulanabilir ekonomilere ulaşmak için öğretmenlerin katılımcıların yorumlarını yönlendirmesini ve sipariş vermesini sağlar.... [-]

Şili Peñalolén Amerika Birleşik Devletleri New York Birleşik Krallık Londra Ekvador Quito Kolombiya Bogota Panama Panama şehri  + 8 Daha fazla
Bilgi iste
Ispanyolca
Yarı zamanlı
8 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Bienvenidos a la UAI: Escuela de Negocios

Universidad Adolfo Ibáñez - Pensar con Libertad