Akron University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Öğrencilerin Kariyerlerini Hazırlama ve Bağlantı Kurma '

İşletme Fakültesi (CBA), 1953 yılında Akron Üniversitesi'nde profesyonel bir kolej olarak kurulmuştur. Bugün, iş dünyası profesyonelleri ve liderleri geliştirmek için ulusal olarak sıralanmış ve küresel olarak tanınan bir kurum olarak ayrıldık.

Yatırım Alan Uzmanları

Aktif iş ağımız bizi gerçekten farklı kılıyor. CBA öğrencileri anında üst düzey yönetici görevlerinde 25.000 mezun - 400+ iş ağına katılır. 270'den fazla profesyonel, müfredat kararları ve stratejik yönlendirme konusunda uzmanlık ve rehberlik sağlamak için düzenli olarak toplanan Danışma Kurullarında hizmet yoluyla özellikle CBA ile bağlantılıdır. Danışma kurulu üyeleri, pazarla ilgili lisans bölümlerimizi ve öğrencilerin kariyerlerini ilerleten etkili lisansüstü programlarımızı geliştirmemize yardımcı oldu. Danışma Kurulu üyeleri ayrıca kuruluşlarının iş stajlarını ve kooperatiflerini, projelerini ve yarışmalarını her yıl FMA öğrencilerine getirir.

Mesleki Gelişim Öğrencileri

Güçlü, kariyer odaklı mesleki gelişim ve yüzlerce stajdan sınıf içi gerçek dünya projelerine kadar uygulamalı öğrenme fırsatları, CBA'yı diğer kurumlardan ayırır. EDGE Mesleki Gelişim Atama programımız, her dönem öğrenimi sınıfın ötesine taşıyan ve öğrencileri kariyer hazırlığı yoluna yerleştiren düzinelerce müfredat dışı fırsat sunmaktadır. Bunlar sayesinde öğrenciler Danışma Kurullarımızda aktif olan profesyonellerle iletişim kurabilirler. Bu çabalar öğrencilerin mezun olduklarına kadar Kariyer Hazır ve Bağlantılı olmalarını sağlar. 2019'dan başlayarak, profesyonel geliştirme personelimiz, CBA'nın tüm mesleki gelişim kaynaklarını tek bir merkezi yerde bir araya getirecek yeni 5.2 Milyon $ 'lık Profesyonel Gelişim Merkezi'nde kalacak.

FMA'da Öğretim Elemanı — Öğretim Asistanları Değil

Öğrencilerimize Kariyer Hazır ve Bağlantılı mezun olma misyonumuz yüksek nitelikli ve tutkulu eğitmenlerimiz tarafından desteklenmektedir. CBA profesörlerimiz kaliteli araştırma yaparken, öğrencilere tam zamanlı, çoğu zaman en modern tesislerde ve öğrenme laboratuvarlarında talimat verir. Onlar sık sık alan profesyonelleri ile etkileşim ve her dönem onlarca şirket ile ortak öğrenme pratikleri sağlayan, sınıfları toplantı odalarına bağlayan gerçek dünya projeleri aramak için.

İşletme Fakültesi misyonu

İşletme Fakültesi (CBA), 1953 yılında Akron Üniversitesi (UA) profesyonel bir koleji olarak kurulurken, işletme dersleri ilk kez 1916'da UA'da, neredeyse 100 yıl önce sunuldu!

Tarihsel olarak, odak noktamız kaliteli öğrencileri ve fakültesi çekmek için güçlü programlara ve deneyimlere sahip olmaktı. Bugün, misyonumuzu gerçekleştirirken bu odaklanma devam ediyor:

Öğrencilerimizi yetkin ve sorumlu iş profesyonelleri ve liderler olmaya hazırlamak. Bu misyon, iş dünyasının sayısız Danışma Kurulları, sınıf projeleri ve stajlar aracılığıyla ve aynı zamanda çeşitli öğrenme fırsatları aracılığıyla iş dünyası ile yaptığımız kapsamlı ortaklıklara yansıyan uygulamalı, küresel bir disiplin olduğu inancı tarafından yönlendirilmektedir.

135167_pexels-photo-3184465.jpeg

İkili Akreditasyon ile Ulusal Sıralamalı İşletme Okuluna Katılın

Sıralama kuruluşları programlarımızı ve İşletme Fakültesi (CBA) genel deneyim kalitesini düzenli olarak tanır.

Sıralama - Lisansüstü Programlar

CBA'nın lisansüstü programları, Princeton Review'in 2005'ten beri her yıl En İyi İşletme Okulları listesine dahil edilmiştir. Okullar, yüksek kaliteli akademik programlar ve kampüs deneyimlerini derecelendiren ve bildiren öğrencilerin olumlu görüşleri temelinde tanınır.

Bloomberg Businessweek, yarı zamanlı MBA programını ülkenin en iyileri arasında sıraladı. Bu sıralamalar öğrenci memnuniyeti, akademik kalite ve işe yerleştirme gibi mezuniyet sonrası sonuçlar ölçütlerine dayanmaktadır.

US News ve World Report, CBA MBA programını ABD'deki en iyi yarı zamanlı MBA programları arasında sıraladı. Sıralamalar ortalama bir akran değerlendirme puanının yanı sıra dört öğrenciyle ilgili faktöre - ortalama GMAT puanı, ortalama lisans not ortalaması , programa giren öğrencilerin yıllara dayanan iş tecrübesi ve programa yarı zamanlı kayıtlı öğrencilerin yüzdesi.

CEO Magazine, MBA programımızı Seviye 1 programı olarak sıraladı. Program kalitesi ve öğrenci başarısına göre.

Sıralama - Lisans Programları

Businessweek, lisans işletme okulumuzu altı yıl üst üste ABD'nin en iyilerinden biri olarak derecelendirdi. Businessweek, sıralamaları programların akademik kalitesi, öğrenciler için mezuniyet sonrası sonuçlar, işveren memnuniyeti ve dokuz öğrenci memnuniyeti ölçüsü temeline dayanır.

US News ve World Report, CBA'yı ülkedeki en iyi lisans işletme programlarından biri olarak derecelendirdi. Bu sıralama yalnızca akran değerlendirmesine dayanmaktadır. US News anketleri, AACSB International tarafından akredite edilen her lisans işletme programında dekanlar ve kıdemli öğretim üyeleri tarafından tanıdıkları tüm programların kalitesini derecelendirmelerini ister.

AACSB'den İkili Akreditasyon

1966'dan bu yana, CBA, yönetim eğitiminde mükemmelliğin damgası olan ve dünya çapındaki işletme okulları için en yüksek başarıyı temsil eden AACSB International tarafından akredite edilmiştir. Dünyadaki işletme okullarının yüzde 6'sından azı - 13.000'den 716'sı - bu tanınırlığı elde etti. Ayrıca, CBA muhasebe programları için özel uzmanlık akreditasyonuna sahip olan sadece 181 işletme okulundan biridir.

Okullar, fakülte yeterliliği, kaynakların stratejik yönetimi, fakülte ve öğrencilerin etkileşimleri ile ilgili 21 standarda ve ayrıca lisans programlarında sürekli öğrenme ve öğrenme hedeflerine ulaşma taahhüdüne göre akredite edilmiştir.

Akreditasyon, FMA'nın kalite ve sürekli iyileştirme taahhüdünü doğrulamaktadır. Aday öğrencilerimize, mezunlarımıza, akademiye ve topluluğumuza kolej:

 • Yetkili ve sorumlu iş profesyonelleri ve liderleri hazırlama misyonumuza ulaşmak için kaynaklarını yönetir.
 • Fakülte araştırma ve bursu ile işletme ve yönetim bilgilerini geliştirir.
 • Yüksek kaliteli öğretim ve güncel müfredat sağlar.
 • Öğrencilerimiz ve öğretim üyeleri arasında anlamlı etkileşimler geliştirir.
 • Konumuzda belirli öğrenme hedeflerine ulaşmış mezunlar üretir.

Uluslararası Öğrenciler ve Başvuru Sahipleri

Akron Üniversitesi İşletme Fakültesi (CBA) Lisansüstü Programları, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri kaydetme konusunda zengin bir geleneğe sahiptir. Her yıl 30'dan fazla ülkeyi temsil eden öğrencilerimiz var ve son 15 yılda 50'den fazla Fulbright öğrencisi var. Öğretim üyelerimiz ayrıca endüstri deneyimi de dahil olmak üzere çeşitli geçmişlere sahiptir ve birçok ülkeden gelmektedir. Farklı nüfusun sunduğu anlayışlara değer veriyoruz.

Uluslararası öğrenciler, bir CBA Yüksek Lisans programına kabul edilmek ve başarılı bir şekilde yapmak için belirli adımlara sahiptir. Bu sayfayı, Amerika Birleşik Devletleri dışından gelen öğrenciler için önemli adımlara ve diğer faydalı bilgilere bağlantılar sağlamak amacıyla oluşturduk. Akron'da bize katılmayı planlamaya başlayabilmeniz için, uygulamanızın sorunsuz bir şekilde işlenmesini sağlamak için bu sayfada bağlantı verilen sayfaları okumanız çok önemli olacaktır!

Akron Üniversitesi Enstitü kampüsteki tüm lisansüstü programlara başvuruları kabul eder ve kabul eder. Özellikle uluslararası öğrenciler için bilgiler, vize evrakları (I-20) ve zorunlu sağlık sigortası kapsamı da dahil olmak üzere web sitesinin bir bölümünde toplanmaktadır.

Akron'a Gelmeden Önce

Uluslararası öğrenciler, ev sahibi ailelerin varışta Global Ties-Akron ile iletişime geçerek kendilerine yardımcı olmasını ayarlayabilir. Vize statüsü, Akron'a varış ve yanınızda getirmeniz gereken diğer bilgiler Uluslararası Öğrenciler ve Akademisyenler Merkezi'nden edinilebilir.

Çoğu Akron Üniversitesi ofisi Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır, bu nedenle hafta sonu bölgeye gelen öğrencilerin Akron'a gelmeden önce bir otel veya ev sahibi aile için düzenlemeler yapmaları gerekecektir. Ulaşım Cleveland Hopkins Uluslararası Havaalanı veya Akron Canton Havaalanı'ndan yapılabilir.

İlk iş gününde (Pazartesi-Cuma), yeni öğrenciler için tüm vize, sigorta ve çeşitli gereklilikleri yerine getirmek için Uluslararası Öğrenciler ve Akademisyenler Merkezini ziyaret etmelisiniz. Bundan sonra ofisimizi ziyaret etmelisiniz.

Ülkenizden ayrılmadan önce bir danışmanlık randevusu almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Akron'da Yaşam

Birçok öğrenci ve mezun, Akron'daki uygun fiyatlı konut ve kuzeydoğu Ohio'da bulunan çok çeşitli kültürel ve eğlence mekanlarını yorumladı. Kampüs servisleri ve şehir içi otobüs sistemi, bölge içerisinde ulaşım imkanı sunarak öğrencilerin otomobil kullanmadan gezebilmelerini sağlıyor.

Akron'da Konut

Kampüs Dışı Konutlar

Kampüs yakınında öğrenci konutları sağlayan birçok apartman kompleksi ve kiralık ev bulunmaktadır. İşletme Fakültesi'ne yakın bir sayı vardır. Şahsen lisansüstü derslerimizin çoğu akşamları verildiğinden, birçok öğrenci FMA'ya yakın dairelerin tercih edilebilir olduğunu düşünmektedir. CBA adresine mesafeleri 259 S. Broadway, Akron, OH 44308 adresinden kontrol edebilirsiniz.

Kampüs İçi Konut

Kampüsteki konaklamaların çoğu lisans öğrencileri içindir. Birkaç yurtta lisansüstü öğrenci kabul edilmektedir.

Kuzeydoğu Ohio'da Ulaşım

Akron Roo Express Shuttle Üniversitesi, kampüste ve yakındaki toplulukta, geçerli bir üniversite kimliği olan Zip Kartı olan UA öğrencileri, öğretim üyeleri ve personeli için hizmet vermektedir. Konuklar ayrıca ZipCard'ı olan bir kişi eşliğinde servis yapabilir.

Akron Metro Otobüs sistemi, Summit County çevresinde herhangi bir düzenli Metro güzergahında Zip Kartını hızlıca kaydırarak öğrencilere ücretsiz ulaşım sağlayan MetroZip sunmaktadır. Bu, öğrenciler, öğretim üyeleri ve personel tarafından kullanılabilir. SCAT hizmetleri bu programın dışındadır.

Ayrıca Cleveland'a metroyla sadece 4 $ karşılığında gidebilirsiniz. Normal ücret 5 $, Zip Card'ınızla 1 $ indirim. Cleveland'a giden Northcoast Express Service, Akron bölgesinden kaynaklanan iki rota sunuyor, servis sadece hafta içi ve sabah erken ve öğleden sonraları çalışıyor.

Metro bazı tatillerde çalışmaz.

Amerika Birleşik Devletleri Etrafında Seyahat

Amerika Birleşik Devletleri'nde daha uzak bir seyahat için Greyhound Otobüs servisi Akron'dan, Amtrak demiryolu servisi Cleveland veya Alliance'tan sağlanabilir. Akron'da çeşitli araç kiralama acenteleri de bulunmaktadır. Akron Canton Havaalanı ve Cleveland Hopkins Uluslararası Havaalanı, çeşitli havayolu şirketlerine erişim sağlamaktadır.

Değişen Mevsimler - Ne Giyilir ve Nasıl Hazırlanır

Akron Üniversitesi, Ağustos (yaz) ve Aralık (kış) ile başlayan, Ocak (kış) ile başlayan ve Mayıs (ilkbahar) ile başlayan ve Mayıs (ilkbahar) ile başlayan ve Ağustos ile biten üç yarıyıl eğitimine sahiptir. (yaz). Bu, okumak için Akron'a taşınırsanız, her dönem iki mevsim yaşayacağınız ve her mevsimi kapsayan bir gardırobunuz olması gerektiği anlamına gelir. Çoğu öğrenci, bir sunum yapmadıkça sınıfa katılmak için iş kıyafetleri giyer, bu durumda profesyonel kıyafetler giyerler. Akron ve kuzeydoğu Ohio'da tadını çıkaracağınız birçok etkinlik, etkinlik ve mekan var.

135168_pexels-photo-3184302.jpeg

Burslar, İş, Mali Yardım Fırsatları ve Maliyet

Akademik mükemmelliği desteklemek için, hem Akron Üniversitesi hem de İşletme Fakültesi, öğrencilere eğitim çalışmalarında yardımcı olmak için çok çeşitli burslar ve başka fırsatlar sunmaktadır. Bu burslar şirketler, vakıflar, meslek kuruluşları, fakülte, mezunlar ve diğer kişiler tarafından verilmektedir.

Federal İş Etüdü Programı

Federal Kolej Çalışma-Çalışma fonu Lisansüstü Öğrencileri için kullanılabilir. Bir FAFSA formu açmalı ve daha fazla bilgi için Akron Üniversitesi Öğrenci Mali Yardım Ofisi'ne başvurmalı veya uygunluk bilgilerine bakmalısınız.

İşletme Fakültesi Bursları

İşletme Fakültesi her yıl hem mevcut CBA öğrencilerine hem de yeni gelen öğrencilere 100'den fazla yüksek lisans ve lisans bursu vermektedir.

Üniversite Bursları

Akron Üniversitesi, özellikle CBA bölümleri için burslar sunmaktadır.

Dış Burs Olanakları

Üniversite, çeşitli dış kuruluşlar tarafından sağlanan üniversite dışından burslar sunmaktadır.

Öğrenci İstihdamı

Öğrenciler kampüste veya kampüs dışında istihdam olanakları bulabilirler. Uluslararası öğrenciler, bir staj programına katılmadıkça kampüs içi istihdamla sınırlıdır.

Stajlar

Yüksek lisans öğrencileri, Kredili / Kredisiz ders olarak transkriptlere yansıyan staj fırsatları ile sınırlıdır. Lisansüstü öğrenciler için sınırlı kooperatif seçenekleri mevcuttur.

UA ARMY ROTC Bursu

Akron Üniversitesi'ndeki Army ROTC aracılığıyla nitelikli İşletme Fakültesi lisansüstü öğrencilerine burs olanakları sunulmaktadır. Bu burs sayesinde okul ve yaşam masraflarının yanı sıra birinci sınıf liderlik eğitimi alabilirsiniz. Ordu ROTC'ye katılım şunları sağlar:

 • Öğrenim ve harçları, kitapları ve bazı yaşam giderlerini karşılayacak burs parası
 • Liderlik Eğitimi
 • Eşsiz deneyimsel eğitim deneyimleri
 • Askeri ve sivil yaşamda kariyer Pathway

Akron Üniversitesi'nde Ordu ROTC hakkında daha fazla bilgi verme fırsatını memnuniyetle karşılıyoruz. Bir burs danışmanıyla konuşmak için lisansüstü okuluyla irtibata geçin.

Kabul süreci

Lisansüstü Kabul Kriterleri: COVID-19 Yanıtı

COVID-19 salgını çevresindeki koşulları ve olayları göz önünde bulundurarak, İşletme Fakültesi 2020-21 akademik yılı için UA'ya lisansüstü kabul için bütünsel bir yaklaşım uygulayacaktır. Bu ortamda, bireysel koşulları ve yaşamları etkileyen dış faktörleri göz ardı etmek imkansızdır. Birçoğu işlerini ve kariyerlerini geçişte buluyor ve İşletme Fakültesi, yılın sonlarında UA'daki lisansüstü okula gitmeye karar veren herhangi bir öğrenciye mümkün olduğunca esneklik sağlamak istiyor. Sonuç olarak, herhangi bir başvuru sahibi standart kabul testi gerekliliğinden feragat etmek için dilekçe verebilir. Adaylar bu puanları dahil etmeyi seçebilir, ancak testler gerekmeyecektir.

22 Mayıs tarihinden itibaren geçerli olmak üzere CBA, 2020 Sonbahar Başvuruları için Başvuru Ücretinden Feragat Etmektedir.

Kabul Sürecinin Tamamlanması

Kabul materyalleri gönderen bir öğrenci olarak, gereken her şeyi ve zamanında göndermeniz çok önemlidir. Aşağıdaki malzeme kontrol listesi gereksinimleri listeler. Lisansüstü Kabul Komitesi, tüm İşletme Fakültesi (CBA) lisansüstü programları için alınan tüm başvuru materyallerini gözden geçirir.

Akron Üniversitesi, tüm lisansüstü programlara kabul edilir. Zorunlu bir çevrimiçi başvuru süreci sağlarlar. Öğrenciler, online başvuru sistemi aracılığıyla gerekli formları gönderebilirler. Çevrimiçi sisteme sunulmadan önce sunulmayan öğeler Business Office Lisansüstü Programlarına gönderilebilir. Bir başvuru yapıldığında ve transkriptler sağlandığında, Enstitü başvuru bilgilerinizi incelenmek üzere CBA Lisansüstü Programlar Ofisine (İşletme Fakültesi, Oda 412, Akron, OH 44325-4805) iletecektir.

Son teslim tarihleri - Yurtiçi ve Yurtdışı

Yurtiçi Öğrenciler

 • Güz Dönemi Başlangıcı - 1 Ağustos
 • Bahar Dönemi Başlangıcı - 1 Aralık
 • Yaz Dönemi Başlangıcı - 1 Mayıs
 • Cumartesi MBA - Güz Başlangıç - sadece 1 Ağustos

Uluslararası öğrenciler

Enstitü, eğitiminize başlamayı planladığınız dönemin başlamasından altı ay önce başvurmanızı önerir. FMA aşağıdaki tarihlerden daha geç olmamasını tavsiye eder:

 • Güz - 15 Haziran
 • Bahar - 15 Ekim
 • Yaz - 15 Mart

Çevrimiçi ve Posta ile Gönderilen Uygulama Malzemeleri

Başvurmak için, çevrimiçi başvuru bölümünü doldurmanız ve belirli malzemeleri posta yoluyla veya son başvuru tarihine kadar gradcba@uakron.edu adresine e-posta yoluyla göndermeniz gerekir.

Başvurmak için aşağıdaki adımların tümünü uygulayın.

1. Adım: Aşağıdakileri içeren çevrimiçi başvuruyu tamamlayın:

 • Başvuru Formu
 • Başvuru ücreti 2020 Güz başvuruları için feragat edildi
 • Yerli öğrenciler için 45 $ 2020 Güz başvuruları için feragat edildi
 • Uluslararası öğrenciler için 70 $ 2020 Güz başvuruları için feragat edildi
 • 2020 $ başvuru ücreti 2020 Güz başvuruları için feragat edildi

2. Adım: Aşağıdakileri postala veya e-postayla gradcba@uakron.edu

 • En az 2 Tavsiye Mektubu (bu bağlantıyı önerilerinizle paylaşın)
 • Mevcut Özgeçmişiniz
 • Hikayenizi özetleyen Amaç Bildirimi. Dereceye devam etmek için neyi motive ettiğini ve hangi özelliklerin başarınıza yol açacağını açıklayın. Saturday MBA Disdisipliner konsantrasyonuna başvuruyorsanız, lütfen ilk paragrafta Saturday MBA'e olan ilginizi belirtin.
 • Resmi transkriptler. Bütün transkriptler Enstitüye sunulmalıdır. Öğrenciler kabul amacıyla gradcba@uakron.edu'ya gayri resmi kopyalar gönderebilirler, ancak resmi bir transkript Leigh Hall binasında bulunan Enstitüye sunulmalı veya gönderilmelidir.
 • Standart test puanları. Resmi olmayan kopyalar kabul işlemleri için gradcba@uakron.edu adresine gönderilebilir.
 • GMAT (sonuçlarınızın bir kopyasını gönderin). Sınava girerken veya daha sonra resmi kopyanın Akron Üniversitesi'ne gönderilmesini talep edin. Lisansüstü Kabul Komitesi (GAC) başvuru sahiplerinin asgari GMAT puanı 500 olmasını tercih etmektedir. Puanları bu seviyenin biraz altında olan adaylar için Kabul Komitesi'ne geçici kabul talebinde bulunmak için bir dilekçe sunmak mümkündür.
 • Diğer standart testler. GRE, MCAT, PCAT, LSAT veya CAT alan öğrenciler, bu puanlara dayalı olarak kabul için değerlendirme talep edebilirler. CAT sağlayan öğrencilerin% 90 veya daha yüksek puan almaları beklenir. Bir öğrenci henüz bir sınava girmediyse, GMAT tercih edilir. Ortak İşletme / Hukuk öğrencileri, Hukuk Fakültesinin tüm evrakları CBA ve Enstitüye iletmesini isteyebilir. Daha fazla bilgi için Ortak Derece Başvuru sürecine bakınız.

Bir Amerikan üniversitesinden Yüksek Lisans, Doktora veya Juris Doctor sahibi olan öğrenciler ileri dereceye göre kabul talep edebilirler. Bir öğrencinin genel başvurusu gözden geçirilecek ve GAC, kabul için GMAT talebinde bulunma hakkını saklı tutar.

Adaylar, GAC'yi akredite bir üniversiteden lisans derecesini tamamladıktan sonra, üç yıllık mesleki sorumluluklara ulaşmışlarsa, GMAT, GRE veya diğer standart testlerden feragat için dilekçe verebilirler. Başvuru üzerine online Test Feragat Dilekçe Formumuzu gönderebilirsiniz. Feragat etme kararı GAC'nin gözden geçirilmesi sırasında gözden geçirilecektir.

Üç yıldan az iş tecrübesi olan öğrenciler COVID-19 Yanıtımız temelinde bir feragat talebinde bulunabilirler. Başvuru sahipleri, çevrimiçi Test Feragat Dilekçe Formumuzdaki "ek bilgiler" altında COVID-19 İstisnasından bahsetmelidir.

İşletme Fakültesi genellikle standart bir sınav puanı olmayan bir başvuru kabul etmez. İşletme dışı bir lisans dereceniz varsa ve henüz standart bir sınava girmediyseniz, hazırlanırken dokuz (9) kredi saatine kadar Gateway veya Foundation kursuna gitmenizi sağlayan lisans dışı bir öğrenci olarak kaydolabilirsiniz. standart testiniz. Ancak, derece arayan öğrencilerin derslere kayıt için öncelikli olduğunu lütfen unutmayın. Bu derece olmayan seçenek yerli öğrencilerle sınırlıdır.

Dil gereksinimleri

Duolingo English Test, yüz yüze TOEFL yerine geçici olarak izin verilir.

2 Mart 2020 — Koronavirüs (COVID-19) salgından etkilenen bölgelerdeki test merkezlerinin kapatılması göz önüne alındığında, Akron Üniversitesi, İngilizce yeterliliğini göstermek için Duolingo İngilizce Testinin (DET) kullanımını onaylamıştır. DET, 31 Mart 2020 tarihine kadar yüz yüze TOEFL ve IELTS yerine kabul edilecektir. Başvuru sahiplerinin lisansüstü kabul için yeterlilik koşulumuzu yerine getirmeleri için 115 veya daha yüksek bir DET puanı almaları gerekecektir.

Durumu yakından izlemeye devam edeceğiz ve garanti edildiği gibi daha fazla dikkat edeceğiz. Teşekkür ederim.

Uluslararası Öğrenciler ve hatta bazı daimi sakinlerin İngilizce yeterlilik belgesi göstermeleri beklenmektedir. Bu, Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi (TOEFL), Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi (IELTS) hakkında kabul edilebilir puanlar sağlayarak veya Akron Üniversitesi İngilizce Dil Enstitüsü'nde (ELI) mevcut testlerle yapılabilir. TOEFL sınavında 79 puan veya IELTS sınavında 6.5 puan almak istemeyenler, UA-ELI'de İngilizce eğitimi almak için şartlı kabul için başvurabilirler.

 • TOEFL minimum puanları 79 İnternet Tabanlı Sınav veya 550 Kağıt Tabanlı Sınav
 • IELTS'deki IELTS minimum puanı 6,5

137761__SRA8472-16x10.jpg.jpg

Konumlar

Akron

Address
259 S. Broadway St.
Akron, OH

44325 Akron, Ohio, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Akreditasyonlar

AACSB Accredited