Criswell College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Criswell lisans ve lisansüstü düzeyde derece sunan Dallas, Teksas Hıristiyan üniversitesidir. 1970 yılında kuruluşundan bu yana, üniversite Baptist ve kilise hayatında eşsiz ve önemli bir rol oynamıştır. Bu miras için müteşekkir, biz Hıristiyan, Evanjelik müminler çeşitli bir topluluk, yüksek öğrenim kurumu oluşturmaya devam, o akademik mükemmellik ve manevi canlılık ayrılmıştır.

Criswell bakanlığa ve kiliseye adamış bir credentialed ve deneyimli öğretim korur. Kolejin nispeten küçük boyutu profesörleri talimat değil, aynı zamanda akıl hocası, öğrencilere hem güvenli ve derin teolojik konuları araştırmak ve toplumu etkilemek için gerekli becerileri elde etmek için fırsat veren, sadece sağlar.

Kolej birçok yönden bir öğrencinin karakterini ve bilgi şekillendirmek isteyen, öğrenci gelişimine ayrılmıştır. Onların fikirlerini ve meydan testi aynı zamanda öğrencilerimizin varlığı ile toplumumuzu şekillendiren ve akranları ve rehberlere öğrenmek. Biz onların akademik ve ruhsal gelişim yatırım ve katkıları topluma sunacak için Bu nedenle, dikkatli öğrencilerimizi seçin.

Kampus

Criswell Koleji Eski Doğu Dallas Downtown Dallas bitişik bir canlı ve büyüyen bir topluluk yer almaktadır.

Öğrenciler

Criswell öğrencilerinin% 75'i oranında erkek; % 25 oranında kadındır. % 38 Hispanik /, Asya, Afrika kökenli Amerikalı Hispanik, ya da Kızılderili.

Fakülte

Criswell tam zamanlı öğretim üyelerinin% 95'i doktora tutun veya diğer terminal derecesi kendi alanında, aynı zamanda disiplinler çeşitliliğini temsil eder.

Öğrenci Fakülte Oranı

1 12 öğrenci fakülte oranı ile, Criswell profesörler şahsen biliyorum ve öğrencilerine umurumda bir yerdir.

Lisans Programları

Genişleyen bir müfredat ile, Criswell lisans öğrencilerinin çeşitli lisans programlarından seçin. Güçlü İncil ve teolojik temeli topraklı bir genel eğitim ilgilenen öğrenciler Arts bir Associate takip edebilirler. Bakalorya düzeyinde Öğrenciler İncil Çalışmaları, Kilise Dikim ve Yeniden Canlandırılması, Bakanlık, Psikoloji, Felsefe veya, Siyaset, Ekonomi ve (KKE) ve Eğitimde Fen Bilimleri Lisans Sanat bir lisans takip edebilirler.

Lisansüstü öğrenciler bakanlık, danışmanlık ya da İncil ve teolojik çalışmalar Sanat programı Master seçebilirsiniz. Master İlahiyat rütbesi bakanlığı peşinde olanlar için ya da daha kapsamlı bir bakanlık eğitim isteyenler için de kullanılabilir.

Öğrenci hayatı

Criswell öğrenci hayatı heyecanlı ve çok yönlüdür. Bakanlık fırsatları, sosyal aktiviteler, çalışma grupları ve özel etkinlikler arasında, öğrenciler yapmak ve üniversitede kendi zamanında öğrenmek için bir şey eksik olmadı.

Öğrenim Ve Yardımlaşma

2014-2015 yılında lisans öğrencilerine başlayan tam zamanlı eğitimi ve ücretleri 7870 $ ödedi. Bu öğrencilerin% 55'i mali yardım paketlerini aldı.

Akreditasyon

Criswell Koleji ödül ortağı, lisans, ve yüksek lisans derecelerine Kolejler Okullar ve Okullar Komisyonu Güney Derneği tarafından akredite edilmiştir.

Konumlar

Dallas

Address
4010 Gaston Avenue

Dallas, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri