Columbia University School of International and Public Affairs (SIPA)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Columbia Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Okulu, II.Dünya Savaşı'nın ardından 1946'da kuruldu. Uygulamalı eğitimi vurgulayan Okulun misyonu, hayati öneme sahip coğrafi bölgelerin anlaşılmasını teşvik etmek ve savaş sonrası dünyanın karmaşık ihtiyaçlarını karşılamak için diplomatlar, yetkililer ve diğer profesyonelleri hazırlamaktı.

Okul, Kolombiya'nın tarih, ekonomi, siyaset bilimi, dilbilim ve diğer alanlardaki ünlü kaynaklarından yararlanan dinamik bölgesel enstitülerden doğdu ve disiplinler arası bir vizyonu gününe göre cesur kabul edildi. 1950'ler ve 1960'lar boyunca, Okul kapsam ve derinlik olarak genişledi. SIA, o zamanki adıyla, alan çalışmaları, güvenlik ve uluslararası ilişkilerde eğitim ve araştırma programları için önde gelen bir merkez olarak ulusal ve uluslararası bir itibar geliştirdi. 1967'de Okul, dünyanın hemen hemen her köşesini kapsayan sekiz bölgesel enstitüye ev sahipliği yapıyordu. Başlangıçta bir sıra kumtaşının içinde yer alan Okul, 1971'de Columbia Üniversitesi'nin doğu kampüsündeki yeni bir binaya taşındı.

1981'de Okul, Uluslararası ve Halkla İlişkiler Okulu (SIPA) olarak yeniden adlandırıldı. Sonra, 1990'ların başında, SIPA kendi fakültesini atamaya başladı ve halihazırda Üniversitede bulunan seçkin sosyal ve doğa bilimcileri ve hümanistler listesine ekledi.

Yetmiş yılı aşkın süredir olduğu gibi, SIPA, kararlı öğrencilere kamu, özel ve kar amacı gütmeyen sektörlerde sorumlu liderler olmaları için gerekli becerileri ve perspektifleri sağlar. Yıllar içinde gelişen Okulun misyonu, bu tarihe sadık kalır: öğrencileri hizmet etmek ve liderlik etmek için eğiterek küresel kamu çıkarını desteklemek ve küresel topluluğun karşı karşıya olduğu kritik kamu politikası zorlukları hakkında yeni bilgiler üretmek ve paylaşmak.

Konumlar

New York

Address
West 118th Street,420
10027 New York, New York, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin