Escuela de Negocios, Universidad Adolfo Ibáñez

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Adolfo Ibáñez Üniversitesi İşletme Fakültesi 1953 yılında Valparaíso kentinde kuruldu ve 65 yıldan fazla bir süredir tecrübesiyle Şili ve Latin Amerika'daki en prestijli işletme okullarından biri haline geldi. bölgesel ve ayrıca küresel seviyeye atıfta bulunarak.

Dünyadaki en iyi işletme okullarının% 1'inin seçilen grubuna yerleştiren, üçlü bir uluslararası akreditasyon tacına sahip olan (AACSB, EQUIS ve AMBA) Şili'deki tek işletme okulu.

Uluslararası tanınırlığı, programlarının, diğerlerinin yanı sıra, América Economía, Innovation Management, Financial Times ve QS sıralaması gibi global sıralamada öne çıkan yerlere yerleştirilmesiyle de desteklenmektedir.

Şu anda, İşletme Okulu'nun Valparaíso (Şili), Santiago (Şili) şehirlerinde ofisleri ve Lima (Peru) ve Miami (ABD) 'deki operasyonları bulunuyor.

UAI İşletme Okulu, öğrencileri eleştirel düşünme ile eğitmeyi, olumlu etki yaratabilen ve organizasyonlarında değişimin aracısı olmayı, teorik bilgileri eğitimlerindeki pratik deneyimlerle bütünleştirmeyi amaçlayan Liberal Sanatlara dayalı bir eğitim modeli ile karakterize edilir ve güçlü bir etik bağlılık.

Stratejik temelleri arasında bilgi yaratma, sürdürülebilirlik, yenilikçilik, girişimcilik, akademik liderlik ve küreselleşme ön plana çıkıyor. Şu anda, İşletme Okulu'nun hem ön lisans hem de yüksek lisans programlarında 5.000'den fazla öğrencisi ve 40 ülkede çalışan 13.000'den fazla mezunlu ağı bulunmaktadır.

Arjantin, Brezilya, Çin, Kosta Rika, El Salvador, İspanya, Fransa, Meksika, Peru, Uruguay, ABD, Venezuela gibi ülkelerden% 30'u yabancı olan 92 tam zamanlı profesörden oluşan akademik bir yapıya sahiptir. . Öğretmenleri dünyanın önde gelen üniversitelerinde doktorasına sahiptir. Bunların arasında Harvard, MIT, Princeton, Cambridge, Oxford, Kaliforniya, Berkeley, UCLA, NYU, Chicago, Columbia, Maryland, Michigan, Boston, Georgia Tech, Teksas Austin bulunmaktadır , Carnegie Mellon, diğerleri arasında. QS sıralamasına göre fakültenin% 48'i ilk 100 üniversiteden geliyor.

“İşletme Okulumuz, ilham veren ve dönüştüren yenilikçi liderler geliştirmek için öğretim yetkinliklerimizden, iş dünyasındaki deneyimimizden ve araştırmalarımızdan edindiğimiz bilgilerden türetilen dünya standartlarında bir kurum olmaya kararlıdır. örgütleri ve toplumu bir bütün olarak Business School'da etik davranış, eleştirel düşünme ve etkili iletişim modeli olmak. ”

görünüm

Adolfo Ibáñez Üniversitesi İşletme Fakültesi şu konulara odaklanmaktadır:

  • Eğitim projesinin geliştirilmesi, stratejik ittifakların uluslararası düzeyde araştırma ve öğretim ile bütünleştirilmesinin sağlanması ve sürdürülmesi yoluyla küresel bir işletme okulu olun.
  • İş alanlarında üstün araştırmaları güçlendirmek, birinci sınıf bir fakülteyi çekmek ve çok disiplinli araştırmaları kolaylaştıran ve destekleyen bir araştırma ortamı yaratın.
  • Öğrencilerin maksimum potansiyellerine ulaşmalarını ve pazarda fark yaratmalarını sağlayan çalışma planlarının geliştirilmesine ve uygulanmasına katkıda bulunun.
  • Endüstriyi etkilemek ve etkilemek için okulun entelektüel katkısını yürütme eğitiminin yaygınlaştırılması ve yaygınlaştırma faaliyetleriyle yaymak
  • Okulun katılımı ve işletme liderleri ve politika yapıcılarla bağlantısını geliştirmek için sahip olduğu iletişim ağını geliştirmek ve yararlanmak.114551_25.jpg

Eğitim modeli

Adolfo Ibáñez Üniversitesi'nin eğitim modeli doğrultusunda, UAI İşletme Okulu, dünyanın en iyi üniversitelerinden ilham alan bir Liberal Sanatlar programı içermektedir. Bu model, öğrencileri yalnızca bir meslekte eğitmek için değil, daha sofistike, eleştirel ve çok disiplinli bir düşünce geliştirmek için insanlığın ve yaşamın en yaygın meseleleri üzerine düşünmeye teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Yukarıdakiler, öğrencilerin, felsefe, politika, edebiyat ve bilimin klasik metinlerini okuduğu, analiz ettiği ve tartıştığı, 100 yıllık Columbia Üniversitesi deneyiminden ilham alan 8 derslik bir ders olan Çekirdek Müfredata çevrilmiştir.

Özellikle, İşletme Okulu için, işletmenin tüm programları, farklı müfredatlar çerçevesinde, aşağıdaki becerilerin oluşmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır:

  • Liderlik.
  • Eleştirel düşünme
  • Etkili iletişim
  • Etik davranış

Ticari Mühendislik kariyerinin özel örneğinde, öğrenmesini, iş dünyasına daha erken götüren ve ötesine götüren, "Yaparak Öğrenme" yi teşvik eden akademik mükemmellik ve metodolojilere dönüştüren iki temel üzerine kuruludur. iş dünyasına avantajlı bir şekilde girmelerini sağlayan saf bilgi edinimi.

Bu nedenle, öğretim metodolojisi öğrenciye odaklanır ve bilgiyi ileten öğretmenin paradigmasını değiştirerek öğrencinin kendi öğrenmesinin yöneticisi olduğu öğrenciye odaklanır.

Bu nedenle eğitim modeli, gerçek iş dünyası ile etkileşime izin veren projelerin yapıldığı atölye çalışmalarının metodolojisini içerir. Ayrıca, genel eğitim iki derece seçeneğiyle birleştirilir: İşletme ve Ekonomi ve kariyerinin sonunda bir yüksek lisans programı.

Bu öğelerin entegrasyonu, giderek daha dinamik bir ortamda uyum sağlama ve başarılı olma becerisine sahip profesyonellerin yetiştirilmesine olanak tanır. Bu şekilde, Adolfo Ibáñez Üniversitesi'nin ticari mühendisleri "henüz var olmayan sorunları çözmek için eğitildi".114552_CAMPUSDESDEARRIBA.jpg

Konumlar

Santiago

Address
Diagonal las Torres 2700
Santiago, Santiago Büyükşehir Bölgesi, Şili

Viña del Mar

Address
Av. Padre Hurtado 750
Viña del Mar, Valparaiso Bölgesi, Şili

Las Condes

Address
Av. Presidente Errázuriz 3485
Las Condes, Santiago Büyükşehir Bölgesi, Şili

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Akreditasyonlar