Boston University Graduate School of Arts & Sciences

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

BU'nun koronavirüs kriziyle nasıl başa çıktığı hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz

Başarı potansiyelinizi en üst düzeye çıkarın. BÜ Fen Bilimleri Enstitüsü'nden yüksek lisans derecesi alın.

Hoşgeldiniz! Arts & Sciences, dünya çapında bir araştırma üniversitesinin kalbi olan Boston Üniversitesi'nin en büyük akademik bölümüdür. Fen Edebiyat Enstitüsü'ndeki fakültemiz, disiplinlerinde dünyanın en saygın profesörleri, araştırmacıları ve profesyonelleri arasındadır. Mezunlarımız inovasyon ve araştırmaya öncülük ediyor ve alanlarında bir etki yaratıyor . Kampüsümüz tarih, kültür ve çeşitlilik açısından canlı, bağlantı ve kariyer potansiyeli olan bir şehir olan Boston.

Kabul Nitelikler

Akredite bir kolej veya üniversiteden veya eşdeğer bir uluslararası eğitimden lisans derecesi almış olanlar başvurabilir.

  • Lisans programınız beşeri bilimlerde, sosyal bilimlerde ve doğa bilimlerinde tanıtım çalışmalarını içermelidir; Belirtilen derslerin kredisiz olarak tamamlanması, herhangi bir eksikliğin giderilmesi için gerekli olabilir.
  • Lisans derecesine sahipseniz yüksek lisans derecesine başvurabilirsiniz (üç yıllık bir dereceye sahipseniz, ilgili bir konuda bir yıllık yüksek lisans derecesine veya lisansüstü diplomaya devam etmeniz gerekebilir).
  • Programlar BU onaylı bir birleşik derecenin parçası olmadıkça, birden fazla lisansüstü programa aynı anda kayıt olamazsınız.
  • Aynı derece programına kabul edilmek için iki kez reddedilmişseniz, başvuruda bulunmak istediğiniz bölümdeki lisansüstü çalışmaların direktöründen başvuru için bir onay mektubu sunmalısınız.

Konumlar

Boston

Address
Commonwealth Avenue,705
02215 Boston, Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin