Kennesaw State University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Yenilikçi öğretim ve öğrenmede lider olan Kennesaw State University , ülkenin en büyük 50 kamu kurumundan biridir. KSU, 35.000'den fazla öğrencisine 150'den fazla lisans, yüksek lisans ve doktora derecesi sunmaktadır. İki metro Atlanta kampüsünde 13 koleji bulunan Kennesaw State, Georgia Üniversite Sisteminin bir üyesidir ve eyaletteki en büyük üçüncü üniversitedir. Üniversitenin canlı kampüs kültürü, çeşitli nüfusu, güçlü küresel bağları, girişimci ruhu ve I. Bölüm atletizm, bölgeden ve dünyanın 92 ülkesinden öğrencileri çekmektedir. US News'in öğrencileri için en iyi seçim olan Kennesaw State, Carnegie tarafından belirlenmiş bir doktora araştırma kurumudur (R2) ve bunu R1 veya R2 statüsüne sahip ABD kolejlerinin ve üniversitelerinin sadece yüzde 6'sından oluşan seçkin bir grup arasında yer almaktadır.

Görev beyanı

Kennesaw Eyaleti'nde, öğrenci merkezli, araştırma odaklı bir üniversite eğitiminin sağlayabileceği etkinin güçlü bir örneği olarak hizmet ediyoruz. Öğrencilerin farklı geçmişleri ve yetenekleri birleştirerek keşif, işbirliği ve titizlikle başarılı olmalarına yardımcı oluyoruz. KSU'da öğrenciler insanların meslektaşları ve liderleri olarak istedikleri bireyler olurlar.

Vizyon Bildirisi

Kennesaw State, öğrenci merkezli, araştırma odaklı bir üniversitenin gücünü ve vaadini örneklendirecek. Otantik olarak çeşitli, benzersiz bir şekilde ulaşılabilir ve sonsuz derecede etkili, hizmet verdiğimiz her öğrencinin potansiyelini ortaya çıkaracağız.

Değerler

Biz İnanıyoruz
Öğrenci esinlenen Özlemi artırmak ve Pathways sunmak - öğrencilerin gerilmesini ve çabalamasını, bir rüyayı kucaklamasını ve eyleme geçirilebilir planlar yaratmasını sağlar.
Promise yerine getiren Taahhütlü ve hazır vaatler vererek, her öğrenci için fırsata katkıda bulunmaya ve bölge için ekonomik büyümeyi tetiklemeye devam edebiliriz.
Kendimize sadık Gerçek kalmak, dürüstlük, niyet ve amaç rehberliğinde - nasıl değişir, büyür veya gelişirsek gelişelim - kim olduğumuzu asla unutmayız.
cephe Yörüngeyi yükseltmek - kovalamak, yaratmak, takip etmek, inşa etmek.
Açık Açıklığın gerçek gücünü benimsemek - daha iyi çözümler bulmak ve avantaj elde etmek için farklı bakış açılarına değer vermek ve bunlardan yararlanmak.
Etki yaratan Fark yaratmak - bireyleri ve toplulukları olumlu değişim için etkilemek.

Bir Bakışta KSU

Atlanta metrosunun kuzeybatısındaki Kennesaw ve Marietta'daki banliyö kampüslerinde bulunan kapsamlı bir üniversite olan Kennesaw Eyaleti, bölge, ülke ve dünya üzerinde bir etki yaratıyor. Gürcistan'ın üçüncü büyük üniversitesi ve ülkenin en büyük 50 kamu kurumundan biri olan Kennesaw State'in 92 ülkeyi temsil eden 35.000'den fazla öğrencisi var.

Kalite Akademisyeni

Kennesaw Eyaleti, Carnegie Yüksek Öğrenim Kurumları Sınıflandırması tarafından R2 sınıflandırmasına (yüksek araştırma faaliyeti olan bir doktora kurumu) yükseltildi. Üniversite yaklaşık 150 lisans, yüksek lisans ve doktora programına sahiptir.

En önemli dallar

Öğrencileri mesleki uğraşların ilerlemesine hazırlayan doktora derecelerine kadar olan programlar özellikle caziptir ve üniversitenin tüm kolejlerinde sunulur. Ödüllü akademik programlar Gürcistan'daki en fazla sayıda öğretmen ve hemşireyi, eyaletin en büyük ikinci işletme okulunu ve eyaletin en büyük ikinci mühendislik yüksekokulunu üretmektedir.

Kampüs hayatı

Akademisyenler, operasyonlar, kültür, rekreasyon ve konut yaşamı için 130 bina ve tesisten oluşan iki kampüse yayılmış bir yayılma kurumu 587 dönümden fazla bir alanda yer almaktadır.

1963 yılında Georgia Üniversitesi Yönetim Sistemi tarafından bir banliyö okulu olarak görevlendirilen Kennesaw State, Kennesaw ve Marietta'daki sekiz farklı yerleşim bölgesinde 5.200'den fazla öğrencinin yaşadığı bir hedef kampüs haline gelmiştir. Kampüste ikamet eden ve işe gidip gelen öğrenciler, tüm dünya standartlarında tesislere, kaynaklara ve etkinliklere erişebilirler.

Katılımlı Vatandaşlık

Kennesaw Eyaleti, Carnegie Vakfı tarafından daha geniş toplulukla devam eden işbirliği çabaları nedeniyle ulusal olarak kurumların ilk yüzde 10'u arasında seçildi.

250'den fazla öğrenci organizasyonu, öğrenci yönetişimi ve medyası, müfredat kulüpleri, atletizm, Yunan harf organizasyonları, kampüs elçileri, toplum hizmeti ve savunuculuğu vardır.

Global erişim

Kennesaw Eyaletinin Küresel İlişkiler Bölümü, 60'tan fazla uluslararası eğitim programı yürütürken, 100'den fazla kurs ve 130'dan fazla farklı uluslararası eğitim etkinliği düzenlerken, tüm üniversite adına kapsamlı bir akademik, eğitim ve hizmetle ilgili program dizisine liderlik etmektedir.

Üniversite, bir üniversiteye ev sahipliği yapan ilk Birleşmiş Milletler eğitim merkezi olan CIFAL dahil olmak üzere dünyanın her yerindeki akademik, devlet ve iş kurumlarıyla ortaklıklar kurmaktadır.

Mezunlar

KSU'nun dünya çapında 110.000'den fazla mezunu vardır.

Araştırmada Büyüme

Üniversite, son beş yılda 35 milyon dolardan fazla temel araştırma için finansmanda hızlı bir artış gördü ve bu da fakülte tarafından yeni bilgi ve keşiflere ve öğrenciler için uygulamalı fırsatlara yol açtı. 2019 yılında Üniversite, yüksek araştırma aktivitesine sahip bir doktora kurumu olarak R2 sınıflandırmasına yükseltildi.

Konumlar

Kennesaw

Address
1000 Chastain Road
Kennesaw, Gürcistan, Amerika Birleşik Devletleri

Marietta

Address
1100 South Marietta Pkwy
Marietta, Gürcistan, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin