Arizona State University - Thunderbird School of Management

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

70 yıldan uzun bir süredir Thunderbird, kurumları, toplulukları ve dünya için gerçek, sürdürülebilir bir değer yaratmak için gerekli olan küresel zihniyet, iş becerileri ve sosyal sorumluluğa sahip liderler geliştirmektedir.

Öğrencileri küresel lider olmaya hazırlamış ve küresel vatandaşlar yetiştirmeye adayan Thunderbird, resmi bir Profesyonel Yemin Yeminini kabul eden ilk yüksek lisans işletme okulu olmuştur. Thunderbird, bugünün küresel ekonomisinde başarılı olmak için ihtiyaç duydukları liderlik becerilerini kazanmak isteyen dünya çapında lisansüstü öğrenciler, çalışan profesyoneller ve şirketler tarafından aranır.

Thunderbird, tam zamanlı öğrenciler, çalışan profesyoneller, uzaktan öğrenenler ve şirketler için çok çeşitli küresel yönetim yüksek lisans dereceleri ve sertifika programları sunmaktadır. Bu programlar, derecenizi daha da geliştirmek ve pazarlanabilirliğinizi artırmak için farklı bir global iş odaklama alanında uzmanlaşmanıza yardımcı olan Tam Zamanlı, Çevrimiçi ve Yönetici Eğitimi seçeneklerini içerir.

Misyon

Dünya çapında sürdürülebilir refah yaratan küresel liderleri eğitiyoruz.

Vizyon

Sağlamak için kurduğumuz küresel liderlik yeteneğine duyulan korkunç ihtiyaç nedeniyle dünya ekonomisindeki olumlu etkimizi çarpıcı biçimde artıracağız.114233_pexels-photo-1153213.jpegrawpixel.com / Pexels

Genel bilgi

Thunderbird tarafından yönetilen çevrimiçi topluluklar, kullanıcılara Thunderbird ile ilgili haberleri ve etkinlikleri bildirmenin yanı sıra tartışmaları ve topluluk duygusunu bildirmeyi amaçlar.

Bu toplulukların yöneticileri, yayınlanan tüm içeriği kaldırma hakkını saklı tutar:

  • Küfür içerir.
  • Bir ürün veya hizmeti satar veya tanıtır.
  • Özgürdür.
  • Uygunsuz olarak kabul edilir.
  • Yasadışı faaliyetleri kodlar veya teşvik eder.
  • Ticari marka veya telif hakkı yasalarını ihlal ediyor
  • Spam olarak kabul edilebilir veya sayfanın birincil içeriği ile alakasız olabilir.
  • Ücretsiz çevrimiçi çeviri yazılımı kullanılarak İngilizce'ye çevrilemez.
  • Facebook'un Haklar ve Sorumluluklar Bildirimi'ni ihlal ediyor.

Thunderbird sosyal sitelerinde meydana gelen öğrenci davranış kurallarının ihlali Öğrenci Hakları ve Sorumlulukları Ofisine havale ile sonuçlanabilir. Thunderbird hayran sayfasına katıldığınız ve topluluğumuzun bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz.

Thunderbird Tarihi

Thunderbird, on yıllardır en üst düzey uluslararası yönetim okullarından biri olmuştur. 70 yıldan fazla deneyime sahip Thunderbird, dünyanın en büyük zorluklarını çözebilecek liderler üretmeye devam ediyor. Dünya yeniliklere devam ettikçe ve 4. Endüstri Devrimi'nin teknolojisi değiştiğimiz ve çalışma şeklimiz değiştikçe, Thunderbird dünyanın dört bir yanında sürdürülebilir iş dünyası, ekonomiler, kültürler ve ortamlar oluşturmak için donanımlı çevik, etik, küresel liderler geliştiriyor. 21'inci yüzyıl.

8 Nisan 1946'da Thunderbird Küresel Yönetim Okulu (aslen Amerikan Dış Ticaret Enstitüsü [AIFT] olarak bilinir), dünyanın dört bir yanından gelen pilotların eğitim için geldiği Glendale, Ariz. II. Dünya Savaşı hava üssü, Thunderbird Field'da kiralandı. savaş döneminde. General Barton Kyle Yount, yalnızca uluslararası ticaret ve küresel ilişkilere odaklanmış bir okul geliştirme amacı ile havaalanını edindi. General Yount, Thunderbird’ün ilk başkanı seçildi ve bugünkü okul için bir vizyon belirledi - orijinal öğretim üyesi Dr. William Lytle Schurz tarafından yazılan cümle üzerine inşa edilmiş, “Ticaretin sık sık yaptığı sınırlar askerlere ihtiyaç duyuyor” . “Dünya çapında sürdürülebilir refah yaratan küresel liderleri eğitmek” doğdu.

AIFT olarak Thunderbird, kültürlerarası iletişim, bölgesel iş çalışmaları ve uygulamalı, küresel iş nüanslarında gerçek dünya eğitimi üzerine müfredata yoğunlaşarak, yalnızca uluslararası yönetime odaklanan ilk yüksek eğitim kurumu oldu. Thunderbird, günümüzde aynı şekilde küresel yönetim eğitimini vermeye devam ediyor ve uluslararası ticaretin her alanında kapsamlı uygulayıcı ve danışman deneyimine sahip dünyaca ünlü fakülte ile birlikte.

Ülkenin En Yenilikçi Kamu Üniversitesine Katılma

Thunderbird, 2014 yılında Thunderbird’ün on yıllardır sürmekte olan küresel iş liderleri mirasını ASU’nun geniş kaynaklarıyla birleştiren ve 2018’de ASU’nun canlı Downtown Phoenix kampüsüne taşındı. Bu hareket, dünyanın 1 numaralı yüksek lisans master'ını yönetimde, ülkenin 1 numaralı inovasyon okulunun şemsiyesi altına aldı.

Derece Dönüşümleri

ASU ile birleşmenin bir parçası olarak Thunderbird, MBA programını 2019 için Wall Street Journal / Times Higher Education tarafından 1. sırada yer alan yenilikçi bir Global Yönetim Yüksek Lisansına (MGM) dönüştürdü. Öğrenciler şimdi 15 konsantrasyon fırsatından ve avantajlarından birini seçiyor Thunderbird'ün küresel liderleri kültürler arası yönetim, diller arası iletişim ve sınır ötesi müzakere ve ASU'nun biyo-tasarımdan gazeteciliğe, bilim dalından bilim dallarına kadar disiplindeki zengin inovasyon tarihi gibi becerilerinde eğitme konusundaki zengin tarihinin birleşmesinden

Derecesi portföyümüz aynı zamanda prestijli Global Liderlik Executive Master'ı içerir.

Yönetici Eğitiminde Yol Gösterici

Thunderbird Executive Education, kariyer geliştirme fırsatları arayan bireyler için açık programlar ve benzersiz zorlukları için kişiselleştirilmiş geliştirme çözümleri arayan global organizasyonlar için özel programlar aracılığıyla dünya çapında global girişim ve liderlik başarısı sağlar. Dünyanın en iyi yönetici eğitim programları arasında yer alan Thunderbird'ün ürün teklifleri, güçlü çevrimiçi yönetici sertifika programları, uluslararası konsorsiyumlar programları, yönetici koçluğu ve daha fazlasını içeren yıllar içinde genişledi. Birleşmenin bir parçası olarak, ASU girişimi genelinde verilen tüm yönetici eğitim programları, portföyü ve global erişimini genişleterek Thunderbird altında konsolide edilecektir.

Küresel Ayak İzimizi Genişletmek

Farklı ve kapsayıcı küresel öğrenci topluluğu nedeniyle okul genellikle “mini Birleşmiş Milletler” olarak adlandırılmıştır. Thunderbird ayrıca dünya genelinde yaklaşık 150 ülkede 43.000'den fazla kişiden oluşan geniş ve meşgul mezunlar ağıyla dünya çapında tanınmaktadır. Thunderbird'de 70 ülkede düzenli olarak karşılaşan 170'den fazla mezun bölümü var.

Thunderbird'ün küresel ayak izi yıllar geçtikçe genişledi, şu anda Cenevre, İsviçre, Moskova, Rusya, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri, Tokyo, Japonya ve Seul, Kore'de faaliyet gösteriyor. Okulun 2025 yılına kadar yirmi küresel merkeze açılması planlanmaktadır.

Konumlar

Anka kuşu

Address
400 E. Van Buren Street, Suite 900
85004 Anka kuşu, Arizona, Amerika Birleşik Devletleri

Akreditasyonlar

AACSB Accredited