California State University, East Bay

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hızlı Genel Bakış

Cal State East Bay, 60 yıldan fazla bir süredir Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük kamu yüksek öğrenim sistemi olan California State University sisteminin bir parçası olarak San Francisco Bay Area'ya hizmet etti. CSUEB ödüllü programlar, uzman eğitimi, küçük sınıflar ve oldukça kişiselleştirilmiş bir öğrenme ortamı ile tanınır. Üniversite, öğrencilerimizin Silikon Vadisi ve Kuzey Kaliforniya'daki mesleki gelişim ve kariyer olanaklarından yararlandığı, güzel ve kültürel açıdan farklı San Francisco Körfez Bölgesi'nde yer almaktadır.

CSUEB, ABD’nin en çeşitli üniversiteleri arasında ulusal olarak tanınmaktadır; toplam 60’ın üzerinde% 8’i temsil eden 60’tan fazla uluslararası öğrencisi bulunmaktadır.

Kampüs içi konutlar tamamen mobilyalı geniş dairelerde güvenli, rahat ve konforludur. San Francisco Körfezi'ne bakan Hayward Tepeleri'ndeki parka benzeyen kampüsümüz, bir aile topluluğunun rahatlığını ve güvenliğini sağlayan bir yerleşim bölgesindedir.

Öğrenciler 120'den fazla akademik, atletik, onur, dini, dinlence ve eğlence kulübü ve organizasyonundan birini seçebilir ve NCAA Division II sporlarına, öğrenci hükümetine ve toplum hizmetine katılabilirler.

110395_110248_StudentsalongRAWwalkway_UCom.jpg

Kolejler

  • İşletme ve Ekonomi Fakültesi
  • Eğitim Fakültesi ve Müttefik Çalışmaları
  • Edebiyat, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi
  • Bilim Üniversitesi

Derece programları

Lisans, Bilim Lisans, Güzel Sanatlar Lisans, Lisans Çevrimiçi Lisans Tamamlama Programları, Küçük, Master of Arts, Yüksek Lisans, Yüksek Lisans Online Lisans Programları, İşletme Yüksek Lisans (MBA), Kamu Yönetimi Yüksek Lisans, Sosyal Master Çalışma, Sertifika Programları, Tek Konulu Madde Hazırlama ve Sertifika Programları, Eğitimde Doktora

49 lisans, 51 küçük, 34 yüksek lisans, 24 sertifika ve sertifika, 1 doktora derecesi

En Popüler Lisans Bölümleri

İşletme, Bilgisayar Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Endüstri Mühendisliği, Kinesiyoloji, Ceza Adaleti, Biyoloji, Biyoloji, Sosyoloji, Ön Hemşirelik, İnsani Gelişme.

En Popüler Bakalorya Sonrası Programları

İşletme, İşletme Analitiği, Bilgisayar Bilimleri, Yapım Yönetimi, Mühendislik Yönetimi, Sağlık Kurumları Yönetimi, Sosyal Hizmet, İstatistik, Kamu Yönetimi, Konuşma-Dil Patolojisi, Danışmanlık ve Rehberlik, Eğitimsel Liderlik.

Derece Olmayan Programlar

Kampüs içi Amerikan Dili Programı, üniversite eğitimine hazırlık olarak yoğun İngilizce dil eğitimi sunar. Çok çeşitli sertifika ve ağ geçidi programları - lisans öğrencileri için şartlı kabuller, MBA öncesi program ve Uluslararası İşletme diploması dahil - profesyonel ve akademik gelişim için mükemmel fırsatlar sunar. Misafir Öğrenci Programı sayesinde, Uluslararası Öğrenciler bir yaz, bir sömestr veya bir yıl boyunca California'da yurtdışında öğrenmeyi seçebilirler.

110393_110249_IMG_2699-21.jpg

Değerli Fakülte

Cal State East Bay, fakültesinin mükemmellikten dolayı ulusal bir beğeni topladı ve profesörlerimiz sınıfta ve ötesinde sizin başarınıza adadı. Canlı San Francisco Körfez Bölgesi'nin ortasındaki konumumuz, yalnızca kendi alanlarında uzman olan değil, aynı zamanda iş dünyası, teknoloji, kamu hizmeti alanları da dahil olmak üzere disiplinlerinde dünyaca tanınan kararlı öğretim üyelerini çekmemizi sağlar. sanat ve eğitim. Bu, size sizi akademik bir ders ve bir ömür boyu kişisel başarı ve kariyer başarısı için hazırlayacak gerçek dünyadan bir müfredat sunmamızı sağlar.

Uluslararası Öğrenciler İçin Pratik Eğitim Fırsatları

California State University, East Bay , hedefimiz öğrencileri gelecekteki kariyerlere hazırlamak. Kaliforniya State Bay'ın San Francisco Körfezi'ne bakan tepelerdeki konumu harika bir manzaradan daha fazlasını sunuyor; Ayrıca, öğrencilerimizi San Francisco ve Silikon Vadisi'ne sadece 30-40 dakikalık bir sürüş mesafesinde kariyer gelişimi için ideal bir yere yerleştiriyor; Körfez Bölgesi. CSUEB, Business Analytics, Bilgisayar Bilimleri, Endüstri Mühendisliği, Mühendislik Yönetimi, Multimedya / Etkileşim Tasarımı ve İstatistikler de dahil olmak üzere 24 onaylı STEM alanında hem lisans hem de yüksek lisans programları sunar. Bu programların mezunları 2 yıllık STEM OPT uzantısı için başvuru için uygun olabilir.

110391_110250_Studentlife_CBE_lawn2_copy.jpg

Üniversite Tarihi

Cal State East Bay, son 60 yılda uzun bir yol kat etti - beş başkanlık etti, beş farklı isimle gitti ve bölgenin işgücüne giren binlerce mezun üretti.

Üniversite aslen 1957'de Kaliforniya Eyalet Meclisi tarafından resmi olarak kurulurken Alameda İlçesi Devlet Koleji olarak seçildi. Mevcut Hayward Kampüsü için çığır açan törenler Şubat 1961'de yapıldı ve üniversite 1963 Güz'ünde kalıcı konumuna taşındı. Ruh, kampüste, idealist aylarda Başkan John F. Kennedy'nin Kasım 1963'te Kennedy'nin New Frontier programlarıyla özdeşleşmesiyle öldürülmeden önce suikast düzenledi. Bu nedenle, öğrenci topluluğu kendilerini öncü olarak seçti ve ilk öncü maskotu NASA'nın öncü uzay programından bir astronot oldu.

1960'ların kampüs açılımları, 1970'lerin başında Kütüphane ve İdare binaları, 1971'de Üniversite Tiyatrosu ve Robinson Hall ve 1973'te Öğrenci Sağlığı Merkezi de dahil olmak üzere birçok yeni bina açarak meyve verdi. kampüsteki öğrenci konutları, 1987'de kapılarını açtılar. 400 öğrenciyi ağırlayan Pioneer Heights, üniversitenin "banliyö okulu" olarak ününe meydan okuyacak ve kampüste yeni bir öğrenci yaşamı çekirdeği sağlayacaktır.

Üniversite 1992'de Contra Costa County'ye ulaşarak Concord'da bir uydu kampüsü açarak genişledi ve daha sonra yeni bölgesel konumlandırmasını yansıtmak için adını 2005 yılında California State University, East Bay değiştirdi. Üniversitenin, Hayward kampüsü, Concord kampüsü ve Oakland Merkezi olarak adlandırılan üç kampüsü, üniversitenin bölgesel etkisini pekiştirdi.

2000'lerin ortasında, Valley İşletme ve Teknoloji Binası ile Rekreasyon ve Sağlıklı Yaşam Merkezi'nin inşası ile Hayward kampüsünde yeni inşaatlar açıldı. Sismik güvenlik açığı nedeniyle, on yıllardır üniversitenin imza binası olan Warren Hall 17 Ağustos 2013'te yıkılmış ve ardından yeni Öğrenci Yönetimi ve Öğrenci tarafından değiştirilmiştir.

Üniversite büyümeye devam ettikçe, özellikle çeşitliliği için bilinir. 2015-2017 yılları arasında Yüksek Öğrenim'in Chronicle'sı Almanac, Cal State East Bay öğrenci grubunu anakara Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en çeşitli olarak belirledi.

* Üniversitenin tarihi ile ilgili bilgiler kütüphanenin 60. Yıldönümü sergisinden sağlandı.

Görev beyanı

Cal State East Bay, öğrencilerini eğitimlerini anlamlı yaşama sürdürebilmeleri ve topluma sosyal olarak katkıda bulunabilmeleri için akademik açıdan zengin, kültürel olarak ilgili öğrenme deneyimlerine sahip olan çeşitli öğrenci gruplarını memnuniyetle karşılamakta ve desteklemektedir. Üniversite, eğitim programları ve etkinlikleriyle, eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya ve Doğu Körfezi, devlet, millet ve küresel toplulukların canlılığına katkıda bulunmaya çalışmaktadır.

110392_110247__MG_6552.jpg

Konumlar

Hayward

Address
Carlos Bee Boulevard,25800
94542 Hayward, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin