Fairmont State University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Fairmont Devlet ÜniversitesiFairmont 120 dönümlük ana kampüsü ile, devletin büyüyen yüksek teknoloji koridor parçasıdır. Akademik mükemmellik uzun bir geçmişi ile, FSU öğretme ve öğrenme madde ve öğrenciler ilk önceliğimizdir bir yerdir. Batı Virginia'da devletin ilk özel, normal okul olarak 1865 yılında kurulan, FSU 2015 yılında sesquicentennial kutluyor.

Geçtiğimiz on yıl içinde, ana kampüs yeni bir Mühendislik Teknolojisi Binası gibi inşaat, öğrenci merkezi, rezidans salonu, otopark, gelişmiş kütüphane imkan ve önemli ADA erişilebilirlik gelişmeler ile genişletilmiştir.

Falcon Hızlı Gerçekler

Başlıca Seçenekleri

80 lisans programları ve beş lisansüstü programları ile, herhangi bir öğrenci doğru uyum bulabilirsiniz.

Falcon Oyuncular

Bizim döküm (Şahinleri bir grup isim) yaklaşık 4.200 öğrenci de sıçradı.

Hills arasında ev

FSU ana kampüsü Fairmont, Batı Virginia, 19000 dostça kenti yer alır. Kampüs Frank ve Jane Gabor Batı Virjinya Folklife Merkezi'ne ev sahipliği yapmaktadır. FSU Gaston Caperton Center olarak adlandırılan Clarksburg, bir şube kampüsü bulunmaktadır. Yakındaki Bridgeport bulunan Robert C. Byrd Milli Uzay Eğitim Merkezi, havacılık birden çok program sunuyor.

Fakülte Etkileşim

17 fakülte oranı bir öğrenci ile: 1 ve 22 ortalama sınıf büyüklüğü, FSU önce her öğrenciye koyar.

Katılın

Yunan hayat itibaren, Intramural Sports, Anime Kulübü, FSU 80'den fazla öğrenci organizasyonu bulunmaktadır.

Dövüş Şahinleri

Dağ Doğu Konferansı üyesi olarak, FSU 16 üniversite sporu içeren bir NCAA Division II okuludur. Bizim maskot Freddie ile Şahinleri üzerinde tezahürat gel.

GÖREV BEYANI: Bireylerin mesleki ve kişisel hedeflerine ulaşmak ve ortak iyi teşvik sorumlu vatandaşlık rollerini keşfetmek için Fairmont Devlet Üniversitesi Misyon fırsatları sağlamaktır.

VİZYONU: Fairmont Devlet Üniversitesi ulusal kapsamlı eğitim ve öğretim mükemmel, esnek öğrenme ortamları ve üstün hizmetler sunarak öğrenci başarısını teşvik erişilebilir öğrenci-merkezli kurumlar için bir model olarak kabul edilmesi hedeflemektedir. Mezunlar değişen bir ortamda bilgi, beceri ve entelektüel büyüme, tam ve katılımcı vatandaşlık, istihdam ve girişimcilik konusunda gerekli zihin alışkanlıkları vardır.

Hikayesi

Fairmont Devlet Üniversitesi'Nin kökleri Batı Virginia eyaletinde halk eğitim oluşumuna ulaşmak. Batı Virginia'da ilk özel normal okul öğretmenleri yetiştirmek, John N. Boyd, okulun ilk müdürü tarafından 1865 yılında Fairmont kurulmuştur.

Geçtiğimiz 147 yılda, üniversite adına birçok değişiklik yaşadı - Fairmont Batı Virjinya Normal Okulu, Fairmont Durum Normal Okulu 1870'lerde, Fairmont Devlet Öğretmenler College 1931 yılında, Fairmont State College 1944 yılında, için 2004 yılında Fairmont Devlet Üniversitesi. Bu değişiklikler programları ve amaç devam eden bir genişleme gösterir.

1923 yılında, Fairmont Devlet Normal Okulu ilk okulu, bir üniversite yapmak, eğitimde dört yıllık lisans programını sundu. Bugün FSU iş, eğitim, mühendislik ve teknoloji, güzel sanatlar, liberal sanat ve hemşirelik ve müttefik sağlık yönetiminde 80'den fazla lisans dereceleri sunmaktadır. Lisansüstü programları, eğitim, iş ve ceza adalet geliştirilmiştir.

Fairmont konumda Üniversitesi değişiklikler de devam eden büyümesini yansıtmaktadır. 27 Şubat 1867 tarihinde, normal okul, bir devlet kurumu haline geldi. İnşaat Adams ve Quincy sokakları kuzeybatı köşesinde o sene bir tuğla bina başladı. 1893 yılında, okul İkinci Caddesi ve Fairmont Caddesi üzerinde yeni bir binaya taşındı. Erken 1917 yılında, Fairmont Devlet Normal Okulu Locust Caddesi'ne bakan bir tepenin üzerinde oturur şimdi Hardway Hall denilen binaya taşındı.

Bir kez süt çiftliğinin parçası olan bir tepenin üzerinde bu tek sütunlu bina, üniversitenin 120 dönümlük kampüs fazla 23 bina kapsayacak şekilde genişletildi. Geçtiğimiz on yıl, yeni bir öğrenci merkezi, otopark, oturma salonu, ve akademik binası da dahil olmak üzere, yeni inşaat, yanı sıra altyapı önemli gelişmeler üzerinde büyük ölçüde kampüs erişilebilirlik ve güzellik etkiledi. FSU Harrison County, Clarksburg Gaston Caperton Merkezi ve Bridgeport Robert C. Byrd Milli Uzay Eğitim Merkezi'nde iki uydu yerleri bulunmaktadır. FSU Batı Virginia sınırları ve ilişkiler kurmak için milletin ötesine ulaşmak için yollar aramaya devam ediyor.

1868 yılında 30 öğrenci ilk resmi kaydedilen kayıt itibaren, FSU yaklaşık 4.600 öğrenci bir kayıt ile devletin üniversitelerin üçüncü büyük olarak büyümüştür. ilk öğrenci, Buckhannon Hyre D. Clark, 1872 yılında, normal okuldan mezun oldu. Bugün, FSU fazla 29.000 gurur Şahinleri bir mezunlar ağına sahiptir

Burada sanal bir tur atın

Konumlar

Fairmont

Fairmont State University

Address
1201 Locust Avenue

26554-2470 Fairmont, Batı Virginia, Amerika Birleşik Devletleri
Telefon
+1 800-641-5678

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin