Humboldt State University (HSU) a California State University Campus

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Humboldt Eyalet öğrencileri, onları isimleriyle tanıyan profesörler tarafından verilen küçük dersleri alarak olağanüstü bir üniversite deneyiminin tadını çıkarırlar. Dünyanın en güzel yerlerinden birinde - eski sekoya ormanlarının, dağların ve plajların yakınında yaşar ve öğrenirler. San Francisco'nun 275 mil kuzeyinde, Batı'nın en iyi üniversite şehirlerinden biri olarak kabul edilen Arcata kasabasındayız.

Kuruluş: 1913

Mezunlar: 80.000

Toplam Kayıt: 6,983

Lisanssız: 6.442

Bölümler: 46

Küçükler: 72

Öğrenci-Fakülte Oranı: 20: 1

Humboldt Eyaleti bir kamu kurumu ve 23 kampüslü California Eyalet Üniversitesi sisteminin bir parçasıdır. Yıllık sadece 7,863 $ 'lık tam zamanlı lisans öğrenimiyle, ülkedeki en iyi yüksek öğrenim değerlerinden biriyiz.

Yaklaşık 7.000 öğrencimiz ve 534 öğretim üyemiz var. Üç Kolejde 51 ana dal ve 12 yüksek lisans programı ile çok çeşitli akademik seçenekler sunuyoruz. Öğretim üyeleri, alanlarında en iyi öğretmenler ve araştırmacılar arasındadır. Doğal kaynaklar ve bilimlerdeki programlar ulusal olarak bilinirken, görsel sanatlar ve sahne sanatları da popüler çalışma alanlarıdır. Müfredat boyunca öğrenciler, sosyal ve çevresel sorumluluğa uzun süredir devam eden bir bağlılık bulurlar.

1913 yılında bir öğretmen koleji olarak kurulduk. Geçen yüzyılda, yalnızca öğretmen eğitimine odaklanmış bir kurumdan kapsamlı araştırma olanaklarına sahip akredite bir üniversiteye dönüştük. Yıllar boyunca pek çok isim değişikliği oldu: Humboldt Eyalet Normal Okulu, Humboldt Eyalet Öğretmen Koleji, Humboldt Eyalet Koleji, CSU Humboldt ve 1974'ten beri Humboldt Eyalet Üniversitesi olarak adlandırılıyoruz.

Konumlar

Arcata

Address
Harpst Street,1
95521 Arcata, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar