Columbia University Graduate School of Architecture, Planning and Preservation (GSAPP)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Amerika Birleşik Devletleri'nin en eski ve en seçkin yüksek lisans okullarından biri olan Fen Bilimleri Enstitüsü, beşeri bilimler, doğa bilimleri ve sosyal bilimler alanında lisansüstü öğrencilerin eğitimini yönetir ve Columbia Üniversitesi'nin tüm bölümleri için doktora derecesi verir.

Bazı GSAS yüksek lisans programları, geleneksel akademik disiplinlerde çalışmak için üst düzey bir giriş sunarken, diğerleri öğrencilerin disiplinler arası bir çalışma kursu yoluyla yeni araştırma alanlarını takip etmelerine veya mesleki becerileri geliştirmelerine veya geliştirmelerine izin verir.

GSAS doktora programlarında çalışma, birkaç yıl süren titiz bir kursla başlar ve tezin yazılmasıyla, önemli bir bağımsız araştırma parçasıyla (veya DMA öğrencileri durumunda, orijinal kompozisyonlarla) sonuçlanır. Doktora derecesi, geleneksel disiplinlerin yanı sıra disiplinler arası araştırma alanlarında da takip edilebilir.

New York'taki araştırma ve kültür kurumları ile ortaklıklar, Columbia'nın eğitim tekliflerini geliştirirken, şehir merkezli çok çeşitli endüstriler mesleki gelişim için sayısız fırsat sağlar.

Konumlar

New York

Address
Amsterdam Avenue,1172
10027 New York, New York, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin