Georgetown University - Graduate School of Arts & Sciences

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Enstitü Enstitüsünde

Bu misyon beyanı, lisansüstü okulumuzun benzersiz olduğu iki başka yolu yansıtıyor. İlk olarak, Georgetown Üniversitesi'ndeki tüm fakülte ve öğrenciler, lisansüstü programlarımızdan her birinin yüksek kalitesini sağlamak için işbirliği yapmak için tek bir müzakere organı oluştururlar. Bu nedenle, lisansüstü eğitimdeki tercihlerimize rehberlik etmek için top-down mekanizmalar değil topluluğun ortak bilgeliğini kullanıyoruz. Bizimki izole silolar değil, lisansüstü programlar topluluğudur.

Buna ek olarak, çeşitli disiplinlerarası ve ikili lisans programları sunuyoruz. Bu programlar, öğrencilerin kendi entelektüel çıkarlarını ve kariyer planlarını takip etmek için kaynaklarımıza erişmelerini sağlar. Daha da önemlisi, toplumumuz önemli ve acil olan toplumsal sorunların karmaşık olduğunu ve bu nedenle mücadele etmek için birden fazla disiplinin ortaklığını gerektirdiğini fark eder. Dolayısıyla lisansüstü okulumuz, farklı okul ve disiplinlerden gelen fakültelerin bu sorunlarla mücadelede işbirliği yapabilmelerini sağlamak için özel olarak tasarlanmış lisansüstü programlar geliştirmektedir. Bu programlar ayrıca karmaşık konuları birden fazla perspektiften anlayabilen yeni nesil liderleri eğitiyor.

Birçok mezuniyet programımızın bir başka avantajı, Georgetown Üniversitesi'nin Washington, DC'deki yeridir. Mezunlarımızın birçoğunun sosyo-politik-ekonomik alanlarda araştırma ve pratiğe önemli katkılarda bulunduğu göz önüne alındığında, bu yer özellikle önemlidir. Bu alanlar, yönetişim, sağlık, gelişme, ticaret, iletişim, sağlık hizmetleri ve ulusal ve uluslararası politikayı içermektedir. Ayrıca, dünyadaki birkaç yer, topluma Washington olarak hizmet etmek isteyen insanlara pek fazla fırsat sunmuyor.

Bu nedenlerden dolayı, lisansüstü eğitim Georgetown Üniversitesi için çok önemlidir. Bu nedenle kampüslerimizdeki lisansüstü öğrencilerin varlığı kimliğimizin merkezinde yer almaktadır. Bu öğrencileri ortakları olarak görüyor ve katılımlarını ve örneklerini kullanarak topluluğumuzu güçlendirebilen genç meslektaşlarımız olarak onlarla ilişkiye geçmeyi amaçlıyoruz.

Georgetown Üniversitesi ve programlarına gösterdiğiniz ilgiyi memnuniyetle karşılıyor ve sizi heyecanlandıran bir şeyler bulacağını umuyoruz.

Görev beyanı

Toplum Hizmetinde Lisansüstü Eğitim ve Araştırma için İşbirlikçi ve Disiplinlerarası Yaklaşımları Teşvik etmek

  • Yüksek vasıflı akademisyenleri ve profesyonelleri doktora ve yüksek lisans programları ile hazırlıyoruz.
  • Hem kurulan disiplinlerde hem de yeni gelişen disiplinler arası alanlarda programlarımız var.
  • İnsanları güçlendirmenin bir yolu olarak ileri eğitim ve araştırmayı kutluyoruz.
  • Acil sosyal sorunları çözmeye odaklı yeni disiplinlerarası programlar geliştiriyoruz.

Konumlar

Washington

Address
Car Barn, Suite 400
3520 Prospect St NW

20057 Washington, Columbia Bölgesi, Amerika Birleşik Devletleri