Clemson University College of Science

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

College of Science, bir dizi Fen Bilimleri ve Sanat Lisansının yanı sıra Yüksek Lisans ve Doktora derecesi sunmaktadır. fiziksel, matematik ve yaşam bilimleri dereceleri. Akademik programlarımız, öğrencilerin hem fiziksel hem de matematiksel evrenlerin iç işleyişi hakkındaki bilgilerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Bilim, etkileşen atom altı parçacıkların, reaksiyona giren moleküllerin, gelişen hücrelerin ve organizmaların, dönen galaksilerin ve hatta uzay ve zamanın davranışlarını açıklamayı amaçlamaktadır. Tüm bunlar, hem evrenimizi açıklamaya yardımcı olan hem de kendi başına güzel ve karmaşık bir matematiksel dünyayı ortaya çıkaran zarif matematiksel yapılarla kesişiyor.

Biyolojik Bilimler

Biyolojinin uygulamaları, kendi toplumlarındaki bireylerin sağlık ve refahını ve dengeli bir ekosistem olarak dünyanın devamını etkilemektedir. Clemson'ın biyolojik bilimler departmanı, yalnızca bilimsel topluluğa değil, aynı zamanda biyolojik bağlam veya sonuçları olan birçok etik, sosyal ve politik konuyla ilgili devam eden diyaloğa katkıda bulunan bilgili vatandaşlar üretmeyi amaçlamaktadır.

  • Biyolojik Bilimler: BA, BS, MS, Ph.D.
  • Çevresel Toksikoloji: MS, Ph.D.
  • Mikrobiyoloji: BS, MS, Ph.D.
  • Bilim Eğitimcileri için Çevrimiçi MS

Kimya

Kimya, modern yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır ve bilim ve teknolojinin neredeyse tüm alanlarındaki gelişmelerin temelini oluşturur. Clemson'ın kimya departmanının amacı, Güney Carolina, Güneydoğu Amerika Birleşik Devletleri ve ulusun eğitimsel, teknolojik ve ekonomik ihtiyaçlarına cevap veren seçkin bir departman olarak meslektaşları arasında ulusal olarak tanınmıştır ve tanınmaya devam etmektedir.

  • Kimya: BABS, MS, Ph.D.

Genetik ve Biyokimya

Clemson'daki Genetik ve Biyokimya Bölümü, hem büyük bir araştırma üniversitesinin avantajlarını hem de küçük bir özel kurumun kişisel ilgisini ve meslektaş ortamını sunar; kişisel gelişim ve gelecekteki başarı için bir reçete.

  • Biyokimya: BS
  • Genetik: BS, Ph.D.
  • Biyokimya ve Moleküler Biyoloji: Ph.D.

Matematiksel ve İstatistiksel Bilimler

Modern ekonomik gelişmeden çevresel kaygılara, ileri tıp teknolojisinden bilgisayarlı iletişim sistemlerine kadar matematik, dünyamızın neredeyse her yönüne dokunmaktadır. Clemson'da matematiğin gücünü, gerçekte olduğu heyecan verici ve dinamik bilim bağlamında deneyimleyebilirsiniz. Matematik bilimi, çalışma alanı sayılar, algoritmalar, fikirler ve modellerden biri olan model, biçim ve yapı arayışında olan bir bilimdir.

  • Matematik Bilimleri: BA, BS, MS, Ph.D.

Fizik ve Astronomi

Doğa bilimlerinin en temeli olan fizik, diğer bilim dallarının da üzerine kurulduğu çalışmanın temelini oluşturur. Clemson'da teorisyenler ve deneyciler, bu fiziksel yasalara dayanan yeni ve birleşik teorilere kanıt sağlayan fenomenleri araştırıyor, test ediyor ve keşfediyor. Fizik ve astronomi bölümümüz, astronomik, atmosferik, biyolojik, yoğunlaştırılmış madde ve temel fizik alanlarındaki deneysel, hesaplamalı ve teorik çalışmaları ile uluslararası alanda tanınmaktadır.

  • Fizik: BA, BS, MS, Ph.D.

Konumlar

Clemson

Address
Sikes Hall,105
29634 Clemson, Güney Carolina, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin