Resmi açıklamayı okuyun

Maitripa Koleji pasifik kuzeybatı ilk Tibet Budist üniversite ve Mayıs 2013'te Dalay Lama, Çevre Zirvesi ev sahibi oldu. Maitripa Koleji Budist düşünce ve pratik Amerikan toplumu ve kültürü yapmak için önemli katkıları olduğu inancı üzerine kuruludur. Geshe Lharampa, Yangsi Rinpoche tarafından Led, Maitripa eğitim modeli dalgın ve dönüştürücü bir eğitim deneyimi sağlayarak, Burs, Meditasyon ve Hizmet üç sütun üzerine dayanmaktadır. Burs ve peder sangha burslar, esnek zamanlama ve Portland, Oregon turistik ulaşılabilecek sizin uygun yüksek lisans veya sürekli eğitim koydu. Maitripa bir üniversite ve Budist Meditasyon Merkezi hem de.

Maitripa Koleji

Eğitim Felsefemiz: Üç Ayak

Biz anlamlı bir yaşam oluşturmak için potansiyel yetiştirmek için eğitim gücüne inanıyoruz. Maitripa Koleji eğitim özünde Bursu, Meditasyon ve Hizmet üç ayağı vardır.

Maitripa Koleji'nde Eğitim üç Pillars

Budist Çalışmaları Yüksek Lisans ve İlahiyat derece Master her ikisi için Burs, Meditasyon ve Hizmet üç ayağı temel vardır. Biz bu üç ayağı herhangi biri farklı hayatlarımız-farkındalık eğitimleri yolları, Dharma merkezleri, üniversiteler ve kar amacı gütmeyen bir dizi kullanılabilir olduğunu fark her yerde vardır. Sadece Maitripa Koleji'nde onlar geleneğinde topraklanmış bir dönüştürücü ve entegre eğitim oluşturmak için bir araya vardır.

Maitripa College Benzersiz meditasyon ve felsefe dersleri şu anda fakültemiz çekirdek de dahil olmak üzere eğitilmiş batılı ilim adamları ve geleneksel eğitilmiş Tibet ustaları, hem öğretilir gerçektir, akıcı İngilizce konuşuyor ve bir şekilde talimat verir Geshe Lharampa Yangsi Rinpoche, bu sevgi dolu, doğrudan kendi deneyimlerinden, rahat.

Burs

Lamrim metinleri, Madhyamaka kursları, Budizm, Tarih Budist Felsefe, Kuram ve Yöntemleri, ve Nişanlı dahil olmak üzere titiz bir akademik inceleme sayesinde daha biz batı akademide mevcut burs genişliği ve iletilen bilgi ve bilgelik derinliği hem de erişebilirsiniz Tibet Budizm Gelug geleneği sayesinde. açık diyalog ve seminer tarzı sınıfları aracılığıyla, bizim öğretim üyeleri ve öğrencilerin Budist burs canlanıyor.

Meditasyon

bugün bir farkındalık uygulama veya meditasyon birçok yerde aksine, bizim meditasyon kursları çalışma ile kombine ve kişinin zihin ile kendini tanımak için açık ve doğrudan yol sunar. Aynı üzerinde uygulama oturan hemen ardından klasik ve modern literatüre yoluyla yoluna ilk maruziyet, sayesinde, meditasyon tecrübelerimizi anlamak için bir harita oluşturmak. meditasyon ayağı sonucunda, biz panzehir öğrenmek endişeli bir ya da zihin-hem teorik ve pratik donuk. Sınıflarımız, sık karşılaşılan sorunlar ve çağdaş uygulamaların yanlış ve eski odaklanmış bir kez, modern altındadır zihin ile kendini tanıtmak için geleneksel ve zaman içinde test edilmiş yöntemler içine dokunarak.

Hizmet

Maitripa Koleji eğitim içinde "lastik yol karşılar" nerede hizmet ayağıdır. Kolej gerekçesiyle dışında ilişkileri keşfederek, öğrenciler, zaman ve hizmet çaba adamak kiminle bir topluluk ortağı ile eşleştirilmiş. dinler arası ortamlarda, evsiz topluluğu ile, okullarda, cezaevlerinde, bakımevinde çalışan veya Portland ve etrafındaki diğer gönüllü kapasiteleri herhangi bir sayı, öğrencilerin çalışma almak ve bir temel olarak kişisel ruhsal oluşumunu geliştirmek için yönlendirilir yastık kapalı pratik ve dünyaya başkalarının yararına.

Servis Öğrenme eğitim ilk dönem, öğrenciler Portland hedeflenen sosyal hizmet gruplarının ihtiyaç analizi çalışmasında odaklanmak. Aşağıdaki dönem, öğrenciler yetiştirmek ve sonunda seçilen ortak kuruluşlarla birlikte sunmak ve Yangsi Rinpoche ve diğer Maitripa personel ile küçük gruplar halinde yapılandırılmış yansıma ve analiz düzenli oturumlarına katılmak. Aynı zamanda, öğrencilerin bilgi ve ilham paylaşmak için sınıf katılacak yerel hizmet kuruluşlarının, konuk konuşmacılar bir dizi deneyimlerinden yararlanmak.

Servis Öğrenme program hizmetinin öğrencilerin iç ve dış deneyimleri entegre yanı sıra Maitripa kendi eğitim büyük paradigma içinde kendi hizmet deneyimini contextualize etmeye sözlü ve yazılı sunumlar ile iki yıl sonunda sona eriyor.Tutkulu olmak için yeterli değildir. Sen hareket etmelidir. eylem iki yönü vardır. Bir sakinleştirici ve sonunda öfke dağıttılar açısından senin kendi zihninde, bozulmaları ve afflictions üstesinden etmektir. Bu şefkat dışında bir eylemdir. Diğer daha fazla kamu, daha sosyal. bir şey bir diğer yararlanan gerçekten kaygı duyuluyorsa, yanlışları düzeltmek için dünyada yapılması gereken zaman, bir yer, meşgul olmak gerekiyor. His Dalai Lama Hazretleri

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MA

Maitripa College

Budist Araştırmaları Programı MA Yangsi Rinpoche başkanlığında bir 44-kredi yüksek lisans programıdır. MA derecesi Budist Çalışmaları üstün, entegre eğitim sunmak için me ... [+]

Budist Araştırmaları Programı MA Yangsi Rinpoche başkanlığında bir 44-kredi yüksek lisans programıdır. MA derecesi Budist Çalışmaları üstün, entegre eğitim sunmak için meditasyon ve toplum hizmeti gereklerine sıkı bir akademik çalışma birleştirerek odaklanır ve bir de-derinlik ve Budist eleştirel bir anlayış isteyen öğrenciler için tasarlanmış geleneksel ve akademik hem de bağlamında düşünülüyor burs. yol ve eğitim derecesi çiftler meditative deneyim Budist ilkeleri, mantık, felsefi argümanlar ve meditative teknikleri öğrenciyi toprağa tasarlanmış bir çekirdek felsefi müfredat ile işbirliği içinde aktif hizmete giren Budist ilkeleri entegre etmek. Burs, meditasyon ve hizmet entegrasyonu gerekli ek araştırma yöntemleri, tarihin kurs ve klasik Tibet dil iki dönem minimum vurgulanmaktadır. Kapsamlı sınavlar, ya da istisnai durumlarda, tez, capstone derece gerekliliktir.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Portland
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Yönetici Kursları

Maitripa College

Maitripa Koleji Yangsi Rinpoche başkanlığında İlahiyat (MDiv) derecesi sağlam, 72 kredi minimum üç ila dört yıllık Master sunuyor. MDiv dünyada olumlu bir değişim ajanı o ... [+]

Maitripa Koleji Yangsi Rinpoche başkanlığında İlahiyat (MDiv) derecesi sağlam, 72 kredi minimum üç ila dört yıllık Master sunuyor. MDiv dünyada olumlu bir değişim ajanı olarak çalışmak amacıyla, entelektüel manevi ve mesleki becerilerini geliştirmeye bir Budist bir yaklaşım odaklanmış bir profesyonel derecesidir. Skolastik ve dalgın eğitim ustaca culturally- ilgili bilgelik ve şefkat yasalaştırılması için istikrarlı bir temel oluşturur. Adaylar Budist, Dinler, ya da laik kurumlar ve topluluklar içindeki hizmet ve liderlik kar amacı gütmeyen sektörde ve geleneksel vaizlik rolleri bir yaşam için hazırlanır.

Burs, Meditasyon ve Topluma Hizmet - Eğitim planında özünde yüksek Maitripa eğitimin üç ayağı vardır. İlahiyat derecesi Master pratik, in-derinlik isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır ve Budist eleştirel bir anlayış hem içeride hem de topluma hizmet, gerçek hayat uygulamasında güçlü bir vurgu ile, düşünülmektedir. Budist ilkelere, mantık, felsefi argümanlarla, meditative teknikleri ve din akademik çalışma metodolojileri öğrenciyi toprağa tasarlanmış bir çekirdek felsefi müfredat ile toplum ortaklıkları program çiftler meditative eğitim ve aktif hizmet. Bu eğitim ve çalışmanın sentezi yerel ve küresel düzeyde benlik ve acı hafifletmek için diğer dilek ve dayanışma kavramlarına Budist yönelimleri kişisel ve mesleki uygulamalar bilgilendirir.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Portland
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
3 - 4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku