Harding University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

GÖREVİMİZ

Öğrencilerimizi tam potansiyellerini gerçekleştirmeleri için desteklemeye ve onlara meydan okumaya çalışan bir topluluğuz. Misyonumuz, Hıristiyan idealleri ile tutarlı bir yaşam anlayışına ve felsefesine yol açacak kaliteli bir eğitim sağlamaktır.

Tarihçe

Harding, 1924'te iki ortaokul, Arkansas Christian College ve Harper College'ın tesislerini ve varlıklarını birleştirip Harding College'ın yeni adını aldığında ve Arkansas Christian'ın Morrilton, Ark'daki kampüsünde yer almasıyla başladı. Harper vardı. 1915'te Harper, Kan'da kuruldu ve Arkansas Christian 1919'da kiralanmıştı.

Mayıs 1978'de başlayan bir çalışmanın tamamlanmasının ardından, mütevelli heyeti, çalışmanın Harding'in üniversite statüsüne değiştirilmesini tavsiye etti ve 27 Ağustos 1979'da kurumun adı resmen Harding University oldu.

Kolej, Nashville, Tenn'deki Nashville İncil Okulu'nun (şimdi David Lipscomb Üniversitesi) kurucu ortağı ve ilk başkanı James A. Harding'in anısına verildi. Bir vaiz, öğretmen ve Hristiyan eğitimci olan James A.Harding, iş arkadaşlarına ilham verdi Harding University önemli bir gelenek olmaya devam eden Hristiyan eğitimine duyulan coşkuyla ilişkilendiriyor.

Birleşmeyle birlikte, beş yıl Harper'ın başkanı olarak görev yapan JN Armstrong, Harding College'ın başkanı oldu ve Arkansas Christian'ın iki yıl başkanı olan AS Croom, ticari ilişkilerden sorumlu başkan yardımcısı oldu. 1934'te Harding, eski bir kadın kurumu olan Galloway College'ın kampüsündeki Searcy, Ark.'daki mevcut yerine taşındı.

Harding'in ilk mezunlarından biri olan George S. Benson, mezun olduğu okulun başkanlığını üstlenmek için 1936'da Çin'deki misyon işinden döndü. Güçlü eğitimci, Koleji derin bir borçluluktan hızla uzaklaştırdı ve onu finansal istikrar, ulusal tanınma ve akademik akreditasyon yolculuğuna çıkardı. Dr. Benson 1965'te emekli olduğunda, 29 yıllık yorulmak bilmeyen hizmeti, multimilyon dolarlık bir kampüste, bölgesel akreditasyonda, güçlü bir fakülte ve sürekli büyüyen bir öğrenci kitlesinde açıkça görülüyordu. Dr. Benson Aralık 1991'de öldü ve Searcy'de gömüldü.

1943 mezunu olan Dr. Clifton L. Ganus Jr., 1965'ten 1987'ye kadar başkan olarak görev yaptı. Eski bir tarih bölümü başkanı ve Kolej'in başkan yardımcısı olan Dr. Ganus, bir kampüs iyileştirme planına liderlik ederek selefinin mükemmellik çabasını canlı tuttu. ve genişleme. Onun yönetimi sırasında, kayıt 1965 sonbaharında 1.472'den 1986 sonbaharında 2.767'ye yükseldi. Yedi büyük akademik bina, dört büyük öğrenci yurdu ve birkaç evli öğrenci dairesi inşa edildi. 1984 yılında Bilim Binasına 1 milyon dolarlık bir ekleme tamamlandı. Ayrıca, altı akademik bina yenilenmiş ve / veya genişletilmiştir. Hemşirelik programı, sosyal hizmet programı, Görev Hazırlama programı, İncil Çalışmaları Okulu (Searcy ve Nassau, Bahamalar'daki programlarla) ve Floransa'daki Harding University (İtalya) programı yönetimi sırasında geliştirildi. Memphis, Tenn. Din Enstitüsü önemli bir büyüme yaşadı, Southern Association tarafından akreditasyon aldı ve programına Bakanlık Doktoru derecesini ekledi. Emekli olduktan sonra, Dr. Ganus Harding'in ilk şansölyesi oldu ve onun onuruna, mütevelli heyeti beden eğitimi kompleksine Clifton L. Ganus Jr. Spor Merkezi adını verdi.

David B. Burks, Mayıs 1987'de Harding'in dördüncü başkanı oldu. 1965 mezunu, 1967'den beri fakülte üyesidir ve daha önce İşletme Fakültesi dekanı olarak görev yapmıştır. İşletme profesörü ve Amerikan Etütleri programının direktörü olarak Dr. Burks, 1974 ve 1986'da Seçkin Öğretmen Ödülü'nü aldı. Bir CPA, emekli, Teksaslı ve danışman, The Christian Alternative for Business and Strategic Management Simulation'ı yazdı. Tüm iş dalları için bir gereklilik olan Hıristiyan İş Etiği kursunu başlattı. Florida Eyalet Üniversitesi'nden yüksek öğrenim yönetimi alanında doktora sahibidir. Onun liderliği altında, Üniversite kayıt ve bağışta rekor bir büyüme yaşadı ve daha da önemlisi, Hıristiyan hizmetkarlığına önemli bir vurgu yapmaya devam ediyor.

Dr. Burks, Mayıs 2013'te cumhurbaşkanlığından emekli oldu. Emekli olduktan sonra, Harding'in şansölyesi ve Dr. Ganus, ilk fahri şansölye oldu. Dr. Burks hala kampüste bir ofise sahiptir ve Harding topluluğunda aktiftir. Harding University kadrosunda 73 yıl görev yaptıktan sonra Onursal Şansölye Clifton Loyd Ganus, Jr. 9 Eylül 2019'da 97 yaşında öldü.

Dr. Bruce D. McLarty, 1 Haziran 2013'te Harding'in beşinci başkanı oldu. Başkan seçilmeden önce, Dr. McLarty sekiz yıl boyunca ruhani yaşamdan sorumlu Üniversite başkan yardımcısıydı. Harding'deki görevinden önce 1991-2005 yılları arasında College Church of Christ in Searcy'de kürsü bakanı olarak görev yaptı. Searcy'ye gelmeden önce, Cookeville, Tenn'de vaaz verdi; Memphis, Tenn .; İşaretler, Bayan; ve Williford, Ark. O ve eşi Ann de misyoner olarak Meru, Kenya'da zaman geçirdiler.

Dr. McLarty, 1978'de Harding Koleji'nden İncil bölümünden mezun oldu. 1982 yılında M.Th. Harding İlahiyat Okulu'ndan. D. Min'ini aldı. 2010 yılında Ashland (Ohio) İlahiyat Semineri'nden Dr. McLarty, 1999'da Harding'de İncil ve Bakanlık Koleji'nden Üstün Mezunlar ödülünü aldı. 21st Century Christian Magazine, Upreach Magazine, Image Magazine, The Gospel Advocate için makaleler yazdı. ve Harding's Church and Family Magazine. Makale yazmanın yanı sıra 1997'de yayınlanan İnanç Yolculuğu: Yuhanna İncili Üzerinden İsa ile Yürüyüş adlı bir kitap da yazdı.

20 Eylül 2013'teki açılış konuşmasında Dr. McLarty, Harding'in ne olduğu, ne olduğu ve olmayı hedeflediği için bir tanım olarak “A Community of Mission” ifadesini icat etti. Herkes her gün Tanrı'ya ve birbirine hizmet etmek için çalışırken öğrenci bedenini, öğretim üyelerini ve personeli bir topluluk olarak bir araya getirmeye devam etmeyi umuyor.

Konumlar

Searcy

Address
East Market Avenue,915
72149 Searcy, Arkansas, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin