Georgia Institute of Technology

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Georgia Tech Mimarlık Okulu'nun misyonu, öğrencilerimize inşa edilmiş çevre hakkında yaşam boyu bir merak, sosyal ve kültürel anlamlarının takdir edilmesi ve geleceği iyileştirme tutkusu ile aşılamaktır. Öğrencilerin mimari ve kentsel tasarım anlayışını, geleneksel disiplin sınırlarını yaratıcı bir şekilde aşması gereken estetik, teknik ve araştırmaya dayalı çalışmalar olarak geliştirmek için çalışıyoruz.

132749_pexels-photo-3815533.jpeg

Tarihimiz

Mimarlık, 1908 yılında Georgia Tech'te, yirmi sınıfına girecek bir sınıf arkadaşını işe alan bir inşaat mühendisliği öğrencisinin talebi üzerine bir çalışma disiplini olarak kuruldu. Aradan geçen yüzyıl boyunca, Mimarlık Bölümü, Endüstriyel Tasarım (1940), Şehir ve Bölge Planlama (1952), Bina İnşaatı (1958) ve Müzik (1991) disiplinlerinin (kuruluş sırasına göre) eklenmesiyle tamamlanmıştır.

Çok disiplinli Mimarlık Koleji (şimdi Tasarım Koleji olarak adlandırılır) 1975'te kuruldu ve kısa bir süre sonra önemli bir kilometre taşı, 1982'de Mimarlık Doktorası ve çok disiplinli Doktora Programı'nın bir yansımasıydı. Tasarlanan ve inşa edilen ortamın artan karmaşıklığının yanı sıra Georgia Tech'in ileri teknoloji araştırmalarına artan önem. Beş ekolün yanı sıra, Kolej yedi araştırma merkezini içermektedir: Kalite Büyüme ve Bölgesel Kalkınma Merkezi, Coğrafi Bilgi Sistemleri Merkezi, Yardımcı Teknoloji ve Çevresel Erişim Merkezi, Alternatif Medya Erişim Merkezi, Dijital Bina Laboratuvarı, İnşaat Kaynak Merkezi ve Müzik Teknolojisi Merkezi.

Georgia Tech Mimarlık Okulu, beş ayrı derece programı, okulun lisans eğitimi, mesleki eğitim ve ileri çalışmalar ve araştırmalardaki çoklu misyonlarının bir yansımasını içerir. Mimarlıkta Bilim Lisans derecesi, liberal ve teknolojik bilgi topraklama sağlayan ve yaratıcılık ve inşa edilmiş ve yerleşik çevre ile ilgili sorunları arama ve çözme yeteneği vurgulayan stüdyo tabanlı tasarım eğitimi ile Georgia Tech genel eğitim misyonuna katkıda bulunur. Okulun kalbinde, mimarlık alanında profesyonel lisans derecesi vardır, akredite Mimarlık Yüksek Lisansı, pratik mimarlar olarak lisans almayı amaçlayan bireyler için bir gereksinimi karşılar. Bir teknoloji enstitüsünde olduğu gibi ve canlı bir metropolde yer alan Georgia Tech'in M.Arch programı, araştırmalarla bilgilendirilen, hayal gücü ile kıvranan ve bir girişim, yenilik ve know-how ruhu ile aşılanan bir tasarım kültürünü teşvik ediyor.

Uygulama ve endüstri ile bağlantılar kurmak, Okul birkaç profesyonel sonrası derece programları geliştirdi: yeni kurulan Kentsel Tasarım Bilim Ustası derecesi, Kentsel büyüme ile ilgili ulusal ve küresel zorlukları ele alan Şehir ve Bölge Planlama Okulu ile ortaklık ; ve Dijital Tasarım ve İmalat, Yüksek Performanslı Bina ve Sağlık ve Tasarım alanlarında farklı konsantrasyonlarla Yüksek Lisans (Mimarlık dalında). Bu konsantrasyonlar doktora programımızda uzmanlaşmış çalışma alanlarını yansıtır. program: Tasarım Hesaplama, Bina Teknolojisi ve Performansı ve Mimarlık, Kültür ve Davranış; Mimarlık, Tarih ve Toplum çalışmalarını da destekliyoruz. Tarihsel olarak, mimarlık alanında finanse edilen bir araştırma kültürünün geliştirilmesi, mühendislik ve bilimlerde kardeş disiplinlerin gerisinde kalmıştır. Yine de Mimarlık Fakültesinde yapmaya çalıştığımız, araştırma ve tasarım arasındaki yaratıcı gerginlikleri kullanarak alanında yenilik getirebilecek, mimari, tasarım ve araştırma yoluyla daha iyi bir gelecek hayal edebilmektir.

Bizim tesisler

Tasarım Koleji öğrencileri, öğretim üyeleri ve personelini barındıran başlıca tesisler arasında üç bina bulunmaktadır. Tasarım Koleji binası sırasıyla 1952 ve 1980'de tamamlanan iki kanattan (Doğu ve Batı) ve 1939'da inşa edilen ve 2011'de yenilenen Hinman Araştırma binasından oluşmaktadır.

Doğu ve Batı Tasarım Fakültesi

Bu kompleks okul idari ofisleri, lisans mimari tasarım stüdyoları, tasarım jüri alanları, çeşitli boyut ve kapasitelerde ders tarzı sınıflar, seminer odaları, bilgisayar laboratuarları ve fakülte ofislerine ev sahipliği yapmaktadır. Burada barındırılan diğer tesisler arasında Georgia Teknik Kütüphanesi'nin mimariyle ilgili koleksiyonları barındıran bir şube, bir sergi galerisi, tasarım ve model yapımı atölyeleri ve dijital çıktı / baskı kaynakları yer alıyor.

Hinman Araştırma Binası

Bu tesiste yüksek lisans ve yüksek lisans programları, jüri alanları, bilgisayar laboratuarı, fakülte ofisleri, araştırma bilimi ve doktora tasarımı tasarım ve bina teknolojisi araştırma laboratuvarları için tasarım stüdyoları bulunmaktadır. öğrenci çalışma alanları.

Başka hiçbir Okul tesisi, Georgia Tech'teki mimari çalışmaların ruhunu ve yörüngesini Hinman Araştırma Binasından daha iyi özetleyemez. Çok sayıda profesyonel ve endüstri ödülü ile tasarım mükemmelliği ile tanınan bina, vintage, modern ve faydacı araştırma laboratuvarının hassas bir rehabilitasyonunu, tasarım ve araştırma eğitimi için yeniden programlanan mimari olarak yaratıcı ve deneyimsel açıdan zengin bir mekânsal adaptasyon ile birleştirir. Stratejik tasarım hareketleri ve ince bir malzeme paleti, şimdi yaratıcı üretime yeniden adanmış nef benzeri alanda maksimum dramatik etki yaratıyor. Yeni ve mevcut konstrüksiyon, malzeme işçiliğinin tüm şiirsel olanaklarını dijital süreçlerle bir araya getiren yaratıcı bir gerilimde bir araya getiriliyor.

Hinman Araştırma Binası da Dijital Yapı Laboratuvarı'na ev sahipliği yapıyor. Dijital Yapı Laboratuvarı, endüstrinin araştırmaya bağlanmasına yardımcı olur ve laboratuvarın fakülte ve personeli, mimarlık okulundaki öğrencileri öğretim, danışmanlık ve öğrenciler için staj ve endüstri bağlantı fırsatları oluşturarak destekler.

Ek Mimarlık Tesisleri Okulu

  • Dijital İmalat Laboratuvarı , Okulun dijital tasarım ve imalat girişimlerini destekleyen bir Tasarım Koleji laboratuvarıdır ve Marietta Caddesi'ndeki kampüsün kenarında yer almaktadır. Bu tesiste üst düzey üretim ekipmanları, ofisler ve proje çalışma alanı bulunmaktadır.
  • Sağlık Sistemleri Enstitüsü'nün yanında yer alan SimTigrate Tasarım Laboratuvarı , Okulun kanıta dayalı tasarım alanındaki araştırma girişimlerini de destekleyen sağlık ve tasarım odaklı bir laboratuvardır.

Akreditasyon

Amerika Birleşik Devletleri'nde, kayıt kurullarının çoğu lisans için ön koşul olarak akredite bir profesyonel derece programından bir derece gerektirir. ABD bölgesel akreditasyonuna sahip kurumlar tarafından sunulan mimaride profesyonel derece programlarını akredite etmeye yetkili tek kurum olan Ulusal Mimari Akreditasyon Kurulu (NAAB) üç tür derecesi tanır: Mimarlık Lisansı, Mimarlık Yüksek Lisansı ve Doktoru Mimari. Bir program, belirlenmiş eğitim standartlarına uygunluğunun derecesine bağlı olarak sekiz yıllık, üç yıllık veya iki yıllık bir akreditasyon süresi alabilir.

Doktora ve Yüksek Lisans derecesi programları kabul için mimaride bir profesyonel öncesi lisans derecesi gerektirebilir. Ancak, meslek öncesi derecesi tek başına akredite bir derece olarak tanınmıyor. ”

Georgia Institute of Technology Mimarlık Okulu aşağıdaki NAAB onaylı lisans programlarını sunmaktadır:

  • Master Mimarlık, 3 yıllık parça (profesyonel olmayan derece + 102 dönem saat)
  • Master Mimarlık, 2 yıllık parça (profesyonel öncesi derece + 60 dönem saat)

Her iki program için bir sonraki akreditasyon ziyareti: 2022

Öğrencilerimizin Çalışması

Güz 2017 döneminde, Gelişmiş Tasarım Stüdyosu öğrencileri doğrudan North Avenue'nun üzerindeki Atlanta BeltLine için yeni bir köprü tasarlamaya zorlandı. Öğrencilerin projeyi tamamlamak için üç haftaları vardı. Bazı pratik kurallar vardı: Pathway boyunca hareket kesintiye uğratılamadı; North Avenue, BeltLine'a düşünceli bir şekilde bağlanmalı ve tasarım yağmur suyunu yakalamak zorunda kaldı.

Konumlar

Atlanta

Address
School of Architecture
245 4th Street, NW, Suite 351
Atlanta, GA 30332-0155

Atlanta, Gürcistan, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin